Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Na oddziale covidowym Nowego Szpitala zajęta jest już połowa miejsc. Przybywa zakażonych w powiecie

Z powodu wzrastającej liczby zakażeń w kraju, minister zdrowia wydał decyzję o przygotowaniu w Nowym Szpitalu w Świeciu miejsc dla pacjentów z Covid-19.

Udostępnij
respiratory

REKLAMA

Reklama
Reklama

Wszyscy mieli nadzieję, że po ostatniej fali pandemii, tego rodzaju oddziały nie będą już potrzebne. Niestety, stało się inaczej.

Minister zdrowia zdecydował o wyodrębnieniu w szpitalach oddziałów dla pacjentów z koronawitrusem. Decyzja obowiązuje od 25 października. Wśród nich jest Nowy Szpital w Świeciu.

 - Szpital został zobowiązany do przygotowania 50 miejsc dla pacjentów z dodatnim wynikiem na Covid-19, a także 5 miejsc obserwacyjnych, dla osób oczekujących na wynik testu i 3 miejsc dla pacjentów wymagających leczenia respiratorowego. Wymienione miejsca znajdują się w budynku, gdzie obecnie mieści się oddział zakaźny - wylicza Marta Pióro, rzecznik Grupy Nowy Szpital. 
REKLAMA 

Reklama
Reklama

W ubiegły piątek na oddziale było leczonych 23 pacjentów, czyli niemal połowa miejsc była już zajęta.

Podobnie jak w całej Polsce, w powiecie świeckim również przybywa zakażeń. Jest ich jednak mniej, niż w innych rejonach kraju, a nawet w niektórych powiatach województwa kujawsko-pomorskiego.

Przynajmniej na razie, bo przyrost zakażeń jest u nas coraz większy. 
REKLAMA

Reklama
Reklama


Według danych Ministerstwa Zdrowia, o ile w październiku w powiecie świeckim odnotowywano od kilku do kilkunastu przypadków dziennie, o tyle 3 listopada stwierdzono 32 zakażenia, 4 listopada - 31, a 5 listopada - 27.

W całym październiku w wyniku Covid-19 lub chorób współistniejących z koronawirusem zmarło w naszym powiecie 5 osób. Tylko w pierwszych pięciu dniach listopada 2 osoby.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (28)

  1. Rem

    7 listopada 2021 10:55

    To personel znów zaciera ręce

    To personel znów zaciera ręce za 100% dodatki covidowe.

    Znów dostaną po 10 tys i jeszcze im będzie mało za spanie w nocy w dyżurakach

    • Mieszkanka

      7 listopada 2021 11:02

      Rem – żenujący wpis.

      Rem – żenujący wpis.

    • Janka

      7 listopada 2021 14:33

      To może ubierz się w ten

      To może ubierz się w ten szczelny kombinezon i pracuj w tych warunkach …może zmienisz zdanie, rak do pracy brakuje 

      • Nie wierzę

        7 listopada 2021 16:29

        A co by było do roboty dla

        A co by było do roboty dla niewykwalifikowanych medycznie? Chętnie pomogę.

        • Alien

          9 listopada 2021 10:32

          Trzeba było sie uczyć dzbanie

          Trzeba było sie uczyć dzbanie

    • komi

      7 listopada 2021 16:24

      Sznurku, a raczej psi „ujuhc”

      Sznurku, a raczej psi „ujuhc” 3.14erdolnij się w swój niedorobiony dzban.

      • Nie wierzę

        7 listopada 2021 16:31

        To ma jak sądzę znaczyć, że

        To ma jak sądzę znaczyć, że bardzo ci się podobają te horrendalne „dodatki” kowidowe. Druga pensja.

        • paulo

          8 listopada 2021 06:21

          A jednak, pusty dzban.

          A jednak, pusty dzban.

  2. Joo

    7 listopada 2021 11:10

    Oddzial  covidowy jest tam z

    Oddzial  covidowy jest tam z tyłu na płucnym ale na sorze leżą  z covidem i zamknięty na parę godzin bezsensu 

  3. Martunia

    7 listopada 2021 11:17

    Zgadza się. Byłam świadkiem

    Zgadza się. Byłam świadkiem rozmowy dwóch pielęgniarek pytały siebie nawzajem ile dostały kasy za zaczipowanych.I końcówka rozmowy była najlepsza”no jakby powiedzeli ze to grypa to kazdy by polecial sie zakeczupowac”. Hasło pielęgniarek”pandemio trwaj”. Nie tylko ja to słyszałam. Tresura trwa a ludzie spia.Ciekawe czy umieszczą mój wpis bo jeden został usunięty.

    • Jarek

      7 listopada 2021 11:30

      A co na to mówi Twój

      A co na to mówi Twój psychatra, długo jeszcze potrwa choroba?

      • Ona

        7 listopada 2021 13:32

        Dlaczego choroba?

        Dlaczego choroba?

    • Mieszkanka

      7 listopada 2021 12:17

      Umieścili. Zazdrości Pani

      Umieścili. Zazdrości Pani Pielegniarkom? Można się przekwalifikować.

      • Nie wierzę

        7 listopada 2021 16:24

        Chyba żartujesz. Jak się

        Chyba żartujesz. Jak się można przekwalifikować? Trzeba skończyć studia, po kursach pielęgniarek nie ma. Masz nadzieję, że kowid będzie jeszcze za 5 lat? I pewnie dobrze myślisz, ten idiotyzm pandemiczny się nigdy nie skończy.

        • Marek 63

          8 listopada 2021 06:50

          Przy takich znawcach,

          Przy takich znawcach, idiotycznych teoriach jak Twoje to faktycznie potrwa jeszcze z 7 lat

    • Rafi

      7 listopada 2021 15:39

      MARTUNIO dokładnie tak! Chcą

      MARTUNIO dokładnie tak! Chcą nasz zakeczupowqc żebyśmy nie mogli myśleć samodzielnie. Ktokolwiek się przebudzi będzie zbawiony przez Jezusa Pana! Chwalmy królestwo niebieskie! Keczupowaniu mówić nie i budzic innych!!! Razem jesteśmy silni!!! Zmiażdżymy tą hydrę co chcę nas zniszczyć! 

      • prawda

        8 listopada 2021 22:44

        Prawda

        Prawda

  4. Wentyl

    7 listopada 2021 12:37

    Każdy z nas zna historię

    Każdy z nas zna historię znajomego, rodziny , gdzie ten covid był dopisany do śmierci. Medycy sami sobie są winni że ludzie nie traktują tej choroby poważnie. Każdy kto obserwuje to z boku ma niezły ubaw. Osobiście znam przypadek gdzie pijak, który chlał 40 lat i ledwo funkcjonował, po ostatnim chlaniu zaniemógł a ze szpitala wipis był na covid. Więc przestańcie ludzi straszyć, bo już nieliczni poważnie was traktują. Ps, maseczki jakiś Włoch zaniósł w tym roku w kartonie????

    • Nie wierzę

      7 listopada 2021 16:27

      Żarełka darmowego też pewnie

      Żarełka darmowego też pewnie nie będzie i oklasków dla „bohaterów” też nie. Za bohaterstwo takiej kasy nie płacą, najczęściej nie płacą wcale.

      • Alek

        8 listopada 2021 06:55

        Wiara nie ma tutaj żadnego

        Wiara nie ma tutaj żadnego znaczenia, potrzebny jest rozum

  5. Świeciak

    7 listopada 2021 18:51

    A ci dalej z tym covidem…

    A ci dalej z tym covidem… Dobrze że większość ludzi już na to leje i palcami wytyka idiotow w maskach. 

    • Marek 63

      8 listopada 2021 06:57

      Nie zauważyłem żadnego

      Nie zauważyłem żadnego lalusia bez maski, żeby wytykał chodzących w maskach, niech każdy sam używa rozumu, ale na forach można błyszczeć, co nie, lalusiu

  6. Masakra

    7 listopada 2021 20:30

    Weźcie już przestańcie o tym

    Weźcie już przestańcie o tym badziewiu pisać ludzie żyją normalnie maski są dawno w koszu na śmieci. Już mało kogo bawi ten cyrk. Oddział potrzebny jak psu skakanka. 

  7. No vaccine

    7 listopada 2021 21:57

    Na granicy zmarł żołnierz.

    Na granicy zmarł żołnierz. Ponoć we śnie. Niedawno wszystkich żołnierzy zmuszano do szczepień… Przypadek? Nie sądzę. Pomijam fakt, że w PiS-owskich mediach cisza na temat śmierci żołnierza… 

    • kdks

      7 listopada 2021 22:35

      Wiecej ludzi ma problemy

      Wiecej ludzi ma problemy przez ta szczepionke niz daje ona jakiekolwiek korzysci. Nauczyciele choruja teraz na potege zaszczepieni. Wirusa dalej przenosisz do tego masa powiklan po tym syfie. 

  8. mieszkaniec

    7 listopada 2021 22:47

    Ręce mi opadają jak czytam

    Ręce mi opadają jak czytam takie komentarze.Sam przechodziłem bardzo ciężko to ustrojstwo w zeszłym roku .Na początku też myślałem ,że mnie to mie dotyczy…

    Wylądowałem w cieżkim stanie na oddziale płucnym w Nowym Szpitalu – chylę czoła dla dziewczyn z tego odziału wraz z Panią Ordynator które uratowały mi życie.

    Dzisiaj chociaż minęło kilka miesięcy funkcjonuje mi się bardzo ciężko,a jako pamiątkę covid pozostawił mi zatorowość i guza na płucach.

    Mam nadzieję ,że będziecie mieli więcej szcześcia niż ja …..

    • Swieciak

      8 listopada 2021 00:05

      Dobra zamknij się. Te

      Dobra zamknij się. Te historie to na WP wklejaj. Oklepane to i w dupie to ludzie mają. 

      • Subiektywny

        8 listopada 2021 06:53

        W sumie to przykre, że takie

        W sumie to przykre, że takie coś jak ty łazi bez żadnej empatii po świecie, aż się ciśnie na usta, żeby ciebie szlag…………