Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Niedługo pojedziemy wyremontowanym odcinkiem ul. 10 Lutego. To jednak nie koniec inwestycji

Oddanie do użytku odcinka między ul. Mickiewicza a skrzyżowaniem z ul. Gimnazjalną zakończy modernizację całej ul. 10 Lutego w Świeciu. Poprzednie fragmenty zostały zmodernizowane w ciągu ostatnich dziesięciu lat w ramach rewitalizacji starego miasta.

Udostępnij
10-lutego-1

-  Wykorzystamy tam mieszankę z żywicą epoksydową. Dzięki temu, że dobrze przepuszcza ona wodę, nie zostaną jej pozbawione korzenie drzew. Uchroni je to przed uschnięciem – wyjaśnia Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Będzie to nawierzchnia mineralno-żywiczna z grysu, piasku lub żwiru wymieszanych z żywicą epoksydową.

Zakończenie prac związanych z nową nawierzchnią na jezdni i układaniem kostki brukowej na części chodników, to kwestia najbliższych dni.

Nieco dłużej trzeba będzie poczekać na zastosowanie żywicy epoksydowej.

- Można ją stosować, jeśli temperatura w ciągu całej doby wynosi minimum 5 stopni powyżej zera. Tymczasem w nocy mamy jeszcze przymrozki. Musimy poczekać, aż się nieco bardziej ociepli – mówi Ryszard Sadowski.

Jak ustaliliśmy, nie będzie to jednak stanowiło przeszkody, aby kierowcy już wcześniej, w perspektywie najnliższych kilku dni, mogli korzystać z wyremontowanego odcinka ul. 10 Lutego. Wjazdu i wyjazdu nie będą utrudniały blokady.

Po zakończeniu modernizacji, zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu, z dwukierunkowego na jednokierunkowy - od ul. Mickiewicza do ul. Gimnazjalnej.

Jak argumentuje urząd miasta, ma to usprawnić ruch, bo przed remontem i tak część jezdni zajęta była przez stojące samochody, co utrudniało wymijanie się dwóch aut jadących z naprzeciwka.

Jak zwykle w takich przypadkach, opinie kierowców są podzielone, o czym pisali w komentarzach pod wcześniejszym artykułami na ten temat w Extra Świecie.

Od teraz na parkingu wzdłuż starego cmentarza kierowcy będą stawiać samochody ukośnie, w tzw. jodełkę. Dzięki temu zmieści się ich o kilka więcej niż dotychczas.

Przebudowa ulicy miała według początkowych założeń potrwać do połowy, najdalej do końca grudnia ubiegłego roku. Skąd ten trzymiesięczny poślizg?

- Był związany z wymianą sieci wodociągowej. Tak naprawdę dopiero po dotarciu do starej sieci, okazuje się, jaki będzie stopień komplikacji podczas prac, bo nie wiadomo, co tam zastaniemy. Niestety, w tym przypadku ta zasada potwierdziła się - zaznacza kierownik.

Inwestycję za 1,5 mln zł realizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Kozłowie.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
Źródło: Urząd Miejski w Świeciu
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (10)

 1. obatel

  17 marca 2022 10:23

  Jak zwykle pół roku poślizgu!

  Jak zwykle pół roku poślizgu!

 2. Youknow

  17 marca 2022 12:01

  A ten chodnik przy granicy z

  A ten chodnik przy granicy z cmentarzem to tak miał być? Bo wygląda to tak jakby ktoś pomylił rozmiar chodnika, z wolna przestrzenią na kamyczki, ciekawe jak spotkają się kobiety z wózkami na tej drodze 

 3. Eko

  17 marca 2022 12:07

  Co za bzdura że żywca

  Co za bzdura że żywca epoksydowa przepuszcza wode niech odrazu wstawia sztuczne albo wyleją beton ..Dzbany?

  • mj

   17 marca 2022 15:20

   Zanim skrytykujesz – sprawdź,

   Zanim skrytykujesz – sprawdź, poszukaj, poszerz wiedzę.

 4. .

  17 marca 2022 13:14

  wyjechać teraz z ulicy

  wyjechać teraz z ulicy klasztornej na Mickiewicza w godzinach szczytu trzeba naprawdę mieć cierpliwość, mam nadzieję że na tym się zakończy , chociaż niech już jeden odcinek klasztornej pozostanie dwukierunkowy , bo robi się pomału drugie  Chełmno

 5. Aaaaaaa

  17 marca 2022 13:15

  Myślę, ze lepiej żeby ruch

  Myślę, ze lepiej żeby ruch był jednokierunkowy w stronę Mickiewicza. Jak ruch się skupi na małym odcinku koło poradni, to może być kiepsko. Chyba, że fragment gimnazjalnej teraz będzie też jednokierunkowy. 

  • .

   17 marca 2022 20:58

   było by tak lepiej jednak

   było by tak lepiej jednak pewnie zrobią odwrotnie

 6. Jolanta

  17 marca 2022 15:27

  Kiedy w końcu będzie zadbana

  Kiedy w końcu będzie zadbana skarpa na Mickiewicza nogi można połamać na zrujnowanych schodach.wniosek był już parę lat temu.starsi ludzie muszą iść naokoło.duzo chodzi do starego szpitala na zabiegi.miasto zapomniało o tej części resztki połamanych drzew i wygląd ze wstyd na wizytówkę miasta.

  • Zarażony wszawicą łonową

   17 marca 2022 18:39

   NIGDY , ROZUMIESZ –  NIGDY !!

   NIGDY , ROZUMIESZ –  NIGDY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Tubylec

  17 marca 2022 19:27

  Ten odcinek Mickiewicza u

  Ten odcinek Mickiewicza u starych świeciaków nazywał się Aleje i zawsze był zadbany.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama