Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Miasto chce, aby powstał nowy hotel. Jakie lokalizacje brane są pod uwagę?

Strategia rozwoju sportu w gminie Świecie na lata 2020-2029 przewiduje m.in. budowę nowego hotelu. Rozważane są dwie lokalizacje.

Udostępnij
hotel-wda

REKLAMA

Strategia rozwoju sportu to dość obszerny dokument, będący zarówno dokładnym opisem obecnej sytuacji, jak i zbiorem postulatów na przyszłość. W tym przypadku chodzi o pewną wizję rozwoju do roku 2029.

Jak podkreślają autorzy strategii, jej głównym celem jest osiągnięcie europejskiego poziomu dostępności do sportu oraz zdobywaniu coraz wyższych pozycji we współzawodnictwie sportowym.  

Nikt nie ma złudzeń, że kluczem do podtrzymywania sprawności fizycznej oraz dobrych wyników w sporcie wyczynowym jest odpowiednia baza. W tej kwestii plany na najbliższą przyszłość są imponujące. Zakładają one m.in. budowę hotelu.
REKLAMA


- Jedna koncepcja zakłada, że stanie on na działce między Szkołą Podstawową nr 2, stadionem i amfiteatrem - wyjaśnia Zbigniew Iwański, zastępca dyrektora OKSiR-u i jeden z autorów strategii. - Drugi wariant przewiduje, że hotel stałby się częścią większego kompleksu, jaki mógłby powstać na stadionie Wdy w miejscu asfaltowego boiska.

Jak podkreśla Iwański, to tylko założenia, nad którymi musi popracować właściwy zespół. Lokalizacja hotelu nie pozostawi złudzeń, że służyłby on przede wszystkim sportowcom. Chodzi przede wszystkim o siatkarki i piłkarzy.  

- Ale nie tylko - uściśla Zbigniew Iwański. - Jakaś jego część byłby przewidziana do pełnienia typowo komercyjnych usług hotelarskich. Niezależnie od tego, gdzie ostatecznie on stanie, będzie to w niewielkiej odległości od hali, a więc w bardzo dobrej lokalizacji.
REKLAMA

Na razie nie wiadomo, kiedy inwestycja mogłaby doczekać się realizacji. Tym bardziej, że gmina zamierza podjąć się kilku ambitnych i zarazem kosztownych zadań, jak przebudowa ośrodka w Decznie i budowa lodowiska.

Hotel powstałby zapewne w partnerstwie publiczno-prywatnym: miasto dałoby grunt i zakłożyło media, a prywatna firma zbudowałaby obiekt i potem przez określony czas czerpałaby zyski z zarządzania nim.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (21)

  1. Anonima

    3 września 2020 08:44

    Hotel? Super. Tylko żeby

    Hotel? Super. Tylko żeby znaleźć lokalizację ciężko. Do tego miejsca jest jakiś dojazd autem, czy by do hotelu dojeżdżało się drogą dla mieszkańców? Już widzę ich radość. Poza tym hotel blisko szkoły? Nie wiem czy to taki dobry pomysł. 

    • Jo

      3 września 2020 08:55

      Dojazd dojazdem ale jak ktoś

      Dojazd dojazdem ale jak ktoś przyjedzie odpocząć a za oknem w Pile będą grac czyze szkoły krzyki chalasy? 

    • ups

      3 września 2020 12:33

      Na co Ci parking duży. To ma

      Na co Ci parking duży. To ma być hotel dla młodych zawodniczek Jokera i młodych zawodników Wdy a w okresie wakacyjnym i ferii dla klubów na obozy sportowe a nie do codziennego jak Vistula korzystania.  

      • Anonima

        3 września 2020 15:54

        Jak już zrobią, to się okaże,

        Jak już zrobią, to się okaże, że utrzymanie hotelu kosztuje sporo i by musiał być czynny także dla innych gości. 

  2. Xxx

    3 września 2020 08:56

    Sadzę,że za pół roku napiszą

    Sadzę,że za pół roku napiszą że nie opłaca się nowego hotelu tylko trzeba stary wyremontwać czyli Vistula.

    • Piter

      3 września 2020 09:27

      Ale ty jesteś tępy. Vistula

      Ale ty jesteś tępy. Vistula to prywatny hotel.

      • Edek

        3 września 2020 10:50

        A basen też jest Vistuli?

        A basen też jest Vistuli? Miasto nie zgodziło się na budowę na górnych Mariankach. To się nazywa układ zamknięty.

        • Cc

          3 września 2020 15:45

          Dokładnie to mam na myśli.

          Dokładnie to mam na myśli.

      • Xxx

        3 września 2020 15:44

        Basen też był prywatny,A nie

        Basen też był prywatny,A nie jest. Podobna sytuacja z ośrodkiem Deczno…ale to ja jestem tępy

        • Piter

          3 września 2020 16:37

          Faktycznie jestes tępy i

          Faktycznie jestes tępy i niedouczony. Basen nigdy nie był prywtany. NIGDY. Tak samo jak ośrodek w Decznie. Znasz takie słowo jak dzierżawa??

  3. Icek

    3 września 2020 09:17

    Najlepsza lokalizacja to

    Najlepsza lokalizacja to Deczno.

    • inka

      3 września 2020 14:14

      Też tak uważam.

      Też tak uważam.

  4. AS

    3 września 2020 10:41

    A co ze starym młynem w

    A co ze starym młynem w Przechowie ?

  5. Antonio

    3 września 2020 11:30

    Piękny będzie widok z okna na

    Piękny będzie widok z okna na stadionie Wdy !!!! Będą się reklamować: piękny widok z okna bezpośrednio na cmentarz.

    • he

      3 września 2020 12:27

      w gratisie trupi jad w

      w gratisie trupi jad w „świeżym” powietrzu 

  6. Oficer

    3 września 2020 11:32

    Proponuję wybudować hotel tuż

    Proponuję wybudować hotel tuż przy miejscu zamieszkania burmistrza lub jego zastępcy czy też pana Iwańskaiego. Kłopoty już sprawia wybudowana hala sportowa przez którą zakłócany jest spokój mieszkańców. Jak sobie przypominam artykuły zamieszczone w Extra Świecie – UM miało dbać o tereny zielone w mieście, wspomniany teren pomiędzy szkołą a amfiteatrem jest właśnie takim miejscem. W tym miejscu miasto działa nieracjonalnie – we wspomnianym miejscu zostały zasadzone drzewka – teraz co? mają zostać wyrwane? Ten hotel to kontynuacja chorego pomysłu byłego burmistrza. Czy nie lepiej wybudować go w Decznie wraz z tą halą na lodowisko?

  7. TRE

    3 września 2020 17:12

    Czym Wy się podniecacie? Nie

    Czym Wy się podniecacie? Nie rozumiecie, że do dokumentu takiego jak ta strategia można wpisać wszystko? Nie oznacza to, że miasto zrobi z tego choćby 30 procent. Hotelu na pewno nie postawi, a obie lokalizacje są fatalne. Wciskać hotel pomiędzy stadion a cmentarz, a jak będzie potrzeba rozbudować to chyba zrobicie z niego drapacz chmur.

  8. Ryszard D.

    3 września 2020 18:27

    Hotel dla siebie Lodowisko

    Hotel dla siebie Lodowisko dla siebie (nie dla dzieci)ścieżki rowerowe w swoich lokalizacjach sala bankietowa  w decznie żebyście mogli urządzać bankieciki za pieniądze podatników , koncerty dla siebie no kurwa ile można

  9. Miko

    3 września 2020 21:50

    Myślę że lepszą lokalizacją

    Myślę że lepszą lokalizacją dla hotelu lub motelu ,i bazy noclegowej dla sportowców byłby teren przy obwodnicy w miejscu co obecnie jest zajmowany przez budimex jako baza  materiałów dla S5,,lodowisko i kompleks basenów odkrytych ,a po drugiej stronie obwodnicy upragniony dworzec PKP   aktywnego radnego .To dopier była by infrastruktura terenu  oraz propozycja dla firm  na rozwój . A w przypadku hotelu szansa na zarobek a nie na stratę

  10. Melon

    3 września 2020 21:52

    Tobra lokalizacja dawniejsze

    Tobra lokalizacja dawniejsze trzy sawy

  11. Yogi

    3 września 2020 22:36

    Brakuje hotelu na godziny.

    Brakuje hotelu na godziny. Nie dokąd pójść z dziewczyną

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...