Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

To nie żart. Aż trudno uwierzyć, że tak może wyglądać droga wojewódzka

- Jeśli ktoś oczekuje od drogi wojewódzkiej przynajmniej znośnego standardu, powinien wybrać się na odcinek między Piłą-Młyn a Jeżewem – mówi nasz Czytelnik.

Udostępnij
droga-wojewodzywa-272x

REKLAMA

O fatalnym stanie odcinka drogi wojewódzkiej nr 272 między miejscowościami Piła-Młyn a Jeżewem pisaliśmy w ubiegłym roku. Temat odżył po naszym dzisiejszym artykule o planowanych remontach dróg wojewódzkich w powiecie świeckim (patrz tekst poniżej).

Reklama
Reklama

Jak informowaliśmy, jedną z dróg, która ma doczekać się modernizacji jest trasa nr 272, ale tylko na nieco ponad 7-kilometrowym odcinku między Dolną Grupą (gmina Dragacz) a Piłą-Młyn (gmina Jeżewo).
REKLAMA

- A co z odcinkiem od wsi Piła-Młyn w kierunku Jeżewa? Ta droga to koszmar. Część to zwykła gruntówka, która nawet nie widziała asfaltu. Jeżdżenie tamtędy po zimowych roztopach czy opadach deszczu przypomina rajd terenowy. Aż trudno uwierzyć, że to droga wojewódzka! – irytują się po przeczytaniu czwartkowego artykułu okoliczni mieszkańcy i kierowcy z innych miejscowości korzystający z tego odcinka.

Reklama
Reklama

Przebieg drogi wojewódzkiej nr 272 i jej feralny odcinek (czerwona strzałka na mapce poniżej)

REKLAMA

Reklama
Reklama

Jak przekonuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, w miarę możliwości gruntowy, 2-kilometrowy odcinek trasy nr 272 jest co jakiś czas równany. Mieszkańcom jednak zależy, aby w końcu pojawił się tam asfalt, bo doraźne "łatanie" niewiele daje.

- W tej chwili naszym priorytetem jest odcinek między Dolną Grupą a Piłą-Młyn, bo korzystają z niego mieszkańcy wielu okolicznych miejscowości. Tymczasem na leśnym, gruntowym odcinku, o którym mowa, ruch jest stosunkowo niewielki – mówi Michał Sitarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

Reklama
Reklama

W ocenie ZDW, jeździ tamtędy 200-300 pojazdów dziennie.
REKLAMA

- Mamy ograniczony budżet. Być może w przyszłości uda się pozyskać zewnętrzne środki na modernizację tego odcinka, ale w pierwszej kolejności kierowane są one na drogi o największym natężeniu ruchu – argumentuje Michał Sitarek.

Reklama
Reklama

Zarząd Dróg Wojewódzkich na razie nie podaje żadnych przybliżonych terminów, kiedy mieszkańcy mogliby spodziewać się poprawienia stanu nawierzchni.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

 Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

A gdzie komentarz Pogody,

A gdzie komentarz Pogody, naszego przedstawiciela w sejmiku???

Po pierwsze gdyby droga była

Po pierwsze gdyby droga była zrobiona to z pewnością by o wiele więcej osób tamtędy jeździło…. Logiczne jest ze kierowcy omijają ta trasę z obawy o uszkodzenie swojego pojazdu…. A trasa Dolna Grupa-Piła Mlyn posiada asfalt więc nie zrozumiały jest remont tego odcinka… Panie Sitarek ruszy się Pan zza biurka i wybierze się na trasę Dolna Grupa Jeżewo, może wtedy zrozumie Pan istniejący problem.. I to taki wyczyn i koszt zrobić 2km drogi??? Życzę większej wyobraźni panom z Zarządu Dróg Wojewódzkich

Śmiech…. A na co mają

Śmiech…. A na co mają pieniądze . Ta droga od lat tak wygląda tragicznie . Nie idzie normalnie tą trasa przejechać a jeździ tam dosc sporo samochodow . Gdyby droga była normalna, dostosowana to by był jeszcze większy ruch .. Lecz niestety jak zwykle od lat  na nic podobno nie mają pieniędzy …. 

Reklama

A kto chce jeździć po takich

A kto chce jeździć po takich wertepach i stale naprawiać samochody .Z Jezewa jeździć musimy przez Piecmorgi i Busnie albo przez Wiag i nadrabiać kilometry Niech się zastanowia i przyjadą zobaczyć jak tu wygląda .Zaprosimy tv niech pokażą jak dyrekcja w Bydgoszczy dba o drogę wojewódzką 

Może Pan redaktor odpowiednio

Może Pan redaktor odpowiednio nagłośni sprawę i ktoś się tym zajmie… Taka prośbą.. O tej drodze od lat się mówi… I będą teraz robić odcinek 7,2 km Dolna Grupa – Piła Mlyn gdzie jest asfalt a nie moga zrobić 2km odcinka Piła Mlyn-Jeżewo…. To jakaś paranoja!!!! 

Pieprzenie głupot …. jak

Pieprzenie głupot …. jak może być duże natężenie ruchu po tak dziurawej drodze , gdyby był asfalt to gwarantuje że do Grudziądza , mieszkańcy z całej gminy Jeżewo i sąsiednich miejscowości jak Gródek , Drzycim podróżowali by tylko i wyłącznie tą trasą .

Reklama

Sam kiedyś jechałem ta droga

Sam kiedyś jechałem ta droga z Jezewa do Grudziądza. To aż wyzywałem że to ma być droga wojewódzka! Porażka na całej lini…. Jakoś z Osia do Warlubia też droga wojewódzka która prowadzi przez bory tucholskie jest względnie wyremontowana i poszerzona. Ale tu zapewne były kiedyś względy zakładów mięsnych z Osia i autostrady. A tu nie wielki odcinek i nie ma kasy. Ale fakt pan Pogoda siedzi w sejmiku to powinien cis zadziałać 

W telewizji na TVN Turbo

W telewizji na TVN Turbo powinni nagłośnić chłopacy z ” Absurdów Drogowych ” tą wielką dziurawą wojewódzką 272 , przynajmniej Panowie z Bydgoszczy byli by sławni na całą POLSKĘ

To jest zdjęcie drogi po

To jest zdjęcie drogi po „wyrównaniu”. Dzisiaj to  dopiero jest  masakra.  A odcinek Grupa – Piła Młyn był kilka lat temu robiony. Czyli co? Ktoś znowu dał ciała i droga do remontu????? 

Reklama

Moze jak kiedyś jakaś szycha

Moze jak kiedyś jakaś szycha kupi w tej pięknej przyrodniczo okolicy działki postawi domek i nagle zachoruje czy wybuchnie pożar i co wtedy służby ratunkowe nie latają a przez taki stan drogi dojazd sie wydłuży i wtedy jak dojdzie do tragedii to może inwestycja ruszy

Za robotę się wezta

Za robotę się wezta

może autor artykułu dotrze po

może autor artykułu dotrze po co ma być remontowany odcinek, jaka ma być nośność nowej drogi i jakie będą jego koszty i zestawi z kosztami położenia brakującego asfaltu, może być ciekawie. Chętnie przejechałbym się to trasą do Grudządza, obcnie jest to ryzykowne 

Reklama

zapraszamy na przejażdżkę do

zapraszamy na przejażdżkę do miejscowości Buczek – Skrzynki. Tu to dopiero masakra!! To co na zdjęciu to słabe porównanie do naszej drogi! Same dziury na dziurze i do tego rowy od ciężarówek… 

Skandal!!

Drogi wojewódzkie zawsze

Drogi wojewódzkie zawsze obrazują stan województwa. Okręg bydgoski to zadupie ,zero rozrywki , żadnych porządnych atrakcji dla dzieci, żadnego porządnego aqua parku. To zadupie które każdy omija oprócz napływającej masy Ukraińców. Zabierać graty i uciekać na zachód ostatni gasi światło.

ZDW to taka ostoja dla

ZDW to taka ostoja dla nieudaczników partyjnych

Za remont tej samej drogi w

Za remont tej samej drogi w Laskowicach gdzie jest asfalt to ten kawałek drogi by też zrobili. Bydgoszcz czeka no kasę od innych i wtedy to zrobią

To prawda, że droga między

To prawda, że droga między Piłą Młyn a Grupą jest ok , czego już nie można powiedzieć o drodze w Grupie . Wąska, dziurawa, żeby się minąć trzeba zjechać na  bardzo dziurawe pobocze i jeszcze uważać na samowolnie wstawione słupki plastikowe tuż przy samym asfalcie przy budynku 5.Tam żeby się minąć  z innym autem jadąc w stronę Grudziądza musisz poczekać przed słupkami aż tamto auto przejedzie, bo pani samowolnie wstawiła je sobie w pasie drogowym a nikt z tym nic nie robi.

Droga z Jeżewa do Piły Młyn

Droga z Jeżewa do Piły Młyn kiepska, ale ten dwukilometrowy odcinek na którym brakuje asfaltu to porażka. Nie ma kasy na 2 kilometry a robią 7 które jest ok. Pewnie ktoś wpływowy tam mieszka i z tąd te poprawki dobrego asfaltu a reszta niech się martwi, albo jeździ na około. 

To jakby zdjęcie z osiedla

To jakby zdjęcie z osiedla koło szpitala

Właśnie dziś jechałam,makabra

Właśnie dziś jechałam,makabra. Ograniczenie prędkości do 40 km na godz.. A jechać można maksymalnie 20km na godzinę ryzykując uszkodzenie zawieszenia samochodu.

Nie naprawiać!!! fajna droga

Nie naprawiać!!! fajna droga na prawdziwe MTB 

U nas też

U nas też

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Dziś rano doszło do wypadku na drodze powiatowej w Ostrowitem koło Lniana. Jadący bmw uderzył z dużą prędkością w drzewo. Kierowcę zabrano do szpitala.

Extra Nowe

Siedem zastępów straży gasiło w nocy i rano pożar garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Wiadomości

Niedawno informowaliśmy o niepewnym terminie otwarcia wiaduktu w Terespolu. Dziś od rana dzwonili do nas kierowcy zirytowani korkami na remontowanej drodze powiatowej. Zarząd Dróg...

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Styl życia

Po 13 dniach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski gmina Świekatowo zajmuje trzecią pozycję. Promotorzy akcji liczą na udział kolejnych cyklistów. Wystarczy pobrać odpowiednią...

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo