Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Koniec cuchnącej gehenny mieszkańców bloku przy alei Jana Pawła II

Na ten moment mieszkańcy bloku przy al. Jana Pawła II w Świeciu czekali od niemal dziesięciu lat. Uciążliwy sąsiad „zbieracz” wyprowadza się. Koniec ze smrodem i robakami pełzającymi po klatce schodowej.

Udostępnij
blok-opieli

O dramacie mieszkańców bloku przy al. Jana Pawła II w Świeciu, bo inaczej trudno nazwać to, z czym się zmagali, pisano wiele razy. Nikt, kto nie mieszkał w jednej klatce ze „zbieraczem” nie jest w stanie sobie wyobrazić, z czym to się wiąże. Przez cały rok utrzymywał się tam nieprzyjemny zapach. Nikt też nie miał wątpliwości, gdzie znajduje się źródło wszelkiego robactwa, które rozchodziło się po całym bloku.
REKLAMA

W sierpniu ubiegłego roku wywieziono z mieszkania cztery kontenery śmieci i nie była to pierwsza tego typu akcja przeprowadzona przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Świeciu. Niestety, za każdym razem scenariusz gromadzenia śmieci powtarzał się od nowa. Mężczyzna ponownie znosił szmaty, papiery, butelki, opakowania i całą masę innych rzeczy znalezionych głównie na śmietnikach.

Mieszkańcy skarżyli się nie tylko na zapach, ale przede wszystkim na wszechobecne robactwo. Kolejne dezynsekcje przynosiły niewielką poprawę. Nie mogło być inaczej, skoro miejsce lęgu owadów pozostawało nietknięte.  
REKLAMA

Reklama
Reklama

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem sąsiedzi „zbieracza” będą mogli odetchnąć z ulgą.

- Kluczy od mieszkania jeszcze nie zwrócił, ale skro trwa przeprowadzka, to mam nadzieję, że stanie się to w najbliższych dniach - mówi z nadzieją Dariusz Zawadziński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świeciu. - Chyba żadna inna sprawa nie popsuła mi tyle nerwów. Z jednej strony rozumiałem pretensje spółdzielców, ale z drugiej miałem związane ręce. Sytuacja zmieniła się dopiero w momencie, gdy sąd wydał postanowienie o eksmisji. Ponieważ była ona ze wskazaniem lokalu zastępczego, sprawę przekazaliśmy gminie Świecie.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Mężczyzna wraz z żoną zamieszkają w budynku socjalnym w Czaplach. Lokal, który zwolnią w Świeciu zostanie wystawiony na sprzedaż. Zanim to się jednak stanie, konieczne jest jego uporządkowanie.

- Oględnie mówiąc, mieszkanie jest w kiepskim stanie - mówi prezes. - Zaczniemy od solidnego sprzątania, a następnie trzeba będzie przeprowadzić dokładną dezynsekcję, które pewnie trzeba będzie powtórzyć, bo nie wiemy, ile owadzich jaj ukrytych jest w różnych zakamarkach.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Współczuję tym, którzy będą

Współczuję tym, którzy będą go mieli za sąsiada w Czaplach. To choroba, trzeba leczyć, ale czy ktoś wie jak to skutecznie zrobić?

W koncu. 

W koncu. 

No to Czaple będą teraz

No to Czaple będą teraz posprzątane. Tylko zastanawia mnie czemu nasze żądy wszystkich ktorzy stwarzają problemy wysyłają do tych bloków. W czaplach to od rana kolejka do sklepu po alkochol. 

Reklama

Porzadek z gosciem trzeba

Porzadek z gosciem trzeba bylo zrobic no ale same lamusy widocznie tam mieszkaly co baly sie goscia ustawic

To ma byc wyjscie z sytuacji

To ma byc wyjscie z sytuacji?tam sie pozbyli ale teraz inni ludzie beda musieli znosic ta sama gehenne.To tworzenie kolejnego problemu a nie zalatwienie sprawy!

Ciekawe kto to przydzielił im

Ciekawe kto to przydzielił im mieszkanie w tym miejscu, przecież kawałek dalej jest szkoła

Reklama

Ci ludzie powinni zamieszkać

Ci ludzie powinni zamieszkać w szpitalu psychiatrycznym a nie w lokalu zastępczym. Zbieractwo to choroba, którą trzeba leczyć, bo zmiana miejsca zamieszkania nic nie zmieni. Kolejni sąsiedzi, będą walczyć z tymi ludźmi. Przykre. 

Trochę to trwało ale wreszcie

Trochę to trwało ale wreszcie finał na który czekali mieszkańcy, ich determinacja i działania spółdzielni pokazały,że można usunąć uciązliwego sąsiada. Teraz kolejne zmartwienia oczyścić mieszkanie i spróbawać je sprzedać lub wynająć oraz odrobaczyć prawdopodobnie cały budynek. Nie ma bałaganiarza, a problem poszedł do Czapel, widziałem,że meble z tego mieszkania jechały na nowe mieszkanie więc razem z ludżmi poszły robaczki – bez zbieranaia będzie znowu problem. Czy jest sznasa by ośrodek opieki społecznej wymienił mable na używane?

Niestety, ale co z tego,

Niestety, ale co z tego, skoro inni będą mieli problem. Ok, fajnie – ludzie w naszym bloku mają spokój po ponad 10 latach, ale teraz problem będzie w Czaplach. Problem z robactwem będzie u nas jeszcze jakiś czas (2-3 lata?), ale chociaż tyle dobre, że nie ma źródła.
Szkoda tylko, że dzieci tych ludzi nie potrafili im pomóc. Dużo nie brakowało żeby sprawa poszła do TVNu i Polsatu, ale niestety….ktoś za dużo nagadał i następnego dnia SM posprzątała im mieszkanie, a Pana O. wywieziono na 2-3 miesiące do zakładu psychiatrycznego gdzie stawiał spory opór….o czym to świadczy?

Reklama
Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Dziś rano doszło do wypadku na drodze powiatowej w Ostrowitem koło Lniana. Jadący bmw uderzył z dużą prędkością w drzewo. Kierowcę zabrano do szpitala.

Extra Nowe

Siedem zastępów straży gasiło w nocy i rano pożar garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Wiadomości

Niedawno informowaliśmy o niepewnym terminie otwarcia wiaduktu w Terespolu. Dziś od rana dzwonili do nas kierowcy zirytowani korkami na remontowanej drodze powiatowej. Zarząd Dróg...

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Styl życia

Po 13 dniach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski gmina Świekatowo zajmuje trzecią pozycję. Promotorzy akcji liczą na udział kolejnych cyklistów. Wystarczy pobrać odpowiednią...

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo