Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Mała Lea wygrała walkę z nowotworem. Rodzice: To dzięki wam, kochani!

Po podaniu leku wartego ponad milion złotych, Lea z Nowego wygrywa walkę z białaczką.

Udostępnij
lea-3

REKLAMA

To był wrzesień ubiegłego roku. Roczna Lea Kirska z Nowego w trakcie płaczu zaczęła mdleć. Niepokojący objaw okazał się niestety dramatyczny – badania wykazały u dziewczynki białaczkę limfoblastyczną. Dodatkowo opornej na podawaną w bydgoskim szpitalu chemię.

Światełkiem w tunelu miała być zaproponowana terapia nierefundowanym lekiem, którego cena była wręcz kosmiczna: dziesięć tysięcy za jedną ampułkę. A sama, jedna seria zakładała podanie siedmiu dawek.

Rodzice, bliscy i przyjaciele nie czekali. Na portalu siepomaga.pl pojawiła się zbiórka, na której udało się uzbierać pieniądze pozwalające na przeprowadzenie dwóch cykli leczenia.
REKLAMA

Lekarze ze Stanów Zjednoczonych zarekomendowali jednak terapię CAR-T, która miała dać szansę na pełne wyleczenie. Koszt? Ponad milion złotych. Pomoc ruszyła lawinowo. Zorganizowano licytację w internecie, w całym powiecie urządzano imprezy sportowe, kiermasze i pikniki, z których dochód przeznaczano na leczenie małej mieszkanki Nowego. I udało się!

Kilka dni temu rodzice małej Lei przekazali informację, na którą czekali wszyscy. Terapia działa i jest skuteczna.
REKLAMA

- Wreszcie mamy czysty szpik, czyli bez komórek nowotworowych .Wyniki krwi są świetne, z badania na badanie coraz lepsze. Dziękujemy wszystkim za pomoc! To dzięki wam, kochani – nie ukrywają wzruszenia i radości Katarzyna i Michał Kirscy, rodzice prawie 2-letniej obecnie Lei.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. Jarek

  11 sierpnia 2021 16:14

  Nic nowego nie powiem – warto

  Nic nowego nie powiem – warto pomagać.

 2. Natalia

  11 sierpnia 2021 17:13

  Super wiadomosc. Wielkie

  Super wiadomosc. Wielkie serca ludzi pomogły. Dużo zdrowia dla Lei a dla rodziców odpoczynku po tych trudnych i stresujących napewno chwilach. 

 3. Miód

  11 sierpnia 2021 21:07

  No i miód! ZDRÓWKA

  No i miód! ZDRÓWKA

 4. Swieciak

  11 sierpnia 2021 21:08

  Piękna wiadomość, Łzy radości

  Piękna wiadomość, Łzy radości by

 5. No i

  12 sierpnia 2021 06:32

  Gitara

  Gitara

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama