Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

„Mamy czuć się jak grzesznice?” Msza w intencji nawrócenia uczestniczek strajku kobiet

- Czy uczestnicy strajku kobiet, protestujące przeciwko zakazowi aborcji z powodu nieodwracalnych wad płodu, powinni czuć się jak osoby, które popełniły grzech, albo przestały być katolikami? – pytają mieszkańcy Nowego.

Udostępnij
kosciol-mateusza

REKLAMA

Czytelnicy poinformowali nas o mszy, która ma się odbyć w piątek 20 listopada. W kościele parafialnym w Nowem o godz. 18.00 zaplanowano mszę o łaskę nawrócenia dla uczestniczek strajku kobiet.

- To tak, jakby wszyscy uczestnicy protestów, zarówno kobiety, jak i mężczyzn, popełnili grzech, biorąc w nich udział. Jestem katoliczką, chodzę do kościoła i nie zgodzę się, żeby ktoś przyczepiał mi taką łatkę – oburza się mieszkanka Nowego.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Inny Czytelnik zastanawia się, czy wobec doniesień z ostatnich dni o molestowaniu dzieci przez wysoko postawionych hierarchów kościelnych, nie lepiej zorganizować mszę właśnie w tej intencji.

- Może powinniśmy pomodlić się za nawrócenie tych ludzi, bo trudno nazwać ich kapłanami, po tym, co zrobili – nasz rozmówca nie ukrywa emocji.

Skontaktowaliśmy się z księdzem Grzegorzem Kaiserem, proboszczem parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowem.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Przekazaliśmy proboszczowi uwagi i opinie Czytelników.

- Skoro mogli przyjść do was z tymi skargami, to równie dobrze mogli przyjść do mnie. To wszystko, co mam do powiedzenia na ten temat – oznajmił ksiądz Grzegorz Kaiser i rozłączył się.

Proboszcz nie odpowiedział również na pytania wysłane mailem i za pośrednictwem profilu parafii na Facebooku.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA


Udostępnij
125 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najpierw wy się rozgrzeszcie

Najpierw wy się rozgrzeszcie z tej pedofilii, a kobietom dajcie spokój. Bo kobiety nie molestuja. Diabły ukryte w soltanach

Woda święcona ich wykropic

Woda święcona ich wykropic moze glupote z glowy wypłuka!!!!!! 

Jak w piątek msza o

Jak w piątek msza o nawrócenie kobiet to w niedzielę o nawrócenie dla wszystkich nie ujawnionych pedofilii wśród księży!!!

Niech się sami zachowa za

Niech się sami zachowa za pedofilię i inne zboczenia oraz nawrócenie samych księży i koniec z celibatem.

Reklama

Na miejscu księdza cieszyłbym

Na miejscu księdza cieszyłbym się, że nie przyszli do niego. Prawdopodobnie emocji nie dałoby się opanować. Przykre, że osoba duchowna nie jak pogodzić problemy kościoła i wiernych – trochę czuć inkwizycją. Mamy sytuację patową z tymi protestami, osobiście popieram je, pat polega na tym, że nikt nie potrafi rozsądnie podejść do problemu. Rozwiązania siłowe to tylko zaognienie sytuacji. Fakt, rządzący pogubili się we własnych pomysłach, a suma wszystkich problemów ich przerosła.

Za nawrócenie pisowców – to

Za nawrócenie pisowców – to by była trafna intencja.

Bardzo dobra intencja! A

Bardzo dobra intencja! A skoro boli tych ludzi fakt tej mszy to znaczy że potrzebują modlitwy. Każdy człowiek potrzebuje nawracania bo każdy codziennie popełnia grzech. 

Czy ja jedyna widzę tu

Czy ja jedyna widzę tu dysonans? Skoro „Panie domu”, ” matki Polki” chcą mieć ciastko i zjeść ciasto jednocześnie… być wzorem cnót wszelakich i wykrzykiwać bluzgi i epitety wieczorami… pokazać nowa fryzurę i kiecke na mszy a na wieczorze ze znajomymi narzekać na zło kościoła… owszem instytucja kościoła nie jest święta! Ale czemu te babki nie widzą swoich win? Według mojego oglądu sprawy, nauczanie koscioła w tych kwestiach jest bardzo jasne, jednoznaczne- aborcja jest grzechem, ciężkim niewybaczalnyn, równym morderstwu… a czy propagowanie przyzwolenia na nią  również? Nie mówię, że to nauczanie, ta postawa jest dobra! Ale taka właśnie jest! I będąc katoliczką ją znam, nie muszę się z nią zgadzać, to już kwestia mojego sumienia. Ale prawo kościoła jest jawnie łamane podczas udziału w takich manifestacjach i kościół ma prawo modlić się w intencji kogo chce. 

Reklama

Ka, dy ma sumienie, a prawo

Ka, dy ma sumienie, a prawo kościelne mówi jasno, za nakłanianie do zbrodni i popieranie zbrodni jest ekskomunika, 

Nikt nie musi być katolikiem, jego sprawa

Nie wycierajcie sobie gęby ksiedzem

A uczestniczki protestu

A uczestniczki protestu mądrością nie grzeszą, a pytają co czują zabijane dzieci!!!! 

niech oni najpierw rozgrzrsza

niech oni najpierw rozgrzrsza siebie!!!! A tak po za tym to kosciol dla nas A nie my dla kosciola! JAk tak dalej będą robić to pustki zagoszczą i co …. „zero dziadkow zero dlatków” PiS się skończy i co dalej?

Najpierw niech się modli o

Najpierw niech się modli o nawrócenie grzechów wśród duchowieństwa. Mieszkańcy wiedzą że nie jest on kryształowy

Reklama

Głowami księży będzie piekło

Głowami księży będzie piekło wybrukowane, trzeba oddzielić wiarę od czarnych szamanów .

Precz z  Komuną !!!

Precz z  Komuną !!!

Zdanie katolików w tej

Zdanie katolików w tej sprawie jest znane od  ok 2000 tys lat albo się z tym zgadzam albo $

Nasz proboszcz niech lepiej

Nasz proboszcz niech lepiej sam najpierw się nawróci a nie kobiet czepia! Bo imprezować to on potrafi i to porządnie – niech sam rzuci pierwszy kamień a nie na kimś widzi !!!

Najpierw ludzie wrzucają kasę

Najpierw ludzie wrzucają kasę budują kościół organy składają się na polbruk, na szaty liturgiczne, na odnowienie wnętrza kościoła i to jest kościół ludzi z Nowego. Ksiądz jest tylko osoba odprawiająca msze i myślę że zawsze można go wymienić, gdy zaczyna się nieodpowiednio zachowywać. 

Księża pouczają nas jak żyć,

Księża pouczają nas jak żyć, postępować a sami co na ten temat wiedzą ? Niech założą rodziny, pokażą jakimi są katolikami i sami adoptują chore dzieci, zmagają się z ich chorobą każdego dnia a wtedy zobaczymy czy ich poglądy się nie zmienią. 

Każdy powinien mieć swoje

Każdy powinien mieć swoje zdanie jedna kobieta by usunęła a druga by urodziła to teraz jak pójdę do kościoła będę wysmiana przez innych ? W sobotę miałam podobną sytuację jak przysli znajomi i rozpoczeli rozmowę o danej sytuacji w kraju oraz o polityce . Wyrażając swoje zdanie , że ja osobiście bym urodziła konkubent znajomej popadł w złość myślałam , że wyjdzie z siebie więc nie można mieć nawet swojego zdania trzeba robić i myśleć jak większość bo od razu człowiek jest wyklęty !

Powiem krótko PALANTOMSZA!

Powiem krótko PALANTOMSZA!

5 nie zabijaj więc skąd ta

5 nie zabijaj więc skąd ta obraza

No tego cz***la to już 

No tego czarnuchla to już  całkiem  poje…balo módl  się  palancie za czarną  mafię  a kobiety same sobie poradzą