Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Ministerstwo: Macie rekordową liczbę zgonów na Covid-19. Lokalne władze i szpital: To bzdura!

Według informacji podanych 5 lutego przez Ministerstwa Zdrowia, w powiecie świeckim zmarło 46 osób z powodu Covid-19 i chorób współistniejących.

Udostępnij
covid

REKLAMA

W poprzednich dniach odnotowywano w naszym powiecie po kilka zgonów na dobę, stąd nagły, prawie 10-krotny wzrost w ciągu jednego dnia, może dziwić.

Rekordowej umieralności nie potwierdza Nowy Szpital, gdzie znajduje się 50 łóżek covidowych dla osób z całego województwa. W Urzędzie Stanu Cywilnego odnotowywane są więc zarówno zgony mieszkańców powiatu świeckiego, jak i innych regionów województwa kujawsko-pomorskiego.
REKLAMA

- W ciągu ostatnich dni nie odnotowano jednak żadnych zgonów na Covid-19 w naszym USC – informuje Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.

Zaskoczona danymi Ministerstwa Zdrowia jest też Barbara Studzińska, starosta świecki. Kiedyś już błędnie zsumowano dane narastające z kilku dni, co doprowadziło do podobnego zamieszania.

- Tym razem również musiało dojść do błędu – przypuszcza starosta.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (19)

 1. ***** ***

  6 lutego 2021 08:53

  Ja już się przekonałem, że

  Ja już się przekonałem, że jakakolwiek informacja podana przez ten ośmiornicowy rząd, to stek bzdur i nieprawd. 

  • naPOhybel

   7 lutego 2021 00:20

   Ośmiornice masz zamiast

   Ośmiornice masz zamiast POgłovia tępy platwusowy czopku

 2. Marekk

  6 lutego 2021 08:54

  Ciągle dochodzi do takich

  Ciągle dochodzi do takich błędów… Muszą przecież na siłę statystyki zawyżać aby straszyć ciemnotę 

 3. Piotr2

  6 lutego 2021 09:02

  Ciekawi mnie do jakich

  Ciekawi mnie do jakich jeszcze kroków się posuną by ludzie panicznie bali się przeziębienia, grypy, anginy i zapalenia płuc?

 4. ŚWIECIAK

  6 lutego 2021 09:10

  Ten szpital to porażka jeśli

  Ten szpital to porażka jeśli chodzi o covid. Zero przestrzegania zaleceń sanitarnych! Na wejściu miałem  test negatywny po wyjściu pozytywny… 2 przypadki takie same w rodzinie. 

  • Justyna

   6 lutego 2021 09:59

   Toć to cudowne ozdrowienie…

   Toć to cudowne ozdrowienie… 

  • wera

   6 lutego 2021 12:24

   Powinieneś pisać powieści 

   Powinieneś pisać powieści  fantastyczne. Co wpis,to wielki bąk.

 5. Anonim

  6 lutego 2021 09:34

  pani Studzinska,pomylka to

  pani Studzinska,pomylka to bylo przekazanie szpitala spolce prawa handlowego ze Szczecina…ale wtedy moglo sie wydawac,ze bedzie dobrze..jednak w miare uplywu czasu,kiedy okazalo sie,ze spolka wszedzie szuka oszczednosci i zyskow,zwalnia personel,likwiduje kuchnie,oszczedza na pacjentach oferujac np.kilku minutowe wizyty u lekarzy w poradniach przyszpitalnych a ma na wyplaty premii po kilkaset tysiecy,ze panuje tam coraz wiekszy chaos,pospiech,bylejakosc….to pytam kto i dlaczego zdecydowal w 2016 roku przedluzyc z ta spolke umowe do 2039roku!!!!!!!!!!!!!!!?????????????

  • Jan Serce

   6 lutego 2021 09:41

   Chociaż ktoś wygarnął prawdę.

   Chociaż ktoś wygarnął prawdę. Lekarz kardiolog ma na jednego pacjenta pięć minut, a jak jest pierwszy raz to dziesięć. A jak byłem u kardiologa prywatnie to poświęcił mi 45min. zrobił EKG i echoserce.

 6. obserwator

  6 lutego 2021 10:07

  Starostę wybierają i odwołują

  Starostę wybierają i odwołują radni.Teraz wszyscy narzekają.A kto wybrał tych radnych ?

  • tumiwisisz

   6 lutego 2021 12:26

   M.in. Niejaki obserwator.

   M.in. Niejaki obserwator.

   • Obserwator

    6 lutego 2021 17:18

    Żeby było tak jak było raZ

    Żeby było tak jak było raZ Koszowski raz Studziński-impotencja

 7. Arek

  6 lutego 2021 12:27

  Kochani nasze mądre głowy

  Kochani nasze mądre głowy oddały szpital pajacom że Szczecina teraz remont kto sponsoruje starostwo w Świeciu co układy czy dotacje a szpital i tak wyjebane na pacjentów ma i tak miał odkąd rządzi spółka. 

 8. Anonim

  6 lutego 2021 14:01

  przeciez kilka lat temu

  przeciez kilka lat temu chorzy na wewnetrznym przechodzili horror z powodu remontu,ktory bardzo chwalila sp.ordynator tego oddzialu…i znowu remont?czy ktos to kontroluje,planuje,rozlicza?

 9. Henio

  6 lutego 2021 15:47

  Rusztowanie zostanie na amen

  Rusztowanie zostanie na amen bo tam nikt nie panuje nad niczym 

 10. Anonim

  6 lutego 2021 16:02

  prywata szczecinskiej spolki

  prywata szczecinskiej spolki w naszym kiedys szpitalu

 11. byłem, widziałem

  6 lutego 2021 17:06

  Przecież  był czas gdy

  Przecież  był czas gdy częściej podawano statystyki ijuż wtedy podawano więcej  zgonów na kovid. Panie Knapik  , czy to ważne czy z naszego regionu,czy z innego? – ważne czy ktokolwiek z tego szpitala wrócił żywy do domu i nie tylko z powodu kovidu! Proszę położyć się w tym szpitalu obojętnie na jaką chorobę ,ale inkognito- najlepiej w starszym wieku – wtedy może ktoś z naszych miejcowych prominentów uwierzy prostym, zwyczajnym pacjentom. Wszystkie szpitale w pobliżu śmieją się z świecia,wszystkie badania trzeba powtarzać, bo są żle zrobione lub żle opisane .  Nie ma sensu dalej pisac.Może z czasem  komu innemu będzie zależeć na zdrowiu i życiu swoich mieszkanców.

 12. Anonim

  6 lutego 2021 17:27

  rowniez bylam,rowniez

  rowniez bylam,rowniez widzialam…a teraz w sadzie probuje udowonic blad lekarza,ktory doprowadzil do wielu powiklan i spustoszenia w organizmie a w rezultacie do smierci najblizszej nam osoby,tylko,ze my mamy jednego adwokata a spolka ma ich caly sztab,tak przekrecaja fakty i manipuluja nimi,ze brak na to slow,i sa oplacani przez spolke z naszych pieniedzy na leczenie,podobnie zreszta jak pani rzecznik,ktora zawsze ma na to co zlego dzieje sie w szpitalu usprawiedliwienie.

 13. ***** **

  7 lutego 2021 16:06

  Jak wybraliscie tak macie, oj

  Jak wybraliscie tak macie, oj swieciaczki swieciaczki, moze przy nastepnych wyborach w miescie ruszycie glowkami,..

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama