Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Konferencja samorządów. O czym radzili uczniowie świeckiego „menedżera”?

Przedstawiciele samorządu uczniowskiego Zespołu Szkół Menedżerskich byli jedynymi przedstawicielami młodzieży w Świeciu podczas Konferencji Samorządów Uczniowskich.

Udostępnij
img_3194

Konferencję zorganizowano 26 listopada Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku, Otworzyła ją Elżbieta Piniewska, przewodnicząca sejmiku województwa.

Oprócz uczniów ze Świecia udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele szkół  m. in. z Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia, Włocławka, Aleksandrowa Kujawskiego i Ciechocinka.

Konferencja została podzielona na trzy panele. Pierwszy, o charakterze wykładu, zatytułowano „Co młody człowiek odkrywa dzięki pracy w SU”.

Druga część w formie panelu dyskusyjnego, w którym swoje doświadczenie uczestnikom przekazali przedstawiciele Bydgoszczy i Torunia, dotyczyła aktywności uczniowskiej, a ostatnia - warsztatowa, wizji dobrego samorządu.

- Warto nadmienić, że w ostatniej części uczniowie mieli możliwość skonfrontowania zapisów w statutach szkół z obowiązującymi przepisami związanymi z szeroko rozumianą aktywnością młodych ludzi i ich wpływie na funkcjonowanie szkół – mówi Przemysław Krzyżanowski, dyrektor Zespołu Szkół Menedżerskich w Świeciu. - Roksana Nowak z naszego liceum oraz Aleksandra Zielińska i Emil Wardziński, oboje z technikum logistyki, uznali, że taki charakter spotkania, możliwość dyskusji i wymiany spostrzeżeń, dają możliwość rozwoju i faktycznego wpływu na działalność szkoły – podkreśla dyrektor.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama