Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Niemal każdej nocy piją i demolują park przy ulicy Słowackiego

Wyrwane kosze na śmieci, potłuczone butelki, połamane ławki - niemal codziennie ekipa odpowiedzialna za utrzymanie parku koło ośrodka kultury u zbiegu ulic Słowackiego i Wojska Polskiego w Świeciu musi oglądać takie obrazki. Widok jest tym bardziej przykry, że miejsce to przeszło kosztowną rewitalizację.

Udostępnij
park-dewastacja

REKLAMA

Całkiem niedawno cieszyliśmy się z zakończenia prac przy rewitalizacji parku przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji znajdującego się między ulicami Słowackiego i Wojska Polskiego. Miał on stać się przyjaznym miejscem wypoczynku dzieci i młodzieży. I w dużej mierze to się udało. Powstał nowy plac zabaw dla najmłodszych z plenerowymi instrumentami. Dlatego tym trudniej zrozumieć to, co od pewnego czasu dzieje się tam niemal każdego wieczora.

- Przeraża nas liczba i skala zniszczeń - oburza się Jacek Kliczykowski, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Świeciu, spółki odpowiedzialnej za utrzymanie parku. - Regularnie demolowane są kosze na śmieci i ławki. Niedawno nawet ktoś rozerwał jeden z segmentów ogrodzenia kynoparku, czyli wybiegu dla psów. O tym co tam się dzieje, najlepiej świadczy liczba butelek po alkoholu, które znajdują nasi pracownicy.
REKLAMA

Wiele z nich jest bezmyślnie tłuczonych.

- Mało kto zdaje sobie sprawę, jak trudno usunąć kawałki szkła rozrzuconego pośród kamyków, które znajdują się wokół ławek, nie mówiąc już o tych w trawie - podkreśla prezes. - W ten sposób ktoś stwarza realne zagrożenie dla innych osób, zwłaszcza dzieci.

Na szczęście, jeśli można tak powiedzieć, większość chuligańskich wybryków ma miejsce na ścieżce biegnącej przez park oraz w jej najbliższym sąsiedztwie. Póki co plac zabaw nie ucierpiał, ale kto wie, czy i on nie padnie ofiarą bezmyślnych, prostackich wygłupów.
REKLAMA

Czy jest szansa na to, aby w tym miejscu zapanował porządek? Na pewno. Policja zapowiada, że baczniej przyjrzy się temu, co dzieje się wieczorem w parku.

- W ostatnim czasie nie mieliśmy żadnych informacji na temat dewastacji w tym miejscu - mówi asp. szt. Agnieszka Żokowska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Jeżeli jednak do nich dochodzi, przekażę sprawę kierownikowi ogniwa patrolowo-interwencyjnego, aby częściej pojawili się tam policjanci, zwłaszcza w godzinach wieczornych - zapowiada.

a.bartniak@extraswiecie.pl 
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (28)

 1. www

  1 października 2020 18:33

  Ok, wieczorami na pewno też

  Ok, wieczorami na pewno też tam się dużo dzieje, ale niewiele mniej się dzieje jak wracają dzieciaki ze wszystkich szkół i się rozsiadają. Śmieciarze niewychowani, mają kosze 5m od siebie i rzucają śmieci za siebie. Wszędzie szkło i śmieci.

 2. Lol

  1 października 2020 18:36

  Slucham??? To bydło które

  Slucham??? To bydło które wraca ze szkoły!! Piją alkohol, bujają się na bujawkach!! Gdzie jest policja Gdzie jest straż miejska między 13 a 15 ???

  • Ksss

   1 października 2020 19:56

   Nie posraj się kondomie

   Nie posraj się kondomie

   • Ksw

    1 października 2020 21:39

    Prostak i dupkę…tak należy

    Prostak i dupkę…tak należy określić ten wpis…

 3. Miki

  1 października 2020 18:37

  Nie stać miasto na monitoring

  Nie stać miasto na monitoring? 

 4. Nunuś

  1 października 2020 19:06

  Kiedyś chodziły patrole

  Kiedyś chodziły patrole piesze Policji i Straży Miejskiej co się dzieje że ich nie ma musi sie coś stać dopiero ktoś coś zmieni?

 5. Magda123466777

  1 października 2020 19:07

  Wszędzie niszczą gnojki jedne

  Wszędzie niszczą gnojki jedne .Przy parkowej tak samo śmietniki non stop w struchawie.Monitoring i karać jeszcze raz karac

 6. ????

  1 października 2020 19:19

  A GDZIE JEST STRAŻ MIEJSKA !!

  A GDZIE JEST STRAŻ MIEJSKA !!!!!!!!!!!!!!!po co kużwa ONI SĄ?  DO PIERDZENIA W STOŁKI!!!!!!!!!!!!!!

 7. Swieciak

  1 października 2020 19:23

  A widział może ktoś kiedyś

  A widział może ktoś kiedyś straż miejska na rowerach,bo posiadają takowe.Drigie jak choler. Tylko jeździć nie ma komu

  • odp'

   1 października 2020 21:08

   Za grube leniwe dupy mają.

   Za grube leniwe dupy mają.

 8. Claus

  1 października 2020 19:50

  Proszę państwa naprawdę nie

  Proszę państwa naprawdę nie wiecie, gdzie jest policja i straż miejska? Zajmują się covid 19 i czekają, aż kolejny raz wprowadzą zarządzenia dla wszystkich. Wtedy będą chodzić trojkami jak przez Westerplatte 

 9. Jan

  1 października 2020 19:56

  Pytam sie gdzie jest straz

  Pytam sie gdzie jest straz miejska????? Moze ktos wkoncu sie tym zainteresuje. Zyja z naszych podatkow!!!!!! Patrole piesze ktos widzial????? 

 10. Jjj

  1 października 2020 21:06

  Toć  policja  i straż  nie

  Toć  policja  i straż  nie pójdzie  do parku,autem  to by sobie podjechali ale chodzić  ha ha

 11. Tomcio ze Świecia

  1 października 2020 21:29

  Myślę że Straży Miejskiej i

  Myślę że Straży Miejskiej i Policji te komentarze i tak nie wzruszą. Jak zwykle będą się tłumaczyć nadmiarem innych obowiązków. 

 12. Aldona

  1 października 2020 21:46

  Jeśli młodzież ma nadmiar

  Jeśli młodzież ma nadmiar siły to niech woźny da im szczyty i łopaty i się wokół szkoły wyżyja,  tyle że 15lat temu zdałoby to egzamin a dzisiaj przybiegna pokrzywdzone mamy na drugi dzien że ich dzieci wykorzystywane są jak w kamieniołomach. Ktoś te dzieci tak wychował bez poszanowania dla publicznych pieniędzy. 

  • ZSZ

   1 października 2020 21:51

   Woziło się węgiel w zawodówce

   Woziło się węgiel w zawodówce,nie było się gdzie piskatzycy

   • 666 ©

    2 października 2020 03:39

    Oj woziło hehe

    Oj woziło hehe

 13. Gość

  1 października 2020 22:14

  Przechodzę często przez park

  Przechodzę często przez park i ani razu nie widziałam patrolu straży miejskiej czy policji. 

 14. Piter

  1 października 2020 22:58

  Nie ma tam żadnych patroli bo

  Nie ma tam żadnych patroli bo nikt im nie powiedział co tam się dzieje. Skąd mieli wiedzieć?

 15. Cypis

  1 października 2020 23:39

  Ostatnio pełno szemranych

  Ostatnio pełno szemranych typow sie tam kręci, menele śpią na ławkach o 12 w środku tygodnia!

  PORAŻKA!

 16. Haha

  2 października 2020 04:56

  Elo społeczniaki. Deski i do

  Elo społeczniaki. Deski i do stolarza poginajcie. A nie gestapo wzywacie i o monitoring żebracie. Tfuu. Hańba Wam stare baby. Ogarnijcie się trochę. Ustawka jak w TVP. Widać, że te butelki sami pod zdjęcia układali. Nie pozdrawiam

 17. A gdzie

  2 października 2020 06:55

  a gdzie są do cholery kamery?

  a gdzie są do cholery kamery???? Miasto stać na dużo innych inwestycji, a na monitoring nie? Śmiech na sali..  wtedy jak jest coś polamane itp to wielkie pretensje do policji i straży miejskiej, jakby w obowiązkach mieli pilnować jedno miejsce. Fakt co jakiś czas przydałby się patrol w parku ale to tak samo jak z utonieciem tego gościa na Mariankach, policja nie wie,  że zbiera się ekipa i jednemu strzeli do bani wskoczyć do wody… tutaj tez jie wiadomo czy ktoś wchodzi i wychodzi w nocy czy siada, pije i rozrabia. Pozdrawiam 

 18. Jan

  2 października 2020 07:11

  Wyłapać,a karą prace

  Wyłapać,a karą prace porządkowe w parku w kamizelce z opisem na plecach w godzinach szczytu użytkowania parku tak by inni widzieli i nie chcieli być na jego miejscu.

 19. Fidu Fidu

  2 października 2020 07:19

  W parku zawsze byli menele,

  W parku zawsze byli menele, zawsze park był niszczony. Czy przez młodzież przez nich. Policja i straż miejska jak zwykle są zdziwione. Czy oni coś robią? Co wiedzą o naszym mieście? Jak pan Janusz Dzięcioł był komendantem straży, to było ich wszędzie widać. A teraz? A policja? Szczerze mówiąc, to nawet z suszarką nigdzie ich nie ma… Samochodem nie widać, to będą jeszcze pieszo chodzić?

 20. Aga

  2 października 2020 07:48

  To nie menele niszczą ławki i

  To nie menele niszczą ławki i śmietniki tylko szkolna młodzież…te zombie nastolatki zjarani i wpatrzeni w ekrany swoich komórek niszczą i rozbijają butelki…

  • XD

   2 października 2020 09:50

   OK BOOMER

   OK BOOMER

 21. wkurzony

  2 października 2020 19:59

  komentarze prawie jednomyśle!

  komentarze prawie jednomyśle! też się przyłączam – GDZIE MONITORING? GDZIE STRAŻ MIEJSKA? GDZIE POLICJA?

 22. lol

  4 października 2020 20:34

  palcie gume

  palcie gume

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama