Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Nie dość, że był pijany i naćpany, to jeszcze okazał się złodziejem. W domu miał kolejną niespodziankę

Młody mieszkaniec Świecia załapał się "za jednym zamachem" aż na cztery paragrafy kodeksu karnego. I wszystko to podczas jednej policyjnej kontroli drogowej.

Udostępnij
zatrzymany

REKLAMA

W poniedziałek 29 listopada, tuż przed północą, patrol policji zauważył na ul. Tucholskiej w Świeciu podejrzanie zachowującego się kierowcę skody.

- Mężczyzna zatrzymywał samochód, wychodził z niego, po czym znów odjeżdżał. Funkcjonariusze postanowili skontrolować kierowcę podejrzewając, że znajduje się pod wpływem alkoholu – relacjonuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Badanie stanu trzeźwości 24-letniego mieszkańca Świecia wykazało 0,7 promila alkoholu. Mało tego, jak się okazało, prowadził auto pod wpływem amfetaminy. Oprócz tego podczas przeszukania, policjanci wydziału kryminalnego znaleźli w jego mieszkaniu również marihuanę.
REKLAMA

Mieszkaniec Świecia spędził noc w policyjnym areszcie. We wtorek 24-latek usłyszał zarzuty.

- Odpowie za posiadanie środków odurzających, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także, jeśli badanie krwi potwierdzi obecność amfetaminy w organizmie mężczyzny, za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających – wymienia podkom. Joanna Tarkowska.
REKLAMA

Na tym lista zarzutów się jednak nie skończyła. Stanie również przed sądem za kradzież.

- Dzięki materiałom dowodowym zebranym przez funkcjonariuszy, mężczyzna usłyszał również zarzut kradzieży napędów do bram garażowych, które skradł na początku tego roku z terenu budowy bloku mieszkalnego w Świeciu – dodaje Joanna Tarkowska.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. dino

  2 grudnia 2021 09:50

  do utylizacji z tym smieciem

  do utylizacji z tym smieciem

 2. Kamilos

  2 grudnia 2021 10:08

  Oj Robercik powodzenia 

  Oj Robercik powodzenia 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Reklama