Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

To nie żart. Aż trudno uwierzyć, że tak może wyglądać droga wojewódzka

- Jeśli ktoś oczekuje od drogi wojewódzkiej przynajmniej znośnego standardu, powinien wybrać się na odcinek między Piłą-Młyn a Jeżewem – mówi nasz Czytelnik.

Udostępnij
droga-wojewodzywa-272x

REKLAMA

O fatalnym stanie odcinka drogi wojewódzkiej nr 272 między miejscowościami Piła-Młyn a Jeżewem pisaliśmy w ubiegłym roku. Temat odżył po naszym dzisiejszym artykule o planowanych remontach dróg wojewódzkich w powiecie świeckim (patrz tekst poniżej).

Reklama
Reklama

Jak informowaliśmy, jedną z dróg, która ma doczekać się modernizacji jest trasa nr 272, ale tylko na nieco ponad 7-kilometrowym odcinku między Dolną Grupą (gmina Dragacz) a Piłą-Młyn (gmina Jeżewo).
REKLAMA

- A co z odcinkiem od wsi Piła-Młyn w kierunku Jeżewa? Ta droga to koszmar. Część to zwykła gruntówka, która nawet nie widziała asfaltu. Jeżdżenie tamtędy po zimowych roztopach czy opadach deszczu przypomina rajd terenowy. Aż trudno uwierzyć, że to droga wojewódzka! – irytują się po przeczytaniu czwartkowego artykułu okoliczni mieszkańcy i kierowcy z innych miejscowości korzystający z tego odcinka.

Reklama
Reklama

Przebieg drogi wojewódzkiej nr 272 i jej feralny odcinek (czerwona strzałka na mapce poniżej)

REKLAMA

Reklama
Reklama

Jak przekonuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, w miarę możliwości gruntowy, 2-kilometrowy odcinek trasy nr 272 jest co jakiś czas równany. Mieszkańcom jednak zależy, aby w końcu pojawił się tam asfalt, bo doraźne "łatanie" niewiele daje.

- W tej chwili naszym priorytetem jest odcinek między Dolną Grupą a Piłą-Młyn, bo korzystają z niego mieszkańcy wielu okolicznych miejscowości. Tymczasem na leśnym, gruntowym odcinku, o którym mowa, ruch jest stosunkowo niewielki – mówi Michał Sitarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

Reklama
Reklama

W ocenie ZDW, jeździ tamtędy 200-300 pojazdów dziennie.
REKLAMA

- Mamy ograniczony budżet. Być może w przyszłości uda się pozyskać zewnętrzne środki na modernizację tego odcinka, ale w pierwszej kolejności kierowane są one na drogi o największym natężeniu ruchu – argumentuje Michał Sitarek.

Reklama
Reklama

Zarząd Dróg Wojewódzkich na razie nie podaje żadnych przybliżonych terminów, kiedy mieszkańcy mogliby spodziewać się poprawienia stanu nawierzchni.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

 Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij

Komentarze (32)

 1. hm

  27 stycznia 2022 20:00

  A gdzie komentarz Pogody,

  A gdzie komentarz Pogody, naszego przedstawiciela w sejmiku???

  • Jah

   27 stycznia 2022 20:41

   Radny Pogoda poróżnił się z

   Radny Pogoda poróżnił się z Marszałkiem i już go nie popiera,  stąd brak finansowania

   • gb

    28 stycznia 2022 14:42

    a tego nie wiedzialem;)))

    a tego nie wiedzialem;)))

  • ZXQV

   28 stycznia 2022 06:43

   Geniuszu, a co sejmik ma

   Geniuszu, a co sejmik ma wspólnego z budową deróg budowy dróg? Może zapytałbyś o opinię pisiego przedstawiciela w sejmiku reprezentującego pow. świecki, tow. Jacka Chmarzyńskiego? Którego aktywnościi, zresztą i tak nie widać w polityce naszego powiatu. Hmmm.

   • hej

    28 stycznia 2022 14:42

    Zgodnie z prawem Sejmik

    Zgodnie z prawem Sejmik wojewodztwa jest odpowiedzialny za te drige bo do nich ona nalezy.

    Oczywiscie drugi radny tez moze cos na ten temat powiedziec ale to Pogoda jest w komisji infrastruktury i to on ma wplyw na polityke w zakresie budowy i remontu drog wojewodzkich.

  • Ja wiem

   28 stycznia 2022 15:40

   W DUPIE ;;;ddd

   W DUPIE ;;;ddd

 2. Jeżewianin

  27 stycznia 2022 20:05

  Po pierwsze gdyby droga była

  Po pierwsze gdyby droga była zrobiona to z pewnością by o wiele więcej osób tamtędy jeździło…. Logiczne jest ze kierowcy omijają ta trasę z obawy o uszkodzenie swojego pojazdu…. A trasa Dolna Grupa-Piła Mlyn posiada asfalt więc nie zrozumiały jest remont tego odcinka… Panie Sitarek ruszy się Pan zza biurka i wybierze się na trasę Dolna Grupa Jeżewo, może wtedy zrozumie Pan istniejący problem.. I to taki wyczyn i koszt zrobić 2km drogi??? Życzę większej wyobraźni panom z Zarządu Dróg Wojewódzkich

 3. Xxx

  27 stycznia 2022 20:05

  Śmiech…. A na co mają

  Śmiech…. A na co mają pieniądze . Ta droga od lat tak wygląda tragicznie . Nie idzie normalnie tą trasa przejechać a jeździ tam dosc sporo samochodow . Gdyby droga była normalna, dostosowana to by był jeszcze większy ruch .. Lecz niestety jak zwykle od lat  na nic podobno nie mają pieniędzy …. 

 4. Merc

  27 stycznia 2022 20:05

  A kto chce jeździć po takich

  A kto chce jeździć po takich wertepach i stale naprawiać samochody .Z Jezewa jeździć musimy przez Piecmorgi i Busnie albo przez Wiag i nadrabiać kilometry Niech się zastanowia i przyjadą zobaczyć jak tu wygląda .Zaprosimy tv niech pokażą jak dyrekcja w Bydgoszczy dba o drogę wojewódzką 

 5. Gość

  27 stycznia 2022 20:10

  Może Pan redaktor odpowiednio

  Może Pan redaktor odpowiednio nagłośni sprawę i ktoś się tym zajmie… Taka prośbą.. O tej drodze od lat się mówi… I będą teraz robić odcinek 7,2 km Dolna Grupa – Piła Mlyn gdzie jest asfalt a nie moga zrobić 2km odcinka Piła Mlyn-Jeżewo…. To jakaś paranoja!!!! 

 6. mar

  27 stycznia 2022 20:17

  Pieprzenie głupot …. jak

  Pieprzenie głupot …. jak może być duże natężenie ruchu po tak dziurawej drodze , gdyby był asfalt to gwarantuje że do Grudziądza , mieszkańcy z całej gminy Jeżewo i sąsiednich miejscowości jak Gródek , Drzycim podróżowali by tylko i wyłącznie tą trasą .

  • Najna

   27 stycznia 2022 23:18

   Zgadzam się w zupełności.

   Zgadzam się w zupełności. Jest różnica pomiędzy 17 kilometrów, a 30 jadąc naokoło. Z pewnością gdyby był tam asfalt ruch byłby o wiele większy.

 7. Nowianin

  27 stycznia 2022 20:27

  Sam kiedyś jechałem ta droga

  Sam kiedyś jechałem ta droga z Jezewa do Grudziądza. To aż wyzywałem że to ma być droga wojewódzka! Porażka na całej lini…. Jakoś z Osia do Warlubia też droga wojewódzka która prowadzi przez bory tucholskie jest względnie wyremontowana i poszerzona. Ale tu zapewne były kiedyś względy zakładów mięsnych z Osia i autostrady. A tu nie wielki odcinek i nie ma kasy. Ale fakt pan Pogoda siedzi w sejmiku to powinien cis zadziałać 

  • Do nowianina

   28 stycznia 2022 22:44

   Trasa Osie – Warlubie nie

   Trasa Osie – Warlubie nie jest już od kilku lat drogą wojewódzka a powiatową i wyremontowana za pieniądze powiatu. 

 8. mar

  27 stycznia 2022 20:33

  W telewizji na TVN Turbo

  W telewizji na TVN Turbo powinni nagłośnić chłopacy z ” Absurdów Drogowych ” tą wielką dziurawą wojewódzką 272 , przynajmniej Panowie z Bydgoszczy byli by sławni na całą POLSKĘ

 9. Zdzir

  27 stycznia 2022 20:37

  To jest zdjęcie drogi po

  To jest zdjęcie drogi po „wyrównaniu”. Dzisiaj to  dopiero jest  masakra.  A odcinek Grupa – Piła Młyn był kilka lat temu robiony. Czyli co? Ktoś znowu dał ciała i droga do remontu????? 

  • Prawy i sprawiedliwy

   28 stycznia 2022 07:44

   Nie ktoś, tylko firma KIC

   Nie ktoś, tylko firma KIC-TRANS z Drzycimia.

 10. Nostradamus

  27 stycznia 2022 20:47

  Moze jak kiedyś jakaś szycha

  Moze jak kiedyś jakaś szycha kupi w tej pięknej przyrodniczo okolicy działki postawi domek i nagle zachoruje czy wybuchnie pożar i co wtedy służby ratunkowe nie latają a przez taki stan drogi dojazd sie wydłuży i wtedy jak dojdzie do tragedii to może inwestycja ruszy

 11. Olo

  27 stycznia 2022 20:59

  Za robotę się wezta

  Za robotę się wezta

 12. Gość

  27 stycznia 2022 21:44

  może autor artykułu dotrze po

  może autor artykułu dotrze po co ma być remontowany odcinek, jaka ma być nośność nowej drogi i jakie będą jego koszty i zestawi z kosztami położenia brakującego asfaltu, może być ciekawie. Chętnie przejechałbym się to trasą do Grudządza, obcnie jest to ryzykowne 

 13. Mieszkaniec Buczka

  28 stycznia 2022 04:30

  zapraszamy na przejażdżkę do

  zapraszamy na przejażdżkę do miejscowości Buczek – Skrzynki. Tu to dopiero masakra!! To co na zdjęciu to słabe porównanie do naszej drogi! Same dziury na dziurze i do tego rowy od ciężarówek… 

  Skandal!!

  • KTO PYTAŁ

   28 stycznia 2022 15:38

   ROZKLAD JAZDY; – JAZDA Z

   ROZKLAD JAZDY; – JAZDA Z BUCZKAMI,,,,,,,,,,,,,,, ROWY TO NA DUPIE SOM HE HE DZIURA NA DZIURZE JAK W DOBRYM SERZE ALBO MOZGU,, tYch co ZAZONDZAJOM TYMI MILIONAMI. LUDZIE OTWURZCIE OCZY

 14. Jakoś to bedzie

  28 stycznia 2022 05:15

  Drogi wojewódzkie zawsze

  Drogi wojewódzkie zawsze obrazują stan województwa. Okręg bydgoski to zadupie ,zero rozrywki , żadnych porządnych atrakcji dla dzieci, żadnego porządnego aqua parku. To zadupie które każdy omija oprócz napływającej masy Ukraińców. Zabierać graty i uciekać na zachód ostatni gasi światło.

 15. Anonim

  28 stycznia 2022 08:12

  ZDW to taka ostoja dla

  ZDW to taka ostoja dla nieudaczników partyjnych

 16. Ancik

  28 stycznia 2022 09:01

  Za remont tej samej drogi w

  Za remont tej samej drogi w Laskowicach gdzie jest asfalt to ten kawałek drogi by też zrobili. Bydgoszcz czeka no kasę od innych i wtedy to zrobią

 17. Olga

  28 stycznia 2022 11:16

  To prawda, że droga między

  To prawda, że droga między Piłą Młyn a Grupą jest ok , czego już nie można powiedzieć o drodze w Grupie . Wąska, dziurawa, żeby się minąć trzeba zjechać na  bardzo dziurawe pobocze i jeszcze uważać na samowolnie wstawione słupki plastikowe tuż przy samym asfalcie przy budynku 5.Tam żeby się minąć  z innym autem jadąc w stronę Grudziądza musisz poczekać przed słupkami aż tamto auto przejedzie, bo pani samowolnie wstawiła je sobie w pasie drogowym a nikt z tym nic nie robi.

 18. Tobiasz

  28 stycznia 2022 11:22

  Droga z Jeżewa do Piły Młyn

  Droga z Jeżewa do Piły Młyn kiepska, ale ten dwukilometrowy odcinek na którym brakuje asfaltu to porażka. Nie ma kasy na 2 kilometry a robią 7 które jest ok. Pewnie ktoś wpływowy tam mieszka i z tąd te poprawki dobrego asfaltu a reszta niech się martwi, albo jeździ na około. 

 19. Swieciak

  28 stycznia 2022 14:08

  To jakby zdjęcie z osiedla

  To jakby zdjęcie z osiedla koło szpitala

 20. Csw

  28 stycznia 2022 14:39

  Właśnie dziś jechałam,makabra

  Właśnie dziś jechałam,makabra. Ograniczenie prędkości do 40 km na godz.. A jechać można maksymalnie 20km na godzinę ryzykując uszkodzenie zawieszenia samochodu.

 21. Loverowe

  29 stycznia 2022 12:41

  Nie naprawiać!!! fajna droga

  Nie naprawiać!!! fajna droga na prawdziwe MTB 

  • mar

   29 stycznia 2022 16:30

   Masz rację , fajny pomysł ,

   Masz rację , fajny pomysł , zrobić trzeba zawody w MTB o puchar prezesa Zarządu Dróg Wojewódzkich , tylko mam obawy co do wreczenia zwyciężcy tegoż pucharu , bo prezes z tym pucharem dla zwyciężcy tych zawodów , tą drogą do podium NIE DOTRZE .

 22. Świeciak

  29 stycznia 2022 17:06

  U nas też

  U nas też

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama