Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Następne zmiany w organizacji ruchu w okolicach Świecia i Pruszcza [mapki]

Kolejne informacje o wytyczaniu tymczasowych tras na placu budowy drogi ekspresowej S5 mają też swój pozytywny przekaz - pokazują, że wykonawca nie próżnuje.

Udostępnij
s5-marzec21-1

REKLAMA

Przy tak ogromnej inwestycji trudno uniknąć utrudnień dla kierowców. W Wiągu (gmina Świecie) 16 marca skierowano ruch z istniejącej jezdni na nowo wybudowane drogi dojazdowe.

- Umożliwiło to otwarcie nowego frontu robót na trasie głównej przyszłej S-5 oraz kontynuację budowy dalszych odcinków dróg dojazdowych – wyjaśnia Julian Drob, rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
REKLAMA

Zmiana organizacji ruchu zaczyna się na wysokości Sartowic, gdzie kierowcy wjadą na drogi DS-7 i DS-9 (patrz mapka) i kończy w Morsku.  Na zlokalizowanym tam tymczasowy rondzie można zjechać na nowo wybudowaną jezdnię lewą w kierunku Bydgoszczy i Torunia oraz na drogę DS-9 w kierunku Świecia i DW 272.

Zjazdy z działek znajdujących się w Wiągu kierowane są bezpośrednio na nowo powstałe drogi serwisowe, z kolei dojazd do stacji paliw zapewnia droga DS-7.

Na całym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h, a przy zmianie geometrii jezdni i na skrzyżowaniach do 40 km/h.
REKLAMA

Tymczasowe drogi wyznaczone w Wiągu / źródło: GDDKiA

REKLAMA

Na tym nie koniec zmian. W związku z budową trasy ekspresowej 17 marca po południu w Zbrachlinie (gmina Pruszcz) zamknięto drogę powiatową 1266C.

Dla zamkniętego odcinka zaplanowano objazdy drogami publicznymi – dla aut do 10 t drogą gminną 031137C, natomiast dla pojazdów powyżej 10 t drogą powiatową 1271C (patrz mapka). Zmiany potrwają do końca roku.
REKLAMA

Zmiana w organizacji ruchu w Zbrachlinie / źródło GDDKiA

a.pudrzynski@extraswiecie.pl


O wcześniejszych zmianach w organizacji ruchu na węźle w Przechowie i w Grucznie patrz poniżej.
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama