Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Nawałnica nie oszczędziła również jednego ze strażaków. Wyrządziła poważne szkody

Strażacy przez cały dzień usuwają skutki porannej wichury w powiecie świeckim.

Udostępnij
czolo_36_0

REKLAMA

Jak już informowaliśmy rano, strażacy najwięcej pracy mają z połamanymi gałęziami i powalonymi drzewami, zagrażającymi bezpieczeństwu ludzi. Wiele z nich zatarasowało drogi.

W Polednie (gmina Bukowiec) silny wiatr zerwał część dachu na budynku mieszkalnym. Na szczęście nikomu z mieszkańców nic się nie stało. Straty oszacowano wstępnie na 80 tys. zł.

W Wielkim Stwolnie (gmina Dragacz) runęła murowana stodoła w gospodarstwie druha miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.
REKLAMA

Pod naporem wiatru murowana stodoła runęła jak domek z kart

REKLAMA

- Pod zerwanym dachem znajdowało się siano i słoma dla koni. Trzeba było rozebrać zagrażającą konstrukcję dachu – informuje OSP Wielkie Stwolno. - Podziękowania dla druha Bartłomieja Łobockiego za użyczenie maszyny, którą mogliśmy wspomóc nasze działania. Drugie podziękowanie dla Kasi Derbich za ugotowanie rozgrzewającej w ten wietrzny i mroźny dzień grochówki. To miłe, że pomagamy sobie nawzajem, nie oczekując nic w zamian - podkreślają druhowie.

Straty oszacowano na około 200 tys. zł.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama