Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Michał Kulpa jest prawdziwą dumą gminy Bukowiec

Po powrocie z mistrzostwa świata, na których wywalczył dwa brązowe medale, Michał Kulpa spotkał się z władzami gminy Bukowiec. Wójt, również zapalony sportowiec, nie krył że sukcesy lekkoatlety napawają go dumą.   

Udostępnij
kulpa-dwa-medale

REKLAMA

Tegoroczne, sierpniowe Mistrzostwa Świata Niesłyszących w Lekkoatletyce były bardzo udane dla Michała Kulpy z Bukowca. Podczas tych prestiżowych zawodów, które zostały zorganizowane w Lublinie, nasz reprezentant dwukrotnie stanął na podium.

Najpierw zdobył brązowy medal w biegu indywidualnym na 800 metrów, a następnie sukces powtórzył wspólnie z kolegami w sztafecie 4x400 metrów. Drużynę tworzyli Grzegorz Kotowski, Michał Kulpa, Mateusz Borowski i Oskar Gołębiowski. Warto dodać, że biegacze w finałowym starcie ustanowili nowy rekord Polski niesłyszących.
REKLAMA

-
Kolejne sukcesy Michała Kulpy są powodem do dumy dla naszej społeczności. Zawodnik od wielu lat promuje gminę Bukowiec w trakcie zawodów nie tylko w kraju, ale też za granicą. Dlatego już od dłuższego czasu staramy się wspierać Michała w ciężkich i kosztownych treningach i obozach sportowych - podkreśla Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec.

Po powrocie z mistrzostw, w trakcie spotkania w urzędzie gminy wójt Adam Licznerski oraz radni złożyli utytułowanemu sportowcowi gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w kolejnych lekkoatletycznych zmaganiach.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. Mieszkanka

    8 września 2021 19:09

    Wszyscy radni super,tylko

    Wszyscy radni super,tylko jeden odstaje ubiorem jakby do baru przyszedł.Brawo Michał.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama