Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Miejcie oko na rudery. Mogą tam koczować bezdomni, którym grozi zamarznięcie

Dzielnicowi ze Świecia każdego dnia sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Docierają do osób, które korzystając z prowizorycznych miejsc noclegowych, wystawione są nierzadko na zabójcze działania niskich temperatur.

Udostępnij
rudera

REKLAMA

Jak co roku, w chwili gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze bądź w budynkach opuszczonych i nieogrzewanych.

Szczególnie noce przynoszą znaczne spadki temperatury, dlatego policjanci z powiatu świeckiego prowadzą kontrole miejsc, gdzie najczęściej przebywają bezdomni. Napotkane w nich osoby informują, w jaki sposób i gdzie mogą otrzymać pomoc w postaci noclegu, ciepłego posiłku, czy miejsca, w którym można się ogrzać. Tłumaczą, jak niebezpiecznie jest nocowanie w tak niskich temperaturach.
REKLAMA

- Zwracamy się z apelem aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej policji w Świeciu. - Zgłoszenia można przekazywać pod numer telefon 112. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (4)

 1. SamOn

  12 grudnia 2021 12:53

  Ja mam mieć oko??? A od czego

  Ja mam mieć oko??? A od czego jest straż miejska? Od popiardywania w stołki?

  • Marek 63

   12 grudnia 2021 19:47

   Po co pisać jak się jest

   Po co pisać jak się jest niekumatym 

 2. Proboszcz

  13 grudnia 2021 04:14

  Wszystkich bezdomnych i

  Wszystkich bezdomnych i głodnych zapraszamy na plebanię. Cała noc pomagamy ludziom tak jak kazał nam Jezus. Nie śpimy tylko działamy, to nie prawda że otoczyliśmy się bogactwem i leżymy onanizując się na zdjęciach dzieci. Działamy, całą noc niesiemy Jezusową pomoc.

  • 88

   13 grudnia 2021 21:06

   HA HA  HA Yebać pedofili i

   HA HA  HA Yebać pedofili i gejów !!!! 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama