Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Morderca i gwałciciel znowu zaatakował. Skatował kobietę. Zmarła w szpitalu

Adam B. spedził w więzieniu jedną trzecią swojego życia. Po dziewięciu miesiącach od wyjścia na wolność zaatakował ponownie. Jego ofiarą była sąsiadka, która go... zdenerwowała.

Udostępnij
czolo_zatrzymanie_0

REKLAMA

Brutalny napad wstrząsnął mieszkańcami Michala w gminie Dragacz (po raz pierwszy pisaliśmy o tym tutaj).

Reklama
Reklama

Adam B. w październiku 2020 r. wyszedł na wolność po 15-letniej odsiadce za zabójstwo i gwałt. W tym samym budynku wielorodzinnym co on mieszkała również 68-letnia kobieta.

Kiedy 18 lipca ubiegłego roku wracała wieczorem ze spaceru, 44-latek zaciągnął ją do swojego mieszkania, a potem pobił pałką i popielniczką. Prawdopodobnie również zgwałcił. Zdołała uciec, a jej krzyki usłyszał sąsiad, który wezwał pomoc. Kobieta trafiła do szpitala w Grudziądzu.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Napastnik uciekł, ale 20 lipca został zatrzymany przez policję i aresztowany.

- Złożył wyjaśnienia i przyznał się do pobicia - informuje Janusz Borucki, prokurator rejonowy w Świeciu.

Adam B. do gwałtu się nie przyznał. Pobrano do badań próbki DNA. Zmaltretowana mieszkanka Michala zdążyła jeszcze złożyć zeznania, zanim w sierpniu zmarła w szpitalu.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- W tym tygodniu ma trafić na cztery tygodnie na obserwację, która wykaże czy jest poczytalny - wyjaśnia Janusz Borucki.

Biegli psychiatrzy mają co do tego wątpliwości. Trudno się dziwić, skoro Adam B. przyznał, że skatował sąsiadkę, bo go... denerwowała. Na obserwację sądowo-psychiatryczną trafi do szpitala w Starogardzie Gdańskim, bo w Świeciu nie ma odpowiedniego oddziału.

Reklama
Reklama

- Dalsze kroki będziemy mogli podjąć po zapoznaniu się z opinią psychiatryczną. Trudno w tej chwili powiedzieć czy zostanie wystawiona zaraz po zakończeniu obserwacji, czy nieco później - mówi prokurator.
REKLAMA

Dalsze losy Adama B. rozstrzygną się więc nie wcześniej niż w marcu tego roku. Na razie ma przedłużony areszt o kolejne trzy miesiące.

Reklama
Reklama

Nawet jeśli zostanie uznany za niepoczytalnego, nie oznacza to, że wyjdzie na wolność. W stosunku do groźnych niepoczytalnych przestępców stosuje się nawet dożywotni pobyt i leczenie w zamkniętym oddziale psychiatrycznym.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij

Komentarze (17)

 1. Stefan

  6 stycznia 2022 20:04

  I dlatego powinna być kara

  I dlatego powinna być kara śmierci dla takich zwyrodnialców

 2. daro

  6 stycznia 2022 20:05

  Zutylizować .

  Zutylizować .

 3. EFENDI

  6 stycznia 2022 21:04

  Do likwidacji beż

  Do likwidacji beż psychiatryka

 4. Sasiadka

  6 stycznia 2022 22:05

  Przypalac na wielkiej patelni

  Przypalac na wielkiej patelni gołego potem doic na niego aby sol z moczu go szczypala. Więzienie to nie kara

 5. Rodzina

  6 stycznia 2022 23:06

  Dla takiego psychopaty

  Dla takiego psychopaty pozostaje tylko dożywotnie więzienie lub kara śmierci. Jak wyszedł na wolność to wszyscy drżeli z nerwów że go wypuszczają, bo przed pójściem do więzienia odgrażał się kogo jeszcze zabije.

 6. Anonim

  7 stycznia 2022 05:54

  Zwyrodnialec, morderca,

  Zwyrodnialec, morderca, psychopata itd. Takie jest zdanie forumowiczów, a ja pytam, kim są ci, którzy bez wyroku skazują tego człowieka do likwidacji, utylizacji, przypalanie na wielkiej patelni… Co prawda facet, nie jest z mojej bajki i jest szurnięty, ale potraktować, go w sposób podany powyżej mogą tylko ludzie, jak on szurnięci. 

  • Stefan

   7 stycznia 2022 08:05

   No ty chyba jesteś jeb…y

   No ty chyba jesteś jeb…y dla takiej osoby powinno powrócić kara śmierci bo po co taka osoba ma żyć w psychiatryku lub więzieniu na koszt podatnika

   • StaryDziad79

    7 stycznia 2022 10:01

    A ja się zgodzę z Anonimem.

    A ja się zgodzę z Anonimem. Tak właśnie działa „opinia publiczna” W tym katolickim kraju ludzie myślą tak: jak ktoś spowoduje wypadek po pijaku to od razu larmo że zbrodniarz i do lochu go ale jak ja po kielichu czy dwóch wracam od szwagra to jest okej bo ja przecież uważam i nic złego się nie wydarzy… 

  • CAPTCHA

   7 stycznia 2022 10:16

   Dobry, wyrozumiały człowieku,

   Dobry, wyrozumiały człowieku, zawsze to w ramach wolontariatu mozesz wynająć i opłacić mu adwokata z prawdziwego zdarzenia, takiego który na 100 % wyciągnie go z pudła. Jako dobry samarytanin możesz też mu zaproponować aby zamieszkał z tobą i twoją rodziną pod jednym dachem, możesz też ze szczerym uśmiechem i radością na twarzy nadstawić drugi policzek, wtedy kiedy zgwałci twoją córkę i skopie żonę lub matkę staruszkę. 

 7. Jan

  7 stycznia 2022 08:36

  Na rynku cwela postawić i

  Na rynku cwela postawić i pluć na niego

 8. Sedno

  7 stycznia 2022 08:59

  Oko za oko, ząb za ząb, Kości

  Oko za oko, ząb za ząb, Kości zostały rzucone

 9. Calkiemnormalna

  7 stycznia 2022 11:38

  Ma co oni liczą, że po

  Ma co oni liczą, że po gwałcie i po pobiciu on się zresocjalizuje ?  Teraz popełnił znowu jeszcze.gorszy czyn i biegili znowu będą opinie pisali ,czy niepoczytalny?Dożywotnie  umieszczenie na oddz.psychiayrycznym  o zaostrzonym rygorze w Gostyninie.

 10. KAT

  7 stycznia 2022 13:41

  Tylko gilotyna na rynku

  Tylko gilotyna na rynku

 11. Piotr i Ewa

  7 stycznia 2022 16:31

  Lista młodych sportowców

  Lista młodych sportowców nagrodzonych przez burmistrza zmieniona beż żadnych przeprosin i sprostowania!!????  Wprowadziliście bana na komentarze. Wstyd!!!! Dno!!!

 12. Ula

  7 stycznia 2022 20:51

  Szczać na niego na rynku

  Szczać na niego na rynku

 13. Ziko

  8 stycznia 2022 00:16

  Z drugiej strony na to

  Z drugiej strony na to patrzeć to się babce pofarciło na starość  taki małolat łłooo. Tylko po co te bicie chyba że miało być na ostro.

 14. Starszy posterunkowy

  8 stycznia 2022 00:50

  A nas zamiast miec na oku

  A nas zamiast miec na oku takich a jest ich więcej posyłają do biedry scigać za maseczki

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Obraz autorstwa freepik Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Wiadomości

Kolejne narkotyki zostały ujawnione przez policjantów z komendy w Świeciu. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy podczas kontroli drogowej.

Wiadomości

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. O tym, jak ją rozpoznać, dlaczego nie warto jej lekceważyć i w jaki sposób leczyć, rozmawiamy...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Dziś, po blisko trzech latach, zapadł w końcu wyrok w sprawie kasjerek Urzędu Miejskiego w Świeciu. Były oskarżone o przywłaszczenie sobie w ciągu 13...

Wiadomości

Mieszkanka Nowego zaalarmowała służby ratownicze, prosząc o pomoc dla jej miesięcznego dziecka. Niemowlę nagle zrobiło się sine. Na pomoc wezwano śmigłowiec LPR.

Wiadomości

Komendant powiatowy policji i burmistrz Świecia podziękowali Agnieszce Smakulskej i jej 15-letniej córce Zuzannie za pomoc udzieloną mężczyźnie, który chciał targnąć się na życie.

Wiadomości

W środę po południu doszło do potrącenia pieszej na przejściu koło ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Słowackiego w Świeciu. Kobieta trafiła do...

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Wiadomości

Praca w urzędach w powszechnym mniemaniu uchodzi za atrakcyjną. Na ile mogą liczyć inspektor i referent? I czy prawdą jest, że tak trudno o...

Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama