Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Mogą zamknąć świecką przychodnię. Masz gorączkę lub kaszel? Nie przychodź, tylko zadzwoń

W ostatnich dniach W Miejsko Gminnej-Przychodni w Świeciu było kilka przypadków, że chorzy z gorączką lub infekcją dróg oddechowych przychodzili bez wcześniejszego umówienia. Może to spowodować zamknięcie przychodni – ostrzegają władze miasta.

Udostępnij
przychodnia_um

REKLAMA

Chorzy przychodzili niezapowiedziani i wchodzili do nieprzeznaczonych do tego stref przychodni.

- Narażali w ten sposób zdrowie innych. Dla takich osób wyznaczone są specjalne pomieszczenia oraz drogi wejścia i wyjścia. To bardzo ważne, bo incydenty tego typu mogą skutkować koniecznością zamknięcia przychodni dla wszystkich pacjentów, czego oczywiście nikt nie chce robić – zaznacza Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.
REKLAMA

W związku z rosnącą liczbą potwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19 w powiecie świeckim, Miejsko-Gminna Przychodnia w Świeciu minimalizuje ryzyko poprzez ograniczanie osobistych kontaktów z pacjentami.

Utrzymany jest bezwzględny zakaz wchodzenia do przychodni osób z podwyższoną temperaturą lub objawami infekcji dróg oddechowych.

Pacjent z objawami infekcji powinien wcześniej skontaktować się telefonicznie z pracownikiem rejestracji, aby umówić się na konsultację lekarską.
REKLAMA


- Jeśli po zdalnym wywiadzie zajdzie konieczność konsultacji osobistej, pacjent zostanie poproszony o wizytę w poradni – wyjaśnia Beata Sternal-Wolańczyk, dyrektor Miejsko-Gminnej Przychodni w Świeciu. - Każdy pacjent z objawami infekcji dróg oddechowych, będzie przyjmowany w przygotowanej do tego celu izolatce, do której prowadzi osobne wejście z zewnątrz budynku.

Podobnie jak wiceburmistrz, dyrektor zwraca uwagę, ze konsekwencje niestosowania się do tych obostrzeń mogą być fatalne dla wszystkich mieszkańców.

- Może to spowodować czasowe zaprzestanie pracy całej przychodni z powodów epidemiologicznych - podkreśla Beata Sternal-Wolańczyk.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (24)

 1. Xxx

  5 października 2020 11:20

  Gdyby można było się

  Gdyby można było się dodzwonić do regeneracji to by pacjęci nie przychodzili a tak czekasz pół godziny i tak się nie dodzwonisz. Kierownictwo przychodni chyba nie czyta opinii albo ma pacjętów gdzieś 

 2. Dajcie zyc

  5 października 2020 11:25

  I tak nikt z goraczka nie

  I tak nikt z goraczka nie przychodzil, wpierw tele pseudo porada i wywiad na rejestracji. O przetwarzaniu danych nt.stanu zdrowia juz nie wspomnr. Tak mnie przeciagnely tele smieszne porady ze do dzis nie jestem zdrowa od lipca. Dajcie bloczek na recepty – sama sobie wypisze bo syrop na recepte do kupiebia bez recepty to jakas kpina. Majatek na smieszne leki wydsnybprzez 1.5msca z powodu zdecydowanego postepowania lekarzy.a w sklepach czy ba ulicy to sie z nimi nie mijamy? Dajcie spokoj. Rejestratorki rozumiem ze przeszly jakis kurs przyspieszonego lekarza?

 3. Tola

  5 października 2020 11:30

  Najpierw zadzwonić do

  Najpierw zadzwonić do przychodni????Żart jaki czy co??Gdyby te „panie” odbierały telefony to nikt by nie przychodził.Ale siedzą jak te święte krowy (nie obrażając krów) I w dupie mają pacjentów!!!!!

  • Prawda

   5 października 2020 12:24

   Zgadzam się Tak tam jest

   Zgadzam się Tak tam jest

   • Abc

    5 października 2020 12:42

    Potwierdzam

    Potwierdzam

  • Dzwoniąca

   6 października 2020 08:44

   Jakiś czas temu próbowałam

   Jakiś czas temu próbowałam się dodzwonić do poradni dziecięcej – 105 razy dzwoniłam i się nie dodwoniłam – było zajęte albo numer nieodpowiada (przypadek?) przepisałam dziecko i cała rodzinę przy okazji do przychodni Wamap gdzie chociaż telefony zawsze odbierają 

 4. Anonim

  5 października 2020 11:30

  Do 16-stej pozamykać,

  Do 16-stej pozamykać, odgrodzić i podpiąć pod prąd. Po 16 prywatnie nie ma problemu, banknotów nawet dezynfekować nie trzeba, o trzymaniu w ozonowej kwarantannie nie wspominając. Ot cała prawda o koronapierdolcu. A najbardziej poszkodowani są jak zwykle płacący całkiem spore składeczki na teleuzdrowicieli.

 5. KAR

  5 października 2020 11:47

  Tak czy inaczej – lekarze to

  Tak czy inaczej – lekarze to taka grupa zawodowa, która w tym wieloletnim bajzlu jeszcze najlepiej funkcjonuje. Dlatago dla nich to chore status-quo jest korzystne. Są tak naprawdę jedyną grupą zawodową, u której nie funkcjonuje prawo rynku, a tylko zmowa cenowa na usługi z powodu totalnego braku konkurencji!!! Gdyby na jednej ulicy były np. trzy prywatne gabinety w jednej specjalności medycznej np. UROLOGII, to ceny byłyby niższe i dostępność (czas!!!) do usług łatwiejsza. Niestety – patologia im (lekarzom) sprzyja. NFZ jako taki też nie ma konkurencji i koło sie zamyka.

 6. Kaz

  5 października 2020 11:54

  Zostawcie tych biednych

  Zostawcie tych biednych lekarzy w spokoju. Muszą gdzieś odpocząć, żeby mieć siłe przyjmować prywatnie. Na prywatnych wizytach Covid już nie jest taki straszny… 😉

 7. zdziro

  5 października 2020 12:24

  Moja rada taka.Zlikwidowac

  Moja rada taka.Zlikwidowac służbę zdrowia,zatrudnić Kaszpirowskiego,który będzie leczył przez telewizor bez wychodzenia z domu.

 8. Wydzielone przejscia

  5 października 2020 12:26

  Przejścia wydzielone? To

  Przejścia wydzielone? To jakiś żart? Drzwi zastawione laweczką, która i tak każdy przesuwa i przechodzi dalej bo nawet na klucz drzwi nie są zamknięte. Takie jaja tam są jak w Monty Pythonie i u Barei. 

 9. Jaha

  5 października 2020 12:30

  Otworzyć poradnię w Biedronce

  Otworzyć poradnię w Biedronce

 10. Włoch

  5 października 2020 12:36

  Jak ktoś chciałby kupić

  Jak ktoś chciałby kupić doktorowi obiad, ewentualnie zasponsorować wczasy po ciężkiej pracy ,zapraszam 

 11. Swieciak

  5 października 2020 13:03

  Prywatnie przez ten cały cyrk

  Prywatnie przez ten cały cyrk chodzę.. Maseczki nikt nie wymaga zasady są dla picu byle hajs przytulić. Ta głupia korono ściema wykończy wielu ludzi… Przez tych głupich ludzi co wierzą w ten cały śmiertelny cyrk jak pelikany. 

 12. Szymon

  5 października 2020 13:25

  Mój ojciec też jest taki

  Mój ojciec też jest taki bardzo covidowy. Wierzy ogląda stresuje się. Nie jemy z nim już nawet obiadów bo nie idzie z takim człowiekiem rozmawiać. 

 13. Medyk

  5 października 2020 14:58

  Acha czyli przychodnia

  Acha czyli przychodnia zdrowia jest dla zdrowych ludzi???? Takie miejsce spotkań czy jak???? Pracuje w medycynie i nie wyobrażam siebie postawienia diagnozy bez wywiadu, obejrzenia i przede wszystkim zbadania pacjenta. Telemedycyna to zagrożenie dla zdrowia i prawidłowego (skutecznego) leczenia. Szkoda, że nikt z dziennikarzy nie zacznie drążyć i sprawdzać ilu chorych ma powikłania i problemy z leczeniem zasadniczych chorób, a także ich rozwojem przez brak leczenia, kontrolnych badań, zabiegów spowodowanych rządowym terroryzmem. Owszem, covid jest i tego nie neguję, ale wprowadzona psychoza dla wszystkich to właśnie terroryzm i celowe stwarzanie zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego.

 14. Mieszkanka.

  5 października 2020 15:48

  Dziwne że jak umowisz się na

  Dziwne że jak umowisz się na prywatną wizytę to nawet śmieszne maseczki nie trzeba mieć- to jest normalne? Wtedy nie ma covidu????

 15. Dzień dobry

  5 października 2020 16:25

  Nie wrzucajcie wszystkich do

  Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka, ja jakoś nie znam lekarza pierwszego kontaktu z przychodni, który by przyjmował prywatnie.

 16. barykady

  5 października 2020 17:18

  To nie tylko ze wzrostem

  To nie tylko ze wzrostem zachorowalności ograniczony jest dostęp do lekarzy, teleporady są cały czas od początku pandemii. Najpierw leczenie przez telefon- jak ktoś odbierze,póżniej-zazwyczaj nie ma poprawy wtedy p.doktor poprosi do siebie  na wyznaczoną godzinę w pełnym zabezpieczeniu ochronnym,ale wtedy ze zwykłego bólu gardła jes już zapal. oskrzeli i koło się zamyka. Otwórzcie  drzwi i leczcie normalnie, bo to się żle skończy.

 17. Anonim

  5 października 2020 18:31

  KUR…A ŻYJE W CZASACH W

  KUR…A ŻYJE W CZASACH W KTÓRYCH JAK JESTEŚ CHORY NIE MOŻNA IŚĆ NORMALNIE DO LEKARZA A POZA TYM TE LENIWE SZ..ATY TELEFONU NIE ODBIERAJĄ

 18. Mhm

  5 października 2020 19:14

  A ponoć tak medycyna poszła

  A ponoć tak medycyna poszła do przodu, że pediatra każe wysyłać zdjęcia gardła i tak diagnozuje. Owacje na stojąco.

 19. ØY_©

  6 października 2020 07:13

  Niech zamykają albo lepiej

  Niech zamykają albo lepiej się zorganizują, dosłownie z cudem graniczy dodzwonienie się tam.

 20. mieszkaniec

  6 października 2020 13:12

  Też się trochę dziwię tym

  Też się trochę dziwię tym teleporadom, ale jak mają się pochorować i w ogóle nam nie pomagać to ok. Lekarze składają przysięgę! Co mają powiedzieć Ci co pracują na codzień z trendowatymi?! Też teleporady?

 21. mieszkaniec

  6 października 2020 16:33

  Witam to wszystko co piszecie

  Witam to wszystko co piszecie to nic nie da , bo oni wszyscy tylko się smieją z tych zwykłych szaraków .Ale ja bym proponował wszystkie zakłady i sklepy pozamykać bo tam wszyscy się spotykamy , to jest największe zagrożenie zostać w domu i umżeć śmiercią głodową ha ha ha .

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama