Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Licznik się kręci. Rodzice zbierają pieniądze na leczenie 11-miesięcznego syna w USA

- Mamy to! Mikołaj leci do USA, gdzie ma szansę na wygraną z rakiem! Wierzymy, że wzrok, zdrowie i życie Mikołajka uda się uratować! – rodzice chłopca są w euforii. I dziękują wszystkim za wsparcie.

Udostępnij
mikolaj

REKLAMA

W czwartek 17 września o godz. 8.30 rano na koncie Mikołaja w serwisie siepomaga.pl widniało blisko 387 tys. zł, zebranych dzięki wpłatom darczyńców. Rodzice wykonali już przelew do kliniki w USA.

- Czekamy na odpowiedź i wyznaczenie terminu, kiedy Miki ma przyjechać – informują Marika Wróbel i Marcin Schmidt z Lipienek koło Jeżewa, rodzice niespełna 11-miesięcznego Mikołaja.

Do końca nie wiadomo, ile wyniosą koszty całego leczenia w Stanach Zjednoczonych. Możliwy jest scenariusz, w którym chłopiec będzie musiał przejść jeszcze chemię dotętniczą w innym szpitalu, tak jak większość dzieci z siatkówczakiem. Może być też tak, że w krótkim czasie będzie potrzebna nagła pomoc. Specjaliści zdecydują o tym na miejscu.
REKLAMA

- Na wypadek nieprzewidzianych kosztów zostawiamy jeszcze zbiórkę otwartą. Cała nadwyżka będzie przeznaczona na dalsze leczenie nowotworu u Mikołajka – wyjaśniają rodzice. I dodają: - Dziękujemy wszystkim za pomoc, za dobre słowa i myśli. I prosimy, pamiętajcie o Mikim, trzymajcie kciuki, nie zapominajcie o nim w modlitwie. Wierzymy, że Mikołajek wygra tę walkę, a rozdział pod tytułem „rak” pozostanie tylko złym snem.

W grudniu ubiegłego roku u 2-miesięcznego chłopca zdiagnozowano siatkówczaka, złośliwy nowotwór wewnątrzgałkowy. Chemioterapia w Polsce, poza krótkimi okresami spowolnienia aktywności raka, nie przyniosła rezultatu.
REKLAMA

Stawką walki jest nie tylko wzrok, ale też zdrowie i życie Mikołaja. Dlatego rodzice wiążą tak dużą nadzieję z doktorem Davidem Abramsonem, wybitnym specjalistą w dziedzinie onkologii okulistycznej. To w klinice w Nowym Jorku, gdzie pracuje dr Abramson, będzie leczony mały Mikołaj Schmidt z gminy Jeżewo.

Cały czas można wspierać leczenia chłopca podczas rozmaitych akcji organizowanych w całym powiecie oraz wpłacając pieniądze w serwisie siepomaga.pl.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. Przyjaciel

    17 września 2020 10:13

    Super. Jak się cieszę, że się

    Super. Jak się cieszę, że się udało uzbierać, trzymam kciuki za mikuska, pozdro. Dla rodziców 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama