Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Nie narażaj się wójtowi Warlubia, bo stracisz robotę. Choćby za wysłużone akumulatory

Strażacy z OSP Wielki Komorsk postanowili przerwać milczenie. Pokornie znosili fakt, że wójt nie ułatwia im włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Nie mogą się jednak zgodzić z bezpodstawnymi oskarżeniami w stosunku do jednego z najbardziej zasłużonych druhów, o którym wiadomo, że nie darzy sympatią wójta Krzysztofa Michalaka. Z wzajemnością.

Udostępnij
wielki-komorsk-osp

REKLAMA

Gmina Warlubie jest wyjątkowa pod wieloma względami. Niestety, nie zawsze w dobrym znaczeniu tego słowa. Pierwszy raz słyszymy o tak otwartym konflikcie na linii wójt - OSP. Chociaż w tym przypadku chodzi nie tyle o samą jednostkę, co o wieś, w której Krzysztof Michalak, wójt gminy Warlubie, ma więcej przeciwników niż gdziekolwiek indziej.  

Aby dobrze zrozumieć to, co dzieje się obecnie, należałoby cofnąć się do roku 2010, gdy druh Adam Szulc z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Komorsku został wybrany komendantem gminnym OSP.

Michalak nie krył z tego powodu niezadowolenia. Miał powiedzieć jednemu z uczestników wyborów: „Źle wybraliście”. Prawdopodobnie wójt nie mógł pogodzić się z myślą, że szefem OSP w całej gminie nie został jego człowiek z Warlubia.
REKLAMA

Ci, którzy znają Krzysztofa Michalaka wiedzą, że wójt potrafi być cierpliwy i konsekwentnie dążyć do celu.

W maju tego roku OSP Wielki Komorsk złożyło wniosek do gminy o zakup dwóch nowych akumulatorów do wozu strażackiego man. I wtedy rozpętała się burza.

Wójt powołał komisję, której celem była ocena pracy gospodarza jednostki odpowiedzialnego m.in. za utrzymanie sprzętu, w tym wspomnianych akumulatorów. Chodziło o druha Adama Szulca, strażaka z 35-letnim stażem, głównego kierowcę OSP Wielki Komorsk.

Komisja złożona z wójta Krzysztofa Michalaka, Krzysztofa Menki, pracownika Zakładu Usług Komunalnych i Zbigniewa Wiśniewskiego, strażaka OSP Warlubie orzekła, że Szulc dopuścił się zaniedbań, które przyczyniły się do złego stanu akumulatorów.
REKLAMA

Wskazano m.in. utrzymywanie zbyt niskiego poziomu naładowania akumulatorów, brak obsługi w zakresie stanu i jakości elektrolitu, pokrycia klem akumulatora tlenkami, wilgoć w obszarze obudowy. W ocenie wójta - co wskazał w piśmie skierowanym do OSP Wielki Komorsk - to ewidentny brak gospodarczego postrzegania w zakresie dbałości o majątek oraz woli dbania o stan techniczny przez obsługującego.

Zapytaliśmy wójta o kompetencje członków komisji, która dokonała oceny technicznej akumulatora? Nie otrzymaliśmy informacji, ilu z nich ma odpowiednie wykształcenie i doświadczenie z zakresie serwisowania akumulatorów.

Rzecz w tym, że chodzi o dwa akumulatory zakupione... w 2017 r.
REKLAMA

- Postanowiliśmy na własną rękę dowiedzieć się, jak naprawdę jest z tymi akumulatorami kupionymi przez gminę i oddaliśmy je na przegląd do serwisu w Grudziądzu - tłumaczy Adam Szulc. - Specjalnie wybraliśmy firmę, która zajmuje się zaopatrzeniem w akumulatory wozów strażackich pewnie w całym powiecie grudziądzkim.

Serwisant stwierdził, że akumulatory to tanie chińskie produkty bez marki. Biorąc specyfikę pracy wozów strażackich, nawet w przypadku uznanych producentów, gwarancja zwykle udzielana jest na rok.

- Tymczasem wójt zrobił awanturę o to, że jeden tandetny chiński akumulator przestał pracować po prawie trzech latach, a drugi ledwo zipie - dziwi się strażak.
REKLAMA

Krzysztof Michalak jest jednak przekonany, że Adam Szulc dopuścił się zaniedbań i w trybie natychmiastowym rozwiązał z nim umowę zlecenie, w ramach której druh pełnił obowiązki gospodarza jednostki. Polecił wybrać kogoś innego, bo jak nie, to on to zrobi.

- Wyraźnie widzę, że wójt robi wszystko, żeby podważyć mój autorytet i najlepiej pozbyć się mnie z jednostki, ale nie dam mu tej satysfakcji - zapowiada Adam Szulc. - Byłem strażakiem na długo, zanim on został wójtem. Udało nam się stworzyć coś dobrego w naszej jednostce, a teraz ktoś z zewnątrz chce to popsuć. W jakim celu?

Dowodów wzajemnej niechęci jest więcej. Strażacy z Wielkiego Komorska nie mogą pogodzić się z tym, że wójt nie chce im pomóc we włączeniu ich jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
REKLAMA

- Dysponujemy odpowiednio przeszkolonymi ludźmi, mamy dobre wyposażenie i jedyne co potrzeba, to dobra wola wójta, której wciąż nie mamy - ubolewa Kazimierz Świergal, komendant OSP Wielki Komorsk. - I dobrze wiemy, dlaczego tak się dzieje. Pan Michalak chce, aby w KSRG znajdowała się tylko jednostka - OSP Warlubie.

Dlaczego strażakom tak bardzo zależy na włączeniu do systemu? Głównie ze względów ambicjonalnych, ale nie tylko.

Dysponujemy odpowiednio przeszkolonymi ludźmi, mamy dobre wyposażenie i jedyne co potrzeba, to dobra wola wójta, której wciąż nie mamy

- Jednostki znajdujące się w KSRG mogą być dysponowane poza granice gminy - tłumaczy Andrzej Rafalski, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu. - Chociaż w praktyce, jeśli zachodzi taka potrzeba, dzieje się tak nawet z jednostkami, których nie ma w systemie. Poza tym jest nieco ułatwiony dostęp do szkoleń i dotacji na zakup sprzętu. Myślę, że w tym przypadku chodzi głównie o pewien prestiż. W powiecie świeckim w KSRG jest 19 jednostek. Mógłby do ich dołączyć także OSP Wielki Komorsk po warunkiem, że zakupią jeszcze narzędzia hydrauliczne i pojawi się taka wola ze strony wójta.

By rzetelnie przedstawić problem wysłaliśmy kilka pytań do wójta gminy Warlubie:

1. Dlaczego wójt blokuje włącznie OSP Wielki Komorsk do KSRG?
2. Na jakiej podstawie rozwiązano umowę z druhem Adamem Szulcem?
3. Czy komisja wydająca opinię na temat akumulatora z wozu strażackiego OSP Wielki Komorsk sprawdziła jego stan, zapoznała się z miejscem jego przechowywania itd.?
4. Jaka jednostka - uprawniona do oceny stanu technicznego - przebadała i wydała opinię na temat przyczyn niesprawności akumulatora?

Odpowiedź, którą otrzymaliśmy trudno uznać za satysfakcjonującą, bo wójt nie odpowiedział na większość naszych pytań. Dla jasności, przedstawiamy pismo Krzysztofa Michalaka w całości:

Do zadań własnych Gminy zgodnie z ustawą z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. 2020.713 t.j.) należy między innymi bezpieczeństwo publiczne w tym przeciwpożarowe. Na terenie Gminy Warlubie jednostka OSP Warlubie jest włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a tym samym pozostaje w ramach swych działań w bezpośredniej dyspozycyjności operacyjno-bojowej PSP Świecie.

W sytuacji każdorazowego zadysponowania tejże jednostki poza teren Gminy Warlubie, jedyną jednostką mającą na wyposażeniu samochód pożarniczy średni Staro-Man z terenu Gminy Warlubie jest jednostka OSP Wielki Komorsk. Mając na względzie odpowiedzialność i obowiązki wynikające z przepisów prawa jest to jedyne, a zarazem optymalne rozwiązanie dla zapewnienia form bezpieczeństwa ludzi i mienia, a także działań operacyjnych jednostek w ramach ich struktur na obszarze Gminy Warlubie.

System organizacji funkcjonowania jednostek OSP na terenie Gminy Warlubie jest nadzorowany i koordynowany przez Komendanta Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych R.P., który nie wskazywał potrzeb jego weryfikacji. Zatem kierowane przez Pana Redaktora pytanie jest co najmniej nietrafnie sformułowane.

Umowa z druhem Adamem Szulca rozwiązana została na podstawie art. 746 § 1 Kodeksu Cywilnego z przyczyn określonych w treści wypowiedzenia umowy, która jest w posiadaniu strony tejże umowy, do której winien Pan Redaktor kierować niniejsze pytania.

Wójt Gminy Warlubie

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (102)

 1. Vittali

  15 lipca 2020 09:04

  U nas na Ukrainie każdy iść w

  U nas na Ukrainie każdy iść w stronę stawu może odejść na krąg. Taki oto system musi około wozu iść.

  • 666

   15 lipca 2020 20:14

   Wszyscy wiemy jak jest na

   Wszyscy wiemy jak jest na Ukrainie…

 2. Komuchy

  15 lipca 2020 09:43

  Na co jednostce która ma +-10

  Na co jednostce która ma +-10 wyjazdów rocznie włączenie do KSRG!? 

  • Marek 63

   15 lipca 2020 19:07

   Bo nie jest włączana do KSRG,

   Bo nie jest włączana do KSRG, ot co! 

  • Tako

   15 lipca 2020 23:35

   Warlubiak trzymaj zgryz.

   Warlubiak trzymaj zgryz.

 3. Annonim

  15 lipca 2020 09:47

  To jest porażka co robią z

  To jest porażka co robią z tym systemem… Jednostka ma jeden samochód a chce być w KSRG poco? 

  • pipi

   15 lipca 2020 10:01

   Chłopcze, poco, to się nogi

   Chłopcze, poco, to się nogi noco.

   • Annonim

    15 lipca 2020 10:25

    Chłopca to ty se znajdz i za

    Chłopca to ty se znajdz i za rączki złap odrazu możesz na marsz LGBT lecieć z nim <3

   • 666

    15 lipca 2020 19:17

    … a czasami pod pachami.

    … a czasami pod pachami.

  • Henio

   5 października 2020 15:20

   Po to chociżby aby dostać

   Po to chociżby aby dostać dofinansowanie do drugiego auta, albo innego sprzętu…

 4. Komuch

  15 lipca 2020 09:47

  toc wy nie umieta

  toc wy nie umieta

 5. Budowlaniec

  15 lipca 2020 09:59

  Widzę, że koledzy z Warlubia

  Widzę, że koledzy z Warlubia się uaktywnili. Oj nieładnie przydupasy.

  • Anonim

   15 lipca 2020 10:08

   Przyd***sa sobie znajdź i

   Przydupasa sobie znajdź i wychowaj 

 6. gostek

  15 lipca 2020 10:17

  w innych gminach nie jest

  w innych gminach nie jest lepiej. Auta 30 letnie, też nie ma środków na akumulator, 1 l benzyny w agregacie na pół roku, a jak więcej – to z własnych środków jednostki… czytaj – składek druchów

 7. Adulw

  15 lipca 2020 10:22

  Na autostradzie nie wolno

  Na autostradzie nie wolno cofać i gdzie tu odpowiednio przeszkoleni ludzie itd.. Porażka 

 8. Annonim

  15 lipca 2020 10:28

  Przeszkoleni Ludzie ? 2

  Przeszkoleni Ludzie ? 2 Dowodców i 2 Kierowców który jeden z nich zaraz musi iść na emeryturę 😀 . Takie przeszkolenie że potrafia bez wody przyjechać 😀

  • Xyz

   15 lipca 2020 10:44

   radze się dowiedzieć pierw co

   radze się dowiedzieć pierw co i jak,a i kolego pomyliłeś jednostki,to nie ta jednostka bez wody przyjeżdża 😉

   • Hejter

    15 lipca 2020 10:47

    Ja znam tylko tą , a kto wodę

    Ja znam tylko tą , a kto wodę spuszał żeby samochód szybciej jechał? 

    • Mieszkanka

     15 lipca 2020 14:56

     Bez wody 3lata temu

     Bez wody 3lata temu przyjechało Warlubie ! Nieogarniete, wodę z hydranty brali, zero pomocy z ich strony było!!!

  • Tako

   15 lipca 2020 23:39

   Wszystkie przyd***sy wójta

   Wszystkie przydupasy wójta się uaktywnili,złodziej ciągnie za złodziejem,marni jesteście tak samo jak jak on…..

  • Mieszkanka

   20 lipca 2020 05:15

   Akurat tutaj byłoby inaczej

   Akurat tutaj byłoby inaczej gdyby nie zarząd czyli Pan K oraz Pan A. Są w straży kupę lat i jestem dla nich pełna podziwu i im gratuluję za tyle lat służby. Ale sporo mieszkańców wie ilu strażaków przez nich odsunelo się od straży, mogli by mieć więcej kierowców, dowódców i dobrze wyszkolonych ludzi ale po co? Chłopaki mają kursy ale część z nich chce się szkolić i na przeszkodzie stoją z jednej strony oni a z drugiej strony Krzysio który każda propozycję z Komorska zablokuje. Straż jest na wysokim poziomie i nie jedna wieksza jednostka im nie dorównuje ale gdyby nie kilka głupich zagrań zarządu i „władz gminy”( chociaż tak bym tego nie nazwała) byłoby dużo lepiej 

 9. Omen

  15 lipca 2020 10:36

  Od kiedy podpalacze mogą być

  Od kiedy podpalacze mogą być w KSRG? 

 10. Pastwiska

  15 lipca 2020 10:40

  Ciekawe czy chociaż raz

  Ciekawe czy chociaż raz byliście trzeżwi na akcji ? 

  • Binsu

   15 lipca 2020 10:46

   Tyś się matce udał 

   Tyś się matce udał 

   • Orygano

    15 lipca 2020 10:55

    A ty?

    A ty?

  • Somsiad

   17 lipca 2020 20:51

   Odezwała się jednostka która

   Odezwała się jednostka która do alarmu jedzie raz na dwa lata  

 11. hejter

  15 lipca 2020 10:42

  zapraszam do dyskusji ,

  zapraszam do dyskusji ,,koledzy,, pod postem a nie z anonima cwaniaczki 

  • Annonim

   15 lipca 2020 10:44

   Nie bądź taki do przodu bo

   Nie bądź taki do przodu bo cie japonki wyprzedzo !

   • abc

    15 lipca 2020 10:48

    ma 100%racji,zamist się kryć

    ma 100%racji,zamist się kryć z anonima to lepiej sobie to wyjaśnić wiedząc z kim ma się ,,przyjemnośc,,

    • Hejter

     15 lipca 2020 10:57

     Hahhahahaahhhaha

     Hahhahahaahhhaha

   • 200 iq

    15 lipca 2020 11:21

    Anonim ale z ciebie wiesniak.

    Anonim ale z ciebie wiesniak…

   • LC

    15 lipca 2020 19:24

    U was czy u nas pod remizo

    U was czy u nas pod remizo bedzim se wyjaśniać?

 12. Eeeesaaaa

  15 lipca 2020 10:49

  Ma ktoś popcorn?

  Ma ktoś popcorn?

 13. alganonim

  15 lipca 2020 11:32

  Czy redaktorzy z extraswie

  Czy redaktorzy z extraswie wiedzo co to jest RODO 

  • Anonim

   15 lipca 2020 11:43

   Wiedzą a nie wiedzo jak już

   Wiedzą a nie wiedzo jak już analfabeto. A co tu RODO ma wspólnego? Bo podano członków komisji? Otóż wyjaśniam ci, ze są dane jawne. Znawca RODO się odezwał.

 14. Jarek

  15 lipca 2020 12:03

  Wójta na taczkę i za bramę!

  Wójta na taczkę i za bramę!

  • 666

   15 lipca 2020 20:09

   A za którą bramę? 

   A za którą bramę? 

 15. Krzysztof

  15 lipca 2020 12:06

  Tyle wojny o akumulatory za

  Tyle wojny o akumulatory za 1500zł  kpiny 

 16. K

  15 lipca 2020 12:39

  A jak to było z zarysowaniem

  A jak to było z zarysowaniem wozu!!!! 

  Nie ładnie.oj nie ładnie!!!!

 17. XhahaD

  15 lipca 2020 12:50

  Piękne jesteście 

  Piękne jesteście 

  zycze powodzenia w narzędziach 

  Hit z wami jest 

 18. Obserwator

  15 lipca 2020 13:53

  Ten wójt to skandalista od

  Ten wójt to skandalista od zawsze. Dowód na to, jak bardzo rządzą układy. Aż się niedobrze robi! Co gorsza, młodzi za pare srebrników kontynuują obrzydliwie korupcyjne działania…

 19. CSW

  15 lipca 2020 14:51

  ten Państa Wujt to jakieś

  ten Państa Wujt to jakieś nieporozumienie ,współczuję jeśli jest taka gnida to przyjrzeć się do odsnieza drogi i inne peace w gminie jakie firmy wykonują,czy są przetargi itp nie wierze ze uczciwie to wszystko tam hula.

 20. Mik

  15 lipca 2020 14:53

  Jedyny NARCYZ. 

  Jedyny NARCYZ. 

 21. Mieszkanka

  15 lipca 2020 14:54

  Hmm, tylko dlaczego jeżeli

  Hmm, tylko dlaczego jeżeli jest pożar w Wielkim Komorsku np, to OSP Warlubie potrafi przyjechać bez wody, nieprzygotowany do płonącego domu?? Dlaczego strażacy z Komorska najczęściej są pierwsi na akcji? Dlaczego to im bardziej zależy? O tym wójt nie pomyśli. 

  • Strażak

   15 lipca 2020 18:54

   Hmm , to może na wstepnie

   Hmm , to może na wstepnie wyjąśnie pani jak działa straż w komorsku , Gdy mają alarm zawsze pierw zbiorą się wtedy wyjada i właczą syrene, wyjazd wydaje się szybki , A w Warlubie jest tak zwane DSP , DSP załacza PSK w Świeciu , czyli automatycznie po dostaniu SMSa uruchamia się syrena , Warlubie jako KSRG ma regulamin , wyjazd w Warlubiu nie może trwać więcej niz 5min , przewarznie dwa samochody wyjerzdzaja w ok max 2-3min . Nigdy sie nie zdarzyło ze komorsk byl szybciej od Warlubia nawet na pożarze w W.Komorsku Warlubie dwoma zastępami było szybciej . Warlubie bez wody ? Powie mi pani jak ? Jak po każdym akcji auta w Warlubiu muszą zostać zatankowane do pełna ? I jest to sprawdzane ? A może pani zna historie tak zwanego Drucha Wita z W.Komorska ? Jak przyjechał do pożaru w kruszach bez wody na samochodzie ? Tak samo pani smie mówić jaka jednostka w komorsku jest super ? w czym ?? W tym roku sam ich pojazd był wycofany przez ok 2 miesiące pierw spalili Komputer  w samochodzie potem rozwalili akumulatory przez zaniedbanie ? To jest jednostka na medal ? To zycze powodzenia jak samochod w Wielkim Komorsku i strażacy są tacy super a nie mają jak wyjechac , wgl życze powodzenia w gminie skoro Warlubie nie wyjerzdza a Komorsk co chwile rozwala samochod… ,Tylko zastanawia mnie jedno skoro Warlubie ma od 150 do 200 akcji rocznie a Wielki Komorsk maxymalnie 20 ? To chyba jednak to co pani pisze to raczej bzdury, szczegolnie ze wypowiada sie to osoba , ktora jedyną zecz zwiazana ze straża to ma zdjecie w koszulce na fejsie … I jeszcze takie małe pytanko powie mi pani jakim cudem Warlubie jest takie złe , a na każdej akcji oni pracują cieżko , a W.Komorsk przjerzdza zrobić tylko sesje na Fejsa , Szczerze się nie dziwie że z jednoski w komorsku nawet naczelnik uciekł i nawet papierów nie zostawił im… I nastepnym razem pierw sie pani zastanowi co pisze , dowie sie dokładnie jak to wszystko działa i potem się pani wypowie , nie pozdrawiam…. A pan Adam taki super że nawet BHP nie przestrzega i do pożaru jedzie w Krótki spodenkach , Tak samo jak jedzie samochod z Komorska 6 osobowy a wysypuje sie 10 osob z czego polowa bez kursów a druga polowa pjana… porażka…

   • oks

    15 lipca 2020 19:43

    se jaja robisz 

    se jaja robisz 

   • Gość

    15 lipca 2020 20:48

    Od 150 do 200 śmieszne kiedy

    Od 150 do 200 śmieszne kiedy ta jednostka przekroczyła 150? Musi w 5 min  (2-3min) nie ośmieszajcie się. 

   • Darek

    15 lipca 2020 22:27

    Sprawdzane jest czy samochód

    Sprawdzane jest czy samochód jest zatankowany pewnie przez komisję powołana przez wójta.A jeżeli chodzi o wycofany samochód na około 2 miesiące to tylko pogratulować wójtowi że nie mial pieniędzy na szybką i sprawna naprawe a komputer się spalił bo żałuję sto  złoty wydać więcej żeby kupić porządne akumulatory a nie jakieś gówna a może w sklepie też ma układy i za to że bierze te badziewia to za darmo dla rodzinki dostanie dobre akumulatory

   • Strażak 11

    15 lipca 2020 22:56

    Ty strażak! Nie gadaj głupot

    Ty strażak! Nie gadaj głupot że przyjechał bez wody bo jednostka z Warlubia pojebala węże i woda poszła w row.  Byłeś tam i widziałeś że piszesz te brednie?

    • Tylkoja

     5 grudnia 2020 20:48

     Dokładnie prawdą. Woda poszła

     Dokładnie prawdą. Woda poszła w rów i bylem.swiadkiwn kłótni dwóch stazakow A w rów.mozna było się ppluskac lub poczekać do lanego poniedziałku i obiecać dziewczyny.

   • On

    20 lipca 2020 14:24

    Przyjechaliście bez wody, wóz

    Przyjechaliście bez wody, wóz prowadził danon. 

 22. Albin

  15 lipca 2020 16:38

  Nachlejta sie wszyscy i na

  Nachlejta sie wszyscy i na boisku ustawke zróbta i se wyjasnijta wszystko. 

 23. Spec

  15 lipca 2020 17:09

  Madrala i przyd***sy nie

  Madrala i przydupasy nie wiedzą nawet ,że od dawna akumulatory są bezobsługowe. Wystarczyło poczytać. 

 24. instruktor

  15 lipca 2020 17:37

  Do tej pory wójt lubił się

  Do tej pory wójt lubił się przedstawiać jako specjalista od budownictwa a teraz okazuje się, że jest też elekrytkiem. Jednym słowem fachura.  

  • Darek

   15 lipca 2020 22:33

   No tylko papiery elektryka

   No tylko papiery elektryka spadły mu na trawę i na dodatek w kałuże

 25. Psp

  15 lipca 2020 17:51

  W ksrg nie wystarczy mieć

  W ksrg nie wystarczy mieć sprzęt hydrauliczny szkolenia i dobre akumulatory. Trzeba posiadać także co najmniej dwa auta. 

  • Polk

   15 lipca 2020 19:32

   Nie trzeba 😉

   Nie trzeba 😉

 26. Huehue

  15 lipca 2020 18:35

  Warlubie te jo same se akcje

  Warlubie te jo same se akcje robio 

  • Strazak

   15 lipca 2020 18:59

   Warlubie chociaż podczas

   Warlubie chociaż podczas dozynek nie dzowni na 998 ze sie pole pali i nie sciaga pol powiatu zeby sie tylko pokazac i zrobic falszywa akcje 🙂

 27. Swój

  15 lipca 2020 19:20

  Kiedy powstanie komisja

  Kiedy powstanie komisja sprawdzająca wydanie miliona na niewybudowany Park Przemyslowy pytanie do radnych?Koszt dwóch akumulatorów to około jednego tysiąca zlotych.

  • Darek

   15 lipca 2020 22:29

   Jeszcze się nie urodziła

   Jeszcze się nie urodziła

 28. Anonim

  15 lipca 2020 19:38

  Przez 10 lat nie mogli się

  Przez 10 lat nie mogli się dogadać???? 

  Jednostka z Warlubia to pełen profesjonalizm o czym mogłam się przekonać. 

  Widać rozsądek w działaniu Wojta- po co 2 jednostki na raz mają opuszczać teren gminy?

  A co gdyby w tym czasie ktoś potrzebował pomocy???

  Moim zdaniem Wójt ceni OSP z Komorska tak samo jak jednostkę z Warlubia. 

  • Mik

   15 lipca 2020 19:51

   Żenujące. 

   Żenujące. 

   • Anonim

    15 lipca 2020 21:48

    Każdy ma prawo do swojego

    Każdy ma prawo do swojego zdania, szacunek do człowieka – to pojęcie chyba nie jest Ci obce w teorii? 

 29. Dżejsika

  15 lipca 2020 19:42

  Mam propozycje, jedni i

  Mam propozycje, jedni i drudzy, sikawki na stół a my drogie koleżanki oceniny którzy mają dłuższe węże i którzy będą gasić nasze pożary 🙂 Kto za? 

 30. Anonim

  15 lipca 2020 20:18

  Z wyjazdami to prawda, zawsze

  Z wyjazdami to prawda, zawsze Wielki Komorsk spieszy do pomocy jak  coś się dzieje szacunku chłopaki, z resztą widać jak Pan Michalak dba o Wielki Komorsk a jak o Warlubie? sami sobie niech co niektórzy odpowiedzą na to pytanie 

 31. Anonim

  15 lipca 2020 21:53

  Znowu jatrzenie i podział

  Znowu jatrzenie i podział ludzi.Komu znowu na tym zależy? 

  Bo się komuś coś wydaje i prawdopodobnie ktoś coś pomyślał i zrobił. 

  Gówno burza nic nie warta

  OSP jest ludziom potrzebna  i niech pozostanie tak jak jest. 0

 32. Tako

  16 lipca 2020 00:17

  Gdzie jest C B A putam

  Gdzie jest C B A putam kolejny raz i nie chodzi mi o ten artykuł tylko o tego aferzystę?????!

 33. Pankeacy

  16 lipca 2020 00:26

  Nie lubię komendanta bo

  Nie lubię komendanta bo skubie dafa swojego zaparkowanego przy ulicy skubie z wachy oczywiście u Zbyszka jak jeździł tez to robił i chciał lacza w to w robić pajac jeden

  • Lajla

   16 lipca 2020 06:09

   A co wisniak lepszy? Jak

   A co wisniak lepszy? Jak ludzi opierd**a na kase i poza umową pobiera 20 zł za włączenie klimy na sali? Idiota… 

   • Zbigniew Wiśniewski

    16 lipca 2020 09:15

    Dzień dobry,

    Dzień dobry,

    Proszę nie oczerniać mojego nazwiska, taka sytuacja nigdy nie miała miejsca, a jakakolwiek osoba, która rzekomo przekazała mi pieniądze za klimatyzację, niech się przedstawi z imienia i nazwiska. NIGDY nie pobierałem od NIKOGO żadnych dodatkowych opłat.

    • Pankracy

     16 lipca 2020 10:58

     Wy się od Zbyszka

     Wy się od Zbyszka odkolegujcie towarzyszko bo ci się nie dobrze zrobi oskarżasz to podaj fakty a nie pierdzielisz kocopoly

 34. Pankracy

  16 lipca 2020 00:31

  Komendalt myśli że to jego

  Komendalt myśli że to jego prywatna straż i tak się zachowuje a kradnie bo sam widziałem jak spuszczal z dafa w nocy a do ksrg zapomnij Adaś Warlubie jak i nowe nie dopuści nikogo innego do koryta rychlawa czy m komorsk w podartych obrzepolonych mundurach chodzi a nowe? Elita co chwilę nowe auta i mundury i sprzęt 

 35. Pankeacy

  16 lipca 2020 00:40

  A co do konfliktu nie lubię i

  A co do konfliktu nie lubię i Adama i wujta ale adaś coś musiał pyskować coś typu no to zobaczymy bo adaś tak umie no i zobaczył haha a do ksrg? Zapomnij nie z toba

  • Pani od jez.polskiego

   16 lipca 2020 18:10

   Jak piszesz wójta, no jak? 

   Jak piszesz wójta, no jak? 

   • Pankracy

    16 lipca 2020 19:49

    Naucz mnie no naucz ale

    Naucz mnie no naucz ale najpierw klaps na tylek hahaha

 36. hola

  16 lipca 2020 06:00

  Na moje to ten wójt ,to jakiś

  Na moje to ten wójt ,to jakiś pijak i przekręt. Co chwilę z tym burakiem sa jakieś problemy. Myślę że niedługo zostanie jednak skazany a w gminie będzie Nowy a Przedewszystkim uczciwy wójt. Przykład w powiecie bierzcie z Jezewa tam ponoć mają wybitnego wójta.

  • Covboy

   16 lipca 2020 06:08

   Święta prawda.tez śledzę

   Święta prawda.tez śledzę poczynania i batalie sądowe tego przekręta,w gminie mamy go już DOŚĆ!

  • Anonim

   16 lipca 2020 07:55

   Do Wojta Jezewa nic nie mam,

   Do Wojta Jezewa nic nie mam, ale Ty za robotę się weź bo na akumulatory nie zgonisz jak Cię za lenistwo zwolni, też będzie niedobry i zły 0

   • Jar

    16 lipca 2020 11:47

    Ależ ty głupi jesteś

    Ależ ty głupi jesteś

    • Kacha

     16 lipca 2020 15:30

     Komentarz na Twoim poziomie,

     Komentarz na Twoim poziomie, może, już niech każdy swojej gminy pilnuje

 37. Zbigniew Wiśniewski

  16 lipca 2020 09:21

  Wraz z kolegą nie byliśmy

  Wraz z kolegą nie byliśmy członkami żadnej komisji, przyjechaliśmy jedynie odebrać akumulatory. Gazecie proponuję, aby potwierdzała fakty nie tylko u jednej strony, nikt do mnie nie dzwonił, prosząc o komentarz.

  PS. RODO Was nie obowiązuje? Nie jestem osobą publiczną. 

  • Redakcja

   16 lipca 2020 10:16

   To bardzo ciekawe

   To bardzo ciekawe stwierdzenie, że nie był pan członkiem żadnej komisji. Jesteśmy w posiadaniu dokumentu, z którego wynika coś zupełnie innego. Widnieje tam pana podpis jako uczestnika diagnozy stanu akumulatorów. 

   • Zbigniew Wiśniewski

    16 lipca 2020 11:06

    Podpisałem raport, członkiem

    Podpisałem raport, członkiem komisji nie byłem.

    Pozdrawiam, na kolejne komentarze odpowiadać nie będę. 

    • Zdziwiony

     16 lipca 2020 15:36

     Zaraz, podpisałeś raport o

     Zaraz, podpisałeś raport o czymś w czym nie uczestniczyłeś? Skad w ogóle wiedziałeś, ze te akumulatory były niesprawne, skoro nie byłeś jak twierdzisz członkiem komisji? Bo tak ci wójt kochany powiedział. Chłopie pogrążasz się coraz bardziej. To już sprawa dla prokuratury. Poświadczasz swoim podpisem stan czegoś w czego badaniu nie brałeś udziału poza wójtem i człowiekiem z ZUK. Oni są ekspertami od akumulatorów? Jakby ci podsunęli podpis, że komuś się spalił dom i potrzebny jest twój podpis, żeby dostać odszkodowanie, też byś podpisał nie sprawdzając czy ten dom naprawdę się spalił/ A może chodziło by o wyłudzenie. Lepiej nic już nie pisz bo naprawdę pogrążasz się i prokurator będzie miał cię jak na patelni 🙂

  • Wieśniak

   16 lipca 2020 10:35

   I co klamczuszku  czekamy na

   I co klamczuszku  czekamy na komentarz. 

   • Pankracy

    16 lipca 2020 11:02

    Bo tak się robi w straży ze

    Bo tak się robi w straży ze sprawdza się i podpisuje protokół że jest sprawdzone tak jak w wojsku człowiek że wsi wyjdzie ale Wieś z człowieka nigdy

 38. Ktos

  16 lipca 2020 11:53

  W komorsku to gołębie do góry

  W komorsku to gołębie do góry nogami latają żebym im obrączek nie zajebali 

 39. Trzeci oficer

  16 lipca 2020 16:34

  Ta sprawa śmierdzi coraz

  Ta sprawa śmierdzi coraz bardziej. Szok co tam się dzieje. Facet podpisuje papiery ale twierdzi że nie ma z tym nic wspólnego. 

 40. Strażak Sam.Jedyny.

  16 lipca 2020 18:07

  Mam nadzieję, że  wniosek do

  Mam nadzieję, że  wniosek do prokuratury został  złożony na tych trzech maniaków .

 41. Ryszard

  16 lipca 2020 18:19

  W gminie Warlubie cenieni są

  W gminie Warlubie cenieni są ludzie którzy podpisują papiery i nie pytaj co to.

 42. Najwyższy

  16 lipca 2020 18:37

  Matko boska, co w tej waszej

  Matko boska, co w tej waszej gminie się wyrabia…, ta sprawa i inne, same afery i przepychanki, brak słów po prostu. 

 43. Anna

  16 lipca 2020 20:25

  Uważam, ze skoro Pan

  Uważam, ze skoro Pan Wisniewski podpisał dokument na którym widnieje sprawozdanie komisji a sam w owej nie uczestbiczyl to kolejny ,, rozkaz ” wójta . jest to sprawa do wyjaśnienia w prokuraturze , takie rzeczy to paragraf . Panie Wisniewski nie wstyd panu ? Jak tak można ? Gdzie jakieś moralne zachowania ? Cel odsunąć Komorsk .. każdym sposobem . Brzydko i tu znów wojt w białych rękawiczkach robi swoje rekoma przydupasow . 

 44. Krsg?

  16 lipca 2020 21:28

  Wy chociaż do południa

  Wy chociaż do południa jesteście dyspozycyjni w razie czego na wyjazd alarmowy w obsadzie 6 osób? Nie chodzi o weekendy 

 45. Zasda

  16 lipca 2020 21:48

  A Ksrg to co lepsze ?

  A Ksrg to co lepsze ? 
  jednostki Ksrg wyjeżdżają dwie osoby znam takie 

 46. Anonim

  17 lipca 2020 06:31

  Żony tych panów znalazły

  Żony tych panów znalazły pracę z gminnego budżetu więc  chłopcy  podpisują  wszystko jak leci.Jeden nawet podpisał protokół remont wiaduktu.

 47. Krystyna

  17 lipca 2020 21:21

  Co wy ludzie chcecie od Wójta

  Co wy ludzie chcecie od Wójta na wszystkim się zna dobry gospodarz.,dba o gminę, drogi buduję halę Dni Warlubia organizował. Z niejednym z Was kielicha strzelił i piątkę przybił.Zaesze elegancki i kulturalny. A kogo byście chcieli… wam to już nikt nie dogodzi. Będziecie za jakiś czas żałować. Opamiętajcie się. 

  • 666

   17 lipca 2020 21:36

   Każdy człowiek ma dwa oblicza

   Każdy człowiek ma dwa oblicza, wójt też.

  • Fachura

   17 lipca 2020 21:42

   Szczególnie się  zna na

   Szczególnie się  zna na wysypiskach śmieci, budowach Parków  Przemysłowych, remontach wiaduktów, remontach  smietnikow  ,akmulatorach bezobsługowych z elektrolitem.

   • Krystyna

    17 lipca 2020 22:28

    Jak szybko zapominacie wielu

    Jak szybko zapominacie wielu ludziom pomógł o rodzinę dba a że czasem zbłądzi. Żonka miła i sympatyczna ogromem serdeczności może obdzielić wszystkich dookoła. Spójrzec trzeba obiektywnie.. Dajcie spokój. Są jednak uczciwi ludzie z jego otoczenia  co go popierają i będą popierać. 

 48. Strażak

  6 grudnia 2020 22:25

  Prawda jest taka, że Wlk.

  Prawda jest taka, że Wlk. Komorsk nie wyjeżdża na akcje twierdząc że będą robili to gdy będą w KSRG. Szkoda tylko, że z jednym wozem, niczego nie zwołują, a drugi wóz akurat potrzebny im jak świni siodło. Uważacie ze OSP Warlubie (które wyjeżdża na każdą akcje, w składzie zawsze na czas i przygotowani) było szczególnie traktowane przez poprzedniego wójta, sami będąc traktowani lepiej przez aktualną wójt pełniąca tę funkcję tymaczasowo. Czyż to nie jednostce, która wyjeżdża na akcje, niesie pomoc jak nikt inny należą się owacje? Być w straży a robić coś dla innych to co innego. Zapisać może się każdy, pracować już nie. Zgłaszając się do OSP, chyba ma się z tyłu głowy, że to nie tylko walne zebrania i inne z tego tytułu korzyści? Mając wymagająca czasowo pracę, może lepiej nie robić z siebie bohatera? Oczywiście nie uwzględniam, tu wszystkich strażaków z Komorska, bo większość tych których znam to naprawdę odpowiedzialni ludzie. Dlatego jednostka zamiast wykłócać się o nie widomo co powinna robić wszystko aby ich nie stracić. Gdy wstępowałem do straży wiedziałem o każdej konsekwencji która niosla za sobą ta decyzja. Mam nadzieję, że konflikt zostanie zażegnany i nie powodowany przez osoby na urzędniczych stanowiskach, którym jak widać tylko na tym zależy. Nam strażakom powinno przyświecać chęć niesienia pomocy. 

  • Gość

   10 grudnia 2020 16:32

   W Wielkim Komorsku mają za

   W Wielkim Komorsku mają za małoludzi którzy są dyspozycyjni i tam jak następne pokolenie zostanie to stare odejdzie to też będzie normalniej. Mam namyśli pana Adama.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama