Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Na co tym razem Drzycim dostał pół miliona złotych dofinansowania?

Gminie Drzycim znowu udało się pozyskać dofinansowanie. Tym razem są to pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Kwota w całości będzie wykorzystana na modernizację przystani kajakowej oraz utworzenie strefy rekreacyjno-sportowej w Gródku.

Udostępnij
grodek-koncepocja

REKLAMA

O planach związanych z plażą w Gródku pisaliśmy dwukrotnie. Po wielu staraniach wreszcie udało się kupić plażę od syndyka, który spieniężał majątek upadłej firmy z Sopotu, do której należał ten teren.

Reklama
Reklama

Od ponad pół roku gotowa jest już koncepcja zagospodarowania tego miejsca. Uwzględnia ona istniejący już budynek pełniący przede wszystkim funkcję magazynową. To tam swój sprzęt składują wodnicy z gminy Drzycim. W niedalekiej przyszłości ma to być również komfortowe miejsce spotkań dla lokalnej społeczności.
REKLAMA

Teraz o plaży, która ma stać się wizytówką gminy, można już myśleć bardzo konkretnie, a to dzięki pozyskanej a ten cel dotacji wnoszącej 500 tys. zł.

Reklama
Reklama

- Według naszych szacunków inwestycja będzie kosztować około 1 mln zł - mówi Marian Krywald, wójt gminy Drzycim. - Przetarg na to zdanie ogłosimy jeszcze w tym roku.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (14)

 1. Iwan

  3 sierpnia 2021 11:59

  Może drogami czas się zająć

  Może drogami czas się zająć bo bieda w tej gminie Drzycim.Pobocza również dramat ale plaża będzie co za debilizm

  • Anonim 35

   3 sierpnia 2021 13:52

   Ten cały Gródek to o kant

   Ten cały Gródek to o kant dupy rozbić

 2. Swojak

  3 sierpnia 2021 16:19

  Partyjne pieniądze łatwo się

  Partyjne pieniądze łatwo się wydaje. To bezsens. Brak kanalizy a na przystań się buduje.

 3. Asia

  3 sierpnia 2021 16:59

  To jest żart co się wyrabia w

  To jest żart co się wyrabia w gminie Drzycim. Dziwi mnie fakt, że wszyscy mieszkańcy na to się zgadzają. Pamiętam jak za poprzednich wójtów pieniadze byly dzielone na całą gminę, takie miejscowości jak Jastrzębie, Sierosław również byly w to włączane, nie wspominając, ze sam Drzycim juz odszedl na boczny tor. Tylko Gródek i Gródek, ciekawe czy przetarg tez wygra wykonawca z Gródka? Inne gminy w powiecie  świeckim starają się pomóc mieszkańcom, dofinansowania do wymiany dachów, wymiany pieców. Dbają o rozwój mediów w gminie, a tu wszystkie pieniążki są inwestowane w Gródek. Przypadek? 

  • Mieszkaniec gminy

   3 sierpnia 2021 19:41

   Nie zgadzam się z wypowiedzią

   Nie zgadzam się z wypowiedzią Pani.Pan wójt równomiernie rozwija każdą wieś.Poprzednik pana Mariana inwestował tylko w Drzycim ,a gdy wiedział, że przegra w wyborach to robił pojedyńcze inwestycję w niektórych wsiach (proszę zajrzeć na stare posty ). Sierosław ,Wery, Mały Dólsk były pominięte,obecnie jest rozwój tych wsi  mocno widoczny(drogi,remonty świetlic itd.).Dofinansowania obecnie są na wymianę piecy,na oczyszczalnię przydomową itd. Imprezy kulturalno-rozrywkowe za wójta Moczyńskiego były tylko w Drzycimiu.Na przykład dożynki gminne 2 lata temu były w Dólsku,rok temu w Sierosławiu,w tym roku w Gródku.Co do mediów pan wójt każdą inwestycję , ogłoszenia publikuję na Facebooku i na stronie gminy.Stop z kłamstwem.A propo jeszcze Drzycimia będzie miał nową oczyszczalnię ścieków.Nie ma już przypadków braku wody w lato (braki były przez to, że  studnie głębinowe były za blisko.Gmina Drzycim za poprzedniego wójta nie korzystała z dofinansowań.Najlepszy wójt jak dotąd.Moim zdaniem to,że pan wójt startował w barwach Prawa i Sprawiedliwości niczego nie zmienia;poprostu dobrze zarządza.

   • Nie wierzę

    4 sierpnia 2021 11:07

    Kłamiesz Mieszkańcu! Gmina

    Kłamiesz Mieszkańcu! Gmina Drzycim zawsze korzystała z dofinansowań, bez względu na to kto był wójtem. Tylko uwarunkowania zewnętrzne były inne. Teraz jest dofinansowań opór bo wójt jest z pisu, a jak powszechnie wiadomo ta m afia popiera wyłącznie swoich. Poprzedni wójtowie nie byli partyjni, więc i możliwości mieli mniej. Gdzie ty właściwie byłeś za poprzednika, jeśli twierdzisz, że pomijany był np. Sierosław? A wszystko, co zrobiono w Werach było zaplanowane przez Moczyńskiego, ta nieszczęsna plaża w Gródku zresztą też. To się nazywa rewitalizacja. Niech ci się nie wydaje, że te wszystkie inwestycje i dofinansowania wzięły się na pstryknięcie palcem, trzeba je było najpierw zaplanować i opisać w dokumentach, a tego nie zrobił wyłącznie Krywald. A co do publikowania inwestycji – są to wiadomości publiczne i do ich publikowania służy biuletyn informacji publicznej, w którym do dziś można znaleźć wyniki przetargów na poszczególne zadania i decyzje o ich lokalizacji. Nie dotarłeś bo ty jedynie uznajesz fejsa, a to nie jest medium dla administracji chociaż oczywiście pisrańcy tylko takimi się posługują, od góry do dołu. I innymi twitterami. Tylko nie tym, co do tego przeznaczone. Oczyszczalnie przydomowe dofiansowywano już za Moczyńskiego, jedyną nową sprawą są piece. I to by było na tyle, kłamliwy człowieczku.

 4. qaz

  3 sierpnia 2021 19:54

  Wariat na skuterze wodnym z

  Wariat na skuterze wodnym z tlenia moze zmieni odcinek na ktorym szaleje 🙂

 5. Sedzia

  3 sierpnia 2021 20:24

  Dofinansowanie jest na

  Dofinansowanie jest na przystań wodna, nie na co innego! Albo te pieniądze są, albo ich nie ma- nie można ich przeznaczyć wymiennie na co innego. Kilka lat temu podobna sytuacja była z amfiteatrem w Drzycimiu. A Wy wciąż swoje- wszytko się należy i tylko brac

 6. Teresa

  3 sierpnia 2021 21:48

  Oj narzekanie narzekanie

  Oj narzekanie narzekanie dzieje się źle nie dzieje się też źle widzę że ludzie rozpuszczeni są za dużo dobroci w obecnych czasach. Cieszcie się że powoli powoli się buduje że coś się zmienia. Wiem że nie zawsze po myśli wszystkich ale jest. Pomyślcie jak żyli nasi rodzice i dziadkowie i docencie co mamy teraz. 

 7. Czytelnik

  4 sierpnia 2021 06:36

  Drogi drogi i jeszcze raz

  Drogi drogi i jeszcze raz drogi Panie wójcie. Zimą nie odśnieżone a latem polne i dziurawe że strach jeździć żeby czegoś nie urwać. Zimą za odśnieżanie znowu będzie Pan dziękował przedsiębiorcą za to się płaci a nie dziękuje. Proszę o refleksję czy ta zielona woda przyciągnie ludzi. 

 8. Budowlaniec

  4 sierpnia 2021 07:09

  W Drzycim nie warto

  W Drzycim nie warto inwestować bo to dziura która już się nie zmieni a do Gródka przeprowadzają się ludzie z miasta

  • Nie wierzę

   4 sierpnia 2021 11:20

   Proponuję zabrać sobie do

   Proponuję zabrać sobie do Gródka siedzibę gminy, ci z miasta będą mieli bliżej. Niech ta rozwlekła wiocha bez żadnego centrum pokaże, co potrafi. I będziecie mieli blisko do pracy. Wy albo wasze dzieci.

 9. Nie wierzę

  4 sierpnia 2021 11:18

  Jaka gmina, taka jej

  Jaka gmina, taka jej wizytówka. Plaża. Może ktoś wreszcie odpowiedzialnie się zajmie smrodem wydobywającym się z kanalizacji w drzycimskich mieszkaniach w weekendy? Sprawa ciągnie się od lat, tylko ostatnio chyba śmierdzi w nieco innych miejscach. Ciekawe, ilu jeszcze rolników spuszcza swoje smrody w dni wolne od pracy urzędników bo nie ma przyłączy kanalizacyjnych.

 10. Brat mariusx

  4 sierpnia 2021 16:39

  Turystyka napedza biznes

  Turystyka napedza biznes popatrzcie na Tleń co tam sie dzieje w wakacje . Mozna jefna budkavz lodami i jaki biznes . Powodzenia 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W sobotę zaginął 15-letni Szymon Włoch ze Świecia. Na szczęście mamy dobrą wiadomość.

Wiadomości

Trzy jednostki OSP gasiły pożar budynku gospodarczego w Milewku (gmina Nowe).

Wiadomości

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świeciu radni podejmą decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi świeckiemu. Dotyczy ona modernizacji drogi w Terespolu Pomorskim.

Wiadomości

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca traktora zatrzymany przez policję.

Wiadomości

Zdaniem prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, Wda Świecie jest faworyzowana przy podziale dotacji na kluby sportowe. Nie zgadza się z tym Krzysztof Kosecki, prezes...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W sobotę zaginął 15-letni Szymon Włoch ze Świecia. Na szczęście mamy dobrą wiadomość.

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Wiadomości

Trzy jednostki OSP gasiły pożar budynku gospodarczego w Milewku (gmina Nowe).

Wiadomości

Dzień Myśli Braterskiej to święto jedności i przyjaźni. Harcerze z pięciu gmin powiatu, zarówno ci najmłodsi, jak i seniorzy, świętowali w sobotę podczas spotkania...

Wiadomości

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Świeciu radni podejmą decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi świeckiemu. Dotyczy ona modernizacji drogi w Terespolu Pomorskim.

Wiadomości

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca traktora zatrzymany przez policję.

Wiadomości

Czy Sebastian Krupa będzie poważnym konkurentem dla Marka Topolińskiego, obecnego wójta gminy Świekatowo? Przekonamy się o tym podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia.

Styl życia

W piątek wręczono nagrody w drugiej edycji konkursu "Drzewo Roku Ziemi Świeckiej 2023". Główną nagrodę otrzymała Kaja Silarska, która zgłosiła do konkursu dąb Graf...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama