Obchody rozpoczęły się o godz. 10.00 mszą w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Potem delegacje gminy Świecie, powiatu oraz PiS złożyły wiązankę pod mogiłą żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej w latach 1919-1921, a następnie pod pomnikiem na Dużym Rynku.
Na centralnym placu miasta OKSiR i Izba Regionalna przygotowały plenerową wystawę starych zdjęć Świecia i jego mieszkańców. Ekspozycja nosi tytuł „Ludzie - Miejsca - Wydarzenia. Wyzwolenie i pierwsze lata Świecia w niepodległej Polsce”.
REKLAMA
Wystawa prezentuje uporządkowany czasowo wybór fotografii z lat 1919–1936, pochodzący z zasobów Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej i zbiorów prywatnych. Są to fotografie pamiątkowe, oficjalne, okolicznościowe, prasowe, portretowe, dokumentacyjne oraz fotografia pocztówkowa. Ekspozycję będzie można oglądać na Dużym Rynku do 30 listopada.
Drugim ciekawym akcentem była pamiątkowa ścianka „Skrzydła wolności” na tle której można było sobie zrobić zdjęcie. Ponadto chętni mogli powiedzieć przed kamerą czym dla nich jest wolność.
Złóżmy hołd drzewu!
Złóżmy hołd drzewu!
Nie po to MieszkoI przyjął
Nie po to MieszkoI przyjął chrzest, żeby teraz kacykowie drzewom się kłaniali.
I znowu pisiory się obudziły
I znowu pisiory się obudziły do komentowania.
a gdzie główna władza?
a gdzie główna władza? biednie to święto oznakowane
Widzę zw nawet Pogoda jest
Widzę zw nawet Pogoda jest Człowiek POchwły hahahaha
Prawiejakkidawa
Prawiejakkidawa
ale sie elity synekury
ale sie elity synekury samorzadowej napracowaly…nawet emeryci…