Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Matka i córka uratowały mężczyznę przed śmiercią. Podziękowali im za to komendant i burmistrz [zdjęcia]

Komendant powiatowy policji i burmistrz Świecia podziękowali Agnieszce Smakulskej i jej 15-letniej córce Zuzannie za pomoc udzieloną mężczyźnie, który chciał targnąć się na życie.

Udostępnij
Spotkanie w świeckiej komendzie z 15-letnią Zuzanną i jej mamą Agnieszką Smakulską / Fot. KPP w Świeciu

- Panie zachowały się wspaniale. Cieszę się, że mogłem pogratulować i podziękować mieszkankom naszej gminy za ich postawę – mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

W środę mł. insp. Marek Mitura, komendant powiatowy policji w Świeciu i Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia, spotkali się z 15-letnią Zuzanną i jej mamą Agnieszką Smakulską.

Podziękowali im za uratowanie życia 31-letniemu mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo.

Reklama
Reklama

- Słowa uznania otrzymali również policjanci wydziału prewencji, sierż. Paweł Sworowski i st. post. Janusz Czarnecki. Dzięki szybkiemu działaniu i ich opanowaniu podczas podejmowania interwencji, desperat bezpiecznie trafił do szpitala - mówi kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

20 grudnia po południu Zuzanna, wracając do domu po szkole, zauważyła na wiadukcie w Morsku (gmina Świecie) mężczyznę siedzącego z zaciśniętym na szyi kablem, przywiązanym do barierki.

Natychmiast zareagowała. Podeszła do mężczyzny i starała się nawiązać rozmowę.

Reklama
Reklama

- Wykazała się przy tym ogromną odwagą, ponieważ, jak się później okazało, leżał przy nim nóż - podkreśla kom. Tarkowska.

Nastolatka zadzwoniła do mamy, mówiąc, że nie zostawi potrzebującego człowieka bez pomocy.

Agnieszka Smakulska natychmiast pobiegła we wskazane przez córkę miejsce, a jednocześnie powiadomiła o zagrożeniu dyżurnego komendy policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

Po chwili przyjechali policjanci. Podbiegli do desperata i powoli zwolnili pętlę uciskającą jego szyję. Gdy sytuacja została opanowana 31-letni mieszkaniec Świecia został przekazany pod opiekę lekarzy.

Szef świeckiej policji podziękował wszystkim za odwagę, zaangażowanie, czujność oraz wzorową postawę godną naśladowania. Komendant i burmistrz Świecia wręczyli kobietom listy gratulacyjne, upominki i kwiaty.

Zobacz poniżej zdjęcia.

Reklama
Reklama

- Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, możemy zadzwonić pod nr 112. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasami myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres - zaznacza kom. Joanna Tarkowska

Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc.

- Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo - mówi Joanna Tarkowska.

Reklama
Reklama

Gdzie szukać pomocy?

116 123 kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

116 111 telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

Reklama
Reklama

800 108 108 telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

121 212 telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

22 635 09 54 telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo!

Oczywiście postawa kobiet dobra. Natomiast żadna to próba samobójcza działanie instrumentalne. Ktoś kto chce się zabić robi to.

Nagrody dla pań , oczywiście …Ale dla policjantów z jakiej racji , że mieli akurat dyżur i chcąc nie chcąc ,musieli tam pojechać ?

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama