Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Niemal każdej nocy piją i demolują park przy ulicy Słowackiego

Wyrwane kosze na śmieci, potłuczone butelki, połamane ławki - niemal codziennie ekipa odpowiedzialna za utrzymanie parku koło ośrodka kultury u zbiegu ulic Słowackiego i Wojska Polskiego w Świeciu musi oglądać takie obrazki. Widok jest tym bardziej przykry, że miejsce to przeszło kosztowną rewitalizację.

Udostępnij
park-dewastacja

REKLAMA

Całkiem niedawno cieszyliśmy się z zakończenia prac przy rewitalizacji parku przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji znajdującego się między ulicami Słowackiego i Wojska Polskiego. Miał on stać się przyjaznym miejscem wypoczynku dzieci i młodzieży. I w dużej mierze to się udało. Powstał nowy plac zabaw dla najmłodszych z plenerowymi instrumentami. Dlatego tym trudniej zrozumieć to, co od pewnego czasu dzieje się tam niemal każdego wieczora.

- Przeraża nas liczba i skala zniszczeń - oburza się Jacek Kliczykowski, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Świeciu, spółki odpowiedzialnej za utrzymanie parku. - Regularnie demolowane są kosze na śmieci i ławki. Niedawno nawet ktoś rozerwał jeden z segmentów ogrodzenia kynoparku, czyli wybiegu dla psów. O tym co tam się dzieje, najlepiej świadczy liczba butelek po alkoholu, które znajdują nasi pracownicy.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Wiele z nich jest bezmyślnie tłuczonych.

- Mało kto zdaje sobie sprawę, jak trudno usunąć kawałki szkła rozrzuconego pośród kamyków, które znajdują się wokół ławek, nie mówiąc już o tych w trawie - podkreśla prezes. - W ten sposób ktoś stwarza realne zagrożenie dla innych osób, zwłaszcza dzieci.

Na szczęście, jeśli można tak powiedzieć, większość chuligańskich wybryków ma miejsce na ścieżce biegnącej przez park oraz w jej najbliższym sąsiedztwie. Póki co plac zabaw nie ucierpiał, ale kto wie, czy i on nie padnie ofiarą bezmyślnych, prostackich wygłupów.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Czy jest szansa na to, aby w tym miejscu zapanował porządek? Na pewno. Policja zapowiada, że baczniej przyjrzy się temu, co dzieje się wieczorem w parku.

- W ostatnim czasie nie mieliśmy żadnych informacji na temat dewastacji w tym miejscu - mówi asp. szt. Agnieszka Żokowska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Jeżeli jednak do nich dochodzi, przekażę sprawę kierownikowi ogniwa patrolowo-interwencyjnego, aby częściej pojawili się tam policjanci, zwłaszcza w godzinach wieczornych - zapowiada.

a.bartniak@extraswiecie.pl 
REKLAMA

Udostępnij
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ok, wieczorami na pewno też

Ok, wieczorami na pewno też tam się dużo dzieje, ale niewiele mniej się dzieje jak wracają dzieciaki ze wszystkich szkół i się rozsiadają. Śmieciarze niewychowani, mają kosze 5m od siebie i rzucają śmieci za siebie. Wszędzie szkło i śmieci.

Slucham??? To bydło które

Slucham??? To bydło które wraca ze szkoły!! Piją alkohol, bujają się na bujawkach!! Gdzie jest policja Gdzie jest straż miejska między 13 a 15 ???

Nie stać miasto na monitoring

Nie stać miasto na monitoring? 

Kiedyś chodziły patrole

Kiedyś chodziły patrole piesze Policji i Straży Miejskiej co się dzieje że ich nie ma musi sie coś stać dopiero ktoś coś zmieni?

Reklama

Wszędzie niszczą gnojki jedne

Wszędzie niszczą gnojki jedne .Przy parkowej tak samo śmietniki non stop w struchawie.Monitoring i karać jeszcze raz karac

A GDZIE JEST STRAŻ MIEJSKA !!

A GDZIE JEST STRAŻ MIEJSKA !!!!!!!!!!!!!!!po co kużwa ONI SĄ?  DO PIERDZENIA W STOŁKI!!!!!!!!!!!!!!

A widział może ktoś kiedyś

A widział może ktoś kiedyś straż miejska na rowerach,bo posiadają takowe.Drigie jak choler. Tylko jeździć nie ma komu

Proszę państwa naprawdę nie

Proszę państwa naprawdę nie wiecie, gdzie jest policja i straż miejska? Zajmują się covid 19 i czekają, aż kolejny raz wprowadzą zarządzenia dla wszystkich. Wtedy będą chodzić trojkami jak przez Westerplatte 

Reklama

Pytam sie gdzie jest straz

Pytam sie gdzie jest straz miejska????? Moze ktos wkoncu sie tym zainteresuje. Zyja z naszych podatkow!!!!!! Patrole piesze ktos widzial????? 

Toć  policja  i straż  nie

Toć  policja  i straż  nie pójdzie  do parku,autem  to by sobie podjechali ale chodzić  ha ha

Myślę że Straży Miejskiej i

Myślę że Straży Miejskiej i Policji te komentarze i tak nie wzruszą. Jak zwykle będą się tłumaczyć nadmiarem innych obowiązków. 

Jeśli młodzież ma nadmiar

Jeśli młodzież ma nadmiar siły to niech woźny da im szczyty i łopaty i się wokół szkoły wyżyja,  tyle że 15lat temu zdałoby to egzamin a dzisiaj przybiegna pokrzywdzone mamy na drugi dzien że ich dzieci wykorzystywane są jak w kamieniołomach. Ktoś te dzieci tak wychował bez poszanowania dla publicznych pieniędzy. 

Reklama

Przechodzę często przez park

Przechodzę często przez park i ani razu nie widziałam patrolu straży miejskiej czy policji. 

Nie ma tam żadnych patroli bo

Nie ma tam żadnych patroli bo nikt im nie powiedział co tam się dzieje. Skąd mieli wiedzieć?

Ostatnio pełno szemranych

Ostatnio pełno szemranych typow sie tam kręci, menele śpią na ławkach o 12 w środku tygodnia!

PORAŻKA!

Elo społeczniaki. Deski i do

Elo społeczniaki. Deski i do stolarza poginajcie. A nie gestapo wzywacie i o monitoring żebracie. Tfuu. Hańba Wam stare baby. Ogarnijcie się trochę. Ustawka jak w TVP. Widać, że te butelki sami pod zdjęcia układali. Nie pozdrawiam

a gdzie są do cholery kamery?

a gdzie są do cholery kamery???? Miasto stać na dużo innych inwestycji, a na monitoring nie? Śmiech na sali..  wtedy jak jest coś polamane itp to wielkie pretensje do policji i straży miejskiej, jakby w obowiązkach mieli pilnować jedno miejsce. Fakt co jakiś czas przydałby się patrol w parku ale to tak samo jak z utonieciem tego gościa na Mariankach, policja nie wie,  że zbiera się ekipa i jednemu strzeli do bani wskoczyć do wody… tutaj tez jie wiadomo czy ktoś wchodzi i wychodzi w nocy czy siada, pije i rozrabia. Pozdrawiam 

Wyłapać,a karą prace

Wyłapać,a karą prace porządkowe w parku w kamizelce z opisem na plecach w godzinach szczytu użytkowania parku tak by inni widzieli i nie chcieli być na jego miejscu.

W parku zawsze byli menele,

W parku zawsze byli menele, zawsze park był niszczony. Czy przez młodzież przez nich. Policja i straż miejska jak zwykle są zdziwione. Czy oni coś robią? Co wiedzą o naszym mieście? Jak pan Janusz Dzięcioł był komendantem straży, to było ich wszędzie widać. A teraz? A policja? Szczerze mówiąc, to nawet z suszarką nigdzie ich nie ma… Samochodem nie widać, to będą jeszcze pieszo chodzić?

To nie menele niszczą ławki i

To nie menele niszczą ławki i śmietniki tylko szkolna młodzież…te zombie nastolatki zjarani i wpatrzeni w ekrany swoich komórek niszczą i rozbijają butelki…

komentarze prawie jednomyśle!

komentarze prawie jednomyśle! też się przyłączam – GDZIE MONITORING? GDZIE STRAŻ MIEJSKA? GDZIE POLICJA?

palcie gume

palcie gume

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Reklama
Reklama

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo