Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Mieszkańcy Nowego bawili się nad Jeziorem Czarownic [zdjęcia]

Jeszcze na godzinę przed rozpoczęciem pierwszomajowego festynu padał rzęsisty deszcz. Jednak w miejscu owianym legendą, niemożliwe stało się możliwe - spoza chmur wyszło słońce.

Udostępnij
dsc_3075

- Rzeczywiście, z jeziorem związana jest dość mroczna legenda. To tutaj podobno torturowano kobiety podejrzewane o czary - mówi Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

Dziś to malownicze miejsce służy mieszkańcom do wypoczynku i rekreacji. Starannie zagospodarowane otoczenie Jeziora Czarownic przyciąga całe rodziny.

Podczas wtorkowego pikniku, wśród wielu atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych, prawdziwym hitem były ogromne bańki mydlane. Dużym powodzeniem cieszyły się też przejażdżki bryczką zaprzężoną w dwa dorodne konie, Bohuna i Barabasza.

REKLAMA
Prof-Bud

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. Mieszkaniec

    17 maja 2018 21:24

    Pan burmistrz bajki opowiada

    Pan burmistrz bajki opowiada i to do niego pasuje jak ulał.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama