Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Lokalna społeczność zadecyduje, kto otrzyma grant w programie Mondi Świecie „Wspieramy lokalnie”. Ruszyło głosowanie

grantymondi

Już od dzisiaj, 24 kwietnia mieszkańcy powiatów świeckiego i chełmińskiego mogą głosować na projekty zakwalifikowane do I. edycji programu grantowego Mondi Świecie „Wspieramy lokalnie”. Podmiotom, które otrzymają najwięcej głosów, zostanie przyznanych łącznie 15 grantów. Głosowanie prowadzone jest na stronie internetowej programu i potrwa do 8 maja br.

Program grantowy „Wspieramy lokalnie” został zainaugurowany na początku lutego 2023 roku. Jego celem jest pomoc lokalnym instytucjom oraz organizacjom w realizacji przedsięwzięć nakierowanych na rozwój lokalnej społeczności.

Do I. edycji zakwalifikowało się łącznie 87 projektów, w tym 53 konkurujące o grant w wysokości 10 tys. zł oraz 34 – o dofinansowanie w kwocie 5 tys. zł. Wśród wnioskodawców znalazły się m. in. szkoły i przedszkola, stowarzyszenia, fundacje, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, kluby sportowe oraz domy pomocy społecznej.

Reklama
Reklama

Zgłaszając swoje projekty, każdy podmiot musiał wybrać jedną z trzech kategorii z obszarów wsparcia, zdefiniowanych w Polityce Zaangażowania na Rzecz Lokalnej Społeczności i Interesariuszy firmy Mondi Świecie:

  1. edukacja, integracja lokalnej społeczności, różnorodność i inkluzja oraz wsparcie przedsiębiorczości;
  2. zdrowie i dobrostan (wellbeing), sport, bezpieczeństwo;
  3. infrastruktura i rozwój lokalny, kultura, ochrona środowiska.

Najwięcej projektów zostało przypisanych do kategorii nr 2. W każdej, na drodze publicznego głosowania przyznane zostaną po dwa granty o wartości 10 tys. zł oraz po trzy granty o wartości 5 tys. zł.

Lista projektów zakwalifikowanych do programu „Wspieramy lokalnie” dostępna jest na https://www.mondigroup.com/Mondi-Swiecie-Wspieramy-Lokalnie, gdzie odbywa się także głosowanie. Każdy mieszkaniec powiatów świeckiego i chełmińskiego w województwie kujawsko-pomorskim może oddać po 3 głosy.

Reklama
Reklama

Wyjątkiem są pracownicy spółek Mondi Świecie, Świecie Rail i Świecie Recykling, którym przysługuje po 5 głosów. Głosy można przyznawać dowolnie, np. oddając wszystkie na jeden projekt lub dzieląc je pomiędzy kilka wybranych.

 – Ideą, jaka przyświecała nam przy tworzeniu programu grantowego „Wspieramy lokalnie”, była nie tylko pomoc lokalnym instytucjom i organizacjom w realizacji ich przedsięwzięć, ale także zaangażowanie całej społeczności w działania na rzecz poprawy warunków życia w powiatach świeckim i chełmińskim. Możliwość zdobycia grantu motywuje do wychodzenia z nowymi inicjatywami i pomysłami, czego najlepszym dowodem są zgłoszone do nas projekty. Z kolei dzięki publicznemu głosowaniu, mieszkańcy mogą zdecydować o kierunkach dalszego rozwoju społeczności i otoczenia, w którym żyją. My natomiast możemy jeszcze lepiej poznać ich potrzeby, aby skuteczniej odpowiadać na pojawiające się wyzwania. Gorąco zachęcam więc do udziału w głosowaniu – mówi Tomasz Katewicz, prezes zarządu Mondi Świecie S.A.

Po zakończeniu głosowania i wyłonieniu 15 zwycięzców, odbędą się obrady jury, które z puli pozostałych projektów wybierze jeszcze trzech grantobiorców, przyznając jeden grant o wartości 10 tys. zł i dwa na kwotę 5 tys. zł. Lista wszystkich zwycięzców zostanie ogłoszona 22 maja br.

Reklama
Reklama

W I. edycji programu grantowego „Wspieramy lokalnie” Mondi Świecie przeznaczy na wsparcie lokalnych inicjatyw łącznie 125 tys. zł. Jeszcze w tym roku firma uruchomi II. edycję, w której na granty przeznaczona zostanie taka sama kwota.

Więcej informacji o programie grantowym Mondi Świecie „Wspieramy lokalnie” można uzyskać na stronie: https://www.mondigroup.com/Mondi-Swiecie-Wspieramy-Lokalnie

O Grupie Mondi

Reklama
Reklama

Mondi jest światowym liderem branży opakowaniowej i papierniczej, przyczyniającym się do tworzenia lepszego świata poprzez wytwarzanie innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań na miarę potrzeb.

Nasze przedsiębiorstwo jest zintegrowane w obrębie łańcucha wartości – począwszy od zarządzania terenami leśnymi, poprzez produkcję masy celulozowej, papieru i folii, aż do tworzenia zrównoważonych rozwiązań z zakresu opakowań konsumenckich i przemysłowych, które w miarę możliwości wykorzystują papier, a w uzasadnionych przypadkach także tworzywa sztuczne.

Zrównoważony rozwój leży u podstaw naszej strategii, a nasze ambitne zobowiązania do 2030 roku koncentrują się na rozwiązaniach dla gospodarki obiegowej, tworzonych przez kompetentnych ludzi, z uwzględnieniem innych działań na rzecz klimatu.

W 2021 roku dochód Mondi z działalności kontynuowanej wyniósł 7 miliardów euro, skorygowany zysk EBITDA – 1,2 miliarda euro, a liczba pracowników zatrudnionych na całym świecie – 21 000 osób. Mondi jest firmą notowaną na podstawowym rynku giełdy londyńskiej (MNDI), gdzie Grupa wchodzi w skład indeksu FTSE100, oraz na giełdzie w Johannesburgu (MNP).

mondigroup.com

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Obraz autorstwa freepik Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Wiadomości

Kolejne narkotyki zostały ujawnione przez policjantów z komendy w Świeciu. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy podczas kontroli drogowej.

Wiadomości

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. O tym, jak ją rozpoznać, dlaczego nie warto jej lekceważyć i w jaki sposób leczyć, rozmawiamy...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Dziś, po blisko trzech latach, zapadł w końcu wyrok w sprawie kasjerek Urzędu Miejskiego w Świeciu. Były oskarżone o przywłaszczenie sobie w ciągu 13...

Wiadomości

Mieszkanka Nowego zaalarmowała służby ratownicze, prosząc o pomoc dla jej miesięcznego dziecka. Niemowlę nagle zrobiło się sine. Na pomoc wezwano śmigłowiec LPR.

Wiadomości

Komendant powiatowy policji i burmistrz Świecia podziękowali Agnieszce Smakulskej i jej 15-letniej córce Zuzannie za pomoc udzieloną mężczyźnie, który chciał targnąć się na życie.

Wiadomości

W środę po południu doszło do potrącenia pieszej na przejściu koło ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Słowackiego w Świeciu. Kobieta trafiła do...

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Wiadomości

Praca w urzędach w powszechnym mniemaniu uchodzi za atrakcyjną. Na ile mogą liczyć inspektor i referent? I czy prawdą jest, że tak trudno o...

Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama