Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ma być lepiej na drodze między Świeciem a mostem na Wiśle. Co się zmieni?

Ta inwestycja była zapowiadana od kilku lat. Miejmy nadzieję, że tym razem zostanie zrealizowana. Właśnie ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy.

Udostępnij
droga_91

REKLAMA

O planowanym remoncie drogi krajowej nr 91 na odcinku między Świeciem a mostem na Wiśle pisaliśmy już w 2018 r. Z roku na rok inwestycję jednak przesuwano, bo przeciągały się prace projektowe, a potem uznano, że najpierw trzeba przebudować estakadę w Przechowie.

Reklama
Reklama

Jest szansa, że to się w końcu zmieni. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że modernizacja jest potrzebna, bo trasa nr 91 na tym odcinku to jedna wielka, pełna wybojów, asfaltowa łata na łacie.
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zamierza ograniczać się tylko do tego fragmentu.

Reklama
Reklama

- Prace prowadzone będą od skrzyżowania z ulicą Chełmińską w Świeciu, gdzie zakończyła się przebudowa układu drogowego w ramach realizacji wiaduktu w Przechowie – informuje bydgoski oddział GDDKiA.

Zakończą się natomiast w Grubnie w powiecie chełmińskim w okolicy skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 550 (obwodnica Chełmna).
REKLAMA


Z zadania wyłączony będzie most przez Wisłę, który przeszedł gruntowny remont kilkanaście lat temu.

Reklama
Reklama

Inwestycja została podzielona na dwa odcinki: pierwszy o długości blisko 2,5 km od skrzyżowania z ul. Chełmińską w Świeciu do mostu; drugi, mierzący 4 km, od mostu do Grubna.

Przewidywana jest m.in.: przebudowa i skanalizowanie skrzyżowań, wykonanie skrzyżowania typu małe rondo oraz poszerzenie i wzmocnienie drogi krajowej nr 91 (do nacisku na oś na poziomie do 115 kN, czyli około 12 ton).
REKLAMA

Reklama
Reklama

Co jeszcze zaplanowano?

- Wykonanie ciągów pieszych i rowerowych, dodatkowego pasa ruchu do wyprzedzania na wzniesieniu, przebudowę i budowę zatok autobusowych i zjazdów oraz zatoki do kontroli i ważenia pojazdów, a także modernizację istniejącej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach – wylicza GDDKiA.

Ma to poprawić bezpieczeństwo m.in. w Głogówku Królewskim na krzyżowaniu drogi powiatowej z krajową, gdzie dość często dochodzi do wypadków i kolizji.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Według wcześniejszych zapowiedzi, na drodze krajowej nr 91 w Głogówku miałoby powstać skrzyżowanie skanalizowane z lewoskrętami i wysepkami oraz z sygnalizacją świetlną oraz przejście dla pieszych z tzw. azylem na wysepce.

Termin składania ofert w przetargu upływa 10 lutego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje zakończenie prac we wrześniu 2023 r.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij

Komentarze (28)

  1. XXXX

    10 stycznia 2022 09:38

    no i dobrze, ale na 3 zmiany

    no i dobrze, ale na 3 zmiany robic a nie jak w przechowie ze o 14 to juz łopate czerwone twarze podpieraja, a o 15 ich nie ma.

    • !@#$%

      10 stycznia 2022 09:52

      A jak to sobie wyobrażasz, że

      A jak to sobie wyobrażasz, że w nocy bedą pracować a potem bedą skargi że ludzie spać nie mogą i mieli by rację. Z drugiej strony skończyły się czasy beduizmu by pracować 12h no chyba że sam chcesz to pracuj 12h. 

      • Ten co wie

        10 stycznia 2022 09:59

        A słyszałeś kiedyś taki

        A słyszałeś kiedyś taki termin „praca na zmiany”, i nikt nie musi po 12 h pracować

        • !@#$%

          10 stycznia 2022 10:20

          Słyszałem i wiem bo pracuje

          Słyszałem i wiem bo pracuje na zmiany, a system na zmiany nie eliminuje hałasu podczas prac wykonywanych, a ty chyba nie mieszkasz w przechowie więc masz gdzieś ludzi tam mieszkających,  ja tam nie mieszkam ale potrafię to zrozumieć że ludzie w nocy chcą ciszę 

          • Ten co wie

            10 stycznia 2022 10:43

            Jakby pracowali od powiedzmy

            Jakby pracowali od powiedzmy 7 do 21, to pewnie było by juz po remoncie, a tak bedą stukać jeszcze z pół roku. A co do odcinka od wiaduktu do mostu na Wiśle, to z tego co widzę to może 1 dom jest w odległości mniejszej niż 100 metrów. Raczej hałas by tam nie doskwieral za bardzo.

          • !@$$%

            10 stycznia 2022 10:57

            Tam owszem można pracować

            Tam owszem można pracować dłużej 

          • Przechwiana

            10 stycznia 2022 12:14

            Ale można pracować na dwie

            Ale można pracować na dwie zmiany. Od 7 np do 15 i od 12 do 20. Na nowym przystanku koło młyna układali kostkę przez dwa tygodnie…

    • Analfabeta

      11 stycznia 2022 08:57

      Zdanie rozpoczyna się od

      Zdanie rozpoczyna się od dużej litery, nazwy miejscowości z dużej litery. W polskim alfabecie występują samogłoski ą, ę, ó, ć. Należy ich używać.

    • Pracownik

      11 stycznia 2022 18:37

      Co ty wypisujesz za bzdury,

      Co ty wypisujesz za bzdury, do jakiej 15 godz tam pracowali, ja tam byłem rok i pracowałem od 7 do 17 i wszystkie soboty, w miesiącu 250 godz wypracowałem a robiłem tam wszystkie ziemne. Tak więc jeżeli coś piszesz to chociaż pisz prawdę a nie głupoty

  2. Obserwator,,

    10 stycznia 2022 10:17

    Wybrać wykonawcę ktory

    Wybrać wykonawcę ktory wykonywać będzie pracę na dwie  zmiany .Krótki okres wykonania to powinno być bŕane przy przetargu.

  3. AA

    10 stycznia 2022 10:19

    Dokładnie nikt nie mówi aby

    Dokładnie nikt nie mówi aby pracować w nocy ale do 21 spokojnie można na zmiany pracować. Oczywiście jeśli temperatury na to pozwalają. W Przechowie całe wakacje o 15 to już  wszyscy się  zwinęli  a teraz przestoje bo minusowe temperatury. 

    • !@#$%

      10 stycznia 2022 10:21

      Dwie zmiany ok

      Dwie zmiany ok

  4. KAMIKAZE

    10 stycznia 2022 11:47

    Generalna Dyrekcja… zajęła

    Generalna Dyrekcja… zajęła się drogą 91, a co z drogą powiatową przez Głogówko Królewskie. Swego czasu była mowa o jej remoncie i rozbudowie w celu poprawienia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, pojawiły się problemy z wykupem gruntów i wycinką drzew. Na jakim etapie jest ta inwestcja?

    • XXL

      10 stycznia 2022 14:40

      Pytaj w Starostwie powiatowym

      Pytaj w Starostwie powiatowym, to ich droga.

      • KAMIKAZE

        11 stycznia 2022 12:40

        Czyja droga to wiem, może

        Czyja droga to wiem, może ktoś od nich przeczyta ten artykuł i mój wpis i odniesie się do niego. Połączenie remontów skróciło by (mam nadzieję) nasze poirytowanie remontami. dojdzie do tego, że przy tablicy z nazwą ŚWIECIE pojawi się „UWAGA REMONT MIASTA”.

  5. Xxx

    10 stycznia 2022 12:41

    Może za wiadukt kolejowy w

    Może za wiadukt kolejowy w kierunku na Tucholę się zabiorą 

    • Ela

      10 stycznia 2022 17:31

      Masz racje, czekają aż sie

      Masz racje, czekają aż sie zawali

    • Xxx

      12 stycznia 2022 10:46

      Cały czas się biorą 

      Cały czas się biorą 

  6. Arnold

    10 stycznia 2022 13:14

    No i git. Szkoda ze plany i

    No i git. Szkoda ze plany i założenia swoje a wyjdzie tak że przetargi będą się ciągnąć 2 lata a ceny rosnąć. Poza tym ogólna patologią projektowo-wykonawcza i łapówkarstwo odcisną pewnie piętno również na tej inwestycji. Obym się mylił 

  7. Omg

    10 stycznia 2022 15:17

    Co za tytuł….. tak, ta

    Co za tytuł….. tak, ta droga prowadzi do mostu na Wiśle to jej target….

    • Anonim

      10 stycznia 2022 21:02

      Prowadzi też w kierunku

      Prowadzi też w kierunku Tucholi i Chojnic. Kolejny co urwał sie od tokarki i postanowił se coś napisać 🙂

      • XXL

        10 stycznia 2022 23:04

        W kierunku Tucholi prowadzi

        W kierunku Tucholi prowadzi DROGA Wojewódzka nr 240

      • Omg

        11 stycznia 2022 12:46

        A Tobie o co chodzi?

        A Tobie o co chodzi?

  8. Adaś

    10 stycznia 2022 16:05

    Kiedy przeprosiny za źle

    Kiedy przeprosiny za źle opublikowane listy nagrodzonych sportowców przez burmistrza!??? 

    • Ewcia

      11 stycznia 2022 07:18

      A w której dyscyplinie jesteś

      A w której dyscyplinie jesteś mistrzem, że cię nie zauważyli, miszczu?

      • Hehe

        11 stycznia 2022 08:04

        W sikaniu na odległość

        W sikaniu na odległość

  9. Mało