Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Lekarze ze szpitala psychiatrycznego zażądali gigantycznej podwyżki. Jeśli jej nie dostaną, to grożą, że odejdą

Aż 11 lekarzy Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu grozi odejściem. Uważają, że prawie 2 tys. zł za całodobowy dyżur świąteczny to o wiele za mało.

Udostępnij
psychiatryk-4

REKLAMA

Jako podało Radio Pomorza i Kujaw, na biurko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu trafiło 11 wypowiedzeń pracy. Złożyli je lekarze niezadowoleni z obecnych stawek.

Reklama
Reklama

- Niestety, szpital nie ma takich możliwości finansowych, żeby zapłacić 100 procent więcej lekarzom - powiedział Radiu PiK Dariusz Rutkowski, dyrektor szpitala. - W chwili obecnej za 24-godzinny dyżur świąteczny, przyjęciowy, szpital płacił lekarzowi 1920 zł.
REKLAMA

Jak stwierdził dyrektor, stawka proponowana przez lekarzy - 3940 zł za dyżur - jest niemożliwa do spełnienia.

Reklama
Reklama

- W chwili obecnej trwają negocjacje z lekarzami i mam nadzieję, że jakoś uda nam się dojść do porozumienia. Idę negocjować stawki, które będą  zadowalały obydwie strony - mówił Dariusz Rutkowski.

W środę negocjacje stanęły na 50-procentowej podwyżce. Łącznie podwyżek domaga się 18 lekarzy.

Do tematu wrócimy.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
68 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Lekarze 50 %…….

Lekarze 50 %…….

A reszta personelu?

Czy w tym szpitalu pracują tylko lekarze?

Widzę że lekarze też wymagają

Widzę że lekarze też wymagają leczenia

Za 24 godziny wynagrodzenie

Za 24 godziny wynagrodzenie jak za miesiąc?

Reklama

Cóż się dziwić, miejsce pracy

Cóż się dziwić, miejsce pracy działa na psychikę więc logiczne nie myślą . 

To co mają powiedzieć

To co mają powiedzieć pracownicy systemu 4-ro brygadowego z Mondi oni pracują cały miesiąc za 900 zł. brutto dodatku zmianowego.

Jak rzucą papierami to nie

Jak rzucą papierami to nie powinno być odwrotu,niech odchodzą, mają potężne zarobki i ciągle hienom mało 

Reklama

Witam. Chciałam zauważyć że

Witam. Chciałam zauważyć że podana przez dyrektora kwota jest kwota brutto od której trzeba odliczyć wszystkie podatki. Jest też ogromną odpowiedzialność i stres oraz brak odpoczynku ponieważ, lekarz ma ten dyżur 24 godziny po swojej 8 godzinnej praży o zwykle następnego dnia jest znowu w pracy kolejne 8 godzin. Jeśli jest na kontrakcie nie ma płacone nic ani urlopów ani składek ZUS ani jak jest na chorobowym. Dyżury da mu narzucane a kto by chciał w święta pracować. 

Nie dawac im tych pieniedzy!

Nie dawac im tych pieniedzy! Trzeba bylo starac sie o prace w obuwniczym a nie placz ze w swieta musza robic.

Mam nadzieję, że dla

Mam nadzieję, że dla pielęgniarek, salowych, ratowników i innych pracowników pan dyrektor też przewidział chociaż 50%

Reklama

Się chołota bawi z podatków i

Się chołota bawi z podatków i Zusów.  Za coś muszą spłacać te wielkie wille. Wszystkich zwolnic,ubrac w kitel pacjentów,bo nie jeden ma więcej oleju w głowie niż te pajace.

Lekarzom zawsze mało!!wille 

Lekarzom zawsze mało!!wille  nie wystarczają,pałace,zamki chcą zarabiają kupę kasy a z pracy ich nikt nie rozlicza,szpital to nie tylko lekarze!!

Za jeden dyżur chcą mieć tyle

Za jeden dyżur chcą mieć tyle ile p salowa przez cały miesiąc!!brak wstydu!10 dyżurów w miesiącu plus pensja!!zawsze mało!!!

Reklama

Psychiatria…niepotrzebna

Psychiatria…niepotrzebna dziedzina medycyny. Słyszszał ktoś o wyleczeniu chorego psychicznie? Lekarze są tam niepotrzebni. Wy…ać na bruk, zostawić tylko pielęgniarki, salowe i zatrudnić dobrą ochronę.

Nie nie nie nie nieeeeeee

Nie nie nie nie nieeeeeee juuuhhhhhu Kuuuuuuuuuuuuurrrrrrrrrrrrrr…. Nieeeeeee zupa chce zeżreć bom głodny ślip ślipppp

Wstydu nie mają. Każdy chce

Wstydu nie mają. Każdy chce dobrze zarabiać ale to już jest zwykła zachłanność. Jak pazernym na pieniądze trzeba być żeby w ten sposób szantażować pracodawcę? Nic nie myślą o pacjentach. Wstyd drodzy lekarze

Reklama

Za 10 dyżurów mają 19,400 zł

Za 10 dyżurów mają 19,400 zł dochodu. Nie za dużo tej forsy. Zarobek spawacza na działalności na średnim projekcie.

Podwyżka, pytam za co????

Podwyżka, pytam za co???? lekarz na nocnym dyżurze co robi….. Śpi. 

To niech odejdą i dupy k***

To niech odejdą i dupy kurwa nie zawracają biedaki jebane !!!!!!!

Myslicie ze taka podwyzka do

Myslicie ze taka podwyzka do 3.900 za dyzur dobowy to sporo? Dla kowalskiego tak tyle ze w szpitalach potrafia lekarze mieć i 6.000 za nic nie robienie.

ten lekarz w ciągu całego

ten lekarz w ciągu całego dyżuru robi ? Przecież to personel średni zajmuje się pacjentami. Lekarze nie ubrudzą sobie rąk, nie podają leków etc.

Jeśli komuś tam dać podwyżkę,

Jeśli komuś tam dać podwyżkę, to pielęgniarkom i salowym. To one znoszą pacjentów, biegają w koło nich, dają leki. Mają na tych oddziałach ciężką pracę.  

Gdyby mi pracownik zagroził

Gdyby mi pracownik zagroził to po 5sekundach byłby już spakowany do drogi.

Dokładnie,najbiedniejsza

Dokładnie,najbiedniejsza grupa zawodowa!!!to niech zmienia zawód na lepiej płatny biedaczki z milionami na koncie

Psychiatria , to nie tylko

Psychiatria , to nie tylko chorzy których nie można wyleczyć. Wszelkie depresje i nerwice leczą. Pomagają nam, bądźcie sprawiedliwi. A niektórzy za tę zajadłość mogą niebawem szukać. psychiatry. Pozdrawiam panià dr Lesińską dobry lekarz i wspaniały człowiek :))

A niech się zwalniają w jasną

A niech się zwalniają w jasną cho..rę. Zobaczymy gdzie znajdą wszyscy robotę? Gdzie jest 11 wakatów?? I za ile ?? Mogą się jeszcze zdziwić i wrócić z podkulonym ogonem.

Niech zarabiają wiecej

Niech zarabiają wiecej-oczywiscie ale nie takie sumy!Pani salowa w1ROK nie zarobi tyle co lekarz w Psychiatryku w Świeciu w 1MIESIAC!!!to jest właśnie przesada!!!I kto tu generuje ogromne koszty dla szpitala!

Jak ktoś chce też mieć takie

Jak ktoś chce też mieć takie zarobki to droga na medycyne jest otwarta. Ochrona zdrowia jest rozłożona na łopatki za tego rządu i nie robi się nic, aby to zmienić. Pamiętacie jak radzono młodym lekarzom wyjazd za granicę? Wielu wyjechało, a ci którzy zostali mogą przebierać w ofertach pracy i stawiać takie wymagania. To system jest chory, a pisowcy od stycznia jeszcze każą każdemu płacić wyższa składkę zdrowotna, co nie ma sensu bez gruntownej reformy. 

Czego wy chcecie od tych

Czego wy chcecie od tych lekarzy?? Wiecie jak podrożały mercedesy i jaguary? Za 300 tys. ciężko kupić coś fajnego

Czy ich poj…o!! sami

Czy ich poj…o!! sami powinni się leczyć psychiatrycznie. ( czy tylko lekarze tak ciężko sie uczyli na studiach że muszą zarabiać po 30 tyś/m-c?)

Ja pie… rozumiem wszystko

Ja pie… rozumiem wszystko lekarz,uczył się. No ale bez przesady. Ja też się uczyłam i mam tyle wypłaty co on za ten dyżur. Tylko,że ja mam na miesiąc a oni za 24godziny!!! Toż to chyba lekka przesada. Niech nas rzucają pod mury we worach i będą mieli spokój!!!

Ale to jest kasa za same

Ale to jest kasa za same dyżury,a oprócz tego jest jeszcze potężna pensja…to jest szok! Oni są Bogami??

Co by przekazałby dzisiejszym

Co by przekazałby dzisiejszym lekarzom dr Bednarz

Zamknąć ich w psychatryku.

Zamknąć ich w psychatryku.

Negocjatorzy podwyżki to

Negocjatorzy podwyżki to amatorzy. Powinni zażądać 200 proc. wtedy dyrektor cieszyłby się, że udało mu się zejść do 4 tysięcy za dyżur

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Nie ma wątpliwości, że po wczorajszym koncercie w świeckim amfiteatrze, który był wypełniony do maksimum, Sylwia Grzeszczak, Oskar Cyms i Kubańczyk zyskali sporą liczbę...

Wiadomości

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

Strażacy z Osia świętowali wczoraj jubileusz powstania swojej jednostki. Okrągła rocznica ma ścisły związek z wielkim pożarem, który wybuchł przy ul. Młyńskiej w 1903...

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Na osiedlu Marianki trwa modernizacja placu zabaw w pobliżu orlika i Szkoły Podstawowej nr 8.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo