Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Miasto zamierza opracować projekt przebudowy ulicy Wyszyńskiego na Mariankach

- Ta jedna z najstarszych ulic na osiedlu Marianki wymaga już nowych rozwiązań - mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. Najpierw jednak trzeba opracować projekt.

Udostępnij
wyszynskiego-czolo-x

Na długiej liście zmian proponowanych w tegorocznym budżecie znalazł się punkt, który z pewnością zainteresuje mieszkańców największego świeckiego osiedla. I nie tylko ich.

Chodzi o opracowanie projektu przebudowy ul. Wyszyńskiego na Mariankach, na który zarezerwowano 50 tys. zł. To oczywiście tylko koszt projektu. Na razie nie ma szacunków, ile pochłonęłaby przebudowa.

Nawierzchnia jest już pofalowana i poznaczona licznymi pęknięciami, więc z całą pewnością ulicy przyda się remont.

Reklama
Reklama

- Mamy kilka ciekawych pomysłów, ale czekamy też na to, co zaproponuje projektant - wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. - Jeśli radni poprą uchwałę dotyczącą pieniędzy zagwarantowania na projekt, będzie można wyłonić firmę, która zajmie się opracowaniem szczegółowej dokumentacji.

Ulica Wyszyńskiego jest zbudowana na płytach drogowych. Nie ma pewności co do zagęszczenia gruntu pod nimi, dlatego konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowych badań geologicznych.

Reklama
Reklama

Koncepcja modernizacji ulicy, chodników oraz elementów małej architektury powinna być gotowa w tym roku. Kiedy można spodziewać się realizacji?

- W tej chwili trudno wskazać konkretną datę, a nie lubię obiecywać gruszek na wierzbie. Na pewno nie będzie to tania inwestycja. Chciałbym, aby przebudowę ul. Wyszyńskiego udało się zrealizować w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat - mówi burmistrz.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Pan Panie Burmistrzu to

Pan Panie Burmistrzu to najpierw niech się zabierze za inne ważne sprawy przede wszystkim łatanie tych dziur co to były już 5 razy łatane na objazdach w Przechowie

 Na remont innych ulic i miejsc bedzie czas po aktualnie prowadzonych remontach.

Na wyborach jakoś dało radę obiecywać te gruszki  🙂

No oczywiście… Marianki…

No oczywiście… Marianki… A o innych dzielnicach miasta nie pamięta nikt. Żeby ktoś zrobił coś dla nas tu, na miasteczku to nie… Zawsze zapominacie o nas

Bardzo dobry pomysł. 

Bardzo dobry pomysł. 

Reklama

Ja wam zrobie projekt, taki

Ja wam zrobie projekt, taki sam jak wszedzie w miescie. Wyciac drzewa, zabetonowac trawe, ulice poszerzyc zeby samochodow wiecej mozna bylo zaparkowac i ze dwa ronda zbudowac.

Dwa ronda proponuję, na

Dwa ronda proponuję, na krańcach. Ronda w Świeciu są modne.

Tak i jeszcze rondo albo z

Tak i jeszcze rondo albo z dwa zbudować na Wyszyńskiego.

Reklama

Cieszy mnie to że miasto

Cieszy mnie to że miasto inwestuje w Marianki to osiedle to reprezentacyjna perełka miasta tam życie toczy się na okrągło nie to co w innych lokalizacjach bardzo dziękuję Panu Burmistrzowi napewno ma mój głos w następnych wyborach proszę jeszcze tylko o nowa nawierzchnie ulicy Żwirki i Wigury bo czesto wybija mi zawieszenie w moim volvo i tak nieśmiało proponuje garaż podziemny pod płyta boiska osiedlowego może też się spełni  

Wyjechałem na wakacje i nie

Wyjechałem na wakacje i nie miałem kiedy zepsutego żarcia dla psa wywalić to i widzę, że niektórzy komentujący nie podjadli z śmietnika jak mają to w zwyczaju i jawnie wasz głód przekłada się na agresję. Nie prowadzimy polityki wojny z każdym osiedlem Świecia. Mamy głęboko w dupie wasze zaszczane bloki, obchodzi nas tylko wolność i sprawiedliwość, względem naszych szlachetnych terenów. Śmieszy nas zachwalanie jawnej dyskryminacji względem rejonów. Zastanówcie się, czy wojując waszym chudym patyczakiem sobie co najwyżej oka nie wybijecie. Niech żyje Wolne i Niezależne Przechowo!

Nie rozumiem dlaczego miasto

Nie rozumiem dlaczego miasto robi tyle przy blokach socjalnych,  

Reklama

No w tym są dobrzy w

No w tym są dobrzy w planowaniu a reszta to do dup.,. Niech się wezmą za chodniki w przechowie na nowych osiedlach za co podatki ludzie w przechowie płacą za ścięcie trawy raz w miesiącu. 

Kto nie mieszka w develperce

Kto nie mieszka w develperce z winda ta biedak… malo ktora ladna dziewczyna juz patrzy na biedakow z wielkiej plyty

Nie wiem czy tak jest w

Nie wiem czy tak jest w każdym mieście, ale w Świeciu to jest masakra. Robią drogi to źle, bo jest rozkowpane. Nie robią dróg to źle, bo są dziury. Miasto stara się zrobić by jak najlepiej się jeździło po naszym mieście, a mieszkańcy tylko potrafią narzekać. Przejedźcie się do miasta za Wisła, w którym remont jakiejś drogi to wydarzenie dekady. Ja się cieszcze. Im więcej odnowionych dróg tym lepiej. Super by było jakby kiedyś w planach była jeszcze ulica Paderewskiego, trochę się już zrobiła pofalowana. Pozdrawiam rządzących i życzę wszystkim miłego dnia

Reklama

Oby miasto pomyślało o

Oby miasto pomyślało o zieleni, chodnikach, ciekawej infrastrukturze, a nie bezmyslnym betonowaniu wszystkiego. Troche obawiam sie stwierdzenia burmistrza, ze ma kilka pomyslow, ale moze rzeczywiscie cos mu zaswitalo. Trzymajmy kciuki1

Niech szykuje urzad pieniądze

Niech szykuje urzad pieniądze na remonty dróg bo Bzowa do remontu Kasztanowa Spacerowa Kwiatowa Modrzewiowa i proponuje mieszkańca ubiegać się o odszkodowania za pęknięcia w domach przez wzmożony ruch aut ciężarowych. 

Oby tylko dekle studzienek

Oby tylko dekle studzienek umiejscowili pomiędzy kołami aut, no i żeby równo je osadzili, bo z tym to różnie bywa (patrz niedawno przebudowywana ul. Żwirki i Wigury). Wydział inwestycyjny, kompletnie nad tym nie panuje, żeby przypilnować drogowców… Czy tylko ja zauważam takie detale?

Reklama
Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W miniony wtorek wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Warlubiu zderzył się na łuku drogi z oplem corsą. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby.

Wiadomości

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Świeciu zatrzymali kolejnego mieszkańca miasta za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Wiadomości

Mieszkańcy Świecia otrzymali pierwszeństwo w zakupie dietetycznej mieszanki chlebowej Panarium.

Wiadomości

Do szpitala trafiło dwuletnie dziecko po tym, jak rodzice zauważyli, że otworzyło pudełko ze żrącą substancją.

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Reklama
Reklama

Wiadomości

- Przyjąłem założenie, że w ciągu każdego miesiąca, oczywiście jeśli tylko pozwoli na to pogoda, będzie 100 patroli pieszych i 20 rowerowych - mówi...

Wiadomości

Postępują prace na modernizowanym placu zabaw koło orlika i Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Styl życia

Orkiestra Dęta Świecie była jednym z uczestników wielkiej, corocznej parady organizowanej przez Obywatelskie Stowarzyszenie Strzeleckie Iserlohn w Niemczech. W wydarzeniu biorą głównie udział zawodowe...

Wiadomości

Nie ma takiego drugiego sklepu w Świeciu, który oferowałby aż 60 tys. artykułów. Mowa oczywiście o Centrum Handlowym Super City, które w piątek 26...

Wiadomości

W piątek i sobotę czekają nas dwie duże imprezy muzyczne w powiecie. Jedna w Tleniu i druga nad jeziorem Deczno. Z kolei w Warlubiu...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Wiadomości

Historia zatoczyła koło. Po latach Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka znowu powrócił na plażę w Decznie. Gwiazdą tegorocznej edycji był włoski zespół Sadist.

Wiadomości

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Synoptycy zapowiadają dziś po południu w powiecie świeckim burze, ulewy i silny wiatr.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo