Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Na tych przejściach dla pieszych będzie jaśniej i bezpieczniej

Rozpoczęły się prace związane doświetleniem przejść dla pieszych na ulicach Sienkiewicza, Krausego i al. Jana Pawła II.

Udostępnij
swiatla-lampjp2

REKLAMA

Prace ziemne prowadzone przy alei Jana Pawła II w Świeciu nie są związane z układaniem sieci światłowodowej, jak niektórzy przypuszczali, lecz z przygotowaniami do montażu nowych lamp ledowych doświetlających przejścia dla pieszych. Podobnych do tych, które pojawiły się w ubiegłym roku.

To kolejny, konsekwentny krok w kierunku poprawy widoczności w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Bo statystyki nie pozostawiają żadnych złudzeń, co do tego, że najłatwiej być potrąconym właśnie na pasach.  Powodów tego stanu jest kilka. Jeden z nich, to słaba widoczność. W Świeciu ten problem ma być niebawem wyeliminowany. Przynajmniej w znacznej części.
REKLAMA

- W tej chwili trwają prace na al. Jana Pawła II - tłumaczy Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia. - Następnie doświetlone zostaną przejścia na ul. Sienkiewicza, od stadionu Wdy do ronda, a na końcu na ruchliwej ul. Krausego.

W sumie ma być zamontowanych 37 punktów świetlnych na 21 przejściach. Koszt inwestycji to 183 tys. zł. Prace zaplanowano do końca maja, ale prawdopodobnie skończą się wcześniej.

redakcja@extraswiecie.pl

źródło: swiecie.eu
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (13)

 1. Swieciak

  21 marca 2021 12:23

  Bardzo dobre rozwiązanie to

  Bardzo dobre rozwiązanie to doświetlanie przejść

 2. csw to nie tylko marianki

  21 marca 2021 12:56

  nie wiem czy to dobry pomysl

  nie wiem czy to dobry pomysl , bedzie bardziej widac ten syf na gubalowce , piach z zimy lezy na ulicach do dzis , no ale po co sprzatac lepiej postawic nowe lawki wzdluz JP i kosz co 5 m , gdzie na gubalowce mozna rzucac smieci na ziemie z powodu braku koszy , bedziemy to wszystko pamietac przy wyborach ,..

  • Fanta

   21 marca 2021 13:07

   Dobrze mowi. Na gubie sie nie

   Dobrze mowi. Na gubie sie nie da piachu pozbierac bo Panicze nie moga wjechac autami w swoj własny wjazd. Tylko muszą stac wzdłuż ulicy tak jak to ma miejsce na Chopina.

   A co do smietników to racja. 2 koło byłego sklepu Kasia, 2 chyba na zmodernizowanym boisku. No i  to chyba tyle.

   • Asas

    21 marca 2021 21:53

    Bo ludziom ciężko. Wiecie

    Bo ludziom ciężko. Wiecie jaki to wysiłek otworzyć bramę? A na Kościuszki lepiej? W poniedziałki rano zakaz parkowania, ale ani widu ani słychu policji. Zakaz jak byk stoi. A przeważnie mają czyścić pobocza. No ale każdy ma coraz bardziej leniwą dupę. 

  • truee

   21 marca 2021 13:17

   Serio? musisz biedny rzucać

   Serio? musisz biedny rzucać śmieci na ulicę, bo nie ma kosza w promieniu 5 metrów? a te śmieci spadają Ci z nieba, czy może są to Twoje odpady, które wypada ze sobą zabrać. Ustawianie kosza co kawałek to nie jest zadanie własne miasta – wiecej koszy = więcej pracy dla ZUK-u, który to zbiera, a co za tym idzie większy koszt dla podatnika.

   • pa Tola z marianek

    22 marca 2021 20:25

    czytanie ze zrozumieniem sie

    czytanie ze zrozumieniem sie klania , 

 3. Madzialena

  21 marca 2021 16:32

  Kto spaceruje wzdłuż aleii od

  Kto spaceruje wzdłuż aleii od strony ulicy Sienkiewicza to wie najlepiej jakie duże predkości kierowcy tutaj rozwijają, strach z dzieckiem przez przejścia przechodzić

  • Aga

   21 marca 2021 20:19

   Poczekaj aż samochody się

   Poczekaj aż samochody się zatrzymają i wtedy przechodz,  ja tak robię. 

 4. Cicha

  21 marca 2021 17:51

  Doświetlone przejścia to mega

  Doświetlone przejścia to mega dobre rozwiazanie, widać pieszych idealnie. A z tym piaskiem to Was chyba ***o… 

 5. Rosiak

  21 marca 2021 18:16

  W przechowie zrobić tam w

  W przechowie zrobić tam w nocy w deszczu można zabić a ruch chyba największy bo robole z mondi robią korki i syf

  • Bob

   21 marca 2021 18:37

   W tym roku przy remoncie WP

   W tym roku przy remoncie WP od wodnej do Orlenu raczej się to zmieni.. 

 6. Justyna

  21 marca 2021 19:43

  A może tak na rondzie na

  A może tak na rondzie na Laskowickiej bo tam jest takie oświetlenie, że o dziwo nic się jeszcze nie stało a wieczorem wielu ludzi tam biega lub spaceruje. 

 7. oświecony

  23 marca 2021 13:32

  przejście przez Wojska

  przejście przez Wojska Polskiego na wysokości Solidarności i Bednarza powinno być lepiej doświetlone i ograniczenie prędkości do 30 bo tam jeżdżą 80tką 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama