Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Miasto zamierza opracować projekt przebudowy ulicy Wyszyńskiego na Mariankach

- Ta jedna z najstarszych ulic na osiedlu Marianki wymaga już nowych rozwiązań - mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. Najpierw jednak trzeba opracować projekt.

Udostępnij
wyszynskiego-czolo-x

Na długiej liście zmian proponowanych w tegorocznym budżecie znalazł się punkt, który z pewnością zainteresuje mieszkańców największego świeckiego osiedla. I nie tylko ich.

Chodzi o opracowanie projektu przebudowy ul. Wyszyńskiego na Mariankach, na który zarezerwowano 50 tys. zł. To oczywiście tylko koszt projektu. Na razie nie ma szacunków, ile pochłonęłaby przebudowa.

Nawierzchnia jest już pofalowana i poznaczona licznymi pęknięciami, więc z całą pewnością ulicy przyda się remont.

- Mamy kilka ciekawych pomysłów, ale czekamy też na to, co zaproponuje projektant - wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. - Jeśli radni poprą uchwałę dotyczącą pieniędzy zagwarantowania na projekt, będzie można wyłonić firmę, która zajmie się opracowaniem szczegółowej dokumentacji.

Ulica Wyszyńskiego jest zbudowana na płytach drogowych. Nie ma pewności co do zagęszczenia gruntu pod nimi, dlatego konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowych badań geologicznych.

Koncepcja modernizacji ulicy, chodników oraz elementów małej architektury powinna być gotowa w tym roku. Kiedy można spodziewać się realizacji?

- W tej chwili trudno wskazać konkretną datę, a nie lubię obiecywać gruszek na wierzbie. Na pewno nie będzie to tania inwestycja. Chciałbym, aby przebudowę ul. Wyszyńskiego udało się zrealizować w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat - mówi burmistrz.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (29)

 1. PanBurmnich

  7 lutego 2022 20:03

  Pan Panie Burmistrzu to

  Pan Panie Burmistrzu to najpierw niech się zabierze za inne ważne sprawy przede wszystkim łatanie tych dziur co to były już 5 razy łatane na objazdach w Przechowie

   Na remont innych ulic i miejsc bedzie czas po aktualnie prowadzonych remontach.

  Na wyborach jakoś dało radę obiecywać te gruszki  🙂

  • Rety!

   7 lutego 2022 20:08

   Do ciebie coś w ogóle dociera

   Do ciebie coś w ogóle dociera? Sto razy już pisali, że te ulice ma naprawiać starostwo po zakończeniu przebudowy Wojska Polskiego, bo to ulica powiatowa. Do niektórych to nic nie dociera. Zawsze byłes taki tępy?

   • Sid

    7 lutego 2022 22:34

    Sto razy już pisali, że nie

    Sto razy już pisali, że nie starostwo tylko Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu…

    • Tomcio P.

     8 lutego 2022 06:06

     A pod co podlega PZD w

     A pod co podlega PZD w Świeciu, Sid-o matołku?

     • Sid

      8 lutego 2022 13:17

      Ale naprawianie to zadanie

      Ale naprawianie to zadanie Powiatowego Zarządu Dróg, a nie starostwa. To PZD ogłasza przetargi, dba o  drogi itp. bo takie ma zadania zlecone przez Starostę 🙂

  • MO

   7 lutego 2022 20:10

   Kiedy się przyzwyczaicie że

   Kiedy się przyzwyczaicie że jesteście gorszym sortem z zakopconej doliny i nikt nie będzie się z Wami liczył.

 2. Rafi

  7 lutego 2022 20:12

  No oczywiście… Marianki…

  No oczywiście… Marianki… A o innych dzielnicach miasta nie pamięta nikt. Żeby ktoś zrobił coś dla nas tu, na miasteczku to nie… Zawsze zapominacie o nas

  • BMX

   7 lutego 2022 20:15

   Bo na Mariankach mieszkają

   Bo na Mariankach mieszkają liczący się wyborcy. A kto mieszka na Miasteczku albo w Przechowie?? Nawet swojego radnego nie macie

   • Rafi

    7 lutego 2022 20:19

    Nam radny nie potrzebny i

    Nam radny nie potrzebny i sądy. Tylko Bóg może nas sądzić. 

   • Anonim

    8 lutego 2022 08:44

    Mamy radnego idioto

    Mamy radnego idioto

  • Kapsel

   7 lutego 2022 20:54

   Akurat wole aby to

   Akurat wole aby to inwestowano w marianki gdzie przewija się masa osob z całego swiecia i okolic niz w teren z 3 blokami na krzyż 

 3. Mieszkaniec

  7 lutego 2022 20:13

  Bardzo dobry pomysł. 

  Bardzo dobry pomysł. 

 4. Pioter

  7 lutego 2022 20:29

  Ja wam zrobie projekt, taki

  Ja wam zrobie projekt, taki sam jak wszedzie w miescie. Wyciac drzewa, zabetonowac trawe, ulice poszerzyc zeby samochodow wiecej mozna bylo zaparkowac i ze dwa ronda zbudowac.

  • Adrianna

   7 lutego 2022 22:35

   Weź to skasuj, bo jeszcze tak

   Weź to skasuj, bo jeszcze tak zrobią…

   Betonoza postępująca…

 5. SamOn

  7 lutego 2022 20:32

  Dwa ronda proponuję, na

  Dwa ronda proponuję, na krańcach. Ronda w Świeciu są modne.

 6. Leszek

  7 lutego 2022 20:36

  Tak i jeszcze rondo albo z

  Tak i jeszcze rondo albo z dwa zbudować na Wyszyńskiego.

 7. Mariański vip

  7 lutego 2022 23:33

  Cieszy mnie to że miasto

  Cieszy mnie to że miasto inwestuje w Marianki to osiedle to reprezentacyjna perełka miasta tam życie toczy się na okrągło nie to co w innych lokalizacjach bardzo dziękuję Panu Burmistrzowi napewno ma mój głos w następnych wyborach proszę jeszcze tylko o nowa nawierzchnie ulicy Żwirki i Wigury bo czesto wybija mi zawieszenie w moim volvo i tak nieśmiało proponuje garaż podziemny pod płyta boiska osiedlowego może też się spełni  

 8. Niezależny Ruch Wyzwoleńczy Przechowa

  8 lutego 2022 01:34

  Wyjechałem na wakacje i nie

  Wyjechałem na wakacje i nie miałem kiedy zepsutego żarcia dla psa wywalić to i widzę, że niektórzy komentujący nie podjadli z śmietnika jak mają to w zwyczaju i jawnie wasz głód przekłada się na agresję. Nie prowadzimy polityki wojny z każdym osiedlem Świecia. Mamy głęboko w dupie wasze zaszczane bloki, obchodzi nas tylko wolność i sprawiedliwość, względem naszych szlachetnych terenów. Śmieszy nas zachwalanie jawnej dyskryminacji względem rejonów. Zastanówcie się, czy wojując waszym chudym patyczakiem sobie co najwyżej oka nie wybijecie. Niech żyje Wolne i Niezależne Przechowo!

  • Ona

   8 lutego 2022 07:37

   Racja kiedyś to kółko

   Racja kiedyś to kółko wspólnej adoracji w urzędzie zostanie zmienione i nastana lepsze czasy dla wszystkich mieszkańców świecia bez znaczenia rejony w którym mieszkają. 

  • Rafi

   8 lutego 2022 15:37

   Dokładnie! Wolne miasto

   Dokładnie! Wolne miasto Przechowo! Super szybkie Marianki i strefa zero na miasteczku!!! 

 9. Ryt

  8 lutego 2022 04:15

  Nie rozumiem dlaczego miasto

  Nie rozumiem dlaczego miasto robi tyle przy blokach socjalnych,  

 10. Ona

  8 lutego 2022 07:15

  No w tym są dobrzy w

  No w tym są dobrzy w planowaniu a reszta to do dup.,. Niech się wezmą za chodniki w przechowie na nowych osiedlach za co podatki ludzie w przechowie płacą za ścięcie trawy raz w miesiącu. 

 11. kolega

  8 lutego 2022 08:20

  Kto nie mieszka w develperce

  Kto nie mieszka w develperce z winda ta biedak… malo ktora ladna dziewczyna juz patrzy na biedakow z wielkiej plyty

  • Ok

   8 lutego 2022 10:11

   Po co te żale,twoja

   Po co te żale,twoja dziewczyna jest super,sam wybrałeś kolego…

  • Jebać geja

   8 lutego 2022 19:22

   Słuchaj czopku  wyjdź już z

   Słuchaj czopku  wyjdź już z dupska !! Kupiłeś za gotówkę !! To Brawo !!Jak  na kredyt to jesteś ARCY biedakiem !! Pamiętaj mam duży dom !!!!

 12. Pozdrawiam

  8 lutego 2022 09:19

  Nie wiem czy tak jest w

  Nie wiem czy tak jest w każdym mieście, ale w Świeciu to jest masakra. Robią drogi to źle, bo jest rozkowpane. Nie robią dróg to źle, bo są dziury. Miasto stara się zrobić by jak najlepiej się jeździło po naszym mieście, a mieszkańcy tylko potrafią narzekać. Przejedźcie się do miasta za Wisła, w którym remont jakiejś drogi to wydarzenie dekady. Ja się cieszcze. Im więcej odnowionych dróg tym lepiej. Super by było jakby kiedyś w planach była jeszcze ulica Paderewskiego, trochę się już zrobiła pofalowana. Pozdrawiam rządzących i życzę wszystkim miłego dnia

 13. Trzymacz kciukow1

  8 lutego 2022 10:54

  Oby miasto pomyślało o

  Oby miasto pomyślało o zieleni, chodnikach, ciekawej infrastrukturze, a nie bezmyslnym betonowaniu wszystkiego. Troche obawiam sie stwierdzenia burmistrza, ze ma kilka pomyslow, ale moze rzeczywiscie cos mu zaswitalo. Trzymajmy kciuki1

 14. On

  8 lutego 2022 10:59

  Niech szykuje urzad pieniądze

  Niech szykuje urzad pieniądze na remonty dróg bo Bzowa do remontu Kasztanowa Spacerowa Kwiatowa Modrzewiowa i proponuje mieszkańca ubiegać się o odszkodowania za pęknięcia w domach przez wzmożony ruch aut ciężarowych. 

 15. Sid

  8 lutego 2022 13:23

  Oby tylko dekle studzienek

  Oby tylko dekle studzienek umiejscowili pomiędzy kołami aut, no i żeby równo je osadzili, bo z tym to różnie bywa (patrz niedawno przebudowywana ul. Żwirki i Wigury). Wydział inwestycyjny, kompletnie nad tym nie panuje, żeby przypilnować drogowców… Czy tylko ja zauważam takie detale?

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama