Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Od 16 kwietnia zasłaniamy nos i usta. Maski są. Gorzej jest z rękawicami

Od czwartku wchodzą w życie kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Tym razem do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania ust i nosa podczas przebywania w miejscach publicznych. Zdobycie maski, to dziś nie problem, ale skąd wziąć rękawice? Oto jest pytanie.

Udostępnij
maska

REKLAMA

O nowym rygorze poinformowano jeszcze przed Wielkanocą. Te kilka dni zwłoki z wprowadzeniem nakazu było m.in. po to, aby każdy mógł się zaopatrzyć w maseczki ochronne (może to być również szal lub lub chusta, które będą spełniały podobną funkcję).

Jak wyjaśniał w miniony wtorek rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, chodzi o zasłanianie twarzy w miejscach publicznych. Gdy wychodzimy na dwór, chociażby na spacer, do sklepu, do urzędu, na pocztę, apteki wszędzie w tych miejscach powinniśmy zasłaniać twarz.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Zapowiedział, że rozporządzenie będzie znowelizowane, żeby jasno i precyzyjnie wskazać, kiedy maseczkę mamy zakładać. Rzecznik przypomniał, że zgodnie z tym przepisem, nie musi to być maseczka, chodzi o konieczność zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, także za pomocą chusty czy innego materiału.

Zakrywanie twarzy będzie wymagane także wtedy, gdy pójdziemy do parku na spacer z psem. W myśl projektu, obowiązek zakrywania nosa i ust dotyczy też środków publicznego transportu zbiorowego oraz pojazdów samochodowych, w których poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie. Innymi słowy, podróżując samochodem samotnie maski nie musimy zakładać. Chyba, że coś się zmieni.
REKLAMA

Z kupnem maski nie ma większego problemu. Oferują je apteki, sklepy medyczne i odzieżowe. W ich dystrybucję na dużą skalę zaangażowała się nawet poczta. Znacznie gorzej przedstawia się sytuacja w przypadku rękawic nitrylowych i lateksowych. Nie tylko trudno je kupić, ale też cena zaczyna graniczyć z absurdem. Nawet po 20 zł za parę.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (10)

 1. Matka sama

  15 kwietnia 2020 16:39

  Mojemu 3letniemu synowi

  Mojemu 3letniemu synowi zakładać nie będę bo i tak zdejmuje 

  • Jacenty

   15 kwietnia 2020 16:54

   Więc narazisz trzy letnie

   Więc narazisz trzy letnie dziecko na zakażenie koronawirusem???

  • he

   15 kwietnia 2020 19:08

   to mu przyklej

   to mu przyklej

  • Jpr

   15 kwietnia 2020 20:05

   Dzieciar toba rzadzi?

   Dzieciar toba rzadzi?

  • Anonimowo

   15 kwietnia 2020 20:32

   Z tego co wyczytałam to

   Z tego co wyczytałam to dzieci do 4 roku życia nie muszą zakładać maski tak jest napisane w zaostrzeniach z dnia dzisiejszego ale proszę jeszcze sobie doczytać 

   • Xxx

    15 kwietnia 2020 22:51

    Kłamstwo zwolnieni są dzieci

    Kłamstwo zwolnieni są dzieci do lat 2 Anie 4 … 

    • Anonim

     16 kwietnia 2020 11:00

     Dzieci do lat 4 nie muszą

     Dzieci do lat 4 nie muszą zakrywać ust i nosa. Zapraszam na wiadomości radio Zet.

 2. Jan Zaradny

  15 kwietnia 2020 20:17

  A ja sobie sam zrobiłem

  A ja sobie sam zrobiłem maseczkę. Na drutach.

  • Anonim

   15 kwietnia 2020 20:51

   Ja prezerwatywy od dawna już

   Ja prezerwatywy od dawna już tak robię. Sprawdzają się i prać można. Polecam.

 3. ?????????????????????

  15 kwietnia 2020 20:54

  A GDZIE SIĘ PODZIAŁY MASECZKI

  A GDZIE SIĘ PODZIAŁY MASECZKI DLA WSZYSTKICH  60+  ??????????????????????P>BURMISTRZU?

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama