Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Nie licz na dietę cud z internetu. Lepiej porozmawiaj z dietetykiem w Optima Care w Świeciu

- Czasem mam wrażenie, że moja praca to przede wszystkim obalanie różnych żywieniowych mitów - podkreśla Klaudia Pieniążek, dietetyk w Optima Care w Świeciu. - Aby dobrze czuć się w swoim ciele, wcale nie trzeba katować się na siłowni. Wystarczy mądrze jeść. Rzecz w tym, że każdy z nas jest inny, dlatego nie ma jednej uniwersalnej diety, która będzie odpowiednia dla wszystkich.

Udostępnij
dietetyk_0

Optima Care w Świeciu ma powody do dumy. Pacjenci, którzy zmienili swoje nawyki żywieniowe, w sumie schudli ponad 120 kg. Optima Care zaprasza wszystkich chętnych na dzień otwarty 1 października, gdzie w siedzibie przy ul. Wyszyńskiego 15 w Świeciu (koło poczty) będą powtarzane bezpłatne analizy składu masy ciała.

Do końca roku trwa promocja. Wizyty u dietetyka kosztują 99 zł. Zapisy pod numerem 786 310 230.

Siedem grzechów popełnianych przeciw ciału

Reklama
Reklama

Zdaniem Klaudii Pieniążek każdy przynajmniej raz w życiu powinien wybrać się do dietetyka, aby przekonać się, czy nie należałoby czegoś zmienić w żywieniu. Wskazaniami, gdy jest to już konieczne są nadwaga, otyłość, bóle brzucha, zaparcia, wzdęcia i refluks.

Zdecydowaną większość pacjentów stanowią jednak osoby chcące pozbyć się zbędnych kilogramów. Nie zawsze decydują o tym względy estetyczne. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że nadwaga może być źródłem wielu poważnych chorób, takich jak chociażby: cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie.

Reklama
Reklama

Niestety, utrzymanie odpowiedniej wagi jest coraz trudniejsze, bo reklamy, którymi jesteśmy bombardowani raczej zachęcają do jedzenia i picia, niż ograniczania się. Sytuację dodatkowo komplikuje obecna sytuacja związana z koronawirusem, która z pewnością odbije się niekorzystnie na naszym zdrowiu i wadze. I nie chodzi wcale o zamknięte siłownie. Ruch można uprawiać także poza nimi.

- Przede wszystkim za dużo jemy - Klaudia Pieniążek wylicza siedem najczęściej popełnianych grzechów przeciwko ciału. - Za dużo jest w naszej diecie produktów przetworzonych, wierzymy w mity żywieniowe, nie pijemy dostatecznej ilości wody, spożywamy za dużo soli, za rzadko się ruszamy i wreszcie za bardzo sobie folgujemy w weekendy, zwłaszcza z alkoholem - zaznacza.

Trzeba tylko chcieć

Reklama
Reklama

Jak przekonuje dietetyczka, czasami wręcz spektakularne efekty można osiągnąć stosunkowo małym nakładem wyrzeczeń. Trzeba jednak wiedzieć jak.

- Takim przykładem może być mój pacjent, którzy zrzucił 70 kg i od dłuższego czasu utrzymuje stabilną wagę - mówi specjalistka z Optima Care w Świeciu. - Wystarczyło wprowadzić kilka istotnych zmian w diecie. Bo chodzi nie tylko o to, żeby mniej jeść, ale przede wszystkim wiedzieć co, a to można precyzyjnie określić tylko w gabinecie dietetyka analizując konkretny przypadek. 

Jak zauważa Klaudia Pieniążek, wsparcia wymagają coraz młodsze osoby. Zdarza się, że pomocy szukają już rodzice trzylatków.

Reklama
Reklama

- W tym przypadku ważne jest wsparcie ze strony rodziców - podkreśla. - Dziecko, nawet nastoletnie, raczej nie decyduje o tym co je i w jakich ilościach. Zakupy robią rodzice. Oni też przygotowują posiłki. Nie można więc mówić dziecku, że nie powinno jeść chipsów czy hamburgerów, bo mu nie służą, a samemu się nimi zajadać. Równie złe jest działanie zero-jedynkowe. Trudno powiedzieć dziecku, że od dziś nie wolno ci jeść żadnych słodyczy, chociaż wcześniej były do dyspozycji bez ograniczeń. To się nie uda. Należy stopniowo ograniczać źródła cukru, aż zejdziemy do satysfakcjonującego poziomu.

Dietetyk przyjmuje w Centrum Usług Medycznych Optima Care w Świeciu przy ul. Wyszyńskiego 15. Więcej informacji tel. 786 310 230.

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo