Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Masz niepotrzebne opony, meble, sprzęt RTV lub AGD? Trwa mobilna zbiórka odpadów

Do 28 listopada w gminie Świecie trwa mobilna zbiórka tzw. odpadów problemowych dla mieszkańców.

Udostępnij
eko-kontener

W najbliższą sobotę 7 listopada zbiórka będzie prowadzona w Topolinku, Chrystkowie i Głogówku (patrz harmonogram poniżej).

Samochód Przedsiębiorstwa Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła ze specjalnym kontenerem będzie pojawiał się w poszczególnych miejscowościach gminy. Zbiórka prowadzona przez Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła przeznaczona jest wyłącznie dla mieszkańców gminy Świecie i nie dotyczy odpadów pochodzących z działalności gospodarczej.

Do Punktu Mobilnej Zbiórki można dostarczyć następujące odpady:

 • odpady wielkogabarytowe (meble, dywany);
 • sprzęt elektryczny i elektroniczny;
 • zużyte źródła światła (świetlówki i żarówki energooszczędne);
 • baterie i akumulatory;
 • zużyte tonery i płyty CD/DVD;
 • termometry rtęciowe i inne odpady zawierające rtęć;
 • przeterminowane leki;
 • chemikalia;
 • opony samochodów osobowych;
 • igły od iniekcji wykonywanych w domu.

Udostępnij

Komentarze (3)

 1. KAMIKADZE

  6 listopada 2020 09:55

  Należy pochwalić pomoc jaka

  Należy pochwalić pomoc jaka jest udzielana mieszkańcom w pozbywaniu się odpadów problemowych. Świecie jest jednak trochę specyficzne, tak wynika z moich obserwcji z racji wykonywanej pracy. Specyfika polega na tym,że w budynkach wielorodzinnych gromadzony sprzęt (odpad problemowy) w korytarzach piwnic nie ma właściciela, a jeśli się znajdzie takowy to zawsze ma mniej lub bardziej (według niego) sensowne wytłumaczenie. Na nic prośby by przekonać do usunięcia problemu-należy czekać na zdarzenie, które dotknie większą liczbę osób i wtedy takowe rzeczy (o cudzie) znikają same. W czasie gdy zaciera się uprzejmość chamstwem i draństwem może warto odwrócić kolejność zacierania.

 2. xxx

  7 listopada 2020 09:46

  wywożą niepotrzebny duży

  wywożą niepotrzebny duży sprzęt robiąc zbiórki w kilku miejscach, a ja jako osoba samotna i niepełnosprawna jak mam dostarczyć dużą starą komodę na to miejsce zbiórki

 3. xx

  7 listopada 2020 10:40

  dobrze by było,żeby takie

  dobrze by było,żeby takie zbiorki odbywały sie spod domów lub śmietników zbiorowych bo jak dowieść rzeczy jak sie nie ma samochodu albo jest sie poprostu starym..łatwiej wynieść pod smietnik  bo i sąsiad pomoże…no ale dobre i to tylko jak dostarczyc jak nieraz potrzebny jest samochod dostawczy 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama