Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Mieszkańcy gminy Warlubie znowu nie wybiorą wójta

Wyborów 11 kwietnia nie będzie. Po raz trzeci przełożono termin wyborów, podczas których będzie wybierany wójt gminy Warlubie.

Udostępnij
warlubie-czolo

REKLAMA

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało 26 marca informację na temat przesunięcia dat przedterminowych wyborów uzupełniających wyznaczonych na 11 kwietnia.

Wśród 9 samorządów w Polsce, w których tego dnia mieszkańcy mieli wrzucić kartkę do urny, jest także gmina Warlubie.

Wybory zostaną przełożone we wszystkich tych samorządach, nie tylko w Warlubiu.

MSWiA argumentuje to nadal trwającą niekorzystną sytuacją epidemiczną oraz  wciąż obowiązujące ograniczenia i zakazy.

REKLAMA

Główny Inspektor Sanitarny wyraził opinię o zasadności przesunięcia daty wszystkich planowanych przedterminowych wyborów, wyborów uzupełniających, a także referendów lokalnych, przynajmniej do końca kwietnia 2021 r. – napisano w uzasadnieniu do nowelizacji rozporządzenia.

Z uwagi na to, że 30 kwietnia przypada w piątek, a 2 maja między świętami 1 i 3 maja, za najlepszy termin uznano 9 maja 2021 r.

Po tym, jak poprzedni wójt gminy Warlubie Krzysztof Michalak musiał zrezygnować ze stanowiska za niedopełnienia obowiązków służbowych i narażenie gminy na straty finansowe, urząd komisarza objęła Anna Ośko.
REKLAMA

Początkowo przedterminowe wybory wójta miały odbyć się 20 grudnia 2020 r., ale z powodu koronawirusa przesunięto je na 24 stycznia 2021 r., a potem na 11 kwietnia.

Zresztą wybory zaplanowane na 9 maja też nie są przesądzone, bo wszystko zależy od tego, czy uda się ograniczyć pandemię.

O stanowisko wójta gminy Warlubie ubiega się trzech kandydatów. Jednym z nich jest obecna komisarz Anna Ośko. Przed laty była sekretarzem gminy Warlubie. Po konflikcie z Krzysztofem Michalakiem, podjęła pracę w Urzędzie Gminy w Dragaczu, zajmując się pozyskiwaniem funduszy unijnych.
REKLAMA

Drugi kandydat to Eugeniusz Kłopotek, wieloletni poseł PSL. W latach 1982-1988 był naczelnikiem gminy Warlubie. Kłopotek przeszedł niedawno na emeryturę. Przez lata szefował Instytutowi Zootechniki w Kołudzie Wielkiej.

W fotelu wójta chciałby też zasiąść Damian Dominikowski, przedsiębiorca, właściciel sklepu spożywczo-przemysłowego Delikatesy przy ul. Dworcowej w Warlubiu. Wcześniej nie piastował żadnych funkcji w samorządzie.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (6)

 1. AS

  28 marca 2021 11:26

  Tak, tak. Bo PiS na Urzędy

  Tak, tak. Bo PiS na Urzędy Gmin powtykał swoich to teraz robią „gówno” burzę. Dziwne, bo jak były latem wybory na prezydenta Polski, to odbyć się mogły, wtedy wirusa też nie było. A małe wybory lokalne w małych Gminach to już nie mogą się odbyć. Więc o co tu chodzi ? PiS już z łatwością wszystko sobie przywłaszcza. Śmiechu warte to wszystko 

 2. Maja

  28 marca 2021 18:41

  Jak wyczytuje w lokalnej

  Jak wyczytuje w lokalnej prasie i internecie sprawy gminne toczą się teraz tylko wokół bibloteki i wszechstronnej pani P-reporterka, przewodniczka , kierownik biblioteki.W grudniu wybory miały być a teraz kto wie, nawet z wyborem radnego w Bzowie pokombinowali bo z góry każdy wie że kandydat pani kopisarz nie ma szans , zresztą co słysze od znajomych jak dalej pani będzie tylko siedzieć na stołku i pić herbatke z koleżanka z biblioteki to wybory przegra z kretesem….

 3. Gość

  29 marca 2021 20:44

  No to Gienek z żoną będą

  No to Gienek z żoną będą teraz znów płakać. 

 4. Zawziety

  30 marca 2021 06:02

  On w czasie pandemii nawet

  On w czasie pandemii nawet agituje. 

 5. Gość .

  30 marca 2021 10:17

  Gienek beczy na fejsie,  że

  Gienek beczy na fejsie,  że wybory przełożone i gmina jedzie na jalowym biegu Tobą pójdzie na wstecznym.

 6. Ona.

  30 marca 2021 19:31

  Umierają znajomi na

  Umierają znajomi na koronorawirusa , a jemu zależny tylko na wyborach myśli tylko o sobie i zonie, żeby  spełnić jej zachcianki wstyd.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama