Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Mieszkańcy kamienicy przy Wojska Polskiego nie chcą sąsiedztwa nowego zakładu pogrzebowego

- Takie protesty mogą wynikać tylko z niewiedzy, albo zwykłej ludzkiej złośliwości. Przecież tego typu działalność nie wiąże się z żadną uciążliwością - przekonuje Adam Socha, który planuje budowę chłodni na zwłoki i kaplicy pożegnalnej.

Udostępnij
zakald-pogrzebowy

 

EKLAMA

Reklama
Reklama

Chłodnia na zwłoki i kaplica miałyby powstać na terenie po zburzonym niedawno domu przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu, w pobliżu budynku Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

Do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Starostwie Powiatowym w Świeciu wpłynął jednak protest, pod którym podpisali się mieszkańcy kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 137 w Świeciu.

Reklama
Reklama

Sprzeciwiają się oni planom, jakie wobec działki sąsiadującej z budynkiem ma właściciel zakładu pogrzebowego. Jako jeden z argumentów na "nie" podają bliskie sąsiedztwo kominów wentylacyjnych kamienicy z budynkiem zakładu.

Zdaniem właściciela terenu, wszelkie obawy są nieuzasadnione.

REKLAMA

Reklama
Reklama


- Tego typu działalność nie wiąże się z żadną uciążliwością dla sąsiednich nieruchomości - podkreśla Adam Socha. - Nie ma żadnych hałasów, przykrych zapachów ani niczego, co mogłoby pogorszyć warunki życia w tym miejscu. Konkurencyjny zakład przy ul. 10 Lutego znajduje się naprzeciwko przedszkola. Tam nikomu to nie przeszkadza. Dlaczego tu jest inaczej? Pomijam już fakt, że na moją działkę nie wychodzi ani jedno okno tej kamienicy. Być może daje o sobie znać strach przed śmiercią i wszystkim tym, co się z tym wiąże - zastanawia się Adam Socha.

Nie jest wykluczone, że obawy mają pewien związek z plotką, że na działce powstanie spopielarnia zwłok. To jednak nierealne. Na prowadzenie tego typu działalności można dostać zgodę tylko i wyłącznie na obrzeżach miasta, z dala od zabudowań.   

Jednocześnie przeciwnicy planów inwestycyjnych Sochy zwracają uwagę na fakt, że przedsiębiorca otrzymał zgodę na przebudowę istniejącego budynku, a nie na budowę nowego.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- To prawda, ale w momencie rozbiórki piętra okazało się, że parter, który miał pozostać, jest w tak fatalnym stanie, że nie nadaje się do użytku - tłumaczy Adam Socha. - Musieliśmy zburzyć całość. Innego wyjścia nie było.

Tym, czy faktycznie złamano przepisy i czy prawo do podjęcia takiej decyzji miał inwestor, ma się zająć nadzór budowlany, gdzie trafiła skarga. Na razie nie wyznaczono terminu kontroli. Od jej ustaleń zależeć będzie dalszy los inwestycji.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
57 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

panie nie rób pan nic,

panie nie rób pan nic, zamknij to, sprzedaj działkę pod  plac zabaw dla bombelków Karyn w kolorowych włosach z piwkiem hehe BRAJAN ZOSTAW hehe przepraszam, weź pan zasiłki i dawaj pod oburzoną kamienicę na piwko albo pięć, z tyłu w parku możesz też pan popić, żadne służby tam nie zaglądają, można tam wypić, zapalić ziółko, narobić w krzakach, do wyboru do koloru! W 21 wieku ludzie latają w kosmos, a stare baby się boją, że im z zakładu będą duchy wychodzić i w okna pukać xD

też bym nie chciał widywać w

też bym nie chciał widywać w sąsiedztwie trumien i worków ze zwłokami, i tam nie ma gdzie parkować to nie dziwię się tym ludziom

Się panie Adamie porobiło. Tu

Się panie Adamie porobiło. Tu nie postawisz chlodni jak w Kozłowie na kostce brukowej bez fundamentow … 

Reklama

Ja pitole, a czego oni się

Ja pitole, a czego oni się boją??? Że duchy w nocy będą im pukać w ścianę???? Ha ha ha przecież mieszkają za granicą  tylko dwa  trzy razy w roku przyjeżdżają i jeszcze problem robią!! Co za ludzie dyrni!!

Przygotowania do czwartej

Przygotowania do czwartej fali idą pełną parą 

Boją się duchów czy co??? 

Boją się duchów czy co???  Przecież to zwyczajny zakład, tak jak wiele innych, a i tak każdy z nas tam trafi! To może niech wszystkie zakłady zlikwidują, bo ten stoi koło przedszkola, drugi nie daleko starego szpitala i domków, a ten ma stać w centrum kuzwa ludzie ogarnijcie się!!! Ale jak pijaki po nocach pija u bramie, załatwiają się i butelkami zucaja uwas w bramie to nie przeszkadza??? Te samochody z podwórka lepiej usuńcie, a nie stoją że przejść nie idzie!!!

Reklama

itak kocham Jaśka  z a1

itak kocham Jaśka  z a1

Bo prawda jest taka ze

Bo prawda jest taka ze mieszkaja w tej kamienicy ludzie co zwłaszcza jedni uważają się za nwm kogoś masakra a są pośmiewiskiem…… No 

Buda zgm a sie rzucają hehe 

Oni się pewnie boją, że sami

Oni się pewnie boją, że sami wylądują w tym zakładzie kiedyś hah

Reklama

Z jednej strony rozumiem

Z jednej strony rozumiem mieszkańców i mógłbym argumentować sprzeciw tym że ceny mieszkań koło takich zakładów są niższe ale trzeba by było zebrać dane z innych miast czy tak jest. Z drugiej strony biznes jest biznes, śmierć jest naturalnym procesem, każdego z nas to czeka. Bez takich instytucji nie będziemy mogli funkcjonować. Może jakby właściciel nie obnosił się ze swoją działalnością w tym miejscu i zadbał o dyskrecję w transpocie. Mam na myśli brak szyldów czy zabudowany wjazd dla pojazdów przewożących zwłoki. Są instytucje (nawet u nas) , które potrafią działać dyskretnie że nawet sąsiedzi nie wiedzą czym się zajmują. Też bym nie chciał takich firm obok siebie

Akutat ten pan bez reklam!!!

Akutat ten pan bez reklam!!! – śmieszne,coś na ten temat wiem…

takich rzeczy nie robi sie

takich rzeczy nie robi sie już w środku miast i wsi ludziom pod oknami, to tylko w Swieciu takie coś możliwe jak masz hajs

Reklama

Szczerze to pierdolcie

Szczerze to pierdolcie farmazony co ma gówno do wiatraka przynajmniej teren zagospodarowany by był kostka ułożona znając realia pewnie fajne ogrodzenie lub otwarta przestrzeń a p.zurek co niema przy ulicy i co to nie jest też miasto .

Popierdoliło się wam protesty wnosić co zazdrość zżera pewnie konkurencja wypisuje farmazony.

To że chłodnie czy dom pogrzebowy to nie znaczy że smród robaki itp its bez przesady nie kładą fartuchów i ciało nie leży w domu lub na podłodze jak kiedyś lat do tyłu.

Lepiej chyba niż teren jest zagospodarowany niż np ogródki dla zbulwersowanych patoli aby browary chlali.malo wam parku i obstanych ławek itp itd.

Wstyd marudy nie piszcie już lepiej nic.

Biznes jest biznesem a lokalizacja super spójrzcie lepiej strajkujący jak wam grzyb w zgm ze ścian zapierdala a niema przyszłe zapachy narzekacie których jest brak w dzisiejszych czasach 

Pogrzebowy zawszę się przyda

Pogrzebowy zawszę się przyda stawiaj Pan tą lodówkę 

Nie kupiłabym mieszkania koło

Nie kupiłabym mieszkania koło chłodni na zwloki

Teraz narzekania, a nikt nie

Teraz narzekania, a nikt nie spojrzy na to z innej strony ze w upały można się schłodzic jak ruchu w interesie nie bedzie i fala wirusa nie nadejdzie. Na rynku  funkcjonuja sauny to i do skorzystania z chłodni w gorące dni by chętni sie znaleźli, to jest samo centrum, główna ulica i napewno by ktoś zajrzał jak szyld i reklama kułaby w oczy. Mieszkam w pobliżu i jestem za. 

Polecam zapoznać się z

Polecam zapoznać się z przepisami prawa, a nie wypisywać brednie bez żadnej mocy prawnej.  Nie ulega wątpliwości, że budowa budynku usługowego z przeznaczeniem na kaplicę przedpogrzebową wiąże się ze świadczeniem usług o specyficznym charakterze. Jednak żaden przepis nie nakazuje lokalizowania takich obiektów wyłącznie w pobliżu miejsca pochówku, tj. na terenach cmentarzy. Stąd w ocenie sądu uznać należy, że „usługi pogrzebowe”, choć specyficzne, nadal pozostają usługami. Obiekty, w których są świadczone, np. domy pogrzebowe pełnią funkcję usługową. Skoro zatem na analizowanym terenie funkcja usługowa występuje, to zamierzona inwestycja jest dopuszczalna.

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 21 grudnia 2016 r. VIII SA/Wa 380/16.

Wolski ciemnogród w natarciu

Wolski ciemnogród w natarciu 🙂

Coś czuję to robota

Coś czuję to robota konkurencji . Socha ma najlepszy zakład i nie  wszystkim się to podoba 

Zrób Pan odrazy krematorium a

Zrób Pan odrazy krematorium a komin daj do wentylacji ,mi to wszystko jedno. Biznes jest biznes rób Pan hajs jak Kaczor i spółka ,bo legalnie to nie będzie się czym wysrać, to sam Pan widzisz jakie te polaczki głupie od urodzenia.

Zawsze możecie się

Zawsze możecie się wyprowadzić. I po problemie

Rozumiem tych ludzi. Też bym

Rozumiem tych ludzi. Też bym nie chciała mieszkać koło zakładu pogrzebowego. I co, że okna wychodzą na inną stronę. Z domu się wychodzi. Karawan i noszenie zwłok w workach i trumnach nie należy do przyjemnych widoków. Zwłaszcza dla dzieci. Do tego parking. Gdzie będzie parkować rodzina? Tam i tak jest wystarczająco mało miejsca. Poza tym jak ktoś wspomniał to główna ulica. Niestety będzie to stwarzało duże niedogodności dla mieszkańców i rodziny zmarłego jak pogrzeb ruszy. Będą problemy z przejazdem ;/

Dobrze i nie powninni tam

Dobrze i nie powninni tam stawiać tego  .Mają kase to muslą że mogą wsżystko i wszędzie .Powinna być nauczka dla nowobogackich 

Niech gmina najlepiej da

Niech gmina najlepiej da zezwolenie na Dużym Rynku! Po co główna ulica w centrum miasta! Będzie wiadomo z czego znane Świecie i jaki biznes ma przebicie w miescie. I nie chodzi o zapachy tylko widok trumien co dla dzieci i przechodzącej tam tłumnie młodzieży z zawodówki będzie trauma do końca zycia

Wstrząsające i przerażające,

Wstrząsające i przerażające, prawdziwy horror. Mieszkańcy tego domu niech już zawczasu wezwą egzorcystę.

Dla wiadomości „palanctwa”

Dla wiadomości „palanctwa” żeby wybudować taki obiekt, trzeba spełniać odpowiednie warunki. Dlatego uważam, ze niektórzy wypisują głupoty, dla rozrywki. Panie Socha tak trzymać i olewać ignorantów. 

Socha na prezydenta …

Socha na prezydenta …

Może lepiej zrobić mural pana

Może lepiej zrobić mural pana króla lombardu tego budynku .

Dobrze Pan mówi Panie Adamie

Dobrze Pan mówi Panie Adamie taka inwestycja z prawdziwego zdarzenia w tym mieście jest potrzebna. Tylko szkoda tych co wszystkie zlotówki na karawny z pod znaku „gwiazdy” wydali. 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

Strażacy z Osia świętowali wczoraj jubileusz powstania swojej jednostki. Okrągła rocznica ma ścisły związek z wielkim pożarem, który wybuchł przy ul. Młyńskiej w 1903...

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo