To był zdecydowanie najlepszy sezon w historii młodziczek Jokera Świecie. Agnieszka Szewczyk ze swoimi zawodniczkami najpierw wygrała rywalizację na szczeblu wojewódzkim, by później plasować się na pierwszych miejscach w turniejach ćwierćfinałowych i półfinałowych Mistrzostw Polski.
Już awans do pierwszej "ósemki" w kraju był ogromnym sukcesem i nikt nie stawiał na młodziczki Jokera w kontekście walki o medale, bo w poprzednim sezonie klub ze Świecia uplasował się na siódmym miejscu.
Ponadto przed wyjazdem do Warszawy zespół trapiły problemy zdrowotne na tyle poważne, że trzeba było skorzystać z pomocy młodziczek młodszych, nieogranych w zawodach o taką stawkę.
REKLAMA
Wiktoria Herman, podstawowa środkowa tuż przed turniejem nabawiła się urazu i mogła jedynie z kwadratu kibicować swoim koleżankom. Trenerka nie mogła również skorzystać z Darii Baranowskiej, którą również z finału wyeliminowały dolegliwości zdrowotne. Weronika Trybuła natomiast, choć na turniej się udała, to jednak będąc w trakcie rehabilitacji po kontuzji kolana musiała się bardzo oszczędzać.
Wobec tak trudnej sytuacji kadrowej, mało kto wierzył pewnie w to, że młodziczkom Jokera uda się przywieźć medal. Tymczasem świecianki zaskoczyły wszystkich, rozgrywając w Warszawie turniej życia.
Joker w turnieju finałowym, do którego awansowało 8 najlepszych klubów w Polsce trafił do grupy "B", w której trafił na MKS Dąbrowę Górniczą, SMS Solną Wieliczkę oraz ŁMLKS Łaskowię Łask.
REKLAMA
Już w pierwszym meczu "jokerki" pokazały się z doskonałej strony, pokonując ŁMLKS Łaskowię Łask 2:0 (25:17, 25:16), a MVP meczu została wybrana Kornelia Drosdowska, która z konieczności pełniła dwie role środkowej (w miejsce Wiktorii Herman) oraz przyjmującej.
W drugim meczu z MKS Dąbrową Górniczą emocji było znacznie więcej. Joker pierwszego seta przegrał 21:25. W drugim świecianki okazały się lepsze, wygrywając 25:17.
W decydującym o wszystkim tie-breaku górą okazały się podopieczne Agnieszki Szewczyk, które zwyciężyły 15:8 i cały mecz 2:1, praktycznie zapewniając sobie awans do półfinału. MVP tego spotkania uznano Julię Osiewicz, która zdobyła 20 punktów (16 w ataku i 4 w bloku).
REKLAMA
W ostatnim meczu grupowym "jokerki" podejmowały zespół SMS Solna Wieliczka. Po pierwszym dość słabym secie przegranym do 11, drugiego wygrał Joker 25:19, doprowadzając do tie-breaka. W tym ponownie górą okazały się świecianki, wygrywając 15:10.
Statuetkę dla MVP po raz trzeci w turnieju otrzymała zawodniczka Jokera Świecie, którą tym razem okazała się zdobywczyni ośmiu punktów Wiktoria Szewczyk. Joker awansował więc do półfinału, zdobywając pierwsze miejsce w swojej grupie z kompletem punktów.
W półfinale świecianki trafiły na Energę MKS Kalisz i rozegrały kapitalne zawody, nie dając żadnych szans rywalkom. Pewnie zwyciężyły 2:0 (25:17, 25:17) i wywalczyły sobie awans do wielkiego finału. MVP półfinału powędrowało do Aleksandry Drażdżewskiej, ale świetny mecz rozegrały również Aleksandra i Julia Osiewicz oraz Julia Figura i Joanna Markowska.
REKLAMA
Przed finałem było już jasne, że Joker zdobędzie pierwszy w historii klubu medal w kategorii młodziczek i to co najmniej srebrny. Podopieczne Agnieszki Szewczyk chyba jednak o tym nie myślały, chcąc wykorzystać życiową szansę, przed jaką stanęły.
W finale Joker ponownie trafił na zespół z Wieliczki. W pierwszym secie świecianki okazały się lepsze, wygrywając dość gładko 25:13. W drugiej partii emocji było już więcej, ale ostatecznie Joker wygrał 25:23 i w ten sposób wywalczył Mistrzostwo Polski Młodziczek. MVP finału została Julia Figura.
Końcowa klasyfikacja: 1. Joker Świecie, 2. SMS Solna Wieliczka, 3. Energa MKS Kalisz, 4. MKS „Dwójka” Zawiercie, 5. Enea Energetyk Poznań, 6. MKS Dąbrowa Górnicza, 7. Szamotulanin Szamotuły, 8. Łaskovia Łask.
Joker fun
19 września 2021 16:59
Brawo Pani Trener, pokazałas
Brawo Pani Trener, pokazałas Nieudolnemu że można bez scągania wielkich nazwisk z kadry i różnych kombinacji, szczególnego traktowania, zdobyć cos więcej niż Mistrzostwo Województwa w rozgrywkach młodzieżowych.
Pytanie
19 września 2021 21:28
A przepraszam, kiedy do
A przepraszam, kiedy do jokera została sprawadzona jakaś zawodniczka młodzieżowa z kadry? A czy mistrzynie młodziczek mają w składzie teraz same Świecianki?
Anonim
19 września 2021 22:03
Bandurska, ta z Nowego Dworu
Bandurska, ta z Nowego Dworu nie znam nazwiska…
Odpowiedz
19 września 2021 22:22
Z tego co się orientuję to
Z tego co się orientuję to żadna z nich nie była kadrowiczka kiedy przyszły, a Bandurska przyszła z Grudziądza tak jak jedna zawodniczka w obecnej kadrze, ale pewności nie mam. W każdym razie w tym mieście nie byłoby siatkówki gdyby nie Nadolny i trzeba się cieszyć z tego co się ma a nie hejtować w kółko… Gratulacje młodziczki! To wasz dzień!
Stal
20 września 2021 06:40
Bandurska prcgychodząc do
Bandurska prcgychodząc do Jokera nie była w kadrze, dopiero z Jokera tam trafiła, Żelazek była w kadrze ale nie za długo. Ten zespół przerwał 14 letnią serię pałacu w kadetkach, a rok później bez gwiazd i z pomocą młodziczek obronił mistrzostwo woj. Z gwiazdami odpadł w 1/4, natomiast z młodziczkami doszli do 1/2.Młodziczki też miały zawodniczki z Grudziądza i Włocławka.
Anonim
20 września 2021 08:49
Czyli Nieudolny ściągnął
Czyli Nieudolny ściągnął kadrowiczek Żelazek czy nie ?? Po jego wspaniałych treningach z tej kadry wyleciała. Nie chodzi o niego jako przesika w tej chwili choć jego działania na tym polu są tez dramatyczne. Chodzi o to ze jako trener poległ na całej linii. Ze składem dużo lepszym niż teraz trener Szewczyk nie zdobył nic. Mistrzostwo Województwa z tymi dziewczynami to kpina. W tym kontekście.
Stal
20 września 2021 12:57
Jak Żelazek przychodziła do
Jak Żelazek przychodziła do Jokera to już w kadrze nie grała.Nawet takim składem ciężko było pokonać pałac gdzie w kadetkach są już zawodniczki z całej Polski pościągane. Ale dalej to fakt poległ na całej linii i to dwukrotnie.
Anonim
20 września 2021 13:18
Żelazek grała w kadrze. Po
Żelazek grała w kadrze. Po roku wspaniałych treningów u prezesika więcej jej nikt nie powołał.
haha
21 września 2021 09:49
„ze składem dużo lepszym niż
„ze składem dużo lepszym niż teraz trener Szewczyk…” ja nie wiedziałem, że mamy w Świeciu na trybunach takich fachowców od siatkówki… nie no ludzie idźcie do Nadolnego i wyrzućcie mu wasze frustracje zamiast pisać takie głupoty. Dzieciaki pod artykułem o swoim sukcesie to czytają i na bank jest im bardzo miło. Żal mi was frustraci.
Kibic
20 września 2021 06:44
Są z Włocławka i Grudziądza,
Są z Włocławka i Grudziądza, a sama wcześniej przyszła Malinowska bo WTS się rozpadł.
Anonim
19 września 2021 17:00
Spokojnie – Wojtowicz zdobył
Spokojnie – Wojtowicz zdobył Mistrzostwo pierwszej ligi dwa razy to go zwolnił. Myślę że dni Pani Trener w Jokerze sa policzone.
Rodrigez
19 września 2021 17:46
Spokojnie nie będzie miał
Spokojnie nie będzie miał szans jej zwolnić, pani trener sama odeszła jest już w innym klubie w którym zależy na młodzieży a nie są zapatrzeni w brazylijski zaciąg na jeden sezon.
Bolo
19 września 2021 19:04
No to nie będzie już 100 razy
No to nie będzie już 100 razy dziennie artykułów o jej córce.
Nieudolny
19 września 2021 19:20
Teraz już spokojnie będzie
Teraz już spokojnie będzie można pisać tylko o prezesiku.
Haha
19 września 2021 21:24
Zrób klub typie/typiaro i go
Zrób klub typie/typiaro i go prowadź. Wyniki bronią prezesa i tyle.
Łysy
20 września 2021 11:30
Nie wyniki tylko pieniądze od
Nie wyniki tylko pieniądze od sponsorów, jest kasa jest wynik.
Fan
20 września 2021 13:33
Pani trener już jest w Pałacu
Pani trener już jest w Pałacu Bydgoszcz
Anna
19 września 2021 18:59
Tej drużyny już nie ma , a
Tej drużyny już nie ma , a pani trener poszła do Pałacu Bydgoszcz.
Speedy
19 września 2021 19:02
Oglądałem. Mega mecz. Brawo.
Oglądałem. Mega mecz. Brawo.
Adam Kilanowski
19 września 2021 21:19
Żałosne komentarze, dzieci
Żałosne komentarze, dzieci zdobyły historyczny sukces, a tu fala hejtu na prezesa od anonimowych kozaków. Wyjdź zza ekranu i się przedstaw jeden z drugim, a przynajmniej pogratuluj dziewczynom medalu…
Klub w Tauron lidze, mocniejszy niż przed rokiem , w młodzieżówce mistrz kraju , a tu fala hejtu… żałosne!
xre
20 września 2021 07:11
cicho strzałowcu zaniedbany
cicho strzałowcu zaniedbany
Kibic
20 września 2021 07:56
Super że zostały mistrzyniami
Super że zostały mistrzyniami w takim składzie i takim stylu, ale problem jest taki że tej drużyny już nie ma !!! Należy podziękować zarządowi klubu że tak dbają o zawodniczki że albo zrezygnowały albo odeszły do innych klubów .
Kamil
20 września 2021 09:07
Same i z chęcią poszły do
Same i z chęcią poszły do Bydgoszczy???
haha
21 września 2021 09:56
No pewnie, na bank klub nie
No pewnie, na bank klub nie chciał ich zostawić, bo po co mu mistrzynie Polski… a te wszyskie wyniki klub ma przez przypadek bo przecież oddaje dobrych, a zostawia słabych- celowo …. leję z was i waszych teorii hejterzy 😀
Lidka
20 września 2021 09:01
Czemu usuwacie komentarze???
Czemu usuwacie komentarze??? Nie dowiemy się już nic o córce Pani trener??? Viki reprezentowała barwy chyba każdego klubu w kraju( byleby indywidualnie osiągnąć sukces),a inne Jokerki były zbyt słabe by promować Viki. Teraz to samo. Najlepsze z Jokera poszły za Panią trener i jej córką.
Anonim
20 września 2021 13:14
Retoryka Nieudolnego. W
Retoryka Nieudolnego. W jakich klubach jeszcze grała Wiktoria?? Poza minisiatkowka ??
retoryka?
21 września 2021 09:52
Pan Anonim widzę dobrze zna
Pan Anonim widzę dobrze zna prezesa skoro wie jaką ma retorykę? Bo w internecie próżno szukać negatywnych wypowiedzi z jego strony. Ktoś wyżej nazwał was frustratami i w pełni podzielam jego pogląd. Pewno jakiś rodzic, którego córka przez Nadolnego nie została mistrzynią świata…