Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Mieszkańcy wybrali. Oto pięć projektów, które dostaną 35 tysięcy złotych wsparcia

Pięć z sześciu projektów, które poddano głosowaniu, dostanie dofinansowanie świeckiego OKSiR-u w ramach programu Żyj Kulturą. Tak zdecydowali mieszkańcy.

Udostępnij
zyj-kultura-2022

Internetowe głosowanie na stronie Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu trwało od 25 do 29 kwietnia. Wcześniej mieszkańcy mogli zapoznać się ze szczegółami poszczególnych projektów tegorocznej edycji Żyj Kulturą, m.in. na stronie OKSiR-u i w lokalnych mediach, w tym także na portalu Extra Świecie.

Pierwsze miejsce z 409 głosami zajął projekt pod nazwą "Świeckie opowieści, czyli co fludin usłyszał i gzubom chce pomamrotać" (inicjator: Marta Jasnoch-Brzeska). Zakłada on wydanie bajki w formie papierowej i audiobooka dla dzieci w wieku od 5 od 12 lat, a także dla dzieci z niepełnosprawnościami powyżej 6. roku życia.

Publikacja tomiku wierszy "Ogryzek społeczeństwa" autorstwa Szymona Piątkowskiego, który jest również inicjatorem projektu, zajął drugie miejsce z liczbą 270 głosów.

"Świecie do góry nogami", to inicjatywa grupy nieformalnej „Sztuka gimnastyczna Świecia” reprezentowanej przez Adrianę Krzemińską. Efektem ich działań będzie film promocyjny ukazujący najpiękniejsze zakątki Świecia, a na ich tle układy gimnastyczne oddające klimat danego miejsca. Projekt zdobył 221 głosów i uplasował się na trzecim miejscu.

"Okruchy życia - ciąg dalszy", czyli wydanie tomiku wierszy Alicji Kosiedowskiej, będącej jednocześnie inicjatorem projektu, zajął czwartą lokatę ze 126 głosami.

Piąty i ostatni projekt, który dostanie dofinansowanie (60 głosów), to inicjatywa Wojciecha Radtke pod nazwą "Świeckie festiwale". To cykl filmów dokumentalnych poświęconych czterem wiodącym festiwalom odbywających się w Świeciu: Maratonowi Piosenki Osobistej (Nocne Śpiewanie), Międzynarodowemu Festiwalowi Orkiestr Dętych, Festiwalowi Mocnych Brzmień oraz Blues na Świecie Festival.

Każdy z pięciu projektów, które otrzymały najwięcej głosów, dostanie po 7 tys. zł dofinansowania z Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu.

Wszystkie projekty zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (19)

 1. Olo

  7 maja 2022 08:39

  A ja zgłaszam projekt

  A ja zgłaszam projekt półczarna Coma back! Też dacie kasę?? 

 2. hrert

  7 maja 2022 10:23

  trzebanatychmiast wprowadzić

  trzebanatychmiast wprowadzić jakieś restrykcje w sprawie odchodów psich w tym miescie. Wczoraj nawet psie gówno ktoś wniusł na butach do banku Millenium. Całe miasto osrane wszedzie walają się odchody. Natychmiast wprowadzić opłaty po 2000 zł rocznie za psa i za te pieniądze czyścić codziennie miasto. Ludzie gówno szeży się na mieście w ilości jakiej nie zna inne miasto.

  • Prawy i niesprawiedliwy

   7 maja 2022 10:58

   W 100% masz rację. 

   W 100% masz rację. 

  • Anonim

   9 maja 2022 15:16

   a moze pani Zuzanna majaca

   a moze pani Zuzanna majaca doswiadczenie w zbieraniu psich odchodow powola jakies stowarzyszenie STOP PSIM ODCHODOM…zeby zrobic z tym w koncu porzadek

 3. Beata

  7 maja 2022 12:14

  Między blokami 77a i 77b na

  Między blokami 77a i 77b na mariankach od 6 rana do 22 spaceruje pewna pani z wiecznie szczekającym agresywnym psem brzydotą dorównujący właścicielce…ta pani także sra tym psem lokatorom pod oknami…nie można się wyspać… karać to bydło

  • Miłosz

   7 maja 2022 12:49

   Beata spojrzyj w lustro i

   Beata spojrzyj w lustro i dopiero wtedy nazywaj ludzi bydło. Ty jesteś brzydka od urodzenia . Nawet jak was mama z siostrą bliźniaczką wyniosła na śmietnik to kot zjadł ta druga bo Ciebie się brzydził.:-)

  • Jan

   7 maja 2022 17:59

   Właściciele psów w dużej

   Właściciele psów w dużej większości to ludzie nie patrzący na innych. Ich pieski mogą zasrywać chodniki, trawniki. Mogą drzeć mordy, gdzie większość ludzi potrzebuje spokoju. Tacy ludzie powinni być przemieszczani, gdzie nie przeszkadzają innym. Proponuję utworzyć osiedle tylko dla psiarzy. Wtedy chodnicki mogą być kompletnie zasrane, wycie, szczekanie z kilkuset psich gardeł.

 4. Beata

  7 maja 2022 12:15

  Między blokami 77a i 77b na

  Między blokami 77a i 77b na mariankach od 6 rana do 22 spaceruje pewna pani z wiecznie szczekającym agresywnym psem brzydotą dorównujący właścicielce…ta pani także sra tym psem lokatorom pod oknami…nie można się wyspać… karać to bydło

 5. Krisol

  7 maja 2022 13:28

  Srają srają.lepic mandaty

  Srają srają.lepic mandaty.szczegolnie w parku koło Boboli pełno dziadów że smyczami

  • czytelniczka

   7 maja 2022 17:06

   A ja prawie codziennie widuję

   A ja prawie codziennie widuję takiego grubasa co wyprowadza psa na ul. Słowackiego. Pies wali wielkie kupy a on udaje że nie widzi. Raz zrobię mu zdjęcie i przyślę

 6. Golo

  7 maja 2022 14:58

  Malo tych glosow.

  Malo tych glosow. Niepopularny konkurs. Skonczcie z tym bo formula sie wyczerpala. Glosuja tylko znajomi. Tyle kasy na co?

  Tak samo jak budzet obywatelski- dofinansowanie rodos i osp. Ma sie tych znajomych co agituja, nie?

  Zadnej nowosci stare znajomosci. Dojenie budzetu miasta. 

  • Jakub

   7 maja 2022 19:07

   Sam zaproponuj jakiś projekt,

   Sam zaproponuj jakiś projekt, pomyśl,postaraj się,rusz dupsko zamiast wypisywać brednie w komentarzu.

   Prymitywne to bardzo.

 7. Dorota

  7 maja 2022 18:11

  Projekt ciekawy i potrzebny.

  Projekt ciekawy i potrzebny. Niestety jak się przechodzi ulicami Świecia trzeba uważać aby nie wdepnąć w psie gówno. I to jest smutne. Ile naszych pieniędzy poszło na moderniazcję Świecia, ulice, chodniki nowoczesne, zadbane a tu taki psiar nasra na środku chodnika. Jakby taki właściciel zapłacił mandat 1000 PLN to by może się nauczył, że po psie się sprząta albo niech idzie z nim do własnego ogródka aby się tam wysrał.

 8. Monika h

  7 maja 2022 18:56

  To fakt. Właściciele psów

  To fakt. Właściciele psów mają gdzieś innych ludzi. Nie zwracają uwagi że przeszkadzają współlokatorom. Szczekają tymi psami na klatkach schodowych i pod oknami. Kupy na chodnikach i na zieleni… karać i nakładać mandaty…

 9. Ania

  7 maja 2022 22:00

  Typowi Świecianie artykuł o

  Typowi Świecianie artykuł o kulturze… a oni o gównie się rozpisują;)

  • Yogi

   8 maja 2022 08:23

   Bo ten śmieszny konkurs

   Bo ten śmieszny konkurs nikogo nie interesuje a kupy na chodnikach wszystkich zajmują 

   • prokulturra

    8 maja 2022 13:58

    Sam jesteś śmieszny, z daleka

    Sam jesteś śmieszny, z daleka widać, że kultura to obca Tobie sfera życia. Masz rację, zostać przy g….

  • itam

   8 maja 2022 19:50

   brak kultury jest tego

   brak kultury jest tego powodem ,….wdepnełaś kiedyś w kupę?,…jeśli nie, to wdepniesz

 10. Iwonka

  9 maja 2022 20:06

  Z tymi kupami to prawda ja

  Z tymi kupami to prawda ja też kiedyś rano widziałam w parku przy kinie jak dusił naraz i pies i właściciel to był show dopiero

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama