Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Nowy odcinek ulicy już otwarty. Szybciej i łatwiej dojedziemy na zakupy

Można już korzystać z nowego, 300-metrowego odcinka ul. Cukrowników, dzięki któremu połączono ul. Wodną z Armii Krajowej w Świeciu.

Udostępnij
cukrownikow-portal-2

REKLAMA

Teren dawnej cukrowni zamienia się w prawdziwe „zagłębie” zakupowe miasta. Oprócz istniejących już marketów, powstają kolejne (trwa właśnie budowa Mrówki), a w planach jest powstanie największej w mieście galerii handlowej. Specjalnie na jej potrzeby radni zmienili na tym obszarze plan zagospodarowania przestrzennego, pozwalający na stawianie obiektów o powierzchni sprzedaży przekraczającej 2 tys. m kw.
REKLAMA

Powstanie ul. Armii Krajowej z jednej strony odciążyło ul. Wojska Polskiego, a z drugiej usprawniło komunikację w tej części miasta. Wciąż jednak bywa tam tłoczno. Wybudowanie około 300-metrowego odcinka ul. Cukrowników za blisko milion złotych, który pozwolił na połączenie z ul. Wodną, dodatkowo poprawi poruszanie się autem.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (11)

 1. ....,

  18 sierpnia 2020 19:00

  Jest nowy odcinek jest zabawa

  Jest nowy odcinek jest zabawa ha ha 

 2. Edek

  19 sierpnia 2020 09:30

  Brak jeszcze połączenia z ul.

  Brak jeszcze połączenia z ul. Polną 

 3. KAR

  19 sierpnia 2020 21:48

  Mieszkańcy Polnej muszą

  Mieszkańcy Polnej muszą objeżdżać spory kawałek miasta ze względu na brak bezpośredniego połączenia z przedłużeniem ulicy Parkowej. Wystarczy usyp w dolinie i asfalt na końcu Polnej lub mini wiadukt i gotowe… 🙂 Przecież ta dolina na końcu Polnej i tak jest nie wykorzystana, a to miejsce idealne do kontynuowania ulicy.

  • Gruba Marycha

   20 sierpnia 2020 01:16

   Nie zapomnij poprosić o to

   Nie zapomnij poprosić o to żeby na początku i końcu tej ulicy jeszcze z dwa ronda ci dorobili.

   • KAR

    21 sierpnia 2020 01:01

    Szanowna Pani! Nikt tutaj nie

    Szanowna Pani! Nikt tutaj nie mówi o rondach. 

  • Ktoś

   21 sierpnia 2020 10:28

   z polnej łatwo dostać się na

   z polnej łatwo dostać się na wodną, skąd nową ulicą dojedziesz do marketów. Ta droga rozwiązała problem przebijania się przez miasto.. Byle narzekać

   • KAR

    21 sierpnia 2020 14:03

    Na końcu Polnej jest bardzo

    Na końcu Polnej jest bardzo blisko do ul. Parkowej, bo tak się te ulice schodzą Szanowny Panie(i). To kilkadziesiet metrów usypanej ziemi lub mini – wiadukt. Reszta to kwestia budżetu i środków na to, ale to już sprawa miasta.  

    • ktoś

     21 sierpnia 2020 14:57

     To o czym Pan mówi to jest

     To o czym Pan mówi to jest bardzo duża inwestycją. Wybudowanie od zera odcinka o którym mowa w artykule kosztowało ponad milion, a gdzie cos takiego o czym Pan mówi. Dolina jest bardzo głęboka, a wiadukty nie są tanie. 

     Pozatym nie wiem czy mieszkańcy Polnej byliby zadowoleni gdby zrobiono z niej przejezdny ciag komunikacyjny. W którym mieszkancy starego miasta szukali by drogi na skróty do marketów. 

     • KAR

      31 sierpnia 2020 13:54

      Dlatego napisałem, że to

      Dlatego napisałem, że to kwestia ewentualnych środków finansowych jakimi dysponuje UM. 

 4. teresa

  20 sierpnia 2020 14:52

  super!

  super!

 5. @#!

  21 sierpnia 2020 20:32

  I jeszcze tramwaj by się

  I jeszcze tramwaj by się przydał, albo pociąg przez całe miasto, to by dopiero była jazda no i z przystankiem koło każdego marketu oooo. A droga super!!! Brawo!!! 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Reklama