Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Mieszkańcy kamienicy przy Wojska Polskiego nie chcą sąsiedztwa nowego zakładu pogrzebowego

- Takie protesty mogą wynikać tylko z niewiedzy, albo zwykłej ludzkiej złośliwości. Przecież tego typu działalność nie wiąże się z żadną uciążliwością - przekonuje Adam Socha, który planuje budowę chłodni na zwłoki i kaplicy pożegnalnej.

Udostępnij
zakald-pogrzebowy

 

EKLAMA

Reklama
Reklama

Chłodnia na zwłoki i kaplica miałyby powstać na terenie po zburzonym niedawno domu przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu, w pobliżu budynku Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

Do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Starostwie Powiatowym w Świeciu wpłynął jednak protest, pod którym podpisali się mieszkańcy kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 137 w Świeciu.

Reklama
Reklama

Sprzeciwiają się oni planom, jakie wobec działki sąsiadującej z budynkiem ma właściciel zakładu pogrzebowego. Jako jeden z argumentów na "nie" podają bliskie sąsiedztwo kominów wentylacyjnych kamienicy z budynkiem zakładu.

Zdaniem właściciela terenu, wszelkie obawy są nieuzasadnione.

REKLAMA

Reklama
Reklama


- Tego typu działalność nie wiąże się z żadną uciążliwością dla sąsiednich nieruchomości - podkreśla Adam Socha. - Nie ma żadnych hałasów, przykrych zapachów ani niczego, co mogłoby pogorszyć warunki życia w tym miejscu. Konkurencyjny zakład przy ul. 10 Lutego znajduje się naprzeciwko przedszkola. Tam nikomu to nie przeszkadza. Dlaczego tu jest inaczej? Pomijam już fakt, że na moją działkę nie wychodzi ani jedno okno tej kamienicy. Być może daje o sobie znać strach przed śmiercią i wszystkim tym, co się z tym wiąże - zastanawia się Adam Socha.

Nie jest wykluczone, że obawy mają pewien związek z plotką, że na działce powstanie spopielarnia zwłok. To jednak nierealne. Na prowadzenie tego typu działalności można dostać zgodę tylko i wyłącznie na obrzeżach miasta, z dala od zabudowań.   

Jednocześnie przeciwnicy planów inwestycyjnych Sochy zwracają uwagę na fakt, że przedsiębiorca otrzymał zgodę na przebudowę istniejącego budynku, a nie na budowę nowego.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- To prawda, ale w momencie rozbiórki piętra okazało się, że parter, który miał pozostać, jest w tak fatalnym stanie, że nie nadaje się do użytku - tłumaczy Adam Socha. - Musieliśmy zburzyć całość. Innego wyjścia nie było.

Tym, czy faktycznie złamano przepisy i czy prawo do podjęcia takiej decyzji miał inwestor, ma się zająć nadzór budowlany, gdzie trafiła skarga. Na razie nie wyznaczono terminu kontroli. Od jej ustaleń zależeć będzie dalszy los inwestycji.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (57)

 1. www

  12 sierpnia 2021 13:00

  panie nie rób pan nic,

  panie nie rób pan nic, zamknij to, sprzedaj działkę pod  plac zabaw dla bombelków Karyn w kolorowych włosach z piwkiem hehe BRAJAN ZOSTAW hehe przepraszam, weź pan zasiłki i dawaj pod oburzoną kamienicę na piwko albo pięć, z tyłu w parku możesz też pan popić, żadne służby tam nie zaglądają, można tam wypić, zapalić ziółko, narobić w krzakach, do wyboru do koloru! W 21 wieku ludzie latają w kosmos, a stare baby się boją, że im z zakładu będą duchy wychodzić i w okna pukać xD

  • Czytelnik

   12 sierpnia 2021 13:34

   W tej kamienicy mieszkają

   W tej kamienicy mieszkają normalni ludzie a nie jacyś alkoholicy.  Kamienica tylko wygląda obskurnie bo nie chcą zgmy tego remontowac. 

   • Zzz

    12 sierpnia 2021 14:31

    No właśnie, jeszcze im

    No właśnie, jeszcze im wyremontować, dostali, bo im się należało i z podatków im wyremontowac

    • D.D

     12 sierpnia 2021 17:02

     Zgodnie nic nie będą

     Zgodnie nic nie będą remontować, bo to jest Wspólnota Mieszkaniowa i remonty musi robić sama, że swoich środków 

 2. gość

  12 sierpnia 2021 13:04

  też bym nie chciał widywać w

  też bym nie chciał widywać w sąsiedztwie trumien i worków ze zwłokami, i tam nie ma gdzie parkować to nie dziwię się tym ludziom

  • Baran

   12 sierpnia 2021 14:29

   Ty czytałeś artukuł w ogóle??

   Ty czytałeś artukuł w ogóle?? żadne z okien kamienicy nie jest skierowane w stronę działki. O jakim widoku trumien i worków ty pieprzysz? 

   • ojciec

    12 sierpnia 2021 20:16

    troche wyobraźni chłopie! to

    troche wyobraźni chłopie! to że okna nie wychodzą bezpośrednio na ten dom to nic nie znaczy! Bym nie chciał żeby moje dzieci bawiły sie w takiej okolicy zamiast w piaskownicy

    • Hahah

     13 sierpnia 2021 09:01

     Serio udało ci się machnąć

     Serio udało ci się machnąć dzieciaka ? Ja myślę że coś ściemiasz ojcze. Dzieci robią tylko prawdziwi mężczyźni a nie anonimowe przygłupy.

   • Rudy

    12 sierpnia 2021 21:11

    Prawdziwy baran beeee

    Prawdziwy baran beeee

 3. Czytelnik

  12 sierpnia 2021 13:45

  Się panie Adamie porobiło. Tu

  Się panie Adamie porobiło. Tu nie postawisz chlodni jak w Kozłowie na kostce brukowej bez fundamentow … 

 4. Olo

  12 sierpnia 2021 14:15

  Ja pitole, a czego oni się

  Ja pitole, a czego oni się boją??? Że duchy w nocy będą im pukać w ścianę???? Ha ha ha przecież mieszkają za granicą  tylko dwa  trzy razy w roku przyjeżdżają i jeszcze problem robią!! Co za ludzie dyrni!!

  • 123

   12 sierpnia 2021 16:25

   Pod swoim oknami postaw sobie

   Pod swoim oknami postaw sobie zakład pogrzebowy. Ja się nie dziwię też bym nie chciał mieszkać w pobliżu.  Taka działalność powinna być prowadzona na uboczu w spokojnym miejscu bo przecież przyjeżdża też rodzina by się pożegnać że zmarłym. Główna ulica nie jest fortunnym miejscem do prowadzenia takiej działalności. 

   • 123

    12 sierpnia 2021 17:14

    Po pierwsze tam akurat okien

    Po pierwsze tam akurat okien z tej strony gdzie ma być ten zakład nie ma! Po drugie czemu nie przynajmniej spokój by był gdyby Pod moimi oknami był by zakład!

    • Anonim

     12 sierpnia 2021 18:20

     nie ma okien to lepiej na

     nie ma okien to lepiej na kamienicy kolejny mural niz zaklad pogrzebowy…

 5. Piter

  12 sierpnia 2021 14:18

  Przygotowania do czwartej

  Przygotowania do czwartej fali idą pełną parą 

 6. Noooo

  12 sierpnia 2021 14:23

  Boją się duchów czy co??? 

  Boją się duchów czy co???  Przecież to zwyczajny zakład, tak jak wiele innych, a i tak każdy z nas tam trafi! To może niech wszystkie zakłady zlikwidują, bo ten stoi koło przedszkola, drugi nie daleko starego szpitala i domków, a ten ma stać w centrum kuzwa ludzie ogarnijcie się!!! Ale jak pijaki po nocach pija u bramie, załatwiają się i butelkami zucaja uwas w bramie to nie przeszkadza??? Te samochody z podwórka lepiej usuńcie, a nie stoją że przejść nie idzie!!!

 7. wierny

  12 sierpnia 2021 16:04

  itak kocham Jaśka  z a1

  itak kocham Jaśka  z a1

 8. Ele hehe b

  12 sierpnia 2021 16:51

  Bo prawda jest taka ze

  Bo prawda jest taka ze mieszkaja w tej kamienicy ludzie co zwłaszcza jedni uważają się za nwm kogoś masakra a są pośmiewiskiem…… No 

  Buda zgm a sie rzucają hehe 

  • Rudy

   12 sierpnia 2021 21:01

   Zgm jest zarządcą a

   Zgm jest zarządcą a mieszkania i lokale są własnościowe (wykupione)

 9. No śmieszne

  12 sierpnia 2021 17:10

  Oni się pewnie boją, że sami

  Oni się pewnie boją, że sami wylądują w tym zakładzie kiedyś hah

 10. Duch

  12 sierpnia 2021 17:23

  Z jednej strony rozumiem

  Z jednej strony rozumiem mieszkańców i mógłbym argumentować sprzeciw tym że ceny mieszkań koło takich zakładów są niższe ale trzeba by było zebrać dane z innych miast czy tak jest. Z drugiej strony biznes jest biznes, śmierć jest naturalnym procesem, każdego z nas to czeka. Bez takich instytucji nie będziemy mogli funkcjonować. Może jakby właściciel nie obnosił się ze swoją działalnością w tym miejscu i zadbał o dyskrecję w transpocie. Mam na myśli brak szyldów czy zabudowany wjazd dla pojazdów przewożących zwłoki. Są instytucje (nawet u nas) , które potrafią działać dyskretnie że nawet sąsiedzi nie wiedzą czym się zajmują. Też bym nie chciał takich firm obok siebie

 11. Wielki baner

  12 sierpnia 2021 18:34

  Akutat ten pan bez reklam!!!

  Akutat ten pan bez reklam!!! – śmieszne,coś na ten temat wiem…

 12. luz

  12 sierpnia 2021 20:12

  takich rzeczy nie robi sie

  takich rzeczy nie robi sie już w środku miast i wsi ludziom pod oknami, to tylko w Swieciu takie coś możliwe jak masz hajs

 13. Arek

  12 sierpnia 2021 20:33

  Szczerze to pierdolcie

  Szczerze to pierdolcie farmazony co ma gówno do wiatraka przynajmniej teren zagospodarowany by był kostka ułożona znając realia pewnie fajne ogrodzenie lub otwarta przestrzeń a p.zurek co niema przy ulicy i co to nie jest też miasto .

  Popierdoliło się wam protesty wnosić co zazdrość zżera pewnie konkurencja wypisuje farmazony.

  To że chłodnie czy dom pogrzebowy to nie znaczy że smród robaki itp its bez przesady nie kładą fartuchów i ciało nie leży w domu lub na podłodze jak kiedyś lat do tyłu.

  Lepiej chyba niż teren jest zagospodarowany niż np ogródki dla zbulwersowanych patoli aby browary chlali.malo wam parku i obstanych ławek itp itd.

  Wstyd marudy nie piszcie już lepiej nic.

  Biznes jest biznesem a lokalizacja super spójrzcie lepiej strajkujący jak wam grzyb w zgm ze ścian zapierdala a niema przyszłe zapachy narzekacie których jest brak w dzisiejszych czasach 

 14. Android

  12 sierpnia 2021 20:38

  Pogrzebowy zawszę się przyda

  Pogrzebowy zawszę się przyda stawiaj Pan tą lodówkę 

 15. Anonim

  12 sierpnia 2021 22:01

  Nie kupiłabym mieszkania koło

  Nie kupiłabym mieszkania koło chłodni na zwloki

  • Gocha

   15 sierpnia 2021 21:33

   Ale ja bym postawiła chłodnię

   Ale ja bym postawiła chłodnię na zwłoki koło ciebie i jeszcze cię do roboty do się zatrudniła.Przywykłabyś w tri miga.

 16. Damian

  12 sierpnia 2021 23:27

  Teraz narzekania, a nikt nie

  Teraz narzekania, a nikt nie spojrzy na to z innej strony ze w upały można się schłodzic jak ruchu w interesie nie bedzie i fala wirusa nie nadejdzie. Na rynku  funkcjonuja sauny to i do skorzystania z chłodni w gorące dni by chętni sie znaleźli, to jest samo centrum, główna ulica i napewno by ktoś zajrzał jak szyld i reklama kułaby w oczy. Mieszkam w pobliżu i jestem za. 

 17. Ania

  13 sierpnia 2021 00:09

  Polecam zapoznać się z

  Polecam zapoznać się z przepisami prawa, a nie wypisywać brednie bez żadnej mocy prawnej.  Nie ulega wątpliwości, że budowa budynku usługowego z przeznaczeniem na kaplicę przedpogrzebową wiąże się ze świadczeniem usług o specyficznym charakterze. Jednak żaden przepis nie nakazuje lokalizowania takich obiektów wyłącznie w pobliżu miejsca pochówku, tj. na terenach cmentarzy. Stąd w ocenie sądu uznać należy, że „usługi pogrzebowe”, choć specyficzne, nadal pozostają usługami. Obiekty, w których są świadczone, np. domy pogrzebowe pełnią funkcję usługową. Skoro zatem na analizowanym terenie funkcja usługowa występuje, to zamierzona inwestycja jest dopuszczalna.

  Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 21 grudnia 2016 r. VIII SA/Wa 380/16.

  • mj

   13 sierpnia 2021 08:37

   Nie da się ukryć, że usługi

   Nie da się ukryć, że usługi pogrzebowe są usługami nie tylko z nazwy. Miejscowy plan zagospodarowania dla tego terenu przewiduje jego przeznaczenie m.in. pod działalność nieuciążliwą. Tu sprawa może się rozbijać o to, czy te usługi należy uznać za uciążliwe. W prawie nie zdefiniowano które usługi takie są. Dla jednych zakład pogrzebowy (z różnych względów) jest uciążliwy, a dla innych nie. Pofatygowałem się i przeczytałem wspomniany wyrok, ale średnio pasuje do tej sytuacji. Poza tym w Polsce chyba nie ma reguły precedensu, chociaż czasem warto sobie pomóc wyrokami. Pozdrawiam.

   • Tomek

    13 sierpnia 2021 19:48

    Nie ma szans, ze to są usługi

    Nie ma szans, ze to są usługi uciążliwe! 

 18. Maxi-Kazik

  13 sierpnia 2021 06:24

  Wolski ciemnogród w natarciu

  Wolski ciemnogród w natarciu 🙂

 19. Mieszkaniec gminy

  13 sierpnia 2021 07:47

  Coś czuję to robota

  Coś czuję to robota konkurencji . Socha ma najlepszy zakład i nie  wszystkim się to podoba 

  • Serio?

   15 sierpnia 2021 23:07

   A zmienił tych panów co

   A zmienił tych panów co trumny noszą? Bo często szli wężykiem 

   • Kuba

    16 sierpnia 2021 09:18

    Pewnie po pijaku byłeś i

    Pewnie po pijaku byłeś i miałeś inne widzenie 🙂

 20. Hehe

  13 sierpnia 2021 09:08

  Zrób Pan odrazy krematorium a

  Zrób Pan odrazy krematorium a komin daj do wentylacji ,mi to wszystko jedno. Biznes jest biznes rób Pan hajs jak Kaczor i spółka ,bo legalnie to nie będzie się czym wysrać, to sam Pan widzisz jakie te polaczki głupie od urodzenia.

 21. Mieszkanka

  13 sierpnia 2021 09:27

  Zawsze możecie się

  Zawsze możecie się wyprowadzić. I po problemie

  • Komentarz

   13 sierpnia 2021 16:45

   Współczuję 

   Współczuję 

 22. Abcdefg

  13 sierpnia 2021 09:42

  Rozumiem tych ludzi. Też bym

  Rozumiem tych ludzi. Też bym nie chciała mieszkać koło zakładu pogrzebowego. I co, że okna wychodzą na inną stronę. Z domu się wychodzi. Karawan i noszenie zwłok w workach i trumnach nie należy do przyjemnych widoków. Zwłaszcza dla dzieci. Do tego parking. Gdzie będzie parkować rodzina? Tam i tak jest wystarczająco mało miejsca. Poza tym jak ktoś wspomniał to główna ulica. Niestety będzie to stwarzało duże niedogodności dla mieszkańców i rodziny zmarłego jak pogrzeb ruszy. Będą problemy z przejazdem ;/

  • Ania

   13 sierpnia 2021 10:19

   To nie koncert życzeń, kto by

   To nie koncert życzeń, kto by co chciał a kto by czego nie chciał… a poza tym taki zakład to nie piekarnia i masowych pogrzebów nie ma. O czym Wy mówicie utrudnienia w ruchu? Widok trumien?  Posłuchajcie siebie… Przy cmentarzu liczna zabudowa mieszkalna i działki rekreacyjne, gdzie ludzie sadzą warzywa i wypoczywają, nikomu tam widoki takie nie przeszkadzają, a w tej kamienicy mieszkają inni ludzie niż wokół cmentarza, nie bądźcie śmieszni. Aktualny zakład tez przy głównej ulicy tylko trochę wyżej i pomiędzy blokami, tam ludziom widok trumien nie przeszkadza. Pozostałe zakłady w mieście rzeczywiście są na odludziu 🙂 jeden na ulicy 10lutego przy przedszkolu , biedne dzieci tylko trumny oglądają jak spacerują . Drugi zakład przy starym szpitalu- No to jest super miejsce, leżeć w szpitalu i zastanawiać się czy się wyjdzie do domu czy może zakład nas zabierze na cmentarz. I 3 zakład na osiedlu domków jednorodzinnych… rzeczywiście lokalizacje pierwsza klasa… wniosek: wszystkie zamknąć i wyrzucić poza miasto! niestety nie, trzeba to zaakceptować i zająć się swoimi problemami…

   • przyszły klient

    13 sierpnia 2021 16:42

    Mowa o budowie nie

    Mowa o budowie nie istniejącym starym zakładzie. I gdzie rodzina zaparkuje?Na miejscu mieszkańców kamienicy. Kupisz mieszkanie w takim sąsiedztwie? Wartość tych mieszkań spadnie.Chyba że jakaś rekompensata od miasta albo właściciela zakładu. Tu ludzie dają sobie wszystko wcisnąć 

    • Abcdg

     13 sierpnia 2021 19:37

     Przecież ta kamienica nie ma

     Przecież ta kamienica nie ma parkingu. Jak narazie to chyba mieszkańcy parkowali na ich terenie 🙂 co za głupoty piszecie, ze wartość nieruchomości spadnie:) nie zauważyłam , żeby w pobliżu cmentarza i kaplic były tańsze nieruchomosci . Pisać byle pisać 

   • Abcdefg

    14 sierpnia 2021 09:03

    Obojętnie jakby nie było, to

    Obojętnie jakby nie było, to bym nie kupiła tam mieszkania. Szukałabym w innym miejscu chociaż by było tanie. Mieszkanie w lokalizacji zakładu pogrzebowego nie jest porządne przez wiele osób. Obojętnie w którym punkcie Świecia jest. 

    • Jacek

     15 sierpnia 2021 21:42

     Takie pierdoły co ty

     Takie pierdoły co ty wypisujesz to tylko średnio,delikatnie mówiąc o tobie świadczy,Odizolować siebie,biedne dzieci od tego co i tak nieuchronne.Takie bzdety co gadasz to mów sobie do lustra ,a nie zrzędzisz na forum.

     • Maska Zorro

      15 sierpnia 2021 23:02

      Jak lubisz mieszkać przy

      Jak lubisz mieszkać przy zakładach pogrzebowych to mieszkaj, ale każdy ma prawo wybrać swoje miejsce na ziemi. Wyobraź sobie, że ja też jakoś nie jestem fanem mieszkania przy zakładzie pogrzebowym dlatego nie kupiłbym lokum w jego pobliżu. Nikt nie jest wieczny jak piszesz, ale za to ma prawo wybrać miejsce do mieszkania. Niezależnie czy Ci się to podoba czy nie. Lokalizacja dla mnie na dom pogrzebowy średnia (pomijając nawet tę buntującą się kamienicę). Ale skoro właścicielowi się podoba, to mi nic do tego. A właściwie gdzie jest obecny punkt pana Sochy? 

  • Bolesław

   15 sierpnia 2021 21:51

   Oto chodzi ,że z rozumieniem

   Oto chodzi ,że z rozumieniem to u ciebie bardzo blado.Po co te farmazony i wypowiedzi na forum wypisujesz.Powiedz ,je lepiej w domu,do lustra.Jeszcze jak nikt nie słyszy.Schów się pod klosz i cię tam nikt i nic nie ruszy.Śmierć,zakład pogrzebowy – nigdy.Po co – ja jestem wieczna.I jeszcze się chwalić ,że to dla dzieci taka trauma.Chyba bardziej dla ciebie paniusiu.WSTYD !!!

 23. Hmm

  13 sierpnia 2021 14:27

  Dobrze i nie powninni tam

  Dobrze i nie powninni tam stawiać tego  .Mają kase to muslą że mogą wsżystko i wszędzie .Powinna być nauczka dla nowobogackich 

  • On

   13 sierpnia 2021 14:41

   No to kuźwa inne też

   No to kuźwa inne też zlikwiduj a nie pierdolisz ….

  • Kuba

   13 sierpnia 2021 19:43

   Zlikwidować wszystkie zakłady

   Zlikwidować wszystkie zakłady w mieście, bo każdy jest w sąsiedztwie mieszkań!!! 

 24. Anonim

  13 sierpnia 2021 16:31

  Niech gmina najlepiej da

  Niech gmina najlepiej da zezwolenie na Dużym Rynku! Po co główna ulica w centrum miasta! Będzie wiadomo z czego znane Świecie i jaki biznes ma przebicie w miescie. I nie chodzi o zapachy tylko widok trumien co dla dzieci i przechodzącej tam tłumnie młodzieży z zawodówki będzie trauma do końca zycia

  • Jaja

   13 sierpnia 2021 18:04

   Co za debil hehe

   Co za debil hehe

  • xxx

   13 sierpnia 2021 19:55

   Taaa, trumny i zwłoki w

   Taaa, trumny i zwłoki w workach po mocach będą im się śniły, jest wręcz pewne, że co niektórzy skończą w pampersach.

 25. xxx

  13 sierpnia 2021 19:49

  Wstrząsające i przerażające,

  Wstrząsające i przerażające, prawdziwy horror. Mieszkańcy tego domu niech już zawczasu wezwą egzorcystę.

 26. 71+

  14 sierpnia 2021 09:08

  Dla wiadomości „palanctwa”

  Dla wiadomości „palanctwa” żeby wybudować taki obiekt, trzeba spełniać odpowiednie warunki. Dlatego uważam, ze niektórzy wypisują głupoty, dla rozrywki. Panie Socha tak trzymać i olewać ignorantów. 

 27. Hmm

  14 sierpnia 2021 14:31

  Socha na prezydenta …

  Socha na prezydenta …

 28. Tadzio

  14 sierpnia 2021 14:33

  Może lepiej zrobić mural pana

  Może lepiej zrobić mural pana króla lombardu tego budynku .

 29. Z prawdziwego zdarzenia

  16 sierpnia 2021 23:19

  Dobrze Pan mówi Panie Adamie

  Dobrze Pan mówi Panie Adamie taka inwestycja z prawdziwego zdarzenia w tym mieście jest potrzebna. Tylko szkoda tych co wszystkie zlotówki na karawny z pod znaku „gwiazdy” wydali. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Obraz autorstwa freepik Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Wiadomości

Kolejne narkotyki zostały ujawnione przez policjantów z komendy w Świeciu. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy podczas kontroli drogowej.

Wiadomości

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. O tym, jak ją rozpoznać, dlaczego nie warto jej lekceważyć i w jaki sposób leczyć, rozmawiamy...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Dziś, po blisko trzech latach, zapadł w końcu wyrok w sprawie kasjerek Urzędu Miejskiego w Świeciu. Były oskarżone o przywłaszczenie sobie w ciągu 13...

Wiadomości

Mieszkanka Nowego zaalarmowała służby ratownicze, prosząc o pomoc dla jej miesięcznego dziecka. Niemowlę nagle zrobiło się sine. Na pomoc wezwano śmigłowiec LPR.

Wiadomości

Komendant powiatowy policji i burmistrz Świecia podziękowali Agnieszce Smakulskej i jej 15-letniej córce Zuzannie za pomoc udzieloną mężczyźnie, który chciał targnąć się na życie.

Wiadomości

W środę po południu doszło do potrącenia pieszej na przejściu koło ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Słowackiego w Świeciu. Kobieta trafiła do...

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Wiadomości

Praca w urzędach w powszechnym mniemaniu uchodzi za atrakcyjną. Na ile mogą liczyć inspektor i referent? I czy prawdą jest, że tak trudno o...

Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama