Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ma być lepiej na drodze między Świeciem a mostem na Wiśle. Co się zmieni?

Ta inwestycja była zapowiadana od kilku lat. Miejmy nadzieję, że tym razem zostanie zrealizowana. Właśnie ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy.

Udostępnij
droga_91

REKLAMA

O planowanym remoncie drogi krajowej nr 91 na odcinku między Świeciem a mostem na Wiśle pisaliśmy już w 2018 r. Z roku na rok inwestycję jednak przesuwano, bo przeciągały się prace projektowe, a potem uznano, że najpierw trzeba przebudować estakadę w Przechowie.

Reklama
Reklama

Jest szansa, że to się w końcu zmieni. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że modernizacja jest potrzebna, bo trasa nr 91 na tym odcinku to jedna wielka, pełna wybojów, asfaltowa łata na łacie.
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zamierza ograniczać się tylko do tego fragmentu.

Reklama
Reklama

- Prace prowadzone będą od skrzyżowania z ulicą Chełmińską w Świeciu, gdzie zakończyła się przebudowa układu drogowego w ramach realizacji wiaduktu w Przechowie – informuje bydgoski oddział GDDKiA.

Zakończą się natomiast w Grubnie w powiecie chełmińskim w okolicy skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 550 (obwodnica Chełmna).
REKLAMA


Z zadania wyłączony będzie most przez Wisłę, który przeszedł gruntowny remont kilkanaście lat temu.

Reklama
Reklama

Inwestycja została podzielona na dwa odcinki: pierwszy o długości blisko 2,5 km od skrzyżowania z ul. Chełmińską w Świeciu do mostu; drugi, mierzący 4 km, od mostu do Grubna.

Przewidywana jest m.in.: przebudowa i skanalizowanie skrzyżowań, wykonanie skrzyżowania typu małe rondo oraz poszerzenie i wzmocnienie drogi krajowej nr 91 (do nacisku na oś na poziomie do 115 kN, czyli około 12 ton).
REKLAMA

Reklama
Reklama

Co jeszcze zaplanowano?

- Wykonanie ciągów pieszych i rowerowych, dodatkowego pasa ruchu do wyprzedzania na wzniesieniu, przebudowę i budowę zatok autobusowych i zjazdów oraz zatoki do kontroli i ważenia pojazdów, a także modernizację istniejącej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach – wylicza GDDKiA.

Ma to poprawić bezpieczeństwo m.in. w Głogówku Królewskim na krzyżowaniu drogi powiatowej z krajową, gdzie dość często dochodzi do wypadków i kolizji.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Według wcześniejszych zapowiedzi, na drodze krajowej nr 91 w Głogówku miałoby powstać skrzyżowanie skanalizowane z lewoskrętami i wysepkami oraz z sygnalizacją świetlną oraz przejście dla pieszych z tzw. azylem na wysepce.

Termin składania ofert w przetargu upływa 10 lutego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje zakończenie prac we wrześniu 2023 r.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

no i dobrze, ale na 3 zmiany

no i dobrze, ale na 3 zmiany robic a nie jak w przechowie ze o 14 to juz łopate czerwone twarze podpieraja, a o 15 ich nie ma.

Wybrać wykonawcę ktory

Wybrać wykonawcę ktory wykonywać będzie pracę na dwie  zmiany .Krótki okres wykonania to powinno być bŕane przy przetargu.

Dokładnie nikt nie mówi aby

Dokładnie nikt nie mówi aby pracować w nocy ale do 21 spokojnie można na zmiany pracować. Oczywiście jeśli temperatury na to pozwalają. W Przechowie całe wakacje o 15 to już  wszyscy się  zwinęli  a teraz przestoje bo minusowe temperatury. 

Reklama

Generalna Dyrekcja… zajęła

Generalna Dyrekcja… zajęła się drogą 91, a co z drogą powiatową przez Głogówko Królewskie. Swego czasu była mowa o jej remoncie i rozbudowie w celu poprawienia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, pojawiły się problemy z wykupem gruntów i wycinką drzew. Na jakim etapie jest ta inwestcja?

Może za wiadukt kolejowy w

Może za wiadukt kolejowy w kierunku na Tucholę się zabiorą 

No i git. Szkoda ze plany i

No i git. Szkoda ze plany i założenia swoje a wyjdzie tak że przetargi będą się ciągnąć 2 lata a ceny rosnąć. Poza tym ogólna patologią projektowo-wykonawcza i łapówkarstwo odcisną pewnie piętno również na tej inwestycji. Obym się mylił 

Reklama

Co za tytuł….. tak, ta

Co za tytuł….. tak, ta droga prowadzi do mostu na Wiśle to jej target….

Kiedy przeprosiny za źle

Kiedy przeprosiny za źle opublikowane listy nagrodzonych sportowców przez burmistrza!??? 

I tak czekamy na połączenie

I tak czekamy na połączenie ulicy Chełmińskiej z Wodną i Stromej z Tucholską

Reklama
Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo