Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Lniano szukało chętnych na prowadzenie prywatnego żłobka. Wiadomo już z jakim skutkiem

Gmina Lniano ogłosiła konkurs na organizację opieki dla dzieci do 3 roku życia w formie żłobka. Oferty otwarto 7 lipca. Wielkiego zainteresowania konkursem nie było.

Udostępnij
przedszkole

REKLAMA

Jedno z wymagań konkursu stanowiło, że podmiot, który podejmie się realizacji zadania będzie musiał utworzyć od września tego roku 12 miejsc dla dzieci wieku od roku do trzech lat. Opieka ma odbywać się od poniedziałku do piątku przez pełne 12 miesięcy.

Reklama
Reklama

Dzieci będą miały zapewnioną opiekę wykwalifikowanego personelu oraz zajęcia edukacyjno-wychowawcze. Dodatkowo płatne ma być wyżywienie. Na wykonawcy spocznie też konieczność przeprowadzenia rekrutacji.

Umowa między gminą a wykonawcą ma obowiązywać do 31 sierpnia 2024 r. W tym czasie otrzyma on łącznie ponad 150 tys. zł dofinansowania. Na czas obowiązywania umowy, gmina użyczy budynek znajdujący się przy ul. Szkolnej 2 w Lnianie (dawniej mieściło się tam przedszkole).
REKLAMA

Reklama
Reklama

Zainteresowani prowadzeniem niepublicznego żłobka mogli składać oferty do 7 lipca. Pod uwagę brano m.in. doświadczenie w wykonywaniu takiego samego lub podobnego zadania oraz kalkulację kosztów.

- Wpłynęła wprawdzie tylko jedna oferta, ale za to solidna - zaznacza Zofia Topolińska, wójt gminy Lniano. - To Bajkowa Kraina, która od lat prowadzi dwie podobne placówki w powiecie tucholskim. Komisja konkursowa pozytywnie oceniła ofertę i za kilka dni podpiszemy umowę na trzy lata.

Wprawdzie rekrutacją ma zająć się firma prowadząca żłobek, ale gmina rozpuściła już "wici" w mediach społecznościowych i w ciągu dwóch dni zgłosiło się 8 zainteresowanych rodziców. Z zebraniem kompletu nie powinno więc być problemu.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Lniano dostało dofinansowanie z państwowego programu Maluch Plus, dzięki czemu wyremontuje i wyposaży część budynku dawnego przedszkola na potrzeby żłobka. Resztę budynku zajmuje m.in. kuchnia, magazyn i sala dydaktyczna użytkowane przez przedszkole zlokalizowane po sąsiedzku w nowej siedzibie.

Koszt pobytu dziecka w prywatnym żłobku oszacowano na 1000 zł miesięcznie.

Reklama
Reklama

- Chcemy ulżyć rodzicom, dlatego będziemy dopłacać co miesiąc do każdego dziecka 350 zł - zapewnia Zofia Topolińska.

Przy pełnym 12-osobowym obłożeniu, gmina wyłoży od początku września do końca grudnia tego roku 16,8 tys. zł, przez cały 2022 i 2023 r. - 50,4 tys., a od początku stycznia do końca sierpnia 2024 r. - 33,6 tys. zł.

Coraz więcej gmin dofinansowuje niepubliczne żłobki i przedszkola, traktując to jako alternatywę dla już istniejących gminnych, w których zwykle stale brakuje miejsc. Lniano nie jest tu wyjątkiem. Przemawia za tym czysta kalulacja - lepiej dołożyć kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie prywatnej placówce, niż budować własną za kilka milionów.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (30)

 1. Zibii

  8 lipca 2021 11:44

  Koło tysiączka taa.. Jak ktoś

  Koło tysiączka taa.. Jak ktoś ma kobietę co zarabia np najniższa to już chyba lepiej aby sama się tym dzieckiem zajęła.

  Za 1000zl zabierać dziecku normalne dzieciństwo rodzinne trochę słabo. No ale karierowiczki az osikane z radości moza do roboty wrócić flirtowac 

  • Alan

   8 lipca 2021 14:53

   To prawda, milczenie jest

   To prawda, milczenie jest złotem. 

  • Zosia Samosia

   8 lipca 2021 16:05

   Jestem mama i sama wychowuje

   Jestem mama i sama wychowuje moja 2 dzieci, maz pracuje, ale mam tez taka finansowa mozliwosc zeby zostac z nimi w domu. Nie kazdy takowa posiada. A jesli jakis tatus jest oburzony, ze dziecko idace do zlobka ma zabrane dziecinstwo, to moze on zrezygnuje z pracy i zostanie z dzieckiem? Przeciez nikt nie mowi, ze to kobieta ma siedziec z dziecmi i przy garach.

   • alf

    8 lipca 2021 16:35

    Moja droga swiat dziala tak

    Moja droga swiat dziala tak ze to matka opiekuje sie dzieckiem a samiec ma obowiazek zapewniac potrzeby do przezycia matce i dziecku. 

    Tak działamy od tysiecy lat swiat zwierzat tez tak dziala bo to wy macie INSTYNKT MACIERZYNSKI nie my faceci. 

    To ze wam sie w nowoczesnych czasach udalo wprowadzic uciotowanie mezczyzn i rownouprawnienie nie znaczy ze wszyscy tak maja. Sam mam znajomych gdzie facet wiecej kolo dziecka lata niz matka , oczywiscie dostaje pochwaly jaki to on DOBRY OJCIEC ale panna ma go z gory jako gorszego samca przez co ten gosciu jest narazony na to ze zostanie zrobiony w konia i zdradzony. Bo poped samic do samcow alfa jest wiekszy niz do lamusow.

    • Sam

     8 lipca 2021 17:51

     Można to odwrócić w drugą

     Można to odwrócić w drugą stronę. Popęd samców do ładnych i zadbanych, pracujących samic jest większy niż do pań w domu. Często zmęczonych, sfrustrowanych i zaniedbanych. Bo przecież dlaczego taką kobietę docenić? Według większości facetow siedzi w domu, to się nie narobi jak pan życia i śmierci. Lepiej się obejrzeć za odpowiednio krótką spódniczką. Ciepełko w domu i ogień na mieście. Tak to podsumował mój znajomy. 

     Poza tym czasy sie zmieniają. To panowie ewolucyjnie nie mogą nadążyć za kobietami. Widzi się je w roli matki, kucharki i sprzątaczki. A jeśli kobieta chce czegoś więcej, to co wtedy? Jest tą złą oczywiście. Samiec myśli jak samiec i swojego toku myślenia zmienić nie potrafi i nie chce.

    • Anonim

     8 lipca 2021 17:54

     Oj bracie, nie zawsze tak

     Oj bracie, nie zawsze tak jest. A np. pingwiny, koniki morskie, goryle? A takich zwierząt jest więcej. 

  • Zła matka

   8 lipca 2021 17:28

   Sama mam dziecko w żłobku.

   Sama mam dziecko w żłobku. Zarabiam najniższą krajową i nie jestem jakąś karierowiczką, a moje dziecko ma dzieciństwo i jest szczęśliwe. Ma mamę i tatę którzy pomimo pracy mają czas się z nim pobawić i spędzić razem czas. Nie raz jest tak że kobieta zajmuje się domem i wychowuje dzieci, często jest tym zmęczona sflustrowana ( nie każda kobieta tak ma)  no ale przecież ona SIEDZI w domu a samiec alfa ciężko pracuję i nawet nie ma czasu wyjść z dzieckiem na spacer. Każdy niech żyje tak jak chce a nie z góry zakłada że karierowiczka albo ciota. 

  • Asia

   8 lipca 2021 20:04

   Tylko ciekawe kto znow będzie

   Tylko ciekawe kto znow będzie w żłobku znow jakies ciche osoby , co nagłym trafem po znajomości sie dostana tak jak do przedczkola..

   Za tysiac zlotych to matka w domu posiedzi z dzieckiem w domu… Wiec pewnie juz tez sa wybrane osoby ktore dostały sie do żłobka….

   • Mama P.

    8 lipca 2021 22:22

    A kto niby dostał się po

    A kto niby dostał się po znajomości? 

    • Asia

     9 lipca 2021 22:25

     A co naglym trafem znalazła

     A co naglym trafem znalazła sie taka pani A. I pani P gdzue nawet nie było nic napisane ,że szukaja do pracy z dziećmi.. Co nie robia teraz znajomości.   

 2. Katol

  8 lipca 2021 22:38

  Ja mam pytanie. Skoro gmina

  Ja mam pytanie. Skoro gmina ma własny budynek to dla czego nie najmie opiekunek ? A woli wynająć osobna firmę której zapłaci dużo więcej ? Czy czytając ten artykul tylko Ja mam wrażenie ze to jest jakoś szwindel ! Ostatnie zdania tego artykułu są dziwne, Przemawia za tym czysta kalulacja – lepiej dołożyć kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie prywatnej placówce, niż budować własną za kilka milionów. No chore. Skoro mamy własna placówkę. ciekawe ile P. Wójt lub gmina ma z tego profitu. Czekam na wyczerpująca odpowiedz jako rodzic jestem bardzo ciekawy

  • Ooo

   8 lipca 2021 22:46

   Otwarcie żłobka wymusza

   Otwarcie żłobka wymusza zatrudnienie dyrektora, opiekunki, zastępstwa gdy opiekunki się rozchorują, to za 33 tys się tego chyba nie załatwi 

 3. ;)

  8 lipca 2021 22:43

  W artykule jest napisane, że

  W artykule jest napisane, że koszt 1000 zł ale gmina dołoży 350 zł to już jest 650 do zapłaty. Kto musi iść do pracy, czy chce do niej iść to super wyjście. Opiekunka kosztuje dużo więcej. 

 4. KJ

  9 lipca 2021 07:21

  Świetnie, że będzie żłobek.

  Świetnie, że będzie żłobek. Brawo, że się wreszcie mieszkańcy doczekali. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to tak funkcjonowało jak np w żłobku w Bysławiu, gdzie prowadzi go również Pani która tu złożyła oferte. Dzieci chorują, czego nie da się uniknąć ale złotówki Pani Dyrektor nie odliczy. Wiadomo, że całości by nie mogła bo ma swoje zobowiązania ale jakąś część…? Podobnie jest w przypadku zerwania umowy w trakcie roku. Żłobków jest na tyle mało, że są listy rezerwowe a tu po zerwaniu umowy trzeba jeszcze za następny miesiąc zapłacić chociaż miejsce jest od razu zajęte przez inne dziecko. Jeśli tu będą takie zasady jak wprowadziła Pani Dyrektor z Bysławia u nas to współczuje rodzicom, którzy będą płacić 1000 zł za złobek i przez miesiąc będą na opiece z chorym dzieckiem siedzieć, a nie każdego na to stać. Oby tutaj było to sensownie uregulowane, żeby nikt nie czuł sie oszukany.

  • ASIK

   9 lipca 2021 08:22

   Oj niestey muszę potwierdzić,

   Oj niestey muszę potwierdzić, nasz syn w sezonie grypowym potrafił był w żłobku w porywach 4 dni w miesiącu. Każdy ma jakieś zobowiązania ale chociaż 200 zł gdyby Dyrektorka opuściła każdy by się cieszył. Musiałam zrezygnować, bo nie daliśmy rady tak funkcjonować na dłuższą mete… jak sie zaczeło w październiku tak się do marca ciągnęły choróbska i 100% płatności i po rozwiązaniu umowy przed czasem rzeczywiście musielismy zapłacic pełną kwotę, chociaż od 1 dnia miesiąca było na jego miejsce już kolejne dziecko.

 5. Mama

  9 lipca 2021 15:59

  Mój syn chodzi do żłobka

  Mój syn chodzi do żłobka prowadzonego przez Panią Agnieszkę i uważam, że to była świetna decyzja.Na początku podpisuje się umowę i tam wszystko jest określone, więc należy się zastanawic, czy jest się w stanie spełnić warunki umowy.Nikt nikogo nie czaruje, trzeba zapłacić czesne i już, nawet jak dziecko jest chore.W tym czasie trzeba zapłacić pracownikom i utrzymac lokal.Rozumiem to w pełni.Zajecia prowadzone przez Panie są świetne.Moj syn bardzo się rozwija.Wczesniej miałam nianię, której też płaciłam, nawet gdy dziecko było chore, bo uważam, że tak jest uczciwe.Aaaa i mój syn ma dzieciństwo, a swój żłobek i kolegów uwielbia.A ja, pomimo, że kocham moje dziecko, to lubię też pracować i spełniać się zawodowo. DZIWNE? HMMMM MOZE TAK

  • Do Mamy

   10 lipca 2021 16:33

   Droga Agnieszko, pfu „Mamo”

   Droga Agnieszko, pfu „Mamo” dziękujemy Ci za wyczerpującą reklamę. 

 6. Propecia

  29 sierpnia 2021 21:02

  Cephalexin How Long Work
  Cephalexin How Long Work

 7. oral ivermectin

  9 września 2021 09:21

  No Perscription Viagra
  No Perscription Viagra

 8. where to buy zithromax over the counter

  16 września 2021 20:51

  Viagra Et Cialis Vision
  Viagra Et Cialis Vision

 9. Plaquenil

  19 września 2021 07:47

  Healthyman
  Healthyman

 10. priligy online pharmacy

  22 września 2021 17:59

  Fluoxetine Where To Order
  Fluoxetine Where To Order With Free Shipping

 11. lasix generic

  22 września 2021 20:49

  Baclofene Association
  Baclofene Association

 12. Prednisone

  2 października 2021 16:26

  Generico Viagra Farmacia
  Generico Viagra Farmacia

 13. Neurontine

  8 października 2021 13:12

  Buy Colchicine Online
  Buy Colchicine Online

 14. Viagra

  1 listopada 2021 22:32

  Levitra Valencia
  Levitra Valencia

 15. furosemide 20mg tablets

  10 listopada 2021 15:55

  Osu Acheter Du Kamagra
  Osu Acheter Du Kamagra

 16. Prednisone

  11 listopada 2021 21:18

  Viagra Comprare
  Viagra Comprare

 17. viagra 100mg online

  12 listopada 2021 01:58

  Acquistare Kamagra In Belgio
  Acquistare Kamagra In Belgio

 18. Priligy

  13 listopada 2021 07:24

  Cialis Online Prices
  Cialis Online Prices

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Obraz autorstwa freepik Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Wiadomości

Kolejne narkotyki zostały ujawnione przez policjantów z komendy w Świeciu. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy podczas kontroli drogowej.

Wiadomości

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. O tym, jak ją rozpoznać, dlaczego nie warto jej lekceważyć i w jaki sposób leczyć, rozmawiamy...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Dziś, po blisko trzech latach, zapadł w końcu wyrok w sprawie kasjerek Urzędu Miejskiego w Świeciu. Były oskarżone o przywłaszczenie sobie w ciągu 13...

Wiadomości

Mieszkanka Nowego zaalarmowała służby ratownicze, prosząc o pomoc dla jej miesięcznego dziecka. Niemowlę nagle zrobiło się sine. Na pomoc wezwano śmigłowiec LPR.

Wiadomości

Komendant powiatowy policji i burmistrz Świecia podziękowali Agnieszce Smakulskej i jej 15-letniej córce Zuzannie za pomoc udzieloną mężczyźnie, który chciał targnąć się na życie.

Wiadomości

W środę po południu doszło do potrącenia pieszej na przejściu koło ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Słowackiego w Świeciu. Kobieta trafiła do...

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Wiadomości

Praca w urzędach w powszechnym mniemaniu uchodzi za atrakcyjną. Na ile mogą liczyć inspektor i referent? I czy prawdą jest, że tak trudno o...

Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama