Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Nie zawieziesz wszystkiego w każdej ilości. Zmieniły się zasady odbioru niektórych odpadów w Sulnówku

Wprowadzono limity na niektóre odpady dostarczane przez mieszkańców gminy Świecie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sulnówku. Dotyczą one gruzu i opon. 

Udostępnij
pszok-nowe-zasady

REKLAMA

Uchwała Rady Miejskiej w Świeciu, regulująca pracę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, wprowadza niewielką zmianę odnośnie rocznego limitu przyjęcia odpadów z danej nieruchomości. W przypadku gruzu i elementów rozbiórkowych jest to 1 tona, a zużytych opon 8 sztuk.

Reklama
Reklama

To oznacza, że w przypadku tego asortymentu pracownicy Eko-Wisły będą ważyć odpady lub w przypadku opon, liczyć je i odnotowywać te dane.

- W przypadku typowego remontu mieszkania trudno jest zgromadzić więcej niż tonę odpadów – argumentuje Aleksandra Arczyńska-Lisek, kierownik Referatu Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Tak więc większość osób nawet nie zauważy tego ograniczenia. To samo dotyczy opon, których nikt przecież nie zmienia co sezon na nowe. Nawet w przypadku dwóch samochodów w rodzinie, nie stanowi to większego problemu.
REKLAMA 

Czemu zatem mają służyć te limity? Z opłatami będą musiały się liczyć mniejsze firmy prowadzące działalność remontowo-budowlaną, które do tej pory pozbywały się odpadów unikając opłat. Teraz będą musiały je ponosić zgodnie z obowiązującą tabelą. Podobnie rzecz ma się w przypadku opon.

Reklama
Reklama

Pewnym novum jest także odbiór tzw. gabarytów, którymi zwykle są stare meble i sprzęt gospodarstwa domowego. Można je dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem przedsiębiorstwa transportującego odpady pod warunkiem wcześniejszego powiadomienia o tym prowadzącego PSZOK.
REKLAMA

Mieszkaniec może dokonać powiadomienia telefonicznego pod numerem tel. 52 33 01 980, na adres mailowy biuro@ekowisla.pl albo osobiście w biurze obsługi klienta spółki w Sulnówku.

Reklama
Reklama

Należy również  pamiętać o tym, że pracownik Eko-Wisły ma prawo zażądać od dostawcy odpadów do PSZOK dokumentu potwierdzającego wnoszenie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy Świecie. W przypadku wspomnianych wcześniej odpadów limitowanych pracownik zażąda dodatkowo podania imienia i nazwiska oraz danych adresowych.
REKLAMA

- Potwierdzeniem zapłaty może być wydruk z banku, zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej lub dokument, który może uzyskać w kasie Urzędu Miejskiego w Świeciu – wyjaśnia Aleksandra Arczyńska-Lisek.

Reklama
Reklama

Punkt na składowisku w Sulnówku przyjmuje odpady od mieszkańców gminy Świecie w każdy wtorek w godz. 7.30-17.00 i w soboty w godz. 7.30-12.00.

redakcja@extraswiecie.pl

źródło: swiecie.eu
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (18)

  1. Mieszkaniec

    5 listopada 2021 10:34

    Pismaki nie macie o czym

    Pismaki nie macie o czym pisać? Wywoziłem gruz w czerwcu i już wtedy to obowiązywało. 

  2. Anonim

    5 listopada 2021 11:38

    No widzisz jakis ty

    No widzisz jakis ty rozgarniety. A ja o tym nie wiedziałem. Nie co miesiąc ktoś wywozi gruz. A ja własnie będę wywoził i warto to wiedzieć.

  3. Mieszkaniec

    5 listopada 2021 11:41

    I dlatego wszystkie meble i

    I dlatego wszystkie meble i gabaryty lądują pod śmietnikami na osiedlach świecia. Zamiast ułatwić wywożenie to utrudniają. Się nie zdziwię jak niedługo znowu do lasów ludzie zaczną wywozić.

    • Podpis

      5 listopada 2021 15:14

      Konkretnie o jakie

      Konkretnie o jakie utrudnienie ci chodzi ? Meble i gabaryty pod śmietnikami ? To przez opony ?

    • Podpis

      5 listopada 2021 15:15

      Konkretnie o jakie

      Konkretnie o jakie utrudnienie ci chodzi ? Meble i gabaryty pod śmietnikami ? To przez opony ?

  4. mirka

    5 listopada 2021 11:56

    To teraz opony bedą leżeć w

    To teraz opony bedą leżeć w przydrożnych rowach, krzakach, lasach. Gratulacje dla pomysłu!

    • Podpis

      5 listopada 2021 15:27

      A może stare opony zostawić w

      A może stare opony zostawić w zakładzie wulkanizacyjnym ?  Niech wulkanizator się tym martwi. Ja tak robię u fryzjera z moimi skoszonymi włosami.

      • gość

        5 listopada 2021 20:22

        Kto Ci zostawi opony u

        Kto Ci zostawi opony u wulkanizatora , skoro oni kasują za utylizację 8 zł lub więcej od sztuki. 

  5. czytelniczka

    5 listopada 2021 12:01

    Przecież możesz oddać więcej

    Przecież możesz oddać więcej niż 8 tylko wtedy trzeba będzie trochę za to zapłacić. Czy to taki problem wydać kilka złotych?

    • Zarząd

      5 listopada 2021 13:44

      Podaj adres

      Podaj adres

  6. Stefan

    5 listopada 2021 12:25

    Teraz jak będę chciał

    Teraz jak będę chciał przywieźć szafę to muszę się umówić prędzej? No jaja sobie z ludzi robią

    • Podpis

      5 listopada 2021 15:18

      A gdzie wyczytałeś, że musisz

      A gdzie wyczytałeś, że musisz się umówić ? Szukam w tekście i nie widzę…

      • Gal

        6 listopada 2021 12:54

        Czytaj ze zrozumieniem to

        Czytaj ze zrozumieniem to znajdziesz. Jest wyraźnie napisane że przed przywiezieniem trzeba poinformować o tym pszok czyli jak by nie było zadzwonić do nich

  7. Podpis

    5 listopada 2021 14:41

    Z tymi śmieciami do lasu, to

    Z tymi śmieciami do lasu, to trzeba się spieszyć. Jak wytną lasy, to co zrobimy ? Jak żyć ?

  8. Anonim

    5 listopada 2021 16:55

    Nie dość że płaci się peda.

    Nie dość że płaci się peda..om 13,50 za osobe na miesiąc to jeszcze oni większość sprzedają do firm jako tworzywo np HDPE do firmy za Bydgoszczą która produkuje rury pcv za 1,4zł za kg folia bezbarwna 1,2zł kolor 1zł to jeszcze wymagają od ludzi??? Szkło do Szczecina za 0,2zł za kg no kur..a jakie typy ile oni siana zarabiają na tym na czysto

    • Jaro

      5 listopada 2021 17:32

      Chyba dawno nie płaciłeś, bo

      Chyba dawno nie płaciłeś, bo stawka jest od dawna 17.50 zł od osoby. A skoro to taki biznes, to dlaczego się tym nie zajmiesz ? Już wiem, łatwiej ponarzekać. Bez ryzyka.

  9. Świeciak

    5 listopada 2021 17:30

    Przy wale za mostem na Wdzie,

    Przy wale za mostem na Wdzie, znów będzie pełno mebli leżało.Smutne to że ludzie tak śmiecą.

    • Anonim

      6 listopada 2021 00:33

      co mają opony i gruz do mebli

      co mają opony i gruz do mebli… wy ludzie nawet nie czytacie ze zrozumieniem takich prostych artykułów, a co dopiero kiedy jest coś skoplikowanego.. nie dziwie się, że w tym kraju jest tylko PO i PIS, a dzieci ze nieszczoną psychiką na lewice, bo promują lgbt… luuuudzie