Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Mieszkańcy wygodniej wyładują odpady w punkcie w Sulnówku

Rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sulnówku. Prace, które mogą ruszyć niebawem, nie powinny kolidować z funkcjonowaniem punktu.

Udostępnij
pszok-4

REKLAMA

Główną intencją inwestora, spółki Eko-Wisła, jest zwiększenie powierzchni PSZOK-u kosztem placu znajdującego się w jego sąsiedztwie. Praktycznie zniknie skrawek ziemi oddzielający go od parkingu przynależnego do biurowca spółki.

- Dzięki temu osobom przywożącym odpady będzie łatwiej manewrować - tłumaczy Tadeusz Werkowski, prezes Eko-Wisły. - Jest to o tyle istotne, że coraz więcej mieszkańców przyjeżdża z przyczepką.

Więcej przestrzeni to nie jedyne udogodnienie, jakie się pojawi. Z pewnością wielu doceni też zadaszenie nad przebudowanymi boksami  na odpady.
REKLAMA

- Dzięki niemu nawet w niepogodę będzie można rozładować samochód, będą osłoniętym przed deszczem lub śniegiem - podkreśla prezes.

W rozstrzygniętym niedawno przetargu wzięły udział trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę - nieco ponad 700 tys. zł - złożył świecki Hemar. Umowa przewiduje zakończenie prac w sierpniu, jednak wykonawca zobowiązał się uporać się z zadaniem do końca maja. W tym czasie PSZOK będzie  funkcjonował na dotychczasowych zasadach.     

redakcja@extraswiecie.pl

źródło: Urząd Miejski w Świeciu
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama