Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Na wiadukcie w Terespolu remontu jeszcze nie ma. Za to są już utrudnienia w ruchu. Od dwóch miesięcy!

Wielu było przekonanych, że zamontowanie sygnalizacji świetlnej sterującej ruchem wahadłowym, to zapowiedź rychłego remontu wiaduktu w Terespolu. Minęły dwa miesiące i nie zrobiono żadnych widocznych przygotowań do prac. - Czemu więc służą te utrudnienia? - dopytują coraz częściej nasi Czytelnicy.

Udostępnij
sygnalizacja-utridnienia-2

REKLAMA
Gdy w listopadzie na wiadukcie w Terespolu pojawiła się sygnalizacja świetlna na drodze nr 240, większość kierowców była przekonana, że niebawem ruszy remont.

- Minęło tyle czasu i nic tam nie zrobiono - irytuje się nasza Czytelniczka. - Nieustanie natomiast tworzą się tam korki, które zwyczajnie denerwują tych, którzy często pokonują ten odcinek. Co innego, gdyby trwały tam jakieś prace, ale nie dzieje się tam kompletnie nic.

O odpowiedź poprosiliśmy zarządcę drogi.
REKLAMA

- Ze względu na niezadowalający stan techniczny obecnie istniejącego obiektu, wprowadziliśmy dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników, ruch wahadłowy i ograniczyliśmy prędkość - tłumaczy Michał Sitarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

To rozwiązanie tymczasowe, do czasu przebudowy obiektu.

- Z końcem listopada ubiegłego roku wystąpiliśmy z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Wcześniej przygotowaliśmy dokumentację techniczną. Niezwłocznie po otrzymaniu pozwolenia ogłosimy przetarg, a następnie wybierzemy wykonawcę prac i rozpoczniemy przebudowę - zapowiada Sitarek.
REKLAMA

Kiedy to się stanie? Tego na razie nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że nowy obiekt będzie konstrukcją jednoprzęsłową o długości około 48 metrów. Na pomoście o szerokości blisko 15 metrów, oprócz jezdni, zmieści się też ciąg pieszo-rowerowy, który złączy obydwa odcinki trasy rowerowej. Powstała ona podczas modernizacji drogi wojewódzkiej nr 240 na odcinku Polski Konopat-Terespol Pomorski. Obiekt będzie wyposażony w odwodnienie, bariery i balustrady. Jego nośność wzrośnie do 40 ton.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA
Budujemy kolejny blok na osiedlu Nowe Marianki w Świeciu. ZOBACZ FILM. Wizualizacje mieszkań i dodatkowe informacje na Otworzy się w nowym okniewww.apartado.pl

Udostępnij

Komentarze (8)

 1. Bob

  20 stycznia 2021 07:42

  Jeszcze nie zaczęli a już

  Jeszcze nie zaczęli a już kierowcy narzekają. A co to bedzie jak zaczną?! Dla mnie proste- wiadukt jest w agonalnym stanie (kij mnie obchodzi czyja to wina) więc postawili światła żeby go nie obciążać. Na prawdę na dzień dzisiejszy nie ma co marudzic bo gehenna dopiero sie zacznie.

  • Olo

   20 stycznia 2021 08:20

   Ale ty inteligentny jestes..

   Ale ty inteligentny jestes.. Postawili światła zeby go nie obciążać ha ha.. Wez sie chlopie puknij zanim cos wymyślisz 

   • Bob

    20 stycznia 2021 11:45

    Nie musze sie pukac bo nic

    Nie musze sie pukac bo nic nie wymyslilem. A ty przejedz sie tamtedy choc raz i zadaj sobie pytanie dlaczego wysrodkowali przejazd przez niego? Dla mnie jest to logiczne. Elo Olo.

 2. mariusz

  20 stycznia 2021 08:01

  pytanie tylko czy jak ruch

  pytanie tylko czy jak ruch odbywał sie płynnie czy nie było lepiej bo nieraz mijały sie tam dwa samochody. Teraz jak jest światło zielone to przejeżdża przez niego 10 samochodów naraz więc ja nie wiem co jest lżejsze.

  • Wrrrr

   21 stycznia 2021 00:38

   Co ty pleciesz bezmózgowcu,

   Co ty pleciesz bezmózgowcu, 10 aut na raz ? Jadą pojedynczo przecież nie pchają się hurtem . Most jest w fatalnym stanie przy krawędziach dlatego ruch wyśrodkowano . Nic nie jest wieczne , estakadę też trzeba było przebudować . 

   • Marek 63

    21 stycznia 2021 12:28

    Nigdy nie pojmę dlaczego, aby

    Nigdy nie pojmę dlaczego, aby wyrazić swoje zdanie, trzeba zacząć od słowa jak w tym przypadku-bezmózgowcy. Dowartosciowanie, czy o co chodzi. 

    • ada

     22 stycznia 2021 08:02

     możliwe że tego pana tak

     możliwe że tego pana tak nazywają, dlatego używa takiego określenia do innych. 

     Poza tym taki mądry ale chyba nie jeździ tą trasą i faktycznie jedzie samochód za samochodem na dupie i przy zmianie światła może tam być blisko 10 aut na raz!!! 

     Jeśli piszesz komentarz tylko po to by wyładować swoje emocje to może lepiej kup sobie worek treningowy lub dmuchaną lale 

 3. HeHe

  20 stycznia 2021 10:12

  Czyli potrwa to dwa lata.

  Czyli potrwa to dwa lata. Przetarg, odwołania, jakieś problemy z wykonawcą ,później będzie następna przerwa zimowa.
  Najgorzej będzie latem, jak ruszą wszyscy nad morze, korki do wiaduktu koło miasteczka będą. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama