Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Matka była tak pijana, że dzieci trafiły do placówki opiekuńczej. Finał sylwestrowej imprezy

Mieszkanka Wiąga wcześnie zaczęła świętować z partnerem nadchodzący Nowy Rok. Przesadzili z alkoholem do tego stopnia, że jej dzieci trafiły do placówki opiekuńczej.

Udostępnij
111872164_s

REKLAMA


Mieszkanka jednego z bloków socjalnych w Wiągu (gmina Świecie) wcześnie rozpoczęła 31 grudnia sylwestrową imprezę. Razem ze swoim partnerem raczyli się obficie alkohlem, mimo że mieli pod opieką dwóch chłopców w wieku 8 lat i 3 miesiące.

Ich zachowanie wzbudziło niepokój sąsiadów.
REKLAMA

Reklama
Reklama


- Asystentka rodziny otrzymała w tej sprawie anonimowy telefon. Sprawdziła sytuację na miejscu i zdecydowała o wezwaniu policji i straży miejskiej - wyjaśnia Maciej Chareński, rzecznik prasowy Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu.

Policja dostała zawiadomienie 31 grudnia o godz. 15.00.
REKLAMA

- Funkcjonariusze asystowali przy czynnościach prowadzonych przez OPS. Mężczyzna zachowywał się agrsywnie. Zarówno on, jak i matka trafili na izbę wytrzeźwień - informuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

Policja nie podaje, ile promili mieli oboje dorośli.

Wkrótce potem w Wiągu pojawili się strażnicy miejscy.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Razem z pracownikiem socjalnym pojechaliśmy do szpitala, gdzie dzieci zbadano. Decyzją lekarza zostały przrwiezione do pogotowie opiekuńczego w Gołuszycach koło Pruszcza - mówi Roman Witt, komendant Straży Miejskiej w Świeciu.

Jak wynika z naszych informacji, dzieci nie nosiły śladów przemocy fizycznej. O losie matki i dzieci zdecyduje Sąd Rejonowy w Świeciu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
44 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Dajta mnie chlanie bo uschna

Dajta mnie chlanie bo uschna , padaka mnie bierze .

Szok co to się dzieje z tymi

Szok co to się dzieje z tymi ludźmi. Czy alkohol jest ważniejszy od dzieci. Ludziska ogarnięcie się

Patola w blokach socjalnych.

Patola w blokach socjalnych.

Takim ludziom nie daje się żadnych pieniędzy,tylko bony na żywność,a rachunki MOPS opłaca.Jeśli już trzeba pomagać nierobom i patoli to tylko bezgotówkowo.

Reklama

Gratulacje dla ludzi, którzy

Gratulacje dla ludzi, którzy byli czujni i zgłosili problem.
Są sprawy, w których takie zgłoszenia to obowiązek, dzieci same nie zawołają o pomoc.

O kur..a sami święci co już w

O kur..a sami święci co już w sylwestra nie można sobie wypić???? A wy co przy pepsi siedzicie cały dzień??

Witam wszystkich . Korzystam

Witam wszystkich . Korzystam z pomocy społecznej , ale rozdzielam pieniądze żeby wystarczyło i na chleb i na denaturat . 

Reklama

A jeszcze nie tak dawno był w

A jeszcze nie tak dawno był w gazecie artykuł o tej pani, że rzekomo uciekła od alkoholu i przemocy…. Porażka… Szkoda dzieci tylko

Dobrze! Jeszcze więcej niech

Dobrze! Jeszcze więcej niech płacą patologii która się szerzy!!!!!

Za narażenie życia i zdrowia

Za narażenie życia i zdrowia życia dzieci , zabrać wszystko ,wyrzucić na bruk dopuki się nie ogarną . 

Reklama

Powinni dać im wiecej

Powinni dać im wiecej pieniedzy żeby wystarczylo na lepsze alkohole. Wtedy kac mniej męczy i można się zajac dziecmi. Wnioskuje o podwyzki zasilkow.

Niech pierwszy rzuci

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto w sylwestra o 15 nie miał już wypite

A dopiero wolała o pomoc dla

A dopiero wolała o pomoc dla dziecka że wyrwała się z patologi a tu guzik prawda i jak tu się nad takimi litować skandal biedne dzieci co mają z tego zycia

Reklama

W sylwestra 20% rodzin z

W sylwestra 20% rodzin z dziećmi była naje..ana tyle że w tym wiągu mieszkaja konfidenckie kur…y a tamci mieli pecha

wystarczołby odbierać socjal

wystarczołby odbierać socjal za jakiś wyrok… obojętnie jaki wyrok. Po prostu dostajesz wyrok za coś i z automatu tracisz socjale na 5 lat. 500+ i inne badziewia. Może nauczyliby się szanować to co dostają za prace innych ludzi. A jeżeli nie to zostaje przytułek dla bezdomnych.

Spoko wchodzi pakiet

Spoko wchodzi pakiet antyinflacyjny dla osób o dochodzie ponizej 1500 na osobe. Oboje z zona pracujemy na nasze dzieci ale mamy pecha bo przekraczamy próg o 200 zł. Żyjemy skromnie, z utrzciwej pracy, nie pijeny nie ćpamy. Kiedy słysze o takich przypadkach to krew mnie zalewa…. Ta rodzina otrzyma pomoc, załapie sie na tarcze a nas jak wiele rodzin to ominie bo….. pracujemy i nie pijemy. 

Reklama

Dla mnie sprawa jest jasna w

Dla mnie sprawa jest jasna w Wiagu są sami konfidenci co narabiają z policją a kobiecie pozazdrościli że zyskała trochę sławy to ją załatwili donosem a w innych lokalach było tak samo albo gorzej ale inni nie mają na pieńku z sąsiadami i się nie wywyższają

Poszukuję pani TRZYdziurkowca

Poszukuję pani TRZYdziurkowca  za alko i kasę !!!

Dzięki sąsiadom nie doszło do

Dzięki sąsiadom nie doszło do tragedii.. dziękujemy za info sasiedzi

To nie jest prawdom co tu

To nie jest prawdom co tu wszyscy piszom. Ona jusz nie pije dawno i sie ustatkowala. Popila tyko bo sylwester byl wszyscy pszeciesz pijom w sylwestra bo sie cieszom i o co ten kszyk caly. Brak sluw na was ludzie zazdroscice jak komus lepiej idzie.

Wstyd dla matki. Są małe

Wstyd dla matki. Są małe dzieci to jest zasada nr 1 

Jedna osoba nie pije 

zasada nr dwa 

Druga osoba pije mało , aby nie być problemem dla pierwszej.

Jak ktos tego nie rozumie zabrac dzieci matke i ojca do pierdla 

Co za jebnieta baba! Jak tak

Co za jebnieta baba! Jak tak można się pytam! Sama mam 2 i 10- letnie dzieci I nie wyobrażam sobie zeby chlać od rana aby mieć babę o 15! W ogóle nie pije alkoholu . Tam w tym wiagu to sama patologia! Od kad w blokach mieszkania dostali to albo dzieci zabierają za chlanie albo wybijają szyby ,podpalają. Może zanim będą przyznawane mieszkania powinny być testy psychologiczne robione? Czy w ogóle wiedza jak dbać, szanować i zachowywać się w mieszkaniach? Kto nie zda nie dostaje mieszkania i tyle. 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W miniony wtorek wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Warlubiu zderzył się na łuku drogi z oplem corsą. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby.

Wiadomości

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Świeciu zatrzymali kolejnego mieszkańca miasta za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Wiadomości

Mieszkańcy Świecia otrzymali pierwszeństwo w zakupie dietetycznej mieszanki chlebowej Panarium.

Wiadomości

Do szpitala trafiło dwuletnie dziecko po tym, jak rodzice zauważyli, że otworzyło pudełko ze żrącą substancją.

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Reklama
Reklama

Wiadomości

- Przyjąłem założenie, że w ciągu każdego miesiąca, oczywiście jeśli tylko pozwoli na to pogoda, będzie 100 patroli pieszych i 20 rowerowych - mówi...

Wiadomości

Postępują prace na modernizowanym placu zabaw koło orlika i Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Styl życia

Orkiestra Dęta Świecie była jednym z uczestników wielkiej, corocznej parady organizowanej przez Obywatelskie Stowarzyszenie Strzeleckie Iserlohn w Niemczech. W wydarzeniu biorą głównie udział zawodowe...

Wiadomości

Nie ma takiego drugiego sklepu w Świeciu, który oferowałby aż 60 tys. artykułów. Mowa oczywiście o Centrum Handlowym Super City, które w piątek 26...

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Wiadomości

Historia zatoczyła koło. Po latach Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka znowu powrócił na plażę w Decznie. Gwiazdą tegorocznej edycji był włoski zespół Sadist.

Wiadomości

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Synoptycy zapowiadają dziś po południu w powiecie świeckim burze, ulewy i silny wiatr.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo