Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Koniec problemów z dojazdem do domów przy ul. ks. Sychty

W szybki tempie zmienia się obraz ulicy ks. Sychty w Osiu. Właśnie powstaje ciąg pieszo-jezdny o długości 250 m.

Udostępnij
sychty-osie

REKLAMA

Trwają prace przy budowie ul. ks. Sychty w Osiu. W ramach inwestycji powstanie ciąg pieszo-jezdny o długości 250 m z polbruku wraz z wjazdami do posesji.

Ponadto wybudowane zostanie oświetlenie uliczne z lampami LED oraz kanał technologiczny umożliwiający w przyszłości wprowadzenie do niego innych mediów np. światłowodu.
REKLAMA

Generalnym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia.

Inwestycja wraz z dokumentacją projektową i nadzorem inwestorskim kosztuje blisko 460 tys. zł. Koszt prac budowlanych pokryje dotacja ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które gmina Osie otrzymała w roku 2020. Zakończenie zaplanowano na koniec września.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. Osiak

    1 września 2021 13:11

    Wszystkie polne, które niby

    Wszystkie polne, które niby są równane 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama