Leszek Żurek nie będzie sekretarzem gminy Świecie. Zastąpi go były wójt

Pod koniec wakacji z posadą sekretarza gminy Świecie pożegna się Leszek Żurek, piastujący to stanowisko od kilkunastu lat. Wiadomo już, kto go zastąpi.
Leszek Żurek był sekretarzem gminy Świecie przez 17 lat / Fot. Andrzej Bartniak

Leszek Żurek z pracą w samorządzie związany jest od 1989 r. Zanim w 2007 r. powołano go na sekretarza gminy, pełnił funkcję kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Świeciu. 28 sierpnia Leszek Żurek pożegna się z pracą w magistracie w związku z przejściem na emeryturę.

Jego następca został już wybrany.

Komisja konkursowa, w skład której weszli zastępcy burmistrza Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko, skarbnik Marzenna Rzymek i radca prawny urzędu Łukasz Kaźmierczak spośród trzech kandydatów wybrała 40-letniego Jakuba Kochowicza z Lisewa (powiat chełmiński).

Jakub Kochowicz był wcześniej wójtem gminy Lisewo (piastował stanowisko od 2014 do 2024 r.).

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się m.in. znajomością prawa pracy i ustawy o dostępie do informacji publicznej, a także przepisów dotyczących ochrony danych osobowych.

Głównym zadaniem sekretarza gminy jest organizacja pracy urzędu.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Wybrane dla Ciebie

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors