Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Nie dość, że naćpany rozbijał się po mieście, to jeszcze kradł

Okazuje się, że 19-letni Mateusz L. ze Świecia, który niedawno "wsławił się" szaleńczą, nocną jazdą po mieście, uciekając przed policją, ma znacznie więcej na sumieniu.

Udostępnij
zlodziej-i-pijak

REKLAMA

Od sierpnia napływały do świeckiej komendy policji zgłoszenia dotyczące kradzieży różnych przedmiotów z zaparkowanych na terenie miasta samochodów.

- Pod koniec sierpnia przyjęto zawiadomienie o przestępstwie, gdzie sprawca z niezabezpieczonego samochodu marki BMW zabrał kamerę samochodową i inne znajdujące się w nim przedmioty. Funkcjonariusze cały czas prowadzili czynności, które doprowadziły ich do podejrzewanego o te czyny mężczyzny. Okazał się nim, znany już policjantom, 19-letni mieszkaniec Świecia - informuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany może również mieć na swoim koncie inne kradzieże. Weryfikacja zgłoszeń i zebrany w tych sprawach materiał dowodowy skutkowały postawieniem Mateuszowi L. kolejnych 5 zarzutów dotyczących podobnych czynów.

Schemat jego działania polegał na kradzieży różnych przedmiotów z pojazdów, które zostały niezabezpieczone przez właścicieli. Policjanci odzyskali między innymi tablet, sprzęt wędkarski oraz elektronarzędzia.
REKLAMA


O dalszych losach 19-latka zdecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja potwierdziła również, że Mateusz L. ukradł skodę, którą uciekał w nocy 4 listopada przed policyjnym pościgiem ulicami Wojska Polskiego, Małcużyńskiego, Chrobrego, Łokietka i Krausego.

Jazdę zakończył na betonowej donicy koło Szkoły Podstawowej nr 8 na Mariankach. Próbował uciekać piechotą, ale został złapany przez policjantów. Jak się okazało, był pod wpływem narkotyków.
REKLAMA

Wcześniej policja podawała, że skoda była kradziona, ale nie miała jeszcze dowodów, że to on był sprawcą. Teraz sprawa jest już jasna.

Jak wynika z naszych informacji, Mateusz L. ukradł samochód, żeby zrobić sobie "prezent" na urodziny, które obchodził 3 listopada.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (11)

 1. Anna

  9 listopada 2021 14:12

  Ćpuna i złodzieja do ciężkich

  Ćpuna i złodzieja do ciężkich robót odesłać!!!

 2. x

  9 listopada 2021 14:21

  wina rodzicow a nie dziecka

  wina rodzicow a nie dziecka

  • Swiecianka

   9 listopada 2021 15:04

   Przepraszam ale gdzie tu

   Przepraszam ale gdzie tu dziecko? 19 lat to już nie dziecko … 

 3. Jan

  9 listopada 2021 14:29

  Pałe i lać gnoja

  Pałe i lać gnoja

 4. Oj keczup

  9 listopada 2021 15:13

  Widać ładnie robota odjebana

  Widać ładnie robota odjebana ale cos chyba nie poszło do końca a mówiłeś że ty taki bez lipy kot jesteś

  PS.nie wchodź w układy z ketchupem 

 5. Piter

  9 listopada 2021 15:24

  Ale szacunek na dzielnicy

  Ale szacunek na dzielnicy zdobył 

  • Oko

   9 listopada 2021 16:56

   Jaka dzielnica taki szacunek.

   Jaka dzielnica taki szacunek.

  • xxx

   10 listopada 2021 07:27

   Jeżeli go faktycznie posadzą,

   Jeżeli go faktycznie posadzą, to zdobędzie szacun, ale pod celą hehe. W pudle,szczególnie starzy, grypsujący z długoletnimi wyrokami, bardzo lubią takich młodzieńców 🙂 Tam za murem przyda mu się puszka wazeliny, dużo, bardzo dużo kremu nivea i coli do popicia hehehe

 6. Froncik z szafy

  9 listopada 2021 15:45

  Free keczap

  Free keczap

 7. mieszkaniec

  9 listopada 2021 16:18

  gość już jest wypuszczony na

  gość już jest wypuszczony na wolność…

  czekać tylko na następne „prezenty” tego gościa 

 8. zorro

  9 listopada 2021 18:13

  To kolo z mojego bloku .

  To kolo z mojego bloku .

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama