Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Korekty w projekcie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Co zmieniono?

Wykonawca zaproponował zmiany w konstrukcji stropodachu. Podobno w poprzedniej wersji na poddaszu nie zmieśiłyby się wszystkie urządzenia przesyłowe. Aneks do umowy już podpisano. Wójt jest przekonany, że zarówno ta korekta, jak i inne, wyjdą inwestycji na dobre.

Udostępnij
przed-warlubie-1

W ostatnim czasie na budowie przedszkola i żłobka w Warlubiu dał się zauważyć pewien przestój w pracach. Był on związany z negocjacjami dotyczącymi dość istotnych korekt w projekcie. Wykonawca, firma JPD Krupiński z Grudziądza, zaproponował istotne zmiany w konstrukcji stropodachu.

- Po dokładnej analizie okazało się, że w poprzedniej wersji poddasze nie pomieściłoby wszystkich urządzeń przesyłowych - tłumaczy Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie. - Na dachu będą zamontowane panele fotowoltaiczne. Wykonawca zaproponował inne rozwiązanie konstrukcyjne dachu. Na dokonanie takiej korekty przystali zarówno projektant, jak i inspektor nadzoru.

Niektórym mieszkańcom Warlubia zapewne od razu przypomina się historia hali sportowej, gdzie również w istotny sposób zmieniono dach, co później stało się przyczyną poważnego sporu. W obydwu przypadkach jest ten sam wykonawca.

Reklama
Reklama

Jednak, jak przekonuje wójt, tym razem historia się nie powtórzy.

- Na razie firma JPD Krupiński nie dała powodów do narzekania i mam nadzieję, że tak już będzie do końca - zaznacza Eugeniusz Kłopotek. - Zmiana projektu to nic niezwykłego. Lepiej dokonać tego na tym etapie, niż potem się głowić, jak rozwiązać problem. Zwłaszcza, że przystał na to projektant.

Nie jest to jedyna zmiana. Projekt zakładał montaż głębinowych pomp ciepła. Prawdopodobnie jednak gmina zrezygnuje z nich na rzecz pomp napowietrznych.

Reklama
Reklama

- Wprawdzie ich skuteczność jest o około 20 proc. niższa, ale są za to znacznie tańsze - tłumaczy wójt. - Przypomnę tylko, że w oprócz pompy, w obiekcie będą też panele fotowoltaiczne oraz piec na pelet. Tak więc ta różnica w wydajności będzie w zasadzie bez znaczenia.

Harmonogram prac zakłada, że budowa zakończy się pod koniec tego roku. Kolejne miesiące upłyną na odbiorach i wyposażaniu przedszkola i żłobka. Otwarcie ma nastąpić po Wielkanocy przyszłego roku.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
30 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Już się zaczyna. Tańsze

Już się zaczyna. Tańsze zamienniki.. Gmina ma gaz ziemny a oni planują piec na pelet? To wszystko niestety nie wróży nic dobrego. 

Na nowej hali dach nadal

Na nowej hali dach nadal przecieka, na przedszkolu w komorsku tez podobno przecieka, na sali gimnastycznej w szkole w Warlubiu też przecieka to czy nie byłoby dziwne gdyby na nowym przedszkolu nie przeciekał?

Zaniżyli kosztorys aby wygrać

Reklama

Naczelnik dostał lekcje od

Komu ten człowiek oczy mydli?

Komu ten człowiek oczy mydli? Fotowoltaika się nie zmieści, a to dobre. Spójrzcie na przetarg jakie różnice były w ofertach. Na czym maja zaoszczędzić tyle milionów? 

Piec na pelet? Kto to

Piec na pelet? Kto to wymyślił? Czy to te słynne doradczynię zza Wisły?

Reklama

Tak się zastanawiałem ile

Tak się zastanawiałem ile trzeba będzie czekać aż się odezwą PiS-owskie trole. Nie za długo. Już szczekają. Nie wysilajcie się nic to wam nie da, pozycja pana wójta jest mocna.

Chyba Krzyś zaczął działać.

Chyba Krzyś zaczął działać.

Jego metody i gospodarnych.

Kto da sobie taki kit wcisnąć

Kto da sobie taki kit wcisnąć. Firma wie lepiej od projektanta? 

Reklama

Jak myślicie dlaczego wójt

Jak myślicie dlaczego wójt wrócił do Warlubia naiwniaczki?

Zastanawia mnie jedno. Jakie

Zastanawia mnie jedno. Jakie będzie wytłumaczenie samorządu w momęcie, gdy po skonsumowaniu oszczędności wynikających z zamienników, wykonawca zgłosi roszczenie o zwiększenie wynagrodzenia? Taka możliwość jest bardzo prawdopodobna. To jest klasyczne podejście do inwestycji, przy niedoszacowaniu oferty (zamierzonym lub nie zamierzonym). Życzę powodzenia mieszkańcom Warlubie.

Co nam jeszcze zafunduje ta

Co nam jeszcze zafunduje ta władza? We wtorek w Płochocinie odbyło się zebranie mieszkańców Płochocina o Płochocinka odnośnie budowy w naszej gminie przemysłowej fermy kur. W Dobrczu mieszkańcy na to nie pozwolili to teraz tutaj chcą nam zafundować fetor, muchy, choróbska, zniszczone drogi, utratę wartości nieruchomości i  ptasie grypy w pakiecie. Czyje interesy reprezentuje wojt? W jakim celu jezdzi z inwestorem na spotkania z sołtysem Płochocina? Dlaczego rada nie podejmuje uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu żeby to zablokować? Za kilka miesięcy będzie już za późno na jakiekolwiek działania. 

Reklama

Jakie błoto na tej budowie…

Jakie błoto na tej budowie…. 

Ale konkretnie to zmiana z

Ale konkretnie to zmiana z jakiej konstrukcji na jaką?

Bo jak np: ze stropu żelbetowego i nad nim dachu z drewna zamiana na wiązary drewniane to gruby wał na korzyć wykonawcy.

Generalnie zmiany są dopuszczalne o ile zgodzi sie na to konstruktor i to podpisze i oczywiscie po uwzglednieniu porównywalności kosztów. Inaczej jak stosujemy tanszą technologie to róznica musi być rozliczona.

To są pubbliczne pieniadze a publiczne znaczy NASZE!!

Władzy trzeba patrzeć na recę i władza musi się nam ładnie rozliczać ze swoich działań.

A gdzie wpis zatroskanej, co

A gdzie wpis zatroskanej, co tam się nie podobało? 

Reklama

Warlubie zastąpić trzeba

Warlubie zastąpić trzeba nazwa Ciemnogród 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Wiadomości

W czwartek po południu doszło do wypadku na drodze ekspresowej S5 koło Świecia.

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Styl życia

Historia zatoczyła koło. Po latach Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka znowu powrócił na plażę w Decznie. Gwiazdą tegorocznej edycji był włoski zespół Sadist.

Wiadomości

W nocy w Grucznie zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowcy trafili do szpitala.

Wiadomości

Właśnie ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Jego dotychczasowy szef żegna się z pracą.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Wiadomości

W połowie września odbędzie się druga edycja Świeckiego Festiwalu Piwa. Formuła ma być bardzo podobna do poprzedniej, z tą różnicą, że będzie więcej muzyki...

Wiadomości

W tym tygodniu rozpocznie się monitoring sezonowej linii komunikacji miejskiej na trasie zamek-Deczno. Urząd Miejski w Świeciu zamierza sprawdzić, czy faktycznie jest potrzeba podstawienia...

Wiadomości

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Synoptycy zapowiadają dziś po południu w powiecie świeckim burze, ulewy i silny wiatr.

Wiadomości

Ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie miał 46-latek, którego zatrzymali w Świeciu strażnicy miejscy. Kierowca zwrócił na siebie ich uwagę jadąc wieczorem samochodem bez...

Wiadomości

Pod koniec wakacji z posadą sekretarza gminy Świecie pożegna się Leszek Żurek, piastujący to stanowisko od kilkunastu lat. Wiadomo już, kto go zastąpi.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W czwartek po południu doszło do wypadku na drodze ekspresowej S5 koło Świecia.

Wiadomości

W nocy w Grucznie zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowcy trafili do szpitala.

Wiadomości

Pod koniec wakacji z posadą sekretarza gminy Świecie pożegna się Leszek Żurek, piastujący to stanowisko od kilkunastu lat. Wiadomo już, kto go zastąpi.

Wiadomości

Ponad 327 tys. zł wynosi tegoroczne dofinansowanie przekazane przez samorząd województwa na ochronę zabytków w powiecie świeckim. Największe wsparcie trafi do parafii.

Wiadomości

Oddział ginekologiczno-położniczy Nowego Szpitala w Świeciu podsumował pierwsze półrocze 2024 r. W lecznicy przyszło na świat 185 dzieci. Sporo mniej niż rok wcześniej.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo