Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Koronawirus w przedszkolu i szkole pod Świeciem. Dramatyczna sytuacja w domu pomocy koło Pruszcza

Covid-19 utrudnia pracę kolejnych placówek oświatowych w gminie Świecie. Ale nie tylko. Trudna sytuacja panuje również w Domu Pomocy Społecznej w Gołuszycach koło Pruszcza.

Udostępnij
sp-wiag-1

REKLAMA

W związku z kolejnym przypadkiem Covid-19 w naszym przedszkolu, wszystkie dzieci zostaną skierowane na kwarantannę. Proszę najwcześniej jutro spodziewać się telefonu z sanepidu - to informacja, jaką w poniedziałek 2 listopada po południu zamieściło na swojej stronie na Facebooku przedszkole w Grucznie (gmina Świecie).

Z koronawirusem zmaga się także Szkoła Podstawowa w Wiągu (gmina Świecie). Zarażana jest nauczycielka prowadząca zajęcia w oddziale zerowym. Rodziców zaskoczyła jednak decyzja o skierowaniu na kwarantannę tylko części dzieci z tej grupy.

- Nauczycielka mająca zajęcia z naszą córką ma potwierdzenie zakażenie koronawirusem - informuje jeden z Czytelników. - Nie rozumiem, dlaczego w tej sytuacji na kwarantannę skierowano tylko niektóre dzieci? - dopytuje.
REKLAMA

Sprawdziliśmy to.

- Na kwarantannę skierowano dziewięcioro dzieci - tłumaczy Waldemar Fura, kierownik Ośrodka Oświaty i Wychowania w Świeciu. - Pozostała szóstka uczniów może normalnie korzystać z zajęć, ponieważ nie mieli kontaktu z zarażoną nauczycielką. Każda tego typu decyzja jest szczegółowo konsultowana z sanepidem - zapewnia kierownik.

W Szkole Podstawowej w Wiągu przeprowadzono dezynfekcję sali, w której zajęcia mają dzieci z zerówki.

W ostatnich dniach pojedyncze przypadki koronawirusa w powiecie świeckim odnotowano w przedszkolu w Pruszczu oraz w szkołach w Lnianie i Świekatowie.
REKLAMA

Duże obawy budzi to, co dzieje się w Domu Pomocy Społecznej w Gołuszycach (gmina Pruszcz). Na 140 pacjentów zarażonych koronawirusem jest 40, a na 83 pracowników - 10. Chorych odizolowano. Opiekuje się nimi 21 pracowników, którzy zdecydowali się zamknąć razem z nimi przez najbliższe dni, dopóki nie wrócą do zdrowia.

Placówka świadczy sługi opiekuńczo-terapeutyczne oraz medyczno-rehabilitacyjne dla przewlekle chorych psychicznie. Z racji rozmaitych schorzeń, osłabiających organizm, osoby te są bardziej narażone na zakażenie koronawirusem.

Zakażonych może być jeszcze więcej, bo do DPS w Gołuszycach codziennie docierają nowe informacje o wynikach testów.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama