Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Matka była tak pijana, że dzieci trafiły do placówki opiekuńczej. Finał sylwestrowej imprezy

Mieszkanka Wiąga wcześnie zaczęła świętować z partnerem nadchodzący Nowy Rok. Przesadzili z alkoholem do tego stopnia, że jej dzieci trafiły do placówki opiekuńczej.

Udostępnij
111872164_s

REKLAMA


Mieszkanka jednego z bloków socjalnych w Wiągu (gmina Świecie) wcześnie rozpoczęła 31 grudnia sylwestrową imprezę. Razem ze swoim partnerem raczyli się obficie alkohlem, mimo że mieli pod opieką dwóch chłopców w wieku 8 lat i 3 miesiące.

Ich zachowanie wzbudziło niepokój sąsiadów.
REKLAMA

Reklama
Reklama


- Asystentka rodziny otrzymała w tej sprawie anonimowy telefon. Sprawdziła sytuację na miejscu i zdecydowała o wezwaniu policji i straży miejskiej - wyjaśnia Maciej Chareński, rzecznik prasowy Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu.

Policja dostała zawiadomienie 31 grudnia o godz. 15.00.
REKLAMA

- Funkcjonariusze asystowali przy czynnościach prowadzonych przez OPS. Mężczyzna zachowywał się agrsywnie. Zarówno on, jak i matka trafili na izbę wytrzeźwień - informuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

Policja nie podaje, ile promili mieli oboje dorośli.

Wkrótce potem w Wiągu pojawili się strażnicy miejscy.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Razem z pracownikiem socjalnym pojechaliśmy do szpitala, gdzie dzieci zbadano. Decyzją lekarza zostały przrwiezione do pogotowie opiekuńczego w Gołuszycach koło Pruszcza - mówi Roman Witt, komendant Straży Miejskiej w Świeciu.

Jak wynika z naszych informacji, dzieci nie nosiły śladów przemocy fizycznej. O losie matki i dzieci zdecyduje Sąd Rejonowy w Świeciu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (44)

  1. Zbych

    3 stycznia 2022 10:30

    Dajta mnie chlanie bo uschna

    Dajta mnie chlanie bo uschna , padaka mnie bierze .

    • Abc

      3 stycznia 2022 17:03

      Komentarz tak głupi, ze nie

      Komentarz tak głupi, ze nie ma co komentować!!! 

  2. Twoja stara

    3 stycznia 2022 10:40

    Szok co to się dzieje z tymi

    Szok co to się dzieje z tymi ludźmi. Czy alkohol jest ważniejszy od dzieci. Ludziska ogarnięcie się

  3. Świeciak

    3 stycznia 2022 10:52

    Patola w blokach socjalnych.

    Patola w blokach socjalnych.

    Takim ludziom nie daje się żadnych pieniędzy,tylko bony na żywność,a rachunki MOPS opłaca.Jeśli już trzeba pomagać nierobom i patoli to tylko bezgotówkowo.

    • bona

      3 stycznia 2022 10:54

      Bony na żywność też się

      Bony na żywność też się sprzeda.

    • Jan

      3 stycznia 2022 11:41

      Obowiązek pracy żeby

      Obowiązek pracy żeby cokolwiek dostać!!!!

      • Fame MMA

        3 stycznia 2022 11:53

        Jak praca jak ktoś ma chorom

        Jak praca jak ktoś ma chorom curkę

  4. www

    3 stycznia 2022 10:55

    Gratulacje dla ludzi, którzy

    Gratulacje dla ludzi, którzy byli czujni i zgłosili problem.
    Są sprawy, w których takie zgłoszenia to obowiązek, dzieci same nie zawołają o pomoc.

  5. Alice

    3 stycznia 2022 10:57

    O kur..a sami święci co już w

    O kur..a sami święci co już w sylwestra nie można sobie wypić???? A wy co przy pepsi siedzicie cały dzień??

    • Marek 603597565

      3 stycznia 2022 18:13

      No mając 3 miesięczne dziecko

      No mając 3 miesięczne dziecko nie możesz się nachlać, czego nie rozumiesz. 

    • W.B.

      3 stycznia 2022 19:07

      Trzeba wiedzieć kiedy i ile

      Trzeba wiedzieć kiedy i ile można. A na pewno nie w obecności takich małych dzieci. Jeśli nie widzisz problemu to współczuję.

    • Józef

      5 stycznia 2022 11:12

      Kolejna patologia, ogarnij

      Kolejna patologia, ogarnij się człowieku. Przy tak małym dziecku chlac? Kur*a parole!

  6. Mieszkaniec bloku socjalnego z Wiąga

    3 stycznia 2022 10:58

    Witam wszystkich . Korzystam

    Witam wszystkich . Korzystam z pomocy społecznej , ale rozdzielam pieniądze żeby wystarczyło i na chleb i na denaturat . 

  7. Anonimowa

    3 stycznia 2022 11:06

    A jeszcze nie tak dawno był w

    A jeszcze nie tak dawno był w gazecie artykuł o tej pani, że rzekomo uciekła od alkoholu i przemocy…. Porażka… Szkoda dzieci tylko

    • Koleżanka

      3 stycznia 2022 11:13

      Odwalta się .To nie jej wina

      Odwalta się .To nie jej wina , ona ma wyższe wykształcenie . Ukończyła UMK w Toruniu . Wypiła lampkę koniaku po obiedzie i wielkie halo .

      • Mmmm

        3 stycznia 2022 11:39

        Jo chyba szklankę piwa

        Jo chyba szklankę piwa „kaflowe mocne „

      • Anonimowa

        3 stycznia 2022 15:09

        No faktycznie nie jej wina…

        No faktycznie nie jej wina… ktoś sam jej wlewał alkohol…. Śmiechu warte….

        Nie tylko w Sylwestra ta pani była pod wpływem 

  8. Ula

    3 stycznia 2022 11:25

    Dobrze! Jeszcze więcej niech

    Dobrze! Jeszcze więcej niech płacą patologii która się szerzy!!!!!

  9. Gość

    3 stycznia 2022 14:14

    Za narażenie życia i zdrowia

    Za narażenie życia i zdrowia życia dzieci , zabrać wszystko ,wyrzucić na bruk dopuki się nie ogarną . 

  10. Wniosek1

    3 stycznia 2022 14:29

    Powinni dać im wiecej

    Powinni dać im wiecej pieniedzy żeby wystarczylo na lepsze alkohole. Wtedy kac mniej męczy i można się zajac dziecmi. Wnioskuje o podwyzki zasilkow.

    • Wiecho

      4 stycznia 2022 17:26

      A miała dostać polski ład 12

      A miała dostać polski ład 12,000 i dlatego już pila.,do tego 500 plus x 2 co miesiąc. Szkoda słów. 

  11. Budowlaniec

    3 stycznia 2022 15:55

    Niech pierwszy rzuci

    Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto w sylwestra o 15 nie miał już wypite

    • xxx

      3 stycznia 2022 16:06

      Szkoda, że nie mam takowego

      Szkoda, że nie mam takowego pod ręką. Naród się zmienia, nie wszyscy chleją na umór.

    • Ania

      3 stycznia 2022 18:13

      Może Tobie trudno w to

      Może Tobie trudno w to uwierzyć, ale ja nigdy nie uchlałam się jak świnia o godzinie 15.00 w jakikolwiek dzień. Chlanie na umór nie jest normalne w ogóle, a tym bardziej o tej porze dnia. 

    • W.B.

      3 stycznia 2022 19:45

      Budowlaniec o każdej porze

      Budowlaniec o każdej porze może. O 15.00 jeszcze pracowałem i nie mam problemu by nie żłopać. Gdy ktoś nie może sobie odmówić picia przy dzieciach to już jest patologia i alkocholzm.

    • Sadysta

      3 stycznia 2022 21:01

      No to byś był obrzucany , bo

      No to byś był obrzucany , bo dużo ludzi spędza Sylwka na trzeźwiaka !

    • Ob

      3 stycznia 2022 21:09

      Gentlemani nie piją przed

      Gentlemani nie piją przed południem…

  12. Franka

    3 stycznia 2022 16:04

    A dopiero wolała o pomoc dla

    A dopiero wolała o pomoc dla dziecka że wyrwała się z patologi a tu guzik prawda i jak tu się nad takimi litować skandal biedne dzieci co mają z tego zycia

  13. Anonim

    3 stycznia 2022 18:06

    W sylwestra 20% rodzin z

    W sylwestra 20% rodzin z dziećmi była naje..ana tyle że w tym wiągu mieszkaja konfidenckie kur…y a tamci mieli pecha

    • Józek

      5 stycznia 2022 11:18

      No to 20% to jeba*a patologia

      No to 20% to jeba*a patologia którą trzeba wytępić jak wszy. Ścierwo najgorszego sortu żerujące na zdrowym społeczeństwu. Trzeba takich zgłaszać na policję. Posiedzą w więzieniu ścierwa to może nauczą się że wóda to nie wszystko!

  14. lucyfer

    3 stycznia 2022 18:08

    wystarczołby odbierać socjal

    wystarczołby odbierać socjal za jakiś wyrok… obojętnie jaki wyrok. Po prostu dostajesz wyrok za coś i z automatu tracisz socjale na 5 lat. 500+ i inne badziewia. Może nauczyliby się szanować to co dostają za prace innych ludzi. A jeżeli nie to zostaje przytułek dla bezdomnych.

    • Anioł

      4 stycznia 2022 01:41

      Zostań lewą ręką pinokia jak

      Zostań lewą ręką pinokia jak takiś wielki polityk .durny. 

  15. Anetta

    3 stycznia 2022 18:31

    Spoko wchodzi pakiet

    Spoko wchodzi pakiet antyinflacyjny dla osób o dochodzie ponizej 1500 na osobe. Oboje z zona pracujemy na nasze dzieci ale mamy pecha bo przekraczamy próg o 200 zł. Żyjemy skromnie, z utrzciwej pracy, nie pijeny nie ćpamy. Kiedy słysze o takich przypadkach to krew mnie zalewa…. Ta rodzina otrzyma pomoc, załapie sie na tarcze a nas jak wiele rodzin to ominie bo….. pracujemy i nie pijemy. 

  16. Lola

    3 stycznia 2022 19:49

    Dla mnie sprawa jest jasna w

    Dla mnie sprawa jest jasna w Wiagu są sami konfidenci co narabiają z policją a kobiecie pozazdrościli że zyskała trochę sławy to ją załatwili donosem a w innych lokalach było tak samo albo gorzej ale inni nie mają na pieńku z sąsiadami i się nie wywyższają

    • Anonim123

      3 stycznia 2022 20:22

      Jak czytam takie komentarze

      Jak czytam takie komentarze to mnie krew zalewa. Ma problem z sąsiadem bo zgłosił sytuację odpowiednim służbom….? Moim zdaniem problem leży w alkoholu i braku odpowiedzialności, kto normalny mając tak małe dziecko pije od świtu…? Porażka… 

    • Obserwator

      3 stycznia 2022 20:29

      Tu chodzi o dzieci.O czym ty

      Tu chodzi o dzieci.O czym ty piszesz, czego zazdrościć,patologii? Jaka to matka,że m.in. 3 miesięczne dziecko pozostawia bez opieki, bo sama szuka szczęścia w alkoholu? Dzieci nie powinny wrócić do takiego domu.

    • Józef

      5 stycznia 2022 11:20

      Weź pierdol*ij się w ten

      Weź pierdol*ij się w ten pusty łeb

  17. Potrzebujący

    3 stycznia 2022 21:04

    Poszukuję pani TRZYdziurkowca

    Poszukuję pani TRZYdziurkowca  za alko i kasę !!!

    • Tobi

      3 stycznia 2022 23:34

      Daj znać jak coś znajdziesz

      Daj znać jak coś znajdziesz

  18. Olo

    3 stycznia 2022 23:33

    Dzięki sąsiadom nie doszło do

    Dzięki sąsiadom nie doszło do tragedii.. dziękujemy za info sasiedzi

  19. Sonsiadka

    4 stycznia 2022 06:54

    To nie jest prawdom co tu

    To nie jest prawdom co tu wszyscy piszom. Ona jusz nie pije dawno i sie ustatkowala. Popila tyko bo sylwester byl wszyscy pszeciesz pijom w sylwestra bo sie cieszom i o co ten kszyk caly. Brak sluw na was ludzie zazdroscice jak komus lepiej idzie.

  20. obywatel

    4 stycznia 2022 08:07

    Wstyd dla matki. Są małe

    Wstyd dla matki. Są małe dzieci to jest zasada nr 1 

    Jedna osoba nie pije 

    zasada nr dwa 

    Druga osoba pije mało , aby nie być problemem dla pierwszej.

    Jak ktos tego nie rozumie zabrac dzieci matke i ojca do pierdla 

    • Ze mną się nie napijesz?

      4 stycznia 2022 09:36

      Święte słowa. Niestety w

      Święte słowa. Niestety w pewnych kręgach nadal pokutuje terroryzm alkoholowy polegający na zachęcaniu do picia przy każdej okazji. Są i tacy, którzy nie widzą nic złego w lampce wina dla ciężarnej. O zgrozo. Są sytuacje w życiu kiedy priorytety się zmieniają, a na łyk alkoholu przyjdzie pora później. Mozna być okresowym abstynentem dla dobra dzieci. Chyba, że dla kogoś dobra zabawa na promilach jest właśnie owym priorytetem. 

  21. Yyy

    4 stycznia 2022 15:46

    Co za jebnieta baba! Jak tak

    Co za jebnieta baba! Jak tak można się pytam! Sama mam 2 i 10- letnie dzieci I nie wyobrażam sobie zeby chlać od rana aby mieć babę o 15! W ogóle nie pije alkoholu . Tam w tym wiagu to sama patologia! Od kad w blokach mieszkania dostali to albo dzieci zabierają za chlanie albo wybijają szyby ,podpalają. Może zanim będą przyznawane mieszkania powinny być testy psychologiczne robione? Czy w ogóle wiedza jak dbać, szanować i zachowywać się w mieszkaniach? Kto nie zda nie dostaje mieszkania i tyle.