Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Mimo początkowych przeszkód, przy ulicy Wojska Polskiego trwa budowa zakładu pogrzebowego

Ruszyła budowa nowej siedziby zakładu pogrzebowego Adama Sochy przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu. W ubiegłym roku planowana inwestycja wzbudziła sporo emocji. Niezadowoleni sąsiedzi interweniowali w nadzorze budowlanym opóźniając jej realizację.

Udostępnij
dom-pogrzebowy-1

O sprawie pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku (patrz artykuł poniżej). Planowana inwestycja nabrała rozgłosu za sprawą mieszkańców kamienicy przy ul. Wojska Polskiego (nieopodal OKSiR-u), sąsiadującej z działką, na której miał powstać dom pogrzebowy.

Jako jeden z argumentów na "nie" podawali oni bliskie sąsiedztwo kominów wentylacyjnych kamienicy z budynkiem zakładu, w którym miała się mieścić m.in. chłodnia na zwłoki.

Prowadzący inwestycję Adam Socha tłumaczył, że tego typu działalność nie wiąże się z żadną uciążliwością dla sąsiednich nieruchomości.

Reklama
Reklama

Przedsiębiorca argumentował, że nie ma żadnych hałasów, przykrych zapachów ani niczego, co mogłoby pogorszyć warunki życia w tym miejscu. Jako przykład potwierdzający jego zdanie podawał konkurencyjny zakład przy ul. 10 Lutego, który znajduje się naprzeciwko przedszkola.

Jednocześnie przeciwnicy planów inwestycyjnych Sochy zwrócili uwagę na fakt, że przedsiębiorca otrzymał zgodę na przebudowę istniejącego wtedy w tym miejscu  budynku, a nie na budowę nowego. Ten tłumaczył się, że w momencie rozbiórki piętra okazało się, że parter, który miał pozostać, jest w tak fatalnym stanie, że nie nadawał się do użytku. Trzeba było zburzyć całość.

W tych okolicznościach ustaleniem stanu faktycznego musiał zająć się nadzór budowlany, który uznał, że w tych okolicznościach możliwe jest tylko jedno rozwiązanie.

Reklama
Reklama

- Inwestor musiał zmienić projekt oraz wystąpić o nowe pozwolenie na budowę - tłumaczy Jarosław Klonowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Świeciu.

Dodatkowe formalności nie pozostały bez wpływu na tempo prac, które ruszyły dopiero niedawno.

Zapewne odbije się to na kosztach, biorąc pod uwagę gwałtownie rosnące w ostatnim czasie ceny materiałów i usług budowlanych.

Reklama
Reklama

- Z pewnością w tym roku nie skończymy z budową - przyznaje Adam Socha. - Ma na to wpływ obecna sytuacja w budownictwie. Po prostu brakuje wielu materiałów. W tym przypadku sporo pracy i nakładów będzie kosztowało odpowiednie wykończenie wszystkich pomieszczeń.

Prawdopodobnie zakład zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.

Zakład powstaje w miejsce zburzonej kamienicy niedaleko OKSiR-u

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (8)

 1. Anus Mundi

  7 maja 2022 12:56

  To ja Panie Adamie rezerwuje

  To ja Panie Adamie rezerwuje usługę za rok jak będzie oddany dom pogrzebowy ze Spa. Jakoś do tego czasu przeginam na tym łez padole.

 2. Anonim

  7 maja 2022 13:57

  Jak to nie ma uciążliwości? A

  Jak to nie ma uciążliwości? A te błąkające się duchy, po 12 już nikt nie wyjdzie na ulicę ;-))

 3. pawel

  7 maja 2022 15:49

  idzie komuna w najlepsze

  idzie komuna w najlepsze.skoro wlasciciel dzialki musi prosic o zgode urzednikow by postawic budynek na swojej wlasnosci. buduja bloki ludziom pod nosem nikt nikogo nie pyta.a tymbardziej tematu nie podnosi prasa

 4. Plotek

  7 maja 2022 17:28

  Agencje Towarzyską by mógł

  Agencje Towarzyską by mógł ktoś postawic

  • Tobi

   8 maja 2022 08:54

   Dokładnie. Dziwni mnie to że

   Dokładnie. Dziwni mnie to że nikt nie zainwestuje w konkretny burdel

 5. Anonim

  7 maja 2022 20:11

  palić zwłok tam nie będą,

  palić zwłok tam nie będą, więc dym z popiołem nikomu do domu nie wleci ani nikomu nie opadnie na loda czy kebab.. żadna uciążliwość

 6. Gandalf

  8 maja 2022 10:13

  Wszyscy umrzemy i zapewne

  Wszyscy umrzemy i zapewne większość z nas właśnie tam będzie oczekiwała zakopania. 

 7. Znam się na rzeczy

  8 maja 2022 18:56

  Pachnie ściemą że musieli

  Pachnie ściemą że musieli wszystko wyburzyć. Tyle ludzi i firm tak robi a urzędnicy nie mogą się w tym połapać. Kiedy zaczniecie nakładać kary? 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama