Modernizacja mostu w Wierzchach na trasie Lnianio-Tleń-Osie rozpoczęła się na początku października ubiegłego roku. Wiązała się z całkowitą wymianą płyty pomostowej. Most na jakiś czas "zniknął", by potem znowu można go było odbudować.
- Z uwagą przyglądam się tej budowie, bo nie mogę sie już doczekać jej końca - mówi Czytelniczka, która z powodu objazdu musi każdego dnia nadkładać około 10 km w jedną stronę. - Teraz na paliwo wydaję prawie dwa razy tyle, co wcześniej. Czy jest szansa, że prace skończą się przed latem? - pyta.
Podobnych sygnałów od mieszkańców gmin Osie i Lniano otrzymaliśmy w ostnim czasie więcej.
Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu zapewnia, że stanie się to nawet wcześniej.
- Roboty związane z budową mostu przebiegają bardzo sprawnie. Obecnie trwa betonowanie płyty - tłumaczy Adam Meller, dyrektor PZD. - To jeden z najważniejszych momentów tej inwestycji. Mimo zimy, pogoda jest sprzyjająca. Jest wilgotno, nie ma przymrozków, nie przewidujemy więc większych trudności.
To oznacza, że przejazd może być udostępniony już na przełomie kwietnia i maja.
- Oprócz mostu, z obydwu jego stron, powstaną również dojazdy - uściśla Adam Meller.
Część z tych prac zostanie wykonana w trakcie budowy mostu, inne będą mogły być prowadzone już po udostępnieniu go dla ruchu.
- Zdajemy sobie sprawę, że jest to spore utrudnienie dla lokalnego ruchu, ale konstrukcja była w fatalnym stanie i należało ją zmienić. Nowy most zapewni spokój i bezpieczeństwo na kolejnych kilkadziesiąt lat - zapewnia dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.
Inwestycja pochłonie 6 mln zł.
a.bartniak@extraswiecie.pl