Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Najlepsi dostaną nawet po 5 tysięcy złotych. Zasłużyli na to

Ponad 1,5 tys. uczniów z naszego województwa otrzyma stypendia w ramach trzech marszałkowskich programów edukacyjnych: Prymus Kujaw i Pomorza, Humaniści na start oraz Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza II. W gronie wyróżnionych jest 19 młodych-zdolnych z powiatu świeckiego.

Udostępnij
stypendia

REKLAMA

Bardzo dobre oceny na świadectwie, wygrane w konkursach i olimpiadach były głównym kluczem przydziału stypendiów. Najlepsi otrzymają nawet 5 tys. zł rocznie.  

- Dobra edukacja to klucz do dobrej przyszłości - podkreśla marszałek województwa Piotr Całbecki. - Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni bardzo wiele, by związane z kształceniem wydatki nie obciążały nadmiernie budżetów rodzin, zwłaszcza tych mniej zamożnych. Zależy nam, by uzdolnieni młodzi ludzie mieli warunki ku temu, by w pełni wykorzystać swój potencjał.
REKLAMA

W przypadku Prymusa Kujaw i Pomorza była to już piąta edycja programu. Marszałkowskie wsparcie skierowane jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, liceów, techników i szkół branżowych z województwa kujawsko-pomorskiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki oraz przedsiębiorczości.

W tej grupie na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Jacek Jędraszko, Kacper Kliczykowski, Mateusz Krajnik, Nikodem Osiak, Mikołaj Rulewski (wszyscy z SP nr 8 w Świeciu), Kornelia Galanty (I LO w Świeciu).
REKLAMA

W ramach tegorocznego projektu Humaniści na start stypendium otrzyma 400 uczniów z regionu. W tym programie o wsparcie mogli się ubiegać uczniowie dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i liceów, którzy uzyskali dobre oceny w zakresie nauk humanistycznych oraz osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych i olimpiadach.

Stypendium otrzymali: Konrad Malinowski (I LO w Świeciu), Szymon Miler (I LO w Świeciu), Maja Jędrzejczyk (Szkoła Podstawowa w Świekatowie).
REKLAMA

Program Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza II adresowany jest do utalentowanych uczniów klas drugich i wyższych techników oraz szkół branżowych I stopnia w roku szkolnym 2020/2021 wsparcie trafi do 500 uczniów ze szkół w regionie. Wśród stypendystów jest 350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych I stopnia.

Ze wsparcia finansowego ucieszą się: Klaudia Gurni, Oliwa Lemańczyk, Weronika Luks, Angelika Łepek, Emilia Łuczak, Angelika Papież (wszyscy ZSP w Świeciu), Paweł Moczyński, Wiktoria Redloch, Marta Szulc (wszyscy z ZS w Nowem), Damian Łukaszewski (ZSOiP w Świeciu).

a.bartniak@extraswiecie.pl

REKLAMA
Budujemy kolejny blok na osiedlu Nowe Marianki w Świeciu. Zapraszamy do obejrzenia filmu. Wizualizacje mieszkań i dodatkowe informacje na www.apartado.pl

Udostępnij

Komentarze (15)

 1. Brawo

  8 stycznia 2021 08:39

  ZSP w spolecznstwie i

  ZSP w spolecznstwie i stereotypowo uchodzi za najsłabsze a tutaj widzimy sami, że nie można kierować się stereotypami ponieważ ZSP jest najlepsze .

 2. Korki

  8 stycznia 2021 11:59

  Kogo to chlopie obchodzi 

  Kogo to chlopie obchodzi 

 3. Ela lala

  8 stycznia 2021 12:20

  Od razu widać, że stypendia

  Od razu widać, że stypendia były rozdawane z klucza partyjnego. Dziwnym trafem na liście nie ma uczniów II LO tylko dlatego, że dyrektor tej szkoły jest z PiS  a marszałek jest z PO. A wszyscy wiemy że najlpesi idą do białego ogólniaka

  • Kosmos

   8 stycznia 2021 12:27

   Ela lala to co wypisujesz to

   Ela lala to co wypisujesz to świadczy, że jako osoba całkowicie odjechałaś/eś. Widać, że w Polsce ludzie kompletnie ogłupieli i takie głupoty piszą.

   • Michał K.

    8 stycznia 2021 12:37

    Nikt nie piszę głupot tylko

    Nikt nie piszę głupot tylko czystą prawdę. Na tej liście z nazwiskami nie ma mojej bratanicy która chodzi właśnie do tej szkoły !!!! Dla niedowiarków mogę podać imię i nazwisko tej osoby ponieważ jestem z niej bardzo dumny jako wujek. Dziękuję i pozdrawiam.

  • Sam

   8 stycznia 2021 12:36

   A ty z jakiego klucza

   A ty z jakiego klucza nadajesz, bo wydaje się, że jesteś taka typowo partyjno-pislamskim Trumpem. Gdybyś była obiektywnas, to może dowiedziałabyś się, że Starostwo Powiatowe i UM w Świeciu nie dostały dotacji tylko dlatego, że nienawiść pisobolszewi nie znosi samorządów którymi kierują ludzie nie związani z PiSem. 

  • Student

   8 stycznia 2021 15:48

   Najgorsza szkola pod sloncem

   Najgorsza szkola pod sloncem

  • Mieszkanka

   8 stycznia 2021 18:12

   Stypendia są przyznawane wg

   Stypendia są przyznawane wg określonych kryteriów. Wystarczy przeczytać regulaminy.

  • W pis...du

   9 stycznia 2021 09:09

   To pis ma juz swoje szkoły ,

   To pis ma juz swoje szkoły , nie puszczajcie tam dzieci wypiorą ich od młodości 🙂 dla tego nikt nie ma stypendium ,ponieważ nie ma klasyfikacji wiedza o pis, pis to moje życie:) zapewne za rok to się zmieni:(((

 4. Irek

  8 stycznia 2021 12:35

  Ela lala ciekawe w powiecie

  Ela lala ciekawe w powiecie nie rzadzi pis, a w 2 lo dyrektorem jest człowiek z pis. I co powiesz na to. Wiecznie niektorzy we wszystkim widza drugie dno. Co do tego, gdzie kto idzie od wielu lat przy spadku ilosci uczniow widac wojenke w internecie jaka szkola jest najlepsza i akcje podjazdowe. W kazdej szkole sa uczniowie o roznym potencjale intelektualnym i zaangazowania w nauke.

 5. Absolwentka

  10 stycznia 2021 20:32

  A co ma do tego kto rządzi w

  A co ma do tego kto rządzi w Świeciu? To stypendia KUJAW I POMORZA. Ludzie nic nie wiedzą a się wymądrzają, tysiące wniosków na to idzie i sądzicie, że ktoś analizuje kto gdzie jest dyrektorem? Trudno o to stypendium nawet jak jest się w czołówce danej szkoły 

 6. nikt

  12 stycznia 2021 21:21

  kogo to obchodzi jestem

  kogo to obchodzi jestem lepsza

  • twoja koleżanka

   12 stycznia 2021 21:22

   cześć marta

   cześć marta

   • nikt

    12 stycznia 2021 21:24

    o czesc maja co kupisz za

    o czesc maja co kupisz za pieniadze wygrane w tym gownie? mam nadzieje ze cos dla mnie 🙂

    • twoja koleżanka

     12 stycznia 2021 21:28

     ja nie wygralam niczego

     ja nie wygralam niczego pozdrawiam serdecznie ps mam na imie zosia

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama