Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Mogą zamknąć świecką przychodnię. Masz gorączkę lub kaszel? Nie przychodź, tylko zadzwoń

W ostatnich dniach W Miejsko Gminnej-Przychodni w Świeciu było kilka przypadków, że chorzy z gorączką lub infekcją dróg oddechowych przychodzili bez wcześniejszego umówienia. Może to spowodować zamknięcie przychodni – ostrzegają władze miasta.

Udostępnij
przychodnia_um

REKLAMA

Chorzy przychodzili niezapowiedziani i wchodzili do nieprzeznaczonych do tego stref przychodni.

Reklama
Reklama

- Narażali w ten sposób zdrowie innych. Dla takich osób wyznaczone są specjalne pomieszczenia oraz drogi wejścia i wyjścia. To bardzo ważne, bo incydenty tego typu mogą skutkować koniecznością zamknięcia przychodni dla wszystkich pacjentów, czego oczywiście nikt nie chce robić – zaznacza Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.
REKLAMA

W związku z rosnącą liczbą potwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19 w powiecie świeckim, Miejsko-Gminna Przychodnia w Świeciu minimalizuje ryzyko poprzez ograniczanie osobistych kontaktów z pacjentami.

Utrzymany jest bezwzględny zakaz wchodzenia do przychodni osób z podwyższoną temperaturą lub objawami infekcji dróg oddechowych.

Reklama
Reklama

Pacjent z objawami infekcji powinien wcześniej skontaktować się telefonicznie z pracownikiem rejestracji, aby umówić się na konsultację lekarską.
REKLAMA


- Jeśli po zdalnym wywiadzie zajdzie konieczność konsultacji osobistej, pacjent zostanie poproszony o wizytę w poradni – wyjaśnia Beata Sternal-Wolańczyk, dyrektor Miejsko-Gminnej Przychodni w Świeciu. - Każdy pacjent z objawami infekcji dróg oddechowych, będzie przyjmowany w przygotowanej do tego celu izolatce, do której prowadzi osobne wejście z zewnątrz budynku.

Podobnie jak wiceburmistrz, dyrektor zwraca uwagę, ze konsekwencje niestosowania się do tych obostrzeń mogą być fatalne dla wszystkich mieszkańców.

- Może to spowodować czasowe zaprzestanie pracy całej przychodni z powodów epidemiologicznych - podkreśla Beata Sternal-Wolańczyk.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Gdyby można było się

Gdyby można było się dodzwonić do regeneracji to by pacjęci nie przychodzili a tak czekasz pół godziny i tak się nie dodzwonisz. Kierownictwo przychodni chyba nie czyta opinii albo ma pacjętów gdzieś 

I tak nikt z goraczka nie

I tak nikt z goraczka nie przychodzil, wpierw tele pseudo porada i wywiad na rejestracji. O przetwarzaniu danych nt.stanu zdrowia juz nie wspomnr. Tak mnie przeciagnely tele smieszne porady ze do dzis nie jestem zdrowa od lipca. Dajcie bloczek na recepty – sama sobie wypisze bo syrop na recepte do kupiebia bez recepty to jakas kpina. Majatek na smieszne leki wydsnybprzez 1.5msca z powodu zdecydowanego postepowania lekarzy.a w sklepach czy ba ulicy to sie z nimi nie mijamy? Dajcie spokoj. Rejestratorki rozumiem ze przeszly jakis kurs przyspieszonego lekarza?

Najpierw zadzwonić do

Najpierw zadzwonić do przychodni????Żart jaki czy co??Gdyby te „panie” odbierały telefony to nikt by nie przychodził.Ale siedzą jak te święte krowy (nie obrażając krów) I w dupie mają pacjentów!!!!!

Do 16-stej pozamykać,

Do 16-stej pozamykać, odgrodzić i podpiąć pod prąd. Po 16 prywatnie nie ma problemu, banknotów nawet dezynfekować nie trzeba, o trzymaniu w ozonowej kwarantannie nie wspominając. Ot cała prawda o koronapierdolcu. A najbardziej poszkodowani są jak zwykle płacący całkiem spore składeczki na teleuzdrowicieli.

Reklama

Tak czy inaczej – lekarze to

Tak czy inaczej – lekarze to taka grupa zawodowa, która w tym wieloletnim bajzlu jeszcze najlepiej funkcjonuje. Dlatago dla nich to chore status-quo jest korzystne. Są tak naprawdę jedyną grupą zawodową, u której nie funkcjonuje prawo rynku, a tylko zmowa cenowa na usługi z powodu totalnego braku konkurencji!!! Gdyby na jednej ulicy były np. trzy prywatne gabinety w jednej specjalności medycznej np. UROLOGII, to ceny byłyby niższe i dostępność (czas!!!) do usług łatwiejsza. Niestety – patologia im (lekarzom) sprzyja. NFZ jako taki też nie ma konkurencji i koło sie zamyka.

Zostawcie tych biednych

Zostawcie tych biednych lekarzy w spokoju. Muszą gdzieś odpocząć, żeby mieć siłe przyjmować prywatnie. Na prywatnych wizytach Covid już nie jest taki straszny… 😉

Moja rada taka.Zlikwidowac

Moja rada taka.Zlikwidowac służbę zdrowia,zatrudnić Kaszpirowskiego,który będzie leczył przez telewizor bez wychodzenia z domu.

Przejścia wydzielone? To

Przejścia wydzielone? To jakiś żart? Drzwi zastawione laweczką, która i tak każdy przesuwa i przechodzi dalej bo nawet na klucz drzwi nie są zamknięte. Takie jaja tam są jak w Monty Pythonie i u Barei. 

Reklama

Otworzyć poradnię w Biedronce

Otworzyć poradnię w Biedronce

Jak ktoś chciałby kupić

Jak ktoś chciałby kupić doktorowi obiad, ewentualnie zasponsorować wczasy po ciężkiej pracy ,zapraszam 

Prywatnie przez ten cały cyrk

Prywatnie przez ten cały cyrk chodzę.. Maseczki nikt nie wymaga zasady są dla picu byle hajs przytulić. Ta głupia korono ściema wykończy wielu ludzi… Przez tych głupich ludzi co wierzą w ten cały śmiertelny cyrk jak pelikany. 

Mój ojciec też jest taki

Mój ojciec też jest taki bardzo covidowy. Wierzy ogląda stresuje się. Nie jemy z nim już nawet obiadów bo nie idzie z takim człowiekiem rozmawiać. 

Reklama

Acha czyli przychodnia

Acha czyli przychodnia zdrowia jest dla zdrowych ludzi???? Takie miejsce spotkań czy jak???? Pracuje w medycynie i nie wyobrażam siebie postawienia diagnozy bez wywiadu, obejrzenia i przede wszystkim zbadania pacjenta. Telemedycyna to zagrożenie dla zdrowia i prawidłowego (skutecznego) leczenia. Szkoda, że nikt z dziennikarzy nie zacznie drążyć i sprawdzać ilu chorych ma powikłania i problemy z leczeniem zasadniczych chorób, a także ich rozwojem przez brak leczenia, kontrolnych badań, zabiegów spowodowanych rządowym terroryzmem. Owszem, covid jest i tego nie neguję, ale wprowadzona psychoza dla wszystkich to właśnie terroryzm i celowe stwarzanie zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego.

Dziwne że jak umowisz się na

Dziwne że jak umowisz się na prywatną wizytę to nawet śmieszne maseczki nie trzeba mieć- to jest normalne? Wtedy nie ma covidu????

Nie wrzucajcie wszystkich do

Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka, ja jakoś nie znam lekarza pierwszego kontaktu z przychodni, który by przyjmował prywatnie.

To nie tylko ze wzrostem

To nie tylko ze wzrostem zachorowalności ograniczony jest dostęp do lekarzy, teleporady są cały czas od początku pandemii. Najpierw leczenie przez telefon- jak ktoś odbierze,póżniej-zazwyczaj nie ma poprawy wtedy p.doktor poprosi do siebie  na wyznaczoną godzinę w pełnym zabezpieczeniu ochronnym,ale wtedy ze zwykłego bólu gardła jes już zapal. oskrzeli i koło się zamyka. Otwórzcie  drzwi i leczcie normalnie, bo to się żle skończy.

KUR…A ŻYJE W CZASACH W

KUR…A ŻYJE W CZASACH W KTÓRYCH JAK JESTEŚ CHORY NIE MOŻNA IŚĆ NORMALNIE DO LEKARZA A POZA TYM TE LENIWE SZ..ATY TELEFONU NIE ODBIERAJĄ

A ponoć tak medycyna poszła

A ponoć tak medycyna poszła do przodu, że pediatra każe wysyłać zdjęcia gardła i tak diagnozuje. Owacje na stojąco.

Niech zamykają albo lepiej

Niech zamykają albo lepiej się zorganizują, dosłownie z cudem graniczy dodzwonienie się tam.

Też się trochę dziwię tym

Też się trochę dziwię tym teleporadom, ale jak mają się pochorować i w ogóle nam nie pomagać to ok. Lekarze składają przysięgę! Co mają powiedzieć Ci co pracują na codzień z trendowatymi?! Też teleporady?

Witam to wszystko co piszecie

Witam to wszystko co piszecie to nic nie da , bo oni wszyscy tylko się smieją z tych zwykłych szaraków .Ale ja bym proponował wszystkie zakłady i sklepy pozamykać bo tam wszyscy się spotykamy , to jest największe zagrożenie zostać w domu i umżeć śmiercią głodową ha ha ha .

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Co jest grane?

Na Świeckim Pikniku Motoryzacyjnym będzie można obejrzeć zarówno klasyki, jak i współczesne auta. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji.

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Wiadomości

Jechał traktorem całą szerokością jezdni i ledwie trzymał się w fotelu. Świadek powiadomił policję, podejrzewając, że mężczyzna jest pijany.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo