Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kradniesz wodę z sieci? To się bój! W gminie Jeżewo kontrolują domy i wlepiają wysokie kary

- Nie może być tak, że uczciwi mieszkańcy płacą wyższe rachunki z powodu grupy kombinatorów – mówi Maciej Rakowicz, wójt gminy Jeżewo.

Udostępnij
wodomierz

REKLAMA

„Zaradni” mieszkańcy w prosty sposób oszukują wodomierze. Najczęściej przed miernikiem montują tzw. trójniki, dzięki czemu mogą pobierać dowolną ilość wody bez naliczania jakikolwiek opłat.

- Częste ubytki związane z utratą wody, jakie odnotowują Gminne Wodociągi i Oczyszczalnia w Jeżewie w wyniku nielegalnego poboru zmusza do podjęcia radykalnych działań – argumentuje Maciej Rakowicz, wójt gminy Jeżewo.

Reklama
Reklama

Gmina zamierza zmniejszyć straty wynikające z nielegalnych podłączeń do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej poprzez ujawnianie wszelkich nieprawidłowości i  ingerencji w urządzenia pomiarowe.
REKLAMA

Im większa liczba strat spowodowana kradzieżą wody i nielegalnym zrzutem ścieków, tym bardziej wzrasta cena jednostkowa metra sześciennego wody i ścieków, bo kalkulacja stawki opłat musi uwzględniać straty w sieci.

- W efekcie, uczciwi odbiorcy płacą nie tylko za siebie, ale też są obciążani za wodę, którą nielegalnie pobiera ich sąsiad, np. do podlewania ogródka czy mycia samochodu. Ten sam mechanizm dotyczy nielegalnego zrzutu ścieków do gminnej kanalizacji – wyjaśnia Maciej Rakowicz.

Reklama
Reklama

Gminne Wodociągi i Oczyszczalnia w Jeżewie zaczęły sprawdzać czy w domach i zabudowaniach gospodarczych nie ma nielegalnych przyłączy kanalizacyjnych i wodociągowych.
REKLAMA

Gmina zapewnia, że nie będzie to doraźna akcja. Kontrole będą wykonywane bezustannie przez pracowników GWiO. Również po to, aby wykrywać drobne uszkodzenia sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, trudne do zlokalizowania w inny sposób.

- W razie utrudnień w dostępie do posesji w celu sprawdzenia urządzenia pomiarowego, prowadzący kontrolę skorzystają z pomocy stróżów prawa. Odmowa dostępu do nieruchomości traktowana jest przez prawo jako wykroczenie i zagrożona jest karą grzywny do 5 tys. zł – zaznacza wójt.
REKLAMA

Reklama
Reklama

W przypadku wykazania jakichkolwiek podejrzanych praktyk, winowajcy powinni liczyć się z grzywną do 10 tys. zł. Sąd może też orzec nawiązkę na rzecz przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego w wysokości 1 tys. zł za każdy miesiąc nielegalnego procederu.

Osoby, które korzystały z wodociągów i kanalizacji „na lewo”, mają szansę uniknąć wysokich kar. Jeśli do 31 sierpnia zgłoszą to Gminnym Wodociągom i Oczyszczalni w Jeżewie, nie zostanie przeciwko nim wszczęte postępowanie.

- Zapłacą tylko za zużytą w tym czasie wodę i odprowadzone ścieki – zapowiada wójt Maciej Rakowicz.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Odmowa wpuszczenia na posesję

Odmowa wpuszczenia na posesję to wykroczenie?! O ile dobrze rozumuję posesja jast moją własnością i nawet policja bez nakazu nie może wejść a co dopiero jacyś pracownicy. Bez uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa i nakazu nawet policji nie trzeba wpuszczać. Swoją drogą to wszyscy wiedzą kto w borowiaku przekręty robił a teraz wielkie sprawdzanie. 

Niech lepiej Borowiak

Niech lepiej Borowiak rozliczy sie z kasy. Nowa spółka z budżetu gminy odkupiła cały sprzęt za ponad 150 tys zł. Czas zeby tą firmą zajelo ABW i NiK. W gminie też sa male kwiatki dzierżawa dawnego GOK u za 400 zl netto miesiecznie. Jak i terenu plaży na Borcach. 

Zróbcie proste doświadczenie

Zróbcie proste doświadczenie . Spiszcie licznik, nalejecie w jakaś beczkę wody, beczkę z jakaś miarką. odlecie np 100litrow wody i zobaczcie na ile przekłamał licznik. Licznik jest ok, borowiaki mogliby go wymieniać bez przerwy. Szkopuł w tym że woda jest napowietrzana …

Ścieki trzeba sprawdzać i to

Ścieki trzeba sprawdzać i to bez wchodzenia na posesję, wystarczy dostarczyć faktury z ostatnich lat, to dopiero są przekręty. Węże wprowadzane do sieci. 

Reklama

Jak widać borowiak trzęsie

Jak widać borowiak trzęsie środkami w gminie że nawet Wojt oddany jest jak pies. Swoją drogą to o przekretach tej firmy można by kilka tomów napisac,wstyd że Wojt wyborców straszy sądami… Ludzie to zapamiętają.

Bardzo dobrze, że Wójt zaczął

Bardzo dobrze, że Wójt zaczął robić porządek, bo ja nie chcę płacić za tych co są na lewo. Jakbyś poczytał to borowiaka już nie ma. Dlaczego oni odpowiadali za wodę i ścieki. Przynajmniej teraz to nalezy do nas wszystkich a nie prywaciarzy….

Dobrze mówisz „mieszkanka”.

Dobrze mówisz „mieszkanka”. Jak ktoś nie płaci za wodę lub ścieki to nas okrada. Zresztą bardzo dobrze że wreszcie ktoś się za to zabrał. Sama słyszałam o takich co się tym chwalili. Na stronie gminy podaja z ustawy co za to grozi. Nie widzę tu żadnego straszenia.

z mojego domu na pewno 3

z mojego domu na pewno 3 domowników już nie zagłosuje na tego wójta !!Jak można straszyć swoich mieszkańców ,jestem oburzona nigdy nie kradłam wody a ktoś tu niby ma przychodzić mnie sprawdzać !!!!Wszyscy to potencjalni złodzieje dla niego!!!poprostu czuje złość na tego jak można tak traktować swoich mieszkańców wszystkim zaczął robić pod górkę .By się zabrał za remonty w Laskowicach a nie tylko myśli o Jezewie

Reklama

U mnie byli, weszli spisali i

U mnie byli, weszli spisali i zrobili zdjęcie tych plastików. Wszystko grzecznie i ładnie. Mowią, że robią to bo wcześniej borowiak tego nie robił. Dobrze… Niech przychodzą i sobie spisują. Nikt mnie nie straszył. Wiem , że u innnych nigdy nie spisywali liczników.

A ja powiem tak zawsze

A ja powiem tak zawsze mówiłem że przyjedzie czas ze poznacie się na tym Wójcie,pracowałem z nim i wiem co to za człowiek i do czego jest zdolny!przykre Panie Macieju. Po drugie zgadzam się z tym że dzierżawca domu kultury w Jezewie to jakaś pomyłka jak tam wygląda nie tylko z przodu budynku ale i z tyłu. Syf syf i jeszcze raz syf. Tam Pan Wójt chyba nie zagląda że tego nie widzi. Widziałem to na własne oczy jaki jest syf i jak ten cały budynek niszczeje!

będa naloty jak za komuny na

będa naloty jak za komuny na złodziei wody za 2,70 gr za 1000 litra. Rakowicz przeszuka działke  po działce , wytropi wszystkich co spuścili wodę i sprzedali z zyskiem. ja pie … za komuny przeszukiwali działki ludziom w poszukiwaniu bimbru a teraz nastał Wójt Rakowicz i znajdzie was wszystkich zlodziejaszki wody. Era PISu zobaczymy co tam trzymacie na tych waszych posesjach!!!!!!

A co jak borowiak wymienił

A co jak borowiak wymienił licznik i niezałożył plomby bo pracownik  powiedział ze nowe niepasują do tej instalaci inajlepiej ją dostosowac co zato moze grozic 

Reklama

Gmina wydaje pieniądze

Gmina wydaje pieniądze podatnikow na bzdury.Polbruk naokolo Jezewka …zamiast sciezki dla pieszych do Stelchna .Park dla buzonow z Czerska zamiast drogi .Bajoro zeby pijaki mieli gdzie siedziec.Gdzie są scieźki ,gdzie są orliki dla dzieci ,bo na tej zesranej hali sportowej tylko towarzystwo wzajemnej aforacji gra i Luks .Emeryty na wycieczki za pieniadze podatnikow jezdza a jeszcze im autokar oplacają i tego grajka z podstawowki od muzyki .Latarnie na placu zabaw  pobieraja prad kazdej nocy.A gruby kot przewodniczacy Stefan i jego swita grubych kotow  podnosi w czasie pandemii oplate za scieki o prawie 50 %.Brawo .A teraz Pan Wojt ktory jest msciwy straszy policja .Juz po was jedziemy.Teraz zobaczycie gniew ludzi.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja przekazała informację o śmierci kierowcy skody, 33-letniego mieszkańca Nowego.

Wiadomości

Świeccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło w Łążku koło Osia.

Wiadomości

Karolina pojechała ze swoim bratem na dożynki w Pruszczu w powiecie świeckim. Nigdy już nie wróciła do domu. Jej rozkładające się ciało znaleziono kilkanaście...

Wiadomości

Zakończyła się adaptacja budynku w Laskowicach na posterunek policji. Niebawem otwarcie.

Wiadomości

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zderzenia we wtorek po południu dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Ciepłej w Świeciu.

Wiadomości

Wraz z zakończeniem remontu drogi krajowej nr 91 wróciło pytanie co z prawoskrętem w ulicę Chełmińską? Na razie przejazdu w kierunku Świecia bronią podwójne...

Reklama
Reklama

Co jest grane?

Oryginalny burger, belgijskie frytki, a może danie z dalekiej Tajlandii? W najbliższy weekend na Dużym Rynku w Świeciu będzie można zjeść potrawy z różnych...

Wiadomości

Powiatowy Zarządu Dróg w Świeciu ogłosił przetarg na sprzedaż samochodu marki Opel Astra III.

Extra Nowe

Wracamy do piątkowego wypadku na drodze krajowej nr 91, gdzie zderzyły się skoda i bmw.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć odpowiedzialności i uciekł z miejsca kolizji drogowej w Bukowcu, którą sam spowodował.

Wiadomości

Dziś o godz. 9.00 egzaminem pisemnym z języka polskiego rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. Trwa on trzy dni. Każdego dnia będzie sprawdza wiedza z innego...

Wiadomości

Niestety, remont drogi powiatowej przez Terespol musiał się rozpocząć mimo wciąż zamkniętego wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240. Jakie są tego efekty, nietrudno się...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Zakończyła się adaptacja budynku w Laskowicach na posterunek policji. Niebawem otwarcie.

Wiadomości

Wraz z zakończeniem remontu drogi krajowej nr 91 wróciło pytanie co z prawoskrętem w ulicę Chełmińską? Na razie przejazdu w kierunku Świecia bronią podwójne...

Co jest grane?

Oryginalny burger, belgijskie frytki, a może danie z dalekiej Tajlandii? W najbliższy weekend na Dużym Rynku w Świeciu będzie można zjeść potrawy z różnych...

Wiadomości

Powiatowy Zarządu Dróg w Świeciu ogłosił przetarg na sprzedaż samochodu marki Opel Astra III.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć odpowiedzialności i uciekł z miejsca kolizji drogowej w Bukowcu, którą sam spowodował.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo